OP ALLE DAMES-, HEREN-, KINDERSCHOENEN EN SANDALEN! Brandweer Zuidpias pakt loze meldingen aan 7 wwwzBlemm1rwaDDinxveen.n( Bremmer HART VAN HOLLAND I REGIO I 2 JUNI 2010 Beleid 21ë Lions Rottemerenloop op 12 juni Start: 14 uur door Leontien van Moorsel Afstanden: 5,10 en 15 km Inschrijven: vanaf 11 uur Dorpshuis Swanla Meer info: www.lions.nl/zevenhuizen deHaij van der Wende v.d. Mee Jansen hoveniers Door Marianne Vermaat I Zuidpias - De brandweer Zuidpias I onderneemt actie tegen loze meldin- I gen. Dit omdat de vrijwillige brand- I iveerlieden nu te vaak voor niets uit moeten rukken. Handhaving is hierin Ihet sleutelwoord. "De hoofdwerk gever van de vrijwilligers is coulant, maar het houdt een keer op. Daarbij kost het de gemeenschap geld", meldt commandant Ed Molenaar. I Met het aanpakken van de loze meldingen, doelt Molenaar op de I automatische brandmelders, die af- gaan om een andere reden dan dat er brand is ontstaan. "Deze verdelen wij weer onder in twee soorten: de ongewenste meldingen door bijvoor- beeld bakken en braden én roken en I de onechte meldingen. Deze hebben niets met rook of vuur te maken, I maar ontstaan door bijvoorbeeld stoom of baldadigheid." De branden I die bij aankomst zelf al zijn geblust, I tellen niet mee. Te laat I Een telefoontje naar de alarmcen- I trale om te vertellen dat er niets aan I de hand is, is bij voorbaat al te laat. I Molenaar. "Binnen een paar secon- I den na ontvangst van de melding I worden onze mensen opgepiept. Er zit geen ruimte tussen de melding en I het moment dat de vrijwilligers naar de kazerne komen. Daarbij hebben I we als brandweer een controlerende I 'functie." I Handhaving en oplettendheid van I de bedrijven en instanties, waar de I installaties staan, moet de oplossing I zijn. Wanneer er werkzaamheden zijn I in de buurt van een melder dan kan I deze melder tijdelijk worden uitge- I schakeld. Of mensen-kunnen een I ander soort melden installeren in I de buurt van een keuken. "Er zijn er I die reageren op rookvorming, maar I ook die vooral letten op tempera- I tuurstijging", legt de commandant I uit. "De mensen kunnen ook vanuit I de brandweer of leveranciers van de I apparatuur advies inwinnen. Soms I hoef je alleen maar een melder te I verplaatsen." Al moet goed worden I opgelet dat het beoogde gebied nog I wordt gedetecteerd. Alle brandmeldinstallaties moeten voldoen aan een NEN-norm. In deze norm wordt aangegeven hoeveel Een uitruk voor een echte brand of omdat iemand baldadig was? loze meldingen er maximaal mogen ontstaan. Het nieuwe beleid is ge richt op het aantal dat het maximaal toegestane aantal overschrijdt. De eerste stap om de loze meldingen tegen te gaan is gezet: alle bedrijven en instellingen zijn aangeschreven. Stap twee is het controleren van het pand bij een uitruk en wanneer blijkt dat de brandweer voor niets is ge komen, wordt daar een rapport van opgemaakt. "Vervolgens start een handhavingstraject", aldus Molenaar. "Wanneer er meer van dergelijke meldingen binnenkomen, kan een dwangsom worden opgelegd. Het gemeenschapsgeld dat nu opgaat aan falend gedrag of falende instal laties is aanzienlijk. Het kan niet zo doorgaan." De commandant benadrukt secuur- heid. "We bouwen eerst een goed dossier op. Het mag niet zo zijn dat er een keer een loze melding bin nenkomt en de volgende dag een dwangsom op de deurmat ligt. Men sen krijgen de gelegenheid zaken aan te passen ofte verbeteren." Een andere mogelijkheid dan preven tief te werk gaan, is er niet, aldus de commandant. "Wij nemen alle mel dingen serieus en het redden van mens en dier staat bovenaan. Daar naast