Love '70: Veertig jaar sportieve gezelligheid Joey Vollebregt kampioen nn1 skampioen e n Zevenhuizen |\/|ec|aj||eregen Qss be fit op Turn en Fundag rrjÊÊÊOm HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 JUNI 2010 27 Judo Gymnastiek Moerkapelle - Sportpark De Wilde Veenen ligt er verlaten bij. Er blaast een koude wind, die de voorjaarswarmte in de weg staat. Het pad langs de voetbal kantine voert naar tennisvereniging Love'70. "Om de vereniging op te mogen richten, moesten ze eerst genoeg aspirant-leden hebben. Pas daarna kregen ze toestemming en een stukje land toegewezen." Tennisvereniging Love'70 be staat veertig jaar. Voorzitter Tine Heesterman van Love '70 was er niet bij vanaf de oprichting, maar weef wel hoe het gegaan is. Zij blikt in het kader van het jubileumjaar graag terug. Door Geertrude Verweij "Er was veertig jaar geleden nog geen tennisvereniging in Moer kapelle, dus de animo was groot", begint Heesterman. "Er werd begon nen met één baan, maar dat is in de loop van de jaren uitgegroeid tot vijf. Op het hoogtepunt, in de jaren negentig, hadden we ruim driehon derd leden." Sindsdien is het ledenaantal terugge lopen en schommelt nu rond de 180. Heesterman vertelt dat de terugloop meerdere redenen heeft. "Er worden niet zoveel huizen gebouwd, dus er trekken veel jonge mensen weg. Ook hadden we in het begin veel leden van buiten Moerkapelle, doordat de tennisclubs in Waddinxveen en Bleiswijk destijds wachtlijsten had den. Maar ook daar loopt het leden aantal terug en met het verdwijnen van de wachtlijsten verdwenen onze buitenleden ook. Bovendien hebben wejarenlang veel winterleden gehad omdat onze banen altijd bespeelbaar zijn. Maar nu zijn er in de omgeving ook all-weather banen en kunnen de leden bij hun eigen vereniging door spelen." Het bestuur van Love'70 werkt hard om het ledenaantal omhoog te krij gen. Momenteel wordt vooral ge probeerd jeugdleden aan te trekken. Heesterman'. "We hebben meegedaan aan BrAiNs, een project van Stichting Jeugdwerk Nieuwerkerk, waar kinde ren via school kennis kunnen maken met de tennissport. Dat werkt wel, we hebben nu veertig jeugdleden." Daarnaast heeft de vereniging een seniorlidmaatschap voor 55-plus- sers. Dit lidmaatschap houdt in dat overdag op doordeweekse dagen te gen gereduceerd tarief gespeeld kan worden. Verhuizing Niet alleen wat betreft het leden aantal is de toekomst van de ver eniging onzeker. "Er hangt ons nog een verhuizing boven het hoofd, op dit moment is het allemaal onzeker. Op onze huidige locatie zou woning bouw moeten komen en wij zouden, samen met de voetbalvereniging, naar de Blonklocatie aan de Brede- weg worden verplaatst. We zijn daar met de toenmalige gemeente Zeven- huizen-Moerkapelle intensief mee bezig geweest, maar sinds de fusie is het opmerkelijk stil aan het front", zo meldt de voorzitter. Verhuizen hoeft ook niet zo nodig, meent zij. "Dit is een prachtige plek. Maar het dorp moet nu eenmaal vitaliseren en we zouden er niet op achteruit gegaan zijn. De afspraak is nieuw voor oud, we zouden dus hetzelfde aantal banen en dezelfde voorzieningen krijgen. Ik denk dat het door de crisis allemaal vertraagd is. Voor ons maakt het niet uit. Wij gaan gewoon verder." Vrijwilligers De leden van Love'70 doen veel voor hun tennisclub. Zo wordt het park helemaal in eigen beheer door de tennissers onderhouden. Een aantal leden van het eerste uur spannen zich ook nog steeds in voor de club, zo maait erelid Gerrit van Meeteren bijvoorbeeld nog steeds iedere week het gras. Het onderhoud van de bor ders wordt sinds een paar jaar door de tuinclub van Vrouwen van Nu ge daan. Tijdens de competitie wordt er door vrijwilligers een etentje aan de spe lende teams aangeboden. Heester- man: "Dat is de gewoonte bij tennis, maar meestal blijft het bij patat en een paar bitterballen. Wij zijn een paar jaar geleden begonnen daar wat meer aandacht aan te besteden en