M®®RDRECHT Zilver voor Mitchel van der Vliet op Westland judotoernooi ïopseizoen voor D1 van vv Nieuwerkerk Connexxionbusjes gecrasht Meer vrijwilligers nodig In De Krom W Moordrecht support KIKA dag KIKA JEUGDTOERNOOIEN HART VAN HOLLAND MOORDRECHT/NIEUWERKERK 2 JUNI 2010 VOETBALVERENIGING Voetbal jeugd Open dag kinderboerderij Nieuwerkerk aan den IJssel - De D1 van w Nieuwerkerk is vorige week op het 'kampioenenbal' gehuldigd. Het team is, onder leiding van trai ners Robert Busscher en Bart Slob, De prijzen stroomden binnen bij Dl. gepromoveerd van de 1e klasse naar de hoofdklasse. De jonge talenten wisten ook de halve finale in de bekercompetitie te bereiken en op diverse toernooien werd de eerste plaats behaald. Moordrecht - Op de snelweg A20 tus sen Gouda en Moordrecht raakten 31 mei twee busjes van vervoersmaat schappij Connexxion betrokken bij een ongeval. Door nog onbekende oorzaak kwamen beide voertuigen op de zijkant terecht. De bestuurders en tevens de enige inzittenden, werden ter plaatse door ambulancepersoneel onderzocht. Ze liepen geen noemens waardig letsel op. De afdeling ,Aö- VOA.Aó van de politie stelt een onder- (/utu. vviiLU nuyciiuii \j zoek in naar de exacte oorzaak van het ongeval. Gedurende de nasleep van het incident werd één rijstrook van de A20, in de richting van Rotterdam, af gesloten voor verkeer. Dit zorgde voor lange files op de A12 en de A20. Moordrecht - Bij w Moordrecht stond zaterdag 29 mei de laatste van de drie support Kiki-dagen op het programma. Tien D-teams uit de regio gaven acte de presence en gingen samen met Moordrecht D2 en D3 de strijd met elkaar aan in het kader van het goede doel. Naast het voetballen waren er diverse activiteiten zoals penalty-schieten, gaten schieten en de grote loterij waarbij bijvoorbeeld ballen van het Nederlands Elftal en van Feijenoord te winnen waren. De opbrengst was bestemd voor Kika, 'Kinderen Kanker- vrij'. F-pupil Jack van Berkel van Moor drecht D3 won de bokaal bij het Kika 'boordschieten'; Pieter van den Heu vel van E3 werd tweede. Het Kika 'Penaltyschieten' werd een prooi voor Binnenmaas. Geweldig bedrag voor Kika De drie vv Moordrecht support Kika- dagen leverden in totaal een bedrag van 2.623,56 euro op. Binnenkort zal de bijbehorende cheque aan Stich ting Kika overhandigd worden. Moordrecht - Kinder- en zorgboerderij 'In De Krom' hield afgelopen zaterdag een open dag. Het mooie weer hield tot laat in de middag aan en mede daar door was het een drukke boel. "Erzijn meer dan achthonderd mensen geweest", vertelde locatiehoofd Hans Hoogeveen. Door Joke Heikens Jong en oud kwamen tussen 13.00 uur en 16.00 uur op de open dag af. Met een springkussen, schminken, ballonnenvouwen en rondlopende clowns was er voor iedereen wat te doen en wie trek kreeg, kon pannen koeken verorberen. "Dit is een zorgboerderij met een kin derboerderij. Hier wonen een aantal mensen met een verstandelijke be perking die hier hun dagbesteding hebben. Met medewerkers en vooral veel vrijwilligers houden we de kin derboerderij draaiende", vertelt Bep Baars, dierenverzorgster en begeleid ster van de bewoners. Bijdragen In De Krom doet een beroep op de gemeente om meer bij te dragen. Hoogeveen: "We denken eraan om op zondag te sluiten, want de bezetting is te klein. Je kunt niet met één be geleider de kinderboerderij draaiende houden. We willen ook de bezoekers wat in de gaten houden, in andere kinderboerderijen gaan bezoekers soms op grove wijze met dieren om. Gelukkig hebben wij dat hier nog niet meegemaakt. Kinderen moeten leren hoe ze met dieren om moeten gaan. Als de ouders dat niet doen, zullen wij moeten voorkomen dat er met cavia's gegooid wordt, zoals elders is gebeurd." Een rij bij de schmink. Vrijwilligers De kinderboerderij is anders dan an ders. Je ziet aan de buitenkant niet dat het een kinderboerderij is; er staat ook geen complete speeltuin bij. "Nee", zegt Hoogeveen. "Daar hebben wij bewust voor gekozen. We wil len het zoveel mogelijk op een echte boerderij laten lijken, dat waarderen onze bezoekers wel. Uit de enquête die we kortgeleden hielden op scho len, kinderdagverblijven en bezoekers hier, bleek ook dat men heel tevreden is. Het is wel moeilijk om alles draai ende te houden met weinig mensen, daarvoor zouden we echt wel meer vrijwilligers kunnen gebruiken. Het liefst ook klussers en mensen die af en toe een keer met een bewoner op pad willen gaan, bijvoorbeeld naar de film. Vrijwilligerswerk hier houdt meer in dan alleen dieren voeren, dat gebeurt namelijk al." Nieuwerkerk aan den IJssel - Mitchel van der Vliet nam zaterdag 29 mei deel aan het Westland judotoernooi, dat georganiseerd werd door het Ma- horokan topjudo instituut. Mitchel stond ingedeeld in een afval poule met 12 judoka 's waarbij het dubbele elimi natiesysteem werd gehanteerd. Zonder veel moeite wist Mitchel de finale te halen door al zijn tegen standers met ippon te verslaan. In de finalepartij dacht Mitchel de winst al binnen te hebben, maar was uitein delijk toch niet scherp genoeg, waar door hij alsnog op de, overigen zeer knappe, tweede plaats belandde. Mitchel van der Vliet met zijn tweede prijs.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35