hebben we simpelweg een op komstplicht. Onze ervaring is ook dat het niet anders kan. De laatste tijd zijn er veel onechte meldingen van uit een bepaalde instantie binnenge komen, maar op Bevrijdingsdag bleek naar aanleiding van een automati sche melding opeens echt brand. Je moet altijd uitgaan van brand." De verantwoordelijkheid zal de ko mende tijd dus meer en meer bij de eigenaren van de installaties worden neergelegd. "Het is hard nodig dit probleem in te perken. Op een bij eenkomst met werkgevers van onze vrijwillige brandweermensen is naar voren gekomen dat zij meer dan eens last ervaren. Wanneer hun werkne mers voor niets hun werk laten lig gen, weegt dat zwaar. Wij willen de hoofdwerkgevers koesteren en de last die zij ervaren zoveel mogelijk inperken." Het aantal loze meldingen over 2009 was in Zevenhuizen 28 procent. In Nieuwerkerk ging het om 44 mel dingen, wat uitkomt op 24 procent. Vier bedrijven namen daarbij het leeuwendeel op zich met zeventig procent. Molenaar: "Daar moeten we natuurlijk iets aan doen." In Moor drecht is het aantal objecten met brandmeldinstallaties lager en daar door ook het aantal loze meldingen. De praktijk is gesloten van maandag 14 juni tot en met vrijdag 2 juli. Denkt u aan het tijdig aanvragen van uw herhaalrecepten? U kunt tijdens onze afwezigheid voor spoedgevallen terecht bij: praktijk dokter Onderwater Dorpsstraat 196 2761 AJ Zevenhuizen Telefoon: 0180-631204 Nieuwerkerk aan den IJssel: voor spoedeisende huisartsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, week einde en feestagen): Huisartsenpost IJsselland Ziekenhuis Capelle aan den IJssel, tel. 010-2799262. Nesselande: spoedgevallen en/ of levensbedreigende situaties: op werkdagen .8.00-17.00 uur: 010- 2229755. Voor spoedeisende huis artsenhulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde en feestdagen): Huisartsenpost IJssel land Ziekenhuis Capelle aan den IJs sel, tel. 010-2799262. Maatschappelijk werk Wie buiten kantooruren dringend hulp nodig heeft van het maat schappelijk werk, kan terecht bij de Bereikbaarheid Buiten Kantooruren (BBK)op 0182-594935. Inloop spreekuur in de huisartsen- praktijkMoerkapelleWeideplantsoen 20, Moerkapelle, do. 9.00-10.00 uur, tel: 0900-1202150 0182-594710. Deze ruimte is beschikbaar gesteld door De Haij&van der Wende advocaten advocaten Barbizonlaan 82 2908 ME Capelle a/d IJssel telefoon 010-2204400 fax 010-2204499 Voor. tuinontwerp, tuinaanleg tuinonderhoud kijk ook op onze website www.droom-tuin.nl Lid van de VHG, dé brancheorganisa tie van hoveniers en groenvoorzieners, dus kwaliteit op de eerste plaats. Wij, als klein bedrijf, staan garant voor een mooie, maar ook betaalbare tuin, die geheel op üw wensen is afgestemd. Dorpsetraat 134 - 2761 AH Zevenhuizen - Telefoon: 01&0-633&90 of 06-51610499 tmiALi wj Vanaf donderdag 3 juni a.s.! Geldt niet op de nieuwe collectie en niet op eerder gedane aankopen. schoenen en schoenreparatie Kerkweg Oost 177 Waddinxveen Tel. (0182) 61 20 12 Openingstijden: maandag gesloten, dinsdag t/m vrijdag 8.30 - 12.30 13.30 - 18.00 uur, zaterdag 8.30 - 17.00 uur, donderdag koopavond 19.00 - 21.00 uur -ÏJ Algemeen alarmnummer: 112 Medische diensten Boskoop, Moordrecht, Waddinx veen en Zevenhuizen-Moerkapel- le: voor spoedeisende huisartsen hulp buiten kantooruren (17.00-8.00 uur, weekeinde/feestdagen): Huis- ArtsenPost Midden-Holland (HAP MH), Bleulandweg 10, Gouda, 0182- 322488. Dienst Apotheek Midden-Holland (DAM), Bleulandweg 10 (bij de Bleu- land-locatie van het Groene Hart Ziekenhuis), Gouda, 0182-698820.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 3