nu wordt er een uitgebreide maaltijd gekookt. In ruil daarvoor draaien de competitieteams bardienst tijdens het open toernooi. Het is echt een dorpsvereniging. Het draait om spor tiviteit en gezelligheid." Feest Om het veertigjarig bestaan te vieren worden leden en oud-leden uitgeno digd voor een feestelijke bijeenkomst op 5 juni. Deze begint met een re ceptie, gevolgd door een barbecue en feestavond. In augustus staat een sportieve activiteit gepland, waarbij de jeugd meer wordt betrokken. Over wat er precies te gebeuren staat, wil de voorzitter het niet hebben: "Dat is nog een verrassing." De weg naar het park is momenteel echter wat lastig te vinden voor buitenstaanders. Het bord met de naamsaanduiding is namelijk ontvreemd. Na vernieling van het oude exemplaar, heeft het nieuwe er nauwelijks twee maanden ge staan, voordat het spoorloos ver dween. Het bestuur zou graag een nieuw bord aanschaffen, maar ziet daar voorlopig vanaf om financi ële redenen. Zevenhuizen/Maassluis - Tijdens het zesde Mahorokan judotoernooi, het grootste toernooi van Nederland, veroverde Joey Vollebregt, uitko mend voor TimmersSportEtFitness, de kampioenstitel in de klasse onder de 15 jaar en boven de 66 kg. Joey, die sinds enkele maanden deel uitmaakt van het TalentenTeam onder 17 jaar van de JudoBondNederland, werd kampioen met schitterende worpen waarbij hij al zijn tegenstanders met een vol punt, een Ippon, naar huis stuurde. Waar TimmersSportEtFitness met het TangSooDo al jaren deel. uit maakt van de Europese top, gaat het met de huidige generatie judoka's ook steeds meer de goede kant op. Jan Timmers is onlangs toegetreden tot het danexamencommité van de Judobond Nederland. Joey Vollebregt in actie. Zevenhuizen - De laatste ronde van tennisvereniging Zevenhuizen is af gelopen weekeinde gespeeld. Van de tien deelnemende teams, konden twee de competitie afsluiten met een kampioenschap: Heren Zevenhuizen 2, derde klasse met daarin Thomas Schmidt, Luuk Gritter, Mark van den Bosch en Martijn van de Meer wer- De heren kampioen. den overtuigend kampioen. Zij spelen volgend jaar tweede klasse. De da mes derde klasse promoveren na een kampioenschap ook naar de tweede klasse. Dit team bestond uit: Gera Kreder, Corrie van Winden, Carla van Rossum, Carla Kuijk-Snoeks, Lia van Kersbergen en Annemarie van Vel den. Woerden/Zevenhuizen - Gymnastiek vereniging Oss be fit heeft zaterdag 29 mei in Woerden tijdens de Turn en Fundag elf medailles in de wacht gesleept. Er werd gestreden in een veld van 564 deelnemende kinderen, af komstig van 15 verschillende ver enigingen. In de ochtend werd er door de 6-9 jarigen geturnd op de evenwichtsbalk, de lange mat en de trampoline. Door OSS werd er deel genomen met negentien kinderen op acht verschillende niveaus. Jimmy Huurman behaalde de eerste gouden plak in niveau 17 met een hele hoge score van 48.700. Na afloop van de wedstrijd werd de zaal omgebouwd en deden de kinderen mee met het fungedeelte, dat bestond uit sprin gen op de tumblingbaan, dansen op muziek en spelletjes spelen. Bij de middaggroep deden 20 kin deren van Oss be fit mee in de zes categorieën in de leeftijd van 10-13 jaar. In niveau R1, 10-11 jr., eindigde Marit Smolders op de eerste plaats, werd Thirza van Erk tweede en Joëlle Verschoor vierde. In niveau R1, 12-13 jr, veroverde Ri- chelle Jongenelen de eerste plaats, was er een gedeelde tweede plaats voor Jorissa van den Dool en Janine van Eeden Petersman en werd Amber van der Poort derde. Op niveau R2 behaalde Iris de Zwart een zilveren plak. Ferry van Trierum. won goud op ni veau 16, terwijl Matthijs van Orden op Niveau 15 een derde plaats ver overde. De selectie meisjes van OSS moes ten presteren op NTS niveau 10 en 9. Op dit laatste niveau behaalde Beau Janse een zilveren plak. Evenals de ochtend werd ook de middag me een 'fun'gedeelte afgesloten.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27