klikken Honderd kaarten en boek vol historie voor jubilerend echtpaar ÉWJÏS7HÏ3JI onze website Moerkapelse scholieren deskundig in het verkeer Gerard van Ommeren schaakkampioen van Moerkapelle HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 2 JUNI 2010 29 Echtpaar Verweij - Voorwinden zestig jaar getrouwd «F ZONDAG 6 JUNI Zevenhuizen Handicap Bidstond voor verkiezingen klik dus snel naar Schaken Verlegen Izak op bezoek bij overgrootouder Wim en Pietje Verweij. Ook de burgemeester is present. Dorpskerk 10.00 uur ds. J. Voor- douw en 19.00 uur dhr. A. den Oude (jeugddienst). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot (jeugddienst). Ger.kerk 9.30 uur drs. F.K. Renes. Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur mw. A. van Wijngaarden. R.K. Gem. Moe./Zev. n.n.b. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur ds. H. Paul en 18.30 uur leesdienst. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. J.W. van Estrik en 18.30 uur kand. DJ. Diepenbroek. Herv. Gem. 9.30 uur ds. H. van Ginkel (VHA) en 18.30 uur ds. E.K. Foppen. Door Marianne Fortuin Moerkapelle - Ze gaven elkaar op 24 mei 1950 hetja-woord; burgemeester André Bonthuis ging woensdag 26 mei op bezoek bij de heer en mevrouw Verweij-Voorwinden, om hen te fe liciteren met hun zestigjarig huwe lijk. Het boek 'Ons Verleden 25 maal' bracht hij mee als geschenk. Achter kleinzoon Izak, op schoot bij over grootmoeder Pietje, mocht helpen uitpakken, hij werd er verlegen van. Ze hebben elkaar leren kennen tijdens een avondje uit. Verweij: "We gingen uit in Zoetermeer, daar ging ik op de fiets naar toe. Daar heb ik haar ont moet. Ze was een schippersdochter." Mevrouw: "Ja, dat klopt, mijn vader voer op een binnenvaartschip. Hij vervoerde turf, grind of eieren. We woonden niet op het schip, maar in Benthuizen. Daar ben ik geboren." Meneer is een rasechte Moerkapel- lenaar. Het echtpaar heeft jarenlang een kleine kruidenierswinkel gehad in het - inmiddels afgebroken - pand naast de Hervormde kerk. Verweij: "Ik was één van de acht kruideniers hier op Moerkapelle." In 1969 is er samenwerking gezocht met een an dere kleine kruidenier, Boevé, omdat de supermarkten oprukten. Meneer vond dat toch niet zo'n succes en is Moerkapelle - Gerard van Ommeren heeft in een spannende laatste ronde in de finalepoule laten zien waarom hij dif seizoen de beste schaker van Moerkapelle is. Tegen Boudewijn We- ijermars kwam hij met wit nooit in de problemen en behaalde hij zonder veel moeite een remise. Door deze re- bij de veiling in Bleiswijkgaan werken. Zijn vrouw bleef in de winkel werken en zorgde daarnaast voor het gezin - het echtpaar heeft een dochter en vijf zoons - en het huishouden. Ze wonen tot volle tevredenheid al bijna elf jaar in een aanleunwoning bij zorgcentrum Beth San en gaan regelmatig naar het zorgcentrum, als er activiteiten zijn. Eén van de vijf mise was Van Ommeren niet meer in te halen in het klassement. Met vier punten uit vijf gespeelde wedstrijden mag Van Ommeren zich een jaar lang schaakkampioen van Moerkapelle noemen. Naaste achtervolger Wouter Vroegin- deweij moest winnen om nog kans Een uur wachten... Enkele leerlingen van de Keijzerschool gaven aan, hoe ze het verkeersexa- men ervaren hebben. Puck Both: "Het ging goed. Wel kwam er een tractor aan, en moest ik een uur wachten..." Ook Rick Bakker vond het meeval len: "Ik heb drie keer geoefend en het ging goed." Sascha te Paske moest onderweg even afstappen, omdat er een vrachtwagen en een bus aan kwamen. Charlie Bellekom vond het wel moeilijk: "Ja, het was wel op een druk tijdstip. En je moest alles heel precies doen." Jeroen van Leeuwen vergiste zich een keertje: "Ik ging bij de Rehobothschool naar beneden, maar dat was niet de bedoeling; kon ik