Skaten en battien tijdens Urban Open Air C Tennis Activiteiten Meander ns B2 De IJssel Kampioen Jonge Heren 1 TCN zeker van plaats bij eerste twee Er werd gebridged... Hoogland wint rapidtoernooi Drie prijzen voor KVC Peek op Kata Kampioenschappen HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 2 JUNI 2010 Hockey C Karate Nieuwerkerk aan den IJssel - Met een spectaculair optreden van de dan sers van Fabia Dance Center, werd afgelopen zaterdag de zevende editie van Urban Open Air geopend. Het Es- separk stond de hele dag in het teken van skaten, dansen en graffiti. De editie van dit jaar had een speciaal thema: de dag stond Jn het teken van een burgerinitiatief, waarbij jongeren de gemeente vragen om een nieuw skatepark naast jongerencentrum het Blok aan te leggen. Door Marlonneke Willemsen Op dat skatepark werd afgelopen zaterdag al een klein voorproefje ge nomen met een mobiel skateterrein in het Esseoark, waar verschillende battles, een soort wee/strijden, wer den gehouden. Daarnaast kon er vrij geskate worden Aandacht De halfpipe in de Zuidpias verdwijnt binnenkort en de ruimte in het Esse- park is te klein. De skatende jongeren vragen om die reden aandacht voor het probleem en dragen een moge lijke oplossing aan. De bezoekers van die dag werd gevraagd de jongeren met een handtekening te steunen en het plan werd onder de aandacht ge bracht van wethouder Jan Verbeek. Naast skateboarden waren er dans- optredens, breakdance battles, een freerunning show van Lorenzo en Vincent van XMove en konden er graffiti kunstwerken gemaakt wor den. Door het goede weer was het Nieuwerkerk aan den IJssel - In Woonzorgcentrum De Meander aan de J.A. Beijerlnkstraat worden voor alle 55-plussers uit de gemeente ie dere maand diverse activiteiten geor ganiseerd. Boetseren en handwerken Op de maandag wordt van 9.45 tot 11.45 uur geboetseerd onder leiding van docente Sara van Roon. In juli en augustus is er geen beeldenclub; de lessen worden hervat op 6 september. In juni en juli is er geen handwerken. Bewegen en zitdansen Op maandagmiddag kan men van 14.00 tot 14.45 uur onder leiding van fysiotherapeut Rob Schonk 'beter be wegen'. Op donderdag 3 juni is men om 14.00 uur welkom bij het zitdan sen, wat staat voor zittend bewegen op muziek. Bijbelkring De heer Van Bemmel verzorgt op woensdag 2 juni voor de laatste keer de Bijbelkring. Hierna wordt de Bijbel kring toegevoegd aan het meditatief moment, dat plaatsvindt op de laat ste vrijdag van de maand. De eerst volgende keer is eind september. Creatief uurtje en bloemschikken Tijdens het creatief uurtje op dins dag 8 juni kunnen belangstellenden kaarten maken. De workshop begint om 14.30 uur. Liefhebbers van het bloemschikken kunnen op dinsdag 29 juni om 14.30 uur een bloemstukje maken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Door in de laatste competitiewedstrijd met 3-3 gelijk te spelen tegen Tos Berge- ijk, is Heren 1 van TCN verzekerd van de eerste of de tweede plaats in de reguliere competitie. Dit houdt in, dat TCN wordt geplaatst bij de loting voor de play-offs van zaterdag 12 en zon dag 13 juni in Deurne. Op zaterdag speelt TCN in de halve finale tegen de nummer drie of de nummer vier. De winnaars van de halve finales spelen op zondag om het landskampioen schap. Rick Schalkers won afgelopen weekend na vier games van Stefan Aarts die opgaf in verband met een blessure. Yoran Verschoor won met tweemaal 6-3 van Sander van Don gen terwijl Bas Struijk met tweemaal 6-2 verloor van Thomas Rohof. De vierde singlepartij alsmede de dub bels werden niet gespeeld in verband met blessures; hierdoor bleef de stand steken op een 3-3 gelijk spel. Nieuwerkerk aan den IJssel - Jongens B2 van De IJssel is afgelopen zaterdag kampioen geworden in de 2e klasse. Tot op het laatst bleef het spannend, omdat er drie concurrenten waren in de race om