Merkzonnebril op sterkte voor 139,- J^fóö^ëndoorn Bewoners BK-weg hebben hun allang gemaakt keuze Open Tuinen Dag Le tour de Rotterdam College belooft aanpak sluipverkeer 30 HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN 2 JUNI 2010 Sluipers op de N219 Draagt u een bril op sterkte en wilt u ook graag een mooie merkzonnebril deze zomer? Dan hebben wij voor u een prachtig aanbod! U koopt nu een schitterende Ray-Ban of DKNY zonnebril met glazen in uw sterkte voor slechts 139,- Optiek Hoortechniek Zevenhuizen - Bewoners van de Burgemeester Klinkhamerweg waren maan dag 31 mei teleurgesteld in de gemeente Zuidpias. Want het nu opnieuw heb ben over of hun weg nu een 30 kilometer-zone moet worden of dat 50 kilome ter/per uur gehandhaafd blijft, is een discussie die zij jaren geleden al gevoerd hebben. Toch was er gisteren een informatieavond in La Baraque, waarbij de voor- en nadelen de revue passeerden en de omwonenden hun keuze kenbaar mochten maken middels een enquêteformulier. maar mocht het een 30-zone worden dan hebben zij alvast een pakket van eisen neergelegd. Vanuit het publiek kwam de vraag welke partij zwaarder, weegt. Wet houder Hazelebach: "Het gaat om het totaalplaatje. Wanneer de argumen ten voor vijftig en dertig in evenwicht zijn, dan moet het college kiezen." Een ander kwalijk punt volgens de BK-bewoners is dat de weg mini maal een jaar blijft zoals hij is. Want eind juni maakt het college de keuze, waarna een traject volgt met het opstellen van een voorlopig en de finitief ontwerp en waar tussendoor inspraak mogelijk is. De planning is om in januari 2011 te starten met de aanbesteding. Bewoner Paul van der Meer: "Het was de bedoeling dat er zou worden gepraat over de herin richting van de BK-weg ten tijde van de aanleg van de 219 en bij de. ope ning van de nieuwe weg, zou de BK- weg meteen op de schop gaan. Wij willen graag een praktische oplossing en niet opnieuw moeten praten over zaken die allang besproken zijn." Zevenhuizen - De tuin aan de Bur gemeester Klinkhamerweg 59 is vrij dag 4 juni tussen 19.00 en 21.00 uur geopend voor publiek. In de tuin zal sfeervolle muziek klinken en er wor den allerhande spullen ter verkoop aangeboden. Op zaterdag 5 juni zijn van 11.00 tot 16.00 uur nog meer tuinen te bewonderen. In sommige van deze tuinen vindt een aantal activitei ten plaats, zoals groenworkshops om 11.30 en 13.30 uur op het adres Noordeinde 63. In de tuin aan de Lange Zijde 38 zal Riet Valkenburg om 15.00 een pianoconcert geven. De route van de zeven opengestelde tuinen is verkrijgbaar op vrijdag bij de Burgemeester Klinkhamerweg 59 en op zaterdag bij de Stiltetuin in de Ontmoetingskerk aan de Dorpsstraat 106. De kosten bedragen 5,- euro. In de Ontmoetingkerk verzorgen Anke van Bree en Janine de Jong op za terdag vanaf 11.30 uur een inloop concert. In de kerk kan men ook de De ontwikkeling van de Stiltetuin. laatste ontwikkelingen rondom de Stiltetuin bekijken. Dit project krijgt steeds meer vorm en inhoud. De op brengst van de sponsoractie 'Open tuinen' is bestemd voor de verdere ontwikkeling van de Stiltetuin. Voor meer informatie: www.gkzevenhuizenmoerkapelle.nl. Zevenhuizen - TC Zevenhuizen houdt samen met vier omliggende toerclubs de Pelotonstochtvan 150 kilometer en de Vrije Toertochten van 95 en 140 kilome ter. Zij doen dit op zaterdag 3 juli onder de noemer le Tour de Rotterdam en is in aanloop van de Tour de France die dit jaar in Rotterdam start De toerclubs werken in aanloop naar de tour samen in Stichting Wielercomité Toerfietsers Rijnmond (SWTRj. Door Marianne Vermaat "Het is sneu dat de mensen, die al zo lang strijden, nu opnieuw moeten beginnen met vechten", reageerde bewoner Paul van der Meer. "Er zijn toezeggingen geweest door de ge meente Zevenhuizen-Moerkapelle destijds, maar nu telt dat niet meer." Wethouder Arjen Hazelebach liet we ten de bewoners te begrijpen, maar meldde tevens dat het van belang is een 'goede en weloverwogen keuze' te maken. "We hebben geen uitge werkte inrichtingsplannen, omdat we nog niet weten wat we gaan doen. We willen naar alle partijen luisteren en moet goed beslagen ten ijs komen. Het gaat erom een overtuigende keu ze te maken." De keuze voor een 30 kilometer-zone is volgens Egbert Scholten, van de bewonerscommissie BK-weg, allang gemaakt. "Met de keuze voor de nieu we 219. En wethouder Rinus Bosman zei bij de opening van de N219 dat de BK-weg zo spoedig mogelijk wordt ingericht en zo, dat het onaantrek kelijk wordt voor doorgaand verkeer. Hij zei letterlijk: De bewoners hoeven zich geen zorgen te maken. We be trekken de mensen bij de plannen." Maar de bewoners van de weg zijn niet de enigen die iets te zeggen