'De ander doet altijd belangrijker werk' HART VAN HOLLAND WADDINXVEEN 2 JUNI 2010 15 Vervolg van de voorpagina Concordia uit Boskoop trad die avond meerdere malen op voor de vrijwilligers en hun beschermvrouwe. Het buffet werd geopend door de prinses en Theo Vink, penningmeester van Vrijwilligerswerk Waddinxveen. De vraag is echter wie er vrijdaga vond belangrijker was: de prinses en tevens beschermvrouwe van de vrijwilligers of de vrijwilligers zelf voor wie een uitgebreid diner met optredens tussendoor was geor ganiseerd. Willem de Boer eerde laatstgenoemden. "Want zonder hen zou de samenleving niet goed func tioneren. Nederland werkt niet meer zonder mensen die het vanzelfsprek end vinden.te helpen. Velen vinden trouwens dat een ander altijd meer of belangrijker werk doet. Dat merk ten we goed bij het uitdelen van de uitnodigingen voor deze avond: hoe vaak wij niet te horen hebben gekre gen dat een ander het meer verdi ende hier te zijn." Hans Geel, vrijwilliger van het eerste uur, droeg een gedicht op aan Max ima dat hij speciaal voor deze gele genheid geschreven had. De tekst had hij in een koker gestopt, maar hij wist dat hij niet in de gelegenheid zou worden gesteld het gedicht per soonlijk aan de prinses te overhan digen. "Het is net sinterklaasavond. Ik mag het volgens het protocol niet aan u geven, dus geef ik het aan Willem de Boer. Hij geeft het op zijn beurt weer aan iemand anders, die het in een doos stopt en dan mag u het vanavond aanpakken." Maxima stond echter op en nam het cadeau alsnog persoonlijk aan. "Een protocol is er om te breken", reageerde zij. 'Gewoon leuk' Bijzonder bij het serveren van het voorgerecht, was dat naast scout- ingleden ook de wethouders en de gemeentesecretaris van Waddinx veen met volle dienbladen uit de keuken kwamen. Zij deden dit om hun waardering uit te spreken voor het werk dat de vrijwilligers in het dorp doen. Henk van Velzen, voorzitter van de Zonnebloem in het Gouwedorp, was een van de gasten die avond. "Je doet het niet voor een bedankje, maar het is leuk dat op deze manier getoond wordt dat je gewaardeerd wordt", reageerde hij. "Ik doe het werk om de mensen, maar je moet niet vergeten dat vrijwilligers het ook doen omdat ze het leuk vinden. Het is dankb-aar werk waar we van genieten." Van Velzen zat ver weg van de prinses, maar dat maakten hem en zijn tafelgenoten niet uit. "Het is ge woon leuk om samen met bekenden te eten", zei Ad Both. Geslaagd Burgemeester Bert Cremers noemde het na het vertrek van Maxima 'een geslaagde avond'. "Het was heel ge zellig en ze heeft met veel mensen gesproken. Zeker de persoonlijke aandacht die zij schonk, werd zeer op prijs gesteld. Het is een hoogtepunt voor de vrijwilligers en de stichting; zij verdienen zo'n gastvrouw." Maxima geniet zichtbaar van het optreden van Concordia. De groep maakte muziek met containers en eindigde het optreden met de kleppen open, waardoor de tekst 'U bent geweldig' leesbaar werd. Twee jeugdleden van de scouting in Waddinxveen overhandigden de prinses een boeket. Maxima ging aan tafel uitgebreid in gesprek met haar tafelgenoten over hun vrijwilligerswerk.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15