"Dit is een soort verloving" Veerpont 't Verlaat viert feest Tuinder houdt gemeente aan toezeggingen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 26 MEI 2010 9 De Zev <i fster Ondertekening overeenkomst Zevenster ZONDAG 30 MEI Day for Change vierhon derd euro rijker Raad van State - zitting scrHOff.fi tcntnr Protest. een kwaliteitsimpuls gegeven aan de voorzieningen voor ouderen in onze gemeente. Ook met de Zevenster zijn we nu de goede weg ingeslagen, maar er moet nog veel gebeuren en daar zijn we nu hard mee bezig. We hopen alles voor het eind van het jaar helder te hebben en dan zal er een tweede officieel moment zijn, waarbij een handtekening onder de definitieve plannen zullen zetten. U kunt dit zien als een soort verloving." Niet blij In tegenstelling tot Ansen, Van der Horst en Bosman, was de heer Boode niet zo blij met het plan. "We willen hier graag blijven, want we wonen hier heel fijn. Op deze manier worden we verkocht als koeien op de markt." De nieuwe Zevenster wordt een zorgcomplex van 15 000 vierkante meter groot. Hierin komen 44 ap partementen met verzorging en 16 met verpleging, 6 groepswoningen voor dementerende ouderen, dag- verpleging en een recreatieruimte, een gezondheidscentrum met daarin onder andere een apotheek, huisarts, fysiotherapeut en tandarts en 18 ap partementen voor ouderen. Zevenhuizen - Na lang praten is het nu eindelijk zover: de Zevenster, de ge meente Zuidpias en woningbouwvereniging Vestia hebben de eerste stap gezet in de ontwikkeling van een nieuw zorgcomplex voor ouderen in Zevenhuizen. De partijen tekenden woensdag 19 mei een intentieverklaring waarin zij aangeven samen het nieuwe gebouw te willen ontwikkelen. De nieuwe Zevenster wordt gebouwd aan de Noordeiijke Dwarsweg, in de buurt van de huidige locatie. Doof Marlonneke Willemsen Volgens Wim Ansen, directeur van de Zevenster, was het een belangrijke dag. "We schrijven vandaag geschie denis. Er gaat een lange geschiedenis aan deze dag vooraf en ik ben blij dat we in Vestia een goede partner heb ben gevonden. Nu we deze stap heb ben genomen, kunnen we aan het ontwerp gaan werken." Zelfstandig wonen Ook de directeur van .Vestia Nieu- werkerk, Hans van der Horst, was enthousiast over het project. "We zijn erg dankbaar voor de nieuwe locatie. Op deze manier hoeven we niet op dezelfde plek te wonen en te bouwen, waardoor we een groot aantal moeilijkheden, zoals tijdelijke huisvesting, kunnen voorkomen. We zullen de komende tijd een ontwerp maken, samen met de stakeholders, de mensen die erbij betrokken zijn. In de gemeente is een ander goed voor beeld, waar we ook bij betrokken zijn, namelijk de Meander in Nieuwerkerk. Dat is iets kleiner, maar het concept is hetzelfde. Het is belangrijk dat de Ze venster niet alleen voor de bewoners wordt, maar dat ook de mensen in de buurt hier terecht kunnen, zodat ze langer in hun eigen woning kunnen blijven wonen." Na de toespraak van Van der Horst was het de beurt aan wethouder Rinus Bosman, maar dat ging niet zonder slag of stoot. Een van de bewoners van de Zevenster, de heer Boode, gaf aan ook graag iets te wil len zeggen. Er werd afgesproken dat hij na de wethouder aan de beurt was. Bosman zei dat ook hij blij was om zijn handtekening te kunnen zet ten. "De afgelopen tijd hebben we De ondertekening. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. LC. de Borst en 19.00 uur ds. J. Voor- douw. Kapel Oud Verlaat 10.00 uur dr. C. Vermeulen. Ger.kerk 9.30 uur dra. A.M. van der Wilt. Ver.v.Vrijz.Protest. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 15.30 uur kand. A.P. Baaijens. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. NJ.P. Kleiberg en 17.00 uur ds. R.C. Boogaard. Herv. Gem. 9.30 uur ds. ds. M.A. van der Berg en 18.30 uur ds. R.W. van Mourik. Zevenhuizen - Leerlingen van groep 8 van basisschool 't Reigerbos heb ben in de afgelopen periode geld verdiend met hun eigen bedrijfjes, waaronder een hondenuitlaatser- vice en een carwash. Ook werd dik verdiend met de verkoop van zelfge bakken koekjes en cake, met het op halen van lege flessen en een dans- workshop. De opbrengst: 403,25 euro is overgemaakt op de rekening van Day for Change; deze organisa tie verstrekt microkredieten in arme landen. naar de steiger bij de Zevenhuizer Zoom vlakbij de Tweemanspolder weg. Op verzoek en als de drukte het toelaat, wordt ook naar de Roerdomp gevaren. Een overtocht met Veerpont 't Verlaat is een leuke afwisseling tij dens een wandel- of fietstocht door het recreatiegebied Rottemeren en vooral op mooie dagen wordt hier van veel gebruik gemaakt. De veerpont legt aan bij het Bleis- wijks Verlaat. Vandaar vaart de pont Leuk uitje: overtocht per zonnepont. Zevenhuizen - Het zonnepontje 't Verlaat bestaat tien jaar. Dat wordt gevierd met de gebruikers: zondag 30 mei is een overtocht met de pont gratis en krijgen bezoekers een leuke attentie. Een overtocht met veerpont 't Ver laat is populair, zo blijkt uit het grote aantal bezoekers dat er gebruik van maakt. Een groep enthousiaste vrij willige schippers bedient de pont sinds tien jaar met veel plezier. Op 30 mei wordt het pontje ter ere van het tienjarig bestaan feestelijk aange kleed en is een overtocht gratis. Be zoekers krijgen deze dag, ook in het kader van het fietsevenement 'Op de trappers in etappes', een fietsboekje cadeau (zolang de voorraad strekt). Het zonnepontje is vernoemd naar het Bleiswijks Verlaat, een van de sluisjes die vroeger zijn gebouwd om het verschil tussen de hooggelegen Rotte en de lagergelegen polders te overbruggen. De pont wordt voort gedreven door elektromotoren die gevoed worden door een accu die is aangesloten op zonnepanelen op het dak van het pontje. Door de toepas sing van elektromotoren kan iedereen genieten van een rustige overtocht zonder lawaai en uitlaatgassen. De veerpont is ontwikkeld op initia tiefvan het Recreatieschap Rotteme ren en wordt door enthousiaste vrij willigers bediend. Opstappen kan met en zonder fiets. In april en oktober vaart de pont alleen in het weekend van 11.00 tot 17.55 uur. Vanaf mei tot en met september vaart de pont dagelijks. Een enkele reis voor een overtocht kost 0,50 euro per voet ganger of fietser. Bij slechte weers omstandigheden vaart de pont niet. Voor meer informatie: www.recreatiegebied-rottemeren.nl Den Haag/Zevenhuizen-Moerkapelle - De gemeente Zevenhuizen-Moer- kapelle heeft in het verleden toezeggingen gedaan om de bouw van een schuur mogelijk te maken. Daar moet het dan nu eindelijk maar eens van komen. Dat stelde tuinder A. Klein woensdag tijdens een zitting bij de Raad van State in Den Haag. Daar diende het hoger beroep van de gemeente in deze langlopende kwestie over een gewenste uit breiding van een schuur bij Klein aan de Knibbelweg. Volgens de Haagse rechtbank is de uitbreiding weliswaar in strijd met het daar geldende bestemmingsplan, maar de toezeggingen van.de gemeente zijn zo hard, dat aan de bouw moet worden meegewerkt. De gemeente weigert dat en wil daarom onder die plicht uitkomen via een hoger beroep bij de Raad van State. De toezeggingen zijn inderdaad gedaan, betoogde een woordvoerder van de gemeente. Maar de gemeenteraad heeft die weer ingetrokken, omdat een gro tere schuur niet wenselijk is in het gebied. Flauw Volgens het nieuwe bestemmings plan voor dit gebied geldt een na- tuurbestemming als buffer tussen de Omleidingsweg en een toekom stige woonwijk. Bovendien is Klein al eerder duidelijk gemaakt dat de gemeente haar toezeggingen niet meer kon waarmaken, aldus de woordvoerder. Maar de advocaat van Klein zegt dat de toezeggingen duidelijk zat zijn en dat het erg flauw is dat de gemeente daar nu onder vandaan probeert te komen. De uitbrei dingsruimte zou ook liggen binnen een zogenoemd tuinbouwontwik- kelingsgebied. Maar volgens de gemeente is dat aantoonbaar on juist. De uitspraak volgt over zes weken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9