StrraïijsËü3ji Dorpsavond Moordrecht: rijden door de paardenpoep Braderie en rommelmarkt in Zespunt Huur multifunctioneel centrum ondertekend Nieuwe teamchef presenteert voor het eerst politiecijfers 34 HART VAN HOLLAND MOORDRECHT 2 JUNI 2010 ZONDAG 6 JUNI Praise-avond Commissie Ruimte buigt zich over plannen Stevensstraat Moordrecht - De inwoners van Moordrecht hebben op dinsdag 25 mei voor het eerst kennis kunnen maken met het fenomeen Dorpsavond. In hetZespunt werden zij door medewerkers van de gemeente en het college van burgemees ter en wethouders bijgepraat over de actuele ontwikkelingen in hun dorp. In woners maakten tijdens de avond gebruik van de mogelijkheid tot het stellen van vragen. Vooral paardenpoep blijkt een serieus probleem in het dorp. Door Marlonneke Willemsen "In dit dorp hebben we veel honden. Mensen moeten hier belasting voor betalen, maar ze moeten ook de hon denstront opruimen. Dat gaat best goed. We hebben in de gemeente ook veel paarden en die schijten veel gro tere hopen dan honden. De eigena ren van de paarden hoeven geen be lasting te betalen en ruimen de poep ook niet op. Ik kan met mijn rolstoel deze hopen niet omzeilen, waardoor ik de hele dag met strontwielen door huis moet rijden. Ik weet dat er in Nieuwerkerk paardenpoepzakken zijn. Geldt dat nu ook voor de rest van de gemeente?" Deze vraag stelde Willem Hardijzer het college tijdens het vragenrondje. Burgemeester Bonthuis vond dat Hardijzer een goed punt had. "Ik weet dat we in Nieuwerkerk een uitvoerige politieke discussie over dit onder werp gehad hebben. In de Algemene Plaatselijke Verordening, de APV is destijds opgenomen dat de eigenaar een boete krijgt als de paardenpoep niet wordt opgeruimd. Met de har monisatie tot één APV voor Zuidpias is deze bepaling komen te vervallen. Er zitten op dit moment een aantal raadsleden in de zaal en ik verwacht dat zij uw punt zullen oppakken en er iets aan zullen doen." Wethouder Arjen Hazelebach had ook nog een suggestie: "Wie weet hebben we bin nenkort een heleboel blauwe zakken over." Andere onderwerpen die op de dorpsavond op tafel kwamen, waren de nieuwe op- en afritten van de A20 en de ontwikkelingen in de Stevens straat. Het college praatte de burgers Moordrecht - In de Zespunt aan de Molenlaan la wordt voor zaterdag 5 juni een zomerbraderie annex rom melmarkt georganiseerd. Tussen 9.00 en 16.00 uur kan het publiek zowel binnen als buiten terecht bij de circa 50 kramen voor allerhande, nieuwe dan wel tweedehands spullen en voor diverse consumpties als oliebol len, aardbeien en ijs. Er is voldoende gratis parkeerruimte en de toegang is vrij. Kramen zijn nog te huur via 06-38358059. Het is de bedoeling dat de huurders de Moordrechtse sportaccommoda tie gebruiken als multifunctioneel centrum voor culturele, recreatieve en sportieve doeleinden en als on dersteunende horecagelegenheid. Eigenaar van de sportaccommoda tie is de gemeente Zuidpias. Naast Praten over wonen, werken en recreëren in Moordrecht. bij en in een pauze kon er dieper worden ingegaan op de details. "In het kader van Thuis in Zuidpias' is het belangrijk dat we als college elke maand een hele dag in één van de dorpen zijn", reageerde burgemees ter André Bonthuis. "We willen u ook op de hoogte houden van wat er met uw opmerkingen gebeurt. Daarom krijgt u binnen een maand schriftelijk antwoord op alles dat ingestuurd is." De ondertekening. Moordrecht -G. Tober-Door (Stichting De Zuidpias) en A. Haagsma (Sport fondsen Zuidpias BV) en wethouder Verbeek hebben vorige week woensdag hun handtekening gezet onder een huurovereenkomst in het gemeentehuis van Zuidpias. De huurovereenkomst betreft de gehele sportaccommodatie De Zuidpias gevestigd in Moordrecht, inclusief zwembaden, horeca, vergaderzalen en bijbehorende inventaris. het ondertekenen van de huurover eenkomst door de huurders, is ook de exploitatieovereenkomst formeel vastgelegd. Sportfondsen gaat de ac commodatie exploiteren. De overeenkomsten gaan in op 1 augustus 2010 en eindigen op 31 december 2015. Moordrecht - "Ik heb geen bijdrage aan deze cijfers geleverd, maar ik ben er toch trots op en het zal moeilijk worden om ze te verbeteren.De nieu we chef van het politieteam Zuid plas, René Ravesteijn mocht op dinsdag 25 mei op de dorpsavond in Moor drecht