Feesten tot in de vroege uurtjes met lustrum SNOOT Sportieve schooldag t Reigerbos Volle kerk met Lions Voorjaarsconcert HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 JUNI 2010 25 Open dag brandweerpost vww.vteugelwinuBr.nl Jan Vayne. actief zette. 'Higlights uit Mamma Mia' was aan Jan Vayne voorbehouden, doch daar voelde Jan niet zo veel voor. In plaats daarvan pakte hij de microfoon en nodigde het publiek uit verzoeknum mers te noemen, die hij dan in een improvisatie zou verwerken. De leden van de Lions Club Zeven huizen zijn tevreden, want het vooraf gestelde tweeledige döel is wederom gehaald, een klinkend concert en een opbrengst die meehelpt om de kwali teit van de lokale leefgemeenschap te verbeteren: 12.000 euro. Manneke en Marieke Brakshoofden en de band Out of the Box. multimediapresentatie. Leden van het koor Plaatstaal en een aantal muzikanten begeleidden een korte film, waarin een ode werd gebracht aan de dorpssmit van Zevenhuizen. Optredens van Bart van der Blom en Timo Dahler met irish folk namen de verantwoording voor deel twee van de avond op zich. Zij deden dit samen met zangeressen Kayleih Kempers en Chantal Geers, punkband Waardeloos en de band van het Coornhert Gym nasium Outta Town. Vooral bij deze laatste twee werd het aantal decibels aardig opgevoerd. Alle zangers en zangeressen werden begeleid door de, inmiddels bekende, SNOOT huisband, die dit jaar uit een andere samenstelling bestond. Naast nieuwkomers Leendert Dorst en Elja- kim Okkerse op piano en gitaar be stond de band uit drummer Dennis Brok en bassist Bram Alblas. Aan het eind van de avond werd er door de presentatoren Marian Sij- brandij, Daan Schwalbe en Geert van der Burg extra aandacht gevraagd voor Bennie en Hanny Verbakei, die de drijvende krachten achter SNOOT zijn. "Zonder jullie zouden we hier niet staan." Kijk voor meer foto's op: www.hartvanholland-online.nl. Zevenhuizen - De post Zevenhuizen van Brandweer Zuidpias organiseert voor zaterdag 5 juni een open dag. De kazerne aan De Opril 1 is tussen 10.00 en 16.00 uur vrij toegankelijk voor het publiek. Voor de kinderen worden er diverse activiteiten georganiseerd. De brandweerpost beschikt standaard over een tankautospuit en speciaal voor de open dag wordt er ook ma teriaal uit andere posten van Brand weer Zuidpias overgebracht. Belang stellenden kunnen een rondrit maken in een van de brandweerauto's. Er zijn deze dag diverse consumpties ver krijgbaar. Zevenhuizen - Jan Vayne, vocaliste Wivineke, harmonieorkest De Kleine Trompetter en een volle kerk waren de ingrediënten voor een geslaagd acht ste Lions Voorjaarsconcert. Onmiddellijk nadat burgemeester André Bonthuis het concert had ge opend, zette De Kleine Trompetter de toon met het nummer 'Festmusik der Stadt Wien'. Het was de voorbode van een avond met een hoog kwalitatief muzikaal gehalte, waaraan ook Jan Vayne en alt-/mezzosopraan Wivi neke gestalte gaven. Laatstgenoemde opende onder begeleiding van. Jan Vayne met I don't know him en kreeg daarvoor applaus. Improviseren De volgorde van het programma was 'onder voorbehoud van improvisaties door Jan Vayne', en dat heeft dirigent Karei Jongerling geweten: middenin 'The Phantom of the opera' gaf Jan een virtuoze pianosolo weg, die wei nig of niets meer met The Phantom te maken had, maar die door het publiek met enthousiasme werd ontvangen, en die De Kleine Trompetter, zij het op grappige wijze, een tijdlang op non- Zevenhuizen - 'SNOOT is jarig en nodigt iedereen uit op zijn feestje.' Het Ze- venhuizense open podium is dit jaar alweer aan de vijfde editie toe en dat werd zaterdag 29 mei uitbundig gevierd. Na een ruim drie uur durend programma vol optredens, was er na afloop een after-party, die tot in de vroege uurtjes doorging. Ondanks de finale van X-factor en het songfestival waren er toch veel