heb ben over de herinrichting. Ook partij en als de hulpdiensten, het openbaar vervoer en de fietsersbond zullen hun voorkeur kenbaar maken. Connexxi- on heeft dat overigens al gedaan: Zij prevaleren een 50 kilometer-zone, Het sluipverkeer over de parallelweg is velen in en rondom Zevenhuizen een doorn in het oog. Bewoners van de BK-weg kaartten het onderwerp maandag 31 mei nog eens aan tij dens een informatieavond over de herinrichting van hun weg. "Er ont staan levensgevaarlijke situaties op de ventweg", werd vanuit de zaal ge reageerd. "De weg is van de provincie", liet de wethouder weten. "Dus wij kunnen als gemeente niet zomaar iets doen. Maar ik ben het ermee eens dat er iets moet gebeuren; af en toe houd ik mijn hart vast. Handhaven tot die tijd is moeilijk, we moeten zo eerlijk zijn te bekennen dat het ons niet altijd lukt goed te handhaven." Als zeer frequent weggebruiker ben ik er voorstander van dat al het aange legde asfalt in Nederland wordt ge bruikt, mits dit legaal gebeurt en met inachtneming van de regels. De situatie rondom de N219 tussen de 'nieuwe' rotonde bij Zevenhuizen en de Eerste Tochtweg biedt de mo gelijkheid dit traject op twee manie ren af te leggen: via de N219 of via de daarnaast gelegen parallelweg. De N219 is een provinciale weg, dat wil zeggen, maximaal 80 km/uur met een inhaalverbod. De weg die daar parallel aan loopt is een lokale weg (geen inhaalverbod) met een snel heidsbeperking van 60 km/uur van wege fietsers, voetgangers, tractors, ruiters en diverse uitritten. Er is niets mis mee wanneer bestuur ders beide wegen gebruiken, ware het niet dat bij het samenkomen van De pelotonstocht is een tocht in ge sloten formatie en staat onder bege leiding van getrainde voorrijders en er zijn tachtig verkeersregelaars om te zorgen voor een non-stop doortocht. Deze tocht gaat grotendeels over het officiële parcours zoals Armstrong, Contador en Robert Gesink op zon dag 4 juli zullen rijden. Voor de sportieve toerfietsers die in dividueel of in kleine groepjes willen rijden, zijn er de vrije toertochten van 95 en 140 kilometer. De weg gaat grotendeels langs het parcours van de Tour de France van de eerste etap pe en de toer is voor beter getrainde toer- en racefietsers. De pelotonstochten en de vrije toer tochten hebben de start en finish bij de Greenery in Barendrecht. Hier wordt een groot evenemententer rein ingericht waar voldoende par keerruimte en entertainment is en deelnemers gebruik kunnen maken van de pendelbussen die hen naar de proloog op Rotterdam Zuid vervoerd. Alle deelnemers aan deze tochten ontvangen als herinnering een speci aal voor deze gelegenheid ontworpen Tour de France wielershirt. Meer informatie op: www.tourderotterdam.nl Zevenhuizen - Wethouder Arjen Hazelebach meldt dat de gemeente Zuidpias in overleg is met de provincie om maatregelen te nemen tegen het sluipverkeer op de ventweg naast de nieuwe N219. "Het heeft mijn aandacht." GENUINE DONNA K ARAN NEW VORK De hele maand juni. Vraag naar de voorwaarden Burg. Boerstraat 2 2761 VP Zevenhuizen Tel. (0180) 633050 www.hoogendoornoptiek-hoortechniek .nl beide wegen het spelletje oneerlijk wordt. Bestuurders, die de 'sluiproute' ge bruiken arriveren op een eerdere tak op de rotonde bij de Eerste Tocht- weg/Zuidelijke Dwarsweg, en hebben daardoor voorrang boven het verkeer dat de reguliere route (N219) volgt, dus die zij voorbijgeslopen zijn. De wettelijke regels staan toe dat beide wegen gebruikt worden, dus er kan niet tegen worden opgetreden door de politie. Vergelijk het met een supermarkt; daar kun je mensen ook niet verplich ten om in een lange rij te gaan staan, terwijl de kassa daarnaast vrij is. Wat echter wel een zorgelijke ont wikkeling is, is de 'drang' van dege nen die de parallelweg nemen om zo snel mogelijk, in ieder geval eerder op de rotonde te arriveren dan degene die op de N219 al die tijd al voor hem/haar zat, en daar ook heel veel voor' over heeft. Bij een volle N219 wordt op de parallelbaan al erg hard gereden 70 km/u), terwijl op deze weg echt fietsers, voetgangers, trac toren, ruiters en afslaande voertui gen rijden. Wanneer de N219 rustig is en de 'sluiper' constateert dat het verkeer op de N219 sneller gaat, dan gaat soms helemaal het dak eraf om koste wat kost eerder bij de rotonde te zijn. Dan worden snelheden bereikt waarmee u als fietser een aanrijding niet overleeft. Met betrekking tot de regelgeving zal de politiek hiermee aan de slag moe ten gaan, maar ondertussen zou de politie bij tijd en wijle hun lasergun eens kunnen richten op de overtre ders op de parallelbaan van de N219 Cees van de Bovenkamp

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 30