het kampioenschap. Uit eindelijk wist Jongens B2, met een voorsprong van vier punten na twaalf gespeelde wedstrijden, het kampi oenschap binnen te halen. Dit mooie resultaat werd mede bereikt door de inzet van trainers Rens Pols en Willem Schut en onder de bezielende leiding van coach Ben Ackermans. Concentratie op de baan. vanaf het begin druk in het Essepark. De medewerkers en vrijwilligers van Stichting Jeugdwerk Zuidpias, de or ganisator van het festival, waren erg tevreden. Coördinator Marije Dirksen: "Gelukkig is het mooi weer en zijn er veel mensen op het festival afgeko men. Alles verloopt goed en iedereen heeft het naar zijn zin." Modeshow en amusement Brugtsmode verzorgt op vrijdag 11 juni om 13.00 uur een modeshow, waarna men de gelegenheid heeft een nieuwe zomeroutfit aan te schaf fen. Voor zaterdag 12 juni staat een muzi kaal optreden op het programma. Wie er komen gaat blijft nog een verras sing; aanvang 13.30 uur. Om de week op de donderdag wordt er om 14.00 uur bingo gespeeld; deze maand op 10 en 24 juni. Iedere woensdag om 14.00 uur kan men lekker meezingen met onder meer Oudhollandse liedjes tijdens het zanguurtje. Alleen luisteren kan na tuurlijk ook. Voor meer informatie en aanmelden voor diverse activiteiten: aan de balie van het zorgcentrum of via 0180— 333777. Nieuwerkerk aan den IJssel - De uitslag van de tweede ronde van de zomerbridgecompetitie van de Nieu- werkerkse Bridgeclub, gespeeld op maandag 31 mei, is als volgt: 1. Peter Bijsterveld-Ron van Domburg 67.71, 2. Hans Koster-Frans Jansen 57.55, 3. Michiel de Korver-Cor Lageman 52.08, 4. Roel en Laila Bakker 51.30, 5. Leny de Kreek-Anneke Vos 51.04, 6. Adrie en Frans Bijl 49.74, 7. Arie Blok- Alice van de Heuvel 49.22, 8/9 Marijke Blok-Lucy Wijnen én Wanda van Stralen-Margot Jabaay 48.96,10. Marja Catsberg-Ria Bohm 48.96, 11. Martha Boers-Joke van 't Hoen 47.92, 12. Wil Blok-Wil Valk 47.66,13'. Leny Hoogland-Ab Sonneveldt 47.14, 14. Selma van der Berg-Thea Michels 46.88, 15. Ton en Bep Vissers 46.61, 16. Guus Ham-Henny Hense 45.31 en 17. Rina Koolhaas-Ada Suurbach 40.36. Nieuwerkerk 'aan den IJssel - Dirk Hoogland is de winnaar van het achtste ra pidtoernooi van Nieuwerkerk. Het bleef tot en met de finale spannend. Hoog land nam het daarin op tegen Leon Huijsdens, die na zes van de zeven ronden tot een halve punt was genaderd. De finale moest dus de winnaar naar voren brengen. Al in een vroege fase bood Hoogland remise aan, maar dat werd resoluut afgeslagen. Uiteinde lijk wist Hoogland de stelling binnen te dringen door een onoplettendheid van Huijsdens en won de partij. De eindstand: 1. D. Hoogland (6,5 punt), 2. H. Ranft en H. Van Wou denberg (5,5 punt), 4. E. Pouwelse, S. Akrawi, L. Jacobse, H. van der Graaff, W. Van der Wel, L. Huijsdens, R. Zijle man en R. Hoogland (5 punten), 12. M. Huijsdens, G. Nieuwenkamp, K. De Ruijter en J. Willems (4,5 punt), 16. C. van Oosterom, H. Greevenbosch, F. van den Bos, K. den Boer, A. van der Peut, J. Engelberts, H. Blok land, L. Kraayenbrink, H. Verver, J. van Elburg, J. van der Heijden, H. Stam, R. Simon, D. Brinkman, H. Dijkers (4 punten). Van links naar rechts: Kim van Eijk, Sakko Vrouwenraets en Ellen van Nierop; op de achtergrond trainer Peet Peek. Turnhout/Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Belgische Turnhout vonden afge lopen zaterdag de Open Belgische Kata kampioenschappen plaats. Kata'szijn loopvormen ofwel schijngevechten. Na twee ronden stonden Sakko Vrou wenraets, Ellen van Nierop en Kim van Eijk in de finalepoules. Ook hier gaven^ zij hun visitekaartje af, want na de puntentelling bleken ze alledrie een welverdiende tweede plaats behaald te hebben, waarbij Sakko, gezien zijn jonge leeftijd, gerust een aankomend talent genoemd mag worden. Voor meer informatie: www.kvcpeek.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33