Zuidpias Informatieavond herinrichting oude N219 Zevenhuizen Zuid-Hollaridprijs: 75.000 euro voor ideeën bereikbaarheid Kent u iemand die een lintje verdient? Waarschuwing blauwatg Zevenhuizerplas O gemeente Vacatures vrijwilligerswinkel Amateur archeologen opgelet! HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DEZUIDPLAS\ 26 MEI 2010 7 Burgemeester Klinkhamerweg, Swanlaweg en Zuidplasweg Inschrijven tot 1 juli 2010 I I Woensdag 2 juni 2010 bijeenkomst DUURZAME DINSDAG Wekennen allemaal wel iemand die zich al vele jaren inzet voor anderen, voor een vereniging of voor een goed doel. Iemand met bijzondere verdiensten voor de samenleving. Vaak zonder eigen belang en in alle bescheidenheid. Kortom: iemand die een lintje verdient. Kent u iemand in uw vereniging/ stichting/kerk/familie/kennis- of vriendenkring die een lintje ver dient? Nomineer deze persoon! Bij het aanvragen dient u goed te letten op het aangeven van de intensiteit van de verdiensten van degene voor wie u de onderscheiding aanvraagt (minimaal 15 tot 20 jaar aaneen gesloten periode). Ook moet uit de aanvraag blijken, wat die persoon binnen die organisatie of vereniging precies heeft gedaan. De aanvrager probeert zo nauwkeurig mogelijk de jaartallen aan te geven, waarbinnen de beoogd decorandus voor een vereniging of organisatie actief is of is geweest. Hoe gaat u te werk? U neemt contact op met de gemeente waarin de kandidaat woont. Als uw kandidaat in de gemeente Zuidpias woont, neemt u contact op met Vera Boxhoorn Viatel. (0180)639 990 of 330 322 of e-mail v.boxhoornO zuidplas.nl. Zij kan u meer vertellen over de Koninklijke Onderscheidingen en in grote lijnen aangeven of de verdiensten van uw kandidaat inder daad bijzonder genoeg zijn. Aanvraagformulier Meer informatie en het aanvraagformulier vindt u op www.lintjes.nl. De aanvraag moet voor 15 juli 2010 bij de gemeente binnen zijn. Als u iemand in gedachten heeft, is nu het moment om in actie te komen. Niet alleen perso nen, ook bedrijven en verenigingen kun nen een Koninklijke Onderscheiding verdie nen. Meer informatie is ook te vinden op www.koninklijkhuis.nl. Vóór 15 juli 2010 Om op tijd te zijn voor de jaarlijkse lintjesregen op Koninginnedag (2011) moet u ervoor zorgen dat uw complete voorstel vóór 15 juli binnen is bij de burgemeester (vertrouwelijk). De nieuwe N219 is inmiddels geopend. Maar wat gebeurt er met de 'oude' wegen: de Burgemeester Klinkhamerweg, Swanlaweg en Zuidplasweg? Momenteel worden in opdracht van de gemeente Zuidpias mogelijke herinrichtingsvarianten uitgewerkt door een verkeerskundig adviesbureau. Graag nodigen wij u uit voor een informatieavond op maandag 31 mei om 20.00 uur in La Baraque, Zuidplaslaan 14 te Zevenhuizen. Op deze avond worden de mogelijke inrichtingsvarianten aan u gepresenteerd en kunt u via een reactieformulier uw voorkeur voor een inrichtingsvariant kenbaar maken. 0e opzet van de avond ziet er als volgt uit: 19.30 - 20.00 uur Inloop 20.00 - 20.05 uur Opening door wethouder Hazelebach 20.05 - 20.45 uur Presentatie inrichtingsvarianten door Oranjewoud 20.45 - 21.00 uur Presentatie vervolgtraject Vanaf 21.00 uur is er de mogelijkheid tot het stellen van vragen en het invullen van het reactieformulier. Aanmelden Wij verzoeken u ons uiterlijk 24 mei 2010 te laten weten of u aanwezig bent op de bijeenkomst. Dit kan telefonisch op tel. (0180) 637 711 of via de e-mail secretariaatVROMO zuidplas.nl. Graag noteren wij dan uw naam, adres, post code en e-mailadres, zodat wij detiitkomsten op een later tijdstip snel aan u terug kunnen koppelen. Informatie Indien u niet aanwezig kunt zijn op de informatieavond, dan zijn de inrichtingsvarianten vanaf 1 juni 2010 te bekijken op de website van de gemeente Zuidpias, www. zuidplas.nl. Hiervindt u ook het reactieformulier terug. Reactieformulieren kunnen tot en met 6 juni 2010 ingevuld en ingeleverd worden bij de gemeente Zuidpias. Voor meer informatie kunt u terecht bij Annet Oosterlaan van de afdeling VROM, tel. (0180) 639 971. De provincie Zuid-Holland daagt pro fessionals, bewoners en studenten uit om plannen in te zenden waarmee de bereikbaarheid in Zuid-Holland kan verbeteren. Met de Zuid- Hollandprijs wil de provincie waar dering tonen voor initiatieven van burgers, studenten en organisaties die bijdragen aan duurzame oplos singen voor een betere