muziekliefhebbers naar Swanla gekomen. Zij kregen een gevarieerd pro gramma te zien met zangers, zangeressen en bandjes, maar er was ook klas sieke muziek, een multimedia presentatie en een goochelact. Door Marlonneke Willemsen SNOOT staat voor 'Stars not Only On Television' en met deze avond willen de organisatoren sterren uit Zeven huizen en omgeving de gelegenheid bieden om hun act te laten zien en horen voor een groter publiek. Er was een afwisselend en uitgebreid pro gramma samengesteld met dertien verschillende acts, die elk maximaal tien minuten mochten optreden. Het spits werd afgebeten door Krista Vis ser, die Colors of the Wind van Va nessa Williams ten gehore bracht. Daarna was het de beurt aan de twaalfjarige Jake Schensema. Anders Presentator Geert van der Burg ver telde het publiek dat Jake auditie heeft gedaan voor Codarts in Rot terdam en dat hij is toegelaten. Jake liet op zijn gitaar horen dat hij muzi kaal is, door het nummer Whipe Out en een nummer van Carlos Santana te spelen. Ook David Pacuk speelde gitaar, maar hij begeleidde Anouk van Croesdijk bij een nummer van KT Tunstall. Twee andere programmaonderdelen volgden: als eerste was Ivo de Graad aan de beurt die een intermezzo van Brahms op de piano speelde. Paul van der Waal was vervolgens aan de beurt en deed een goochelact. Hierbij werd een slachtoffer uit het publiek gekozen, maar de dame in kwestie vond het niet erg om zijn assistente te zijn. Het eerste gedeelte van de avond werd afgesloten door de zusjes Han- neke en Marieke Brakshoofden uit Nieuwerkerk met twee nummers van Miley Cyrus en de band Out of the Box van het Coenecoop college met twee jazzy nummers. Begeleiding Na de pauze was het tijd voor de Zevenhuizen - Leerlingen van 't Rei gerbos lieten zich vorige week dinsdag van hun sportieve kant zien tijdens een sportdag op de voetbalvelden van Groeneweg, Er waren individuele spelletjes zoals zakkenlopen, de ver trouwde aardappelrace en vergooien. Maar er werd ook in teamverband ge speeld in de vorm van voetbal, frisbee en pilonnentrefbal. Wivineke Ik kom net terug van een rondje met mijn honden langsde Rottemeren. Nu ik voor de zoveelste keer uitgeschol den ben door een wielrenner, heb ik de behoefte mijn frustraties te delen. Al bijna vijftig jaar woon ik in Zeven huizen; ik ben er geboren en getogen en al die tijd hebben wij honden ge had. We wonen vlak bij de Rotteme ren, een ideale plek om lekker met je hond te wandelen. Echter, de laatste jaren (eigenlijk al twintig jaar) word ik regelmatig de huid vol gescholden door voorbij racende wielrenners. We houden de honden aan de riem en als ze los zijn, passen we op dat ze aan de kant blijven lopen. Steeds achterom kijken of er niets achter ons opdoemt en als dat zo is, de riemen kort houden en aan de kant gaan staan. Ik ga de laatste jaren 's ochtends om halfzeven mijn eerste rondje al doen naar de eerste brug (Tweemanspol der), omdat ik dan de minste kans heb fietsers tegen te komen. Maar als er een komt, is het bijna altijd iemand die wat moet zeggen. Als ik geluk heb is het alleen maar gegrom, maar meestal krijg ik de scheldwoorden om mijn oren. Ik denk dat veel hon denbezitters het met mij eens zijn als ik zeg dat wielrenners asociaal zijn. De Tweemanspolder heeft een fiets pad/voetpad. Deze moeten wij eerlijk delen. Ik heb de indruk dat wielrenners den ken dat zij het alleenrecht hebben. Ze racen door dorpen en recreatiegebie den en iedereen moet aan de kant springen als ze eraan komen. Conclusie: ik ben het zat om voor al les en nog wat uitgemaakt te worden door wielrenners die vaak niet eens uit ons eigen dorp komen. Laten we met z'n allen genieten van het mooie gebied waar we gebruik van mogen maken, zonder grote monden en boze gezichten. Jeannette Dekker

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 25