klikken 'Ik vind het toch wel een beetje spannend' Gemeente organiseert burendag College Zuidpias bezoekt Gouwe Park HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 2 JUNI 2010 11 WD draagt Henk van der Torn voor als nieuwe wethouder Zwervende kiezer bij D66 Vestia Zuidpias College belooft aanpak sluipverkeer Week van de schildklier Zuidpias - Het zijn spannende dagen voor Tamara Venrooy, nu nog wethou der van Zuidpias. Op de lijst van haar partij, de WD, voor de komende Tweede Kamerverkiezingen staat zij op de drieëntwintigste plaats. Als de peilingen kloppen, is er een grote kans dat zij Zuidpias verruilt voor Den Haag. Maar wie wordt dan de nieuwe wethouder? Hierover heeft de WD de afgelopen weken nagedachten deze week is hun kandidaat bekend gemaakt: Raadslid Henk van der Torn. Door Marlonneke Willemsen Volgens Van der Torn is er binnen de WD op een verstandige en rustige manier omgegaan met de vraag wie de nieuwe wethouder zou worden. "Tamara is gevraagd om zich kandi daat te stellen als Kamerlid en kreeg daarbij een eervolle plaats aange boden. In het begin realiseer je je eigenlijk niet wat dat precies kan be tekenen, maar naar aanleiding van de peilingen drong het steeds meer tot ons door dat ze wel eens naar Den Haag zou kunnen gaan. We zijn in de fractie gaan kijken wie wethouder zou willen worden, aangezien dit iets is wat een aantal maanden voorbe reidingstijd vergt. Er moet bijvoor beeld iets geregeld worden met de werkgever. Er waren een paar men sen die beschikbaar waren en graag wethouder wilden worden, dus we wisten dat de opvolging van Tamara in dat opzicht geen probleem zou worden. We hebben het vervolgens even laten rusten en na ongeveer twee weken zijn we gaan praten en is er gestemd. Na twee stemronden kwam ik bovendrijven en vanaf dat moment hebben de anderen zich loyaal achter mij geschaard. Op het moment datje de steun van je fractie hebt, kun je verder." Kans Van der Torn ziet het wethouder schap als een eenmalige kans, die hij met beide handen aan moet grijpen. "Oud-wethouder Maarten Molenaar had altijd een hele mooie uitspraak: 'Buurmans land is maar één keer te koop.' Dat gold voor mij ook. Dit was een eenmalige kans. Door de situatie met mijn werk heb ik een vangnet en het lijkt me zo leuk om di-t nog een keer mee te kunnen maken, dat ik deze kans niet kon laten lopen." Het zal geen gemakkelijke klus wor den, erkent Van der Torn. "Want het gaat om een zware portefeuille. Het is ook een brede portefeuille en dat maakt het extra interessant. Hier maakt financiën ook een deel van uit en dat is in deze tijd een lastig onder werp. Geld over is er niet, dus dat zal een forse opgave worden." Afwachten Met de inhoudelijke kanten van het wethoudershap is Van der Torn op dit moment nog niet al te veel bezig. Hij wil eerst de uitslag van de verkie- Zuidpias - De gemeente Zuidpias houdt binnenkort een burendag om kennis te maken met de bestuurders van omliggende gemeenten. Door Marlonneke Willemsen Met de fusie tussen Moordrecht, Zevenhuizen-Moerkapelle en Nieu- werkerk heeft de gemeente Zuidpias een groot aantal buurgemeentes ge kregen. Dit zijn Rotterdam, Gouda, Capelle aan den IJssel, Waddinxveen, Zoetermeer, Ouderkerk aan den IJs sel en Lansingerland. Het zou het bestuur van Zuidpias veel tijd kosten om bij al deze gemeenten op bezoek Een eenmalige kans voor Henk van der Torn. zingen afwachten. "Het is spannend om te zien of alles ook gebeurt, zoals voorspeld wordt. Tamara staat hoog op de lijst, maar het blijft politiek dus tot 9 juni is niets zeker. Ik heb mijn baan bij PricewaterhouseCoopers al opgezegd, dus als Tamara niet naar Den Haag gaat, gaat mijn leven er wel heel anders uitzien; dan ga ik met vervroegd pensioen. Op mijn werk is alles gelukkig goed geregeld en ze gunden me deze stap van harte. Ik ben nu hard aan het werk om mijn taken daar over te dragen. Zelf zal ik te gaan, daarom is gekozen voor deze oplossing. Binnenkort zullen verte genwoordigers van al deze gemeen tes op één dag in Zuidpias worden uitgenodigd om kennis te maken met de nieuwe gemeente en het nieuwe gemeentebestuur. als wethouder meer in het diepe wor den gegooid. Inwerkperiodes zijn er in de politiek niet. De raad moet daar op 29 juni over stemmen als als ver loopt zoals nu wordt gedacht. Als dat goed gaat, wordt ik meteen