mobiliteit van mensen en goederen. De winnaars van de Zuid-Hollandprijs 2010 worden op donderdag 21 oktober 2010 bekend gemaakt door oud-minis ter Sybilla Dekker, voorzitter van de jury. De commissaris van de Koningin Jan Franssen reikt de prijzen uit. De prijsuitreiking vindt plaats tijdens een symposium in het provinciehuis te Den Haag. Er zijn drie categorieën deelnemers die hun ideeën, plannen of projecten kunnen indienen: Professionals of teams van professionals zoals architecten, stedenbouwkundigen, planologen of bestuurskundigen. Prijs: 50.000 euro; Vrijwilligersorganisaties en bewo ners. Prijs: 15.000 euro; Studenten of studententeams. Prijs: 10.000 euro. Deelnemers worden opgeroepen te komen met innovatieve ideeën, ontwerpen, plannen en projecten, die inspelen op vraagstukken op het gebied van verkeer en vervoer. De provincie denkt dat mobiliteit zich langs drie lijnen duurzaam kan ont wikkelen. Door transportbeperking en toename van openbaar vervoer, door betere benutting bestaande infrastructuur en door afname van ruimtebeslag, energie en emissies. Welke kansen liggen er? Welke ingrepen zijn nodig? Hoe kunnen de thema's positief worden benut in een innovatief en duurzaam ontwerp? Wedstrijdprogramma Inschrijven kan tot uiterlijk 1 juli 2010. In het wedstrijdprogramma staat een toelichting op de wedstrijdregels. De uiterste datum voor het insturen van de inzendingen is 31 augustus 2010. Het wedstrijdprogramma, het inschrijfformulier en achtergrondin formatie is te vinden op www.zuid holland, nl/zuidhollandprijs. I Vrijwilligers broodwagen Vrijwilligers die met een broodwagen langs alle cliënten van de zorgafdeling gaan. Van maandag t/m zondag van 8.00-10.00 uur. U kunt zelf kiezen op welke dag u wilt komen helpen. I Vrijwilligers restauratieve dienst Vrijwilligers die willen helpen in het restaurant bij uiteenlo- I pende horeca werkzaamheden. I Denk aan: menulijsten invullen, kassa bedienen, uitserveren. De werktijden zijn op maandag t/m zondag van 11.30-14.00 uur. I Tuinvrijwilligers Vrijwilligers die het leuk vinden om kruiden en planten te kweken en te verzorgen en bij mooi zomerweer de buiten- planten water geven. De vrijwilligerswinkel is op de volgende dagen en tijden open: Dinsdag 14.00 tot 17.00 uur locatie: bibliotheek Nieuwerkerk a/d IJssel Woensdag 14.00 tot 17.00 uur locatie: bibliotheek Nieuwerkerk a/d IJssel Donderdag 14.00 tot 17.00 uur locatie: raadhuis Nieuwerkerk a/d IJssel Meer informatie: Kijk voor meer vacatures en informatie op www.vrijwilligerswinkel.nl of kom langs in de vrijwilligerswinkel. De provincie Zuid-Holland waarschuwt niet te gaan zwem men in de Zevenhuizerplas. Op grond van onderzoek door waterschap Schieland en Krimpenerwaard naar de zwemwaterkwaliteit in de Zevenhuizerplas, geeft de provincie een waarschuwing af in verband met een verhoogde concentratie blauwalg en daarmee een verhoogde kans op gezondheidsklachten. Deze waarschuwing geldt voor de zwemlocaties strand noord oostzijde. De waarschuwing wordt ter plaatse door middel van bebording aangegeven. De gemeente Zuidpias is bezig met het opstellen van een archeo logische verwachtingskaart. Op deze kaart worden reeds bekende archeologische resten aangege ven, om er vervolgens archeolo gisch beleid aan te koppelen. Op 2 juni is hierover een bijeenkomst. Indien voor bepaalde locaties in de gemeente plannen wor den gemaakt waarbij de bodem verstoord gaat worden, kan met behulp van de verwachtingskaart en het bijbehorende beleid bepaald worden of en wat voor archeolo gisch onderzoek noodzakelijk is. Op woensdag 2 juni 2010 wordt in het raadhuis op het Raadhuisplein 1, te Nieuwerkerk aan den IJssel hierover een bijeenkomst georga niseerd van 20.00 tot 22.00 uur. Heeft u kennis van het gebied, of kennis van archeologische vonds ten en vindplaatsen? Dan nodigen we u graag uit om deze avond aanwezig te zijn. Middels een presentatie zal het doel en de opbouw van de archeologische verwachtings kaart worden toegelicht. Er zullen kaarten worden uitgedeeld waarop aanvullende informa tie kan worden aangegeven en afspraken gemaakt over overige data uitwisseling. i eerste dinsdag van september! Ga naar www.duurzamedinsdag.nl en dien ook uw duurzame initiatief of idee in, of nomineer uw kandidaat voor een duurzaam lintje!

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7