voor het eerst de politiecijfers presenteren. Sinds 1 mei is hij de op volger van Raoul Verwey, die in dienst is getreden bij de gemeente Zuid plas. Hij was aanwezig om Ravesteijn bij te staan, maar dat was niet echt nodig. "Hij beantwoord alle vragen al. Dat is echt super om te zien." Door Marlonneke Willemsen Ravesteijn is tevreden met de cijfers van Moordrecht van de afgelopen vier maanden. Ten opzichte van de zelfde periode vorig jaar, is er bijna op alle vlakken een verbetering te zien. Alleen het aantal fietsendiefstallen is gestegen van vier naar acht. Ra vesteijn: "Getalsmatig valt dit mee, maar het zal je fiets maar zijn. Het goede nieuws is dat we twee fietsen teruggevonden hebben en aan de eigenaren hebben kunnen terugge ven." Verder is het aantal gevallen van be dreiging gelijk gebleven met acht en laten de andere categorieën een da ling van het aantal meldingen zien. Het aantal meldingen van woningin braak is gedaald van 23 naar dertien, de auto-inbraken van 28 naar dertien, het aantal meldingen van jongeren- overlast is van 42 naar dertig gegaan en het aantal vernielingen is meer dan gehalveerd van 111 naar 51. Ravesteijn toonde zich blij met de cijfers. "Het voelt goed. Ik heb er geen bijdrage aan geleverd, maar ik ben toch erg trots. Het geeft aan hoe goed het team functioneert. Ik moet Moordrecht Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 H. Schipper (SoW- Belijdenisdienst). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. De Jong (V.H.A.) en 18.30 uur ds. Vlok. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Woord- en Commu nieviering met Pastor Feijen (Sa cramentszondag). De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. De politiecijfers gepresenteerd door de nieuwe chef. dit nog maar zien te verbeteren." De nieuwe chef is naar eigen zeggen ook tevreden met het functioneren van de wijkagent in Moordrecht, Co van den Berg. "Overal waar we sa men lopen, moeten we steeds blijven staan, want ze wordt door iedereen aangesproken. Het is een genot om te zien hoe ze in Moordrecht gepositio neerd is. Daar ben ik heel trots op." De afgelopen maanden waren er nog een aantal successen voor de politie te melden. Er zijn meerdere daders aangehouden voor mishandeling van een taxichauffeur eind december in Moordrecht. Tegen een van de daders is vijftien maanden geëist, waarvan vijf voorwaardelijk. De andere dader zal vervolgd worden met behulp van DNA. Veder zijn er twee personen aange houden voor auto-inbraken en zijn twee hennepkwekerijen ontmanteld. Moordrecht - In het gebouw van de Harmonie aan de Sportlaan 5 wordt zondag 6 juni een praise-avond ge houden. De Praise-Moordrechtband verleent muzikale medewerking. Het jaarthema is:"Crisis? Christus!" en het onderwerp "Wij worden kampioen". Spreker is dominee Wim de Groot van de Lichtkring in Nieuwerkerk aan den IJssel. ledereen is welkom vam 19.00 tot 20.30 uur, deur open 18.30 uur. De toegang is vrij. Voor meer informatie: www.kerkeninmoordrecht.nl Door Marlonneke Willemsen Moordrecht - De leden van de com missie ruimte buigen zich dinsdag 15 juni over het concept ontwerp bestemmingsplan voor de Stevens straat. De gemeente Zuidpias hoopt vervolgens het plan in december 2010 of januari 2011 definitief vast te stel len. De beoogde nieuwbouw in de Ste vensstraat kan dan in de tweede helft van 2011 starten. In de Stevensstraat staan momenteel veertig woningen, waarvan de ge meente van mening is dat de woon kwaliteit slecht is. De voormalige gemeente Moordrecht heeft besloten om in plaats van renovatie de huizen te slopen en vervangende woningen te bouwen. Op de locatie moeten 73 grondgebonden woningen en zestien appartementen komen, volgens de plannen. Van deze woningen zijn er veertig in de sociale huursfeer. Daarnaast wordt de buitenruimte opgeknapt. De parkeerstraten zul len daarbij achter de huizen worden aangelegd, om auto's aan het zicht te onttrekken. Als het plan eind 2010/begin 2011 de finitief kan worden vastgesteld, kan voor de zomervakantie 2011 met de sloop van de huidige woningen be gonnen worden. Dit zal gebeuren in overleg met de huidige bewoners. De bouw zal dan in de tweede helft van 2011 kunnen starten en deze zal in totaal ongeveer twee jaar duren.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 34