beëdigd. Vervolgens moet ik meteen achter de wethouderstafel plaatsnemen en de perspectievennota verdedigen. Dat gaat natuurlijk niet onvoorbereid, want als raadslid moet ik de nota ook voorbereiden en ik krijg steun vanuit de ambtenaren, maar dat is toch wel een beetje spannend. mag dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Zuidpias - Het college van burge meester en wethouders heeft een bezoek gebracht aan het bedrijven park Gouwe Park in Moordrecht. Zij deed dit tijdens de derde dorpsdag. De ondernemers van het park en het bestuur van de vereniging van eige naren toonden hun terrein in vogel vlucht in de anderhalf uur dat het bezoek duurde. Paard te water Moordrecht - Een in het water gevallen paard moest vorige week maandag door brandweermannen op het droge worden gezet. Het beestje was aan de Vierde Tocht- weg, ter hoogte van de tennisver eniging, in de sloot terecht geko men en kon er niet meer op eigen kracht uit komen. Ook ter hoogte van de Middelweg, besloot een paard die dag het wa ter op te zoeken. De brandweer schoot te hulp. Buitenbrand Zevenhuizen - De brandweer ruk te woensdag 26 mei uit voor een buitenbrand in het Ringvaartpark. Nabij het kunstwerk was er een brandje in de turfachtige grond ontstaan. De vlammen werden snel gedoofd. Wateroverlast Moordrecht - In een woning aan de Koningin Julianastraat kwam zater dagavond 29 mei plotseling water uit het plafond. De opgeroepen brandweermensen uit Moordrecht hebben een onderzoek ingesteld en geconstateerd dat de wasmachine van de bovenburen stond te lekken. Loos alarm Nieuwerkerk aan den IJssel - De brandweer verliet afgelopen za terdag de kazerne na de melding van een automatisch brandalarm bij de Meander aan de Boslaan. Bij inspectie bleek het loos alarm: Een defecte boiler stond te koken en veroorzaakte veel stoom. Zuidpias - -tlnwoners van de ge meente Zuidpias zijn dinsdag 8 juni welkom bij de openbare fractiever gadering van D66. De Tweede Ka merverkiezingen staan deze avond, die om 19.30 uur begint, centraal. De vergadering zejf start om 20.00 uur in het raadhuis in Nieuwer kerk aan den IJssel, maar gemeen teraadsleden Rik Woudenberg en Claudia Wolf staan een half uur van te voren klaar om vragen van inwo ners te beantwoorden. Nieuwerkerk aan den IJssel - Ves tia Nieuwerkerk aan den IJssel heet sinds 1 juni Vestia Zuidpias. Na het ontstaan van de gemeente Zuidpias vanwege de fusie van de gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel, Moordrecht en Zevenhui zen-Moerkapelle is de bedrijfsnaam niet meer actueel, meent Vestia, omdat de te verhuren en beheren woningen ook bereikbaar zijn voor de burgers uit de andere kernen. Verder wil Vestia haar werkterrein uitbreiden richting de andere dor pen van Zuidpias. Zevenhuizen - Wethouder Arjen Hazelebach meldt dat de gemeente Zuidpias in overleg is met de pro vincie om maatregelen te nemen te gen het sluipverkeer op de ventweg naast de nieuwe N219. "Het heeft - mijn aandacht." Het sluipverkeer over de parallelweg is velen in en rondom Zevenhuizen een doorn in het oog. Bewoners van de BK-weg kaartten het onderwerp maandag 31 mei nog eens aan tij dens een informatieavond over de herinrichting van hun weg. "Er ont staan levensgevaarlijke, situaties op de ventweg", werd vanuit de zaal gereageerd. "De weg is van de provincie", liet de wethouder weten. "Dus wij kunnen als gemeente niet zomaar iets doen. Maar ik ben het ermee eens dat er iets moet gebeuren; af en toe houd ik mijn hart vast. Handhaven tot die tijd is moeilijk, we moeten zo eerlijk zijn te bekennen dat het ons niet al tijd lukt goed te handhaven." Regio - Schildklierstichting Neder land houdt in de week van 29 mei tot 5 juni - de Week van de schild klier - activiteiten om Nederlanders alert te maken op de klachten bij en gevolgen van schildklieraandoenin gen. Dit doet zij door middel van informatiestands/bijeenkomsten en lotgenotencontact. In dit eerste jaar is het thema-schild klier en zwangerschap. Bij vrouwen komt een schildklieraandoening vier tot acht keer vaker voor. Een slecht functionerende schildklier beïnvloedt het zwanger worden en heeft gevolgen voor moeder en kind tijdens de zwangerschap en de be valling en ook voor de periode na de bevalling. Voor meer informatie: www.weekvandeschildklier.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11