weer terug. Verder ging het goed." zoons woont in hun oude huis. Me vrouw: "Ja, en het naambordje kon blijven zitten, want hij heet ook Wim Verweij!" Het echtpaar heeft 25 kleinkinderen en 26 achterkleinkinderen. Mevrouw: "In één jaar kwamen er tien ach terkleinkinderen bij, waarvan twee tweelingen. Die wonen in Hattem en in Maartensdijk. We gaan altijd te maken op de titel. Tegen Tim van Breda leek dat lange tijd te gaan luk ken. Vroegindeweij vergaloppeerde zich echter in het toreneindspel en moest daardoor zelfs het punt aan zijn tegenstander laten. Door deze nederlaag zakte Vroegindeweij een plaats in het klassement. Nieuwko- maakt door kinderen die jonger zijn dan jullie. Kinderarbeid dus. Die bal len zijn niet zo duur, maar die kinde- op kraambezoek." Ze zijn heel dank baar en blij met zo'n grote familie. Meneer: "Maandag zijn de kinderen hier komen eten en ik zei tegen mijn vrouw 'dat moeten we vaker doen.' Dat was zo fijn." In juni wordt in Beth San het feest gevierd met de hele familie. Mevrouw: "Het is nu al mooi: we hebben al honderd kaarten gekregen." mer Arian de Bruijne passeerde hem na een overwinning op Maarten Vroegindeweij. Eindstand finalpoule: 1. Gerard van Ommeren 4 uit 5; 2. Arian de Bruijne 3,5 uit 5; 3. Wouter Vroegindeweij 3 uit 5. Jurian van der Waal jeugdkampioen Bij de jeugd prolongeerde Jurian van ren kunnen niet naar school. Op deze bal staat 'Sport against child labour', en zo'n bal wil ik jullie geven." Moerkapelle - Collectanten gaan in Moerkapelle van 7 tot en met 12 juni de straat op voor mensen met een handicap. Een kwart van de op brengst gaat naar gymvereniging Dolfijn, de vereniging voor gehan dicapten. der Waal zijn titel. Concurrent Jan Noorland maakte het hem erg lastig, maar was in de tijdnoodfase net niet scherp genoeg. Bij het schaakexamen volgens de zogenaamde 'stappenmethode' be haalden Rutger Maaskant, Julian van Es en Luuk Qualm hun diploma voor stap 1. Atilla Roos slaagde voor stap 2, Johan van Krevelen voor stap 3 en schaakmeester Maarten Pilgram be haalde zelfs stap 5. Moerkapelle - In een bedrijfskantine aan de Van Hasseltweg 32 wordt dinsdag 8 juni van 20.00 tot 21.00 uur een bidstond gehouden voor de landelijke Tweede Kamerverkiezin gen. "ledereen is welkom", aldus de organiserende plaatselijke afdeling van de ChristenUnie. mag www.hartvanholland-online.nl Een hartelijke felicitatie van wethouder Jan Verbeek. Moerkapelle - Een 100% score; wethouder Jan Verbeek kon woensdag 26 mei 48 verkeersdiploma's overhandigen. Negen leerlingen van groep 7 van de Burgemeester Keijzerschool en 39 van de Rehobothschool zijn geslaagd voor praktisch examen op de fiets. Het theoretische gedeelte was al eerder succesvol afgerond. Door Marianne Fortuin Verbeek: "Ik ga ervan uit, dat jullie heel erg je best gedaan hebben. Niet alleen wat betreft de theorie, maar ook de praktijk. Ik zie allemaal moe ders, geweldig dat ouders zich inzet ten om te assisteren bij deze gebeur tenis. Ik wil ook de politie bedanken, de wijkagent, maar die moet je niet te goed leren kennen. In de gemeente Zuidpias ben ik de wethouder voor Sport en Onderwijs. Daarom ben ik hier, vooral vanwege het onderwijs. Bewegen is goed, dus fietsen ook." Zes kinderen kregen het diploma van de wethouder overhandigd, twee van elke groep: Cynthia Broer (geen fou ten) en Tom Geldof van de Keijzer school, Robin van Berkum, Ajak Akoc Wol Akoc Majok, Joost van Eeden Petersman en Laura van Weel van de Rehobothschool. De andere kandida ten kregen na afloop van de bijeen komst hun diploma. Speciale bal De wethouder had voor elke school een cadeau: een speciale voetbal. "Ik ga iets geven waarmee jullie kunnen bewegen. Heel veel ballen zijn ge-

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29