Samen muziek maken: 'een unieke ervaring' IL Lezing over leefstijlverandering Open dag Zeeverkenners Breien en haken Moeilijke start, geweldig slot: CKV E1 kampioen mm HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 2 JUNI 2010 13 m m ZONDAG 6 JUNI Kidz knutselen vaderdag Schoenen f V"! Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Is het leuk om viool te spelen of is klarinet toch meer iets voor mij? Om op dit soort vragen een antwoord te geven en belangstellenden een kijkje te la ten nemen tijdens een echte les of een optreden, heeft de Nieuwerkerk- se muziekschool afgelopen zaterdag weer de jaarlijkse open dag gehou den. Een van de deelnemers was wethouder Jan Verbeek, die meedeed aan een proefles zang en mee mocht spelen in een orkest. Het nieuwe cursusjaar van de mu ziekschool begint in september. De eerste brochure met het programma werd uitgereikt aan wethouder Jan Verbeek. Maar hij moest er wel wat voor doen; meespelen tijdens een nummer van één van de orkesten van de muziekschool. Verbeek werd toegevoegd aan de slagwerkers en na enige oefening ging dat goed. Verbeek heeft naar eigen zeggen ook wel wat met muziek. "In mijn opleiding voor het onderwijs heb ik muziekles gehad en ik heb zelf ook muziekonderwijs gegeven. Daar naast heb ik in mijn jeugd trompet gespeeld. Dat heb ik geleerd van mijn broer, die professioneel musicus is." Ontwikkeling Verbeek vond het een eer om de eer ste brochure van de muziekschool in ontvangst te nemen. "Het is leuk dat ik mag meedoen en de lessen in de praktijk kan meemaken. Het is goed dat de muziekschool een open dag heeft en zo naar buiten treedt. Ik vind het belangrijk dat kinderen, Wethouder Jan Verbeek laat muzikaal van zich horen. maar ook volwassenen, met muziek bezig zijn. Het bevat veel elementen die belangrijk zijn voor de ontwikke ling van kinderen tot volwassenen. Ik wil de docenten, maar ook de leerlin gen, een compliment geven dat het zo goed gaat en dat het zo gezellig is." Ook directrice Bastienne Prins gaf aan dat muziekonderwijs belang rijk is. "Bij 'kunsteducatie gaat het vooral om het woord educatie. Het is belangrijk om deze talenten te ont wikkelen. Dat geldt ook voor samen muziek maken. Het woord concert komt van het woord concertare, dat wedijveren betekent. In de muziek is dat niet proberen te winnen, maar gezamenlijk over de streep komen. Dit proces is een unieke ervaring. De missie van de muziekschool is sa menhang, samenwerking en samen spel en dat hebben we in het aanbod voor het komend cursusjaar probe ren te verwerken. Ik weet dat er eco nomisch moeilijke tijden aankomen, maar ik hoop dat het gemeentebe stuur inziet hoe belangrijk muziek onderwijs is en ons blijft steunen." Op de open dag werd een groot aan tal proeflessen gegeven, voor kinde ren en volwassen, die wilden kijken Nieuwerkerk aan den IJssel - Fysio therapeut Johan van Streun verzorgt op 10 juni een lezing over het ver anderen van een ongezonde leefstijl. Van Streun, ook gespecialiseerd in manuele therapie en acupunctuur, spreekt deze avond over onder meer de gevolgen van ongezond eten, zoals overgewicht, suikerziekte en versnelde slijtage van gewrichten. Tevens komt aan de orde wie moet gaan opdraaien voor de extra kosten, die een ongezonde leefstijl met zich meebrengen: de gezondheidszorg? Belangstellenden zijn welkom in de Openbare Bibliotheek aan het Raad huisplein. De lezing begint om 20.00 uur; de toegang is vrij. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wie wil weten wat waterscouts allemaal doen op en bij het water is op zaterdag 5 juni van 12.30 tot 15.00 uur welkom op de open dag op het zeeverkenner sterrein aan de Van Gennepweg (bij de waterzuivering), ledereen van vijf Nieuwerkerk aan den IJssel - Breicafé Zuidpias, gevestigd in dorpshuis de Batavier, is in juni iedere maandag geopend van 13.00 tot 15.30 uur. Jong of oud, beginnend of gevor derd: iedereen is welkom en kan zo kort of zo lang blijven als men zelf of een bepaald instrument iets voor hen zou kunnen zijn. De achtjarige Stijn Schiebroek had zich opgegeven voor een proefles keyboard. Hij komt uit een muzikale familie. "Mijn broer speelt klarinet en mijn neef drums. Ik heb Algemene Muzikale vorming gedaan, maar daar hebben we al leen blokfluit gespeeld. Dat vond ik helemaal niet leuk. Keyboard vind ik veel leuker en het ging ook al best wel goed. Ik ga ook nog een proefles slagwerk doen." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur (Heilig Avondmaal) en 18.45 uur uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur (Heilig Avondmaal) en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. ProtGem. Ontmoetingscentrum 10.30 uur ds. GJ. Robbemond (afscheidsdienst m.m.v. SHH combo; na afloop van de dienst is er gelegenheid tot afscheid- nemen; ds. Robbemond vertrekt naar Oud-Beijerland). Prot.Gem. De Bron 9.00 uur ds. GJ. Robbemond (morgengebed m.m.v. de cantorij o.l.v. Ad Uijt- deWilligen). Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. T. Van Dijk. wil. Haken, breien of handwerken, alles is mogelijk in het breicafé. De toegang is vrij. Voor meer informatie, op werkdagen vanaf 10.00 uur: 0180-317204, 06- 30694821 of via breicafezuidplas@ hotmail.com. Nieuwerkerk aan den IJssel - Kinde ren die nog iets moois willen maken voor vaderdag kunnen hiervoor te recht op woensdag 9 juni van 14.00 tot 16.00 uur bij de knutselclub van Vedj in Con Musica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk. De toegang bedraagt 2,50 euro. Omdat de ruimte beperkt is, er is ruimte voor 45 deelnemers, worden de ouders verzocht niet te blijven. In verband met de aanschaf van mate rialen wordt men verzocht de kin deren vooraf aan te melden. Voor meer informatie en aanmel den: 06-14606126, info.vedj@ gmail.com of www.vedj.info. Kom over de touwbrug. tot achttien jaar is welkom om te ko men kijken en mee te doen met een echte touwbrug, broodjes bakken bo ven een kampvuur, roeien en andere scoutingspellen. Voor meer informatie: www.nieuwerkerk.net/ijsselgroep n'Euvvchkfuk SSWfe Nieuwerkerk - Het E1-team van de christelijke korfbalvereniging Nieu werkerk (CKV) kende een moeizame seizoenstart. Het slot was des te beter, want het team werd zater dag 29 mei na een ongeslagen reeks van zes wedstrijden kampioen in de 1e klasse veldcompetitie. Hulde aan Bart, Wouter, Jelmer, Dennis, Annick Romee, Rosanne en Melissa en bege leiders Eveline Vermeij en Mark van Buuren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13