Activiteiten in Paddestoel Mix kampioenen TV Boskoop Blur ]Bfl(C)lkpcc)]p) Zomeractiviteiten in r t Blok HART VAN HOLLAND PEPTALK2 JUNI 2010 41 Tennis HARDCORE MET RAW GENERATION IN LOOSE END Berkel en Rodenrijs - Tijdens de finale van de voorrondes zal zaterdag 5 juni in De Rotonde te Berkel en Rodenrijs bekend gemaakt worden welke talentvolle Zuid-Hollandse band zaterdag 4 september op het podium van het FlexWorx! Rottepopfestival zal staan. In deze finale strijden Project D, Ravolva en Pangea Door Pepijn de Groot om de felbegeerde plek. De toegang is vrij; deur open om 21.00 uur en het eerste optreden staat gepland voor 22.00 uur. Zevenhuizen - "Dit is het lichaam van tante Truus. Zijn er aanwijzingen die handig zijn voor het onderzoekEr ligt een lijk naast een ontbijttafel met krant, crackers en theeglas. Helen Vreeswijk kijkt de aanwezigen aan en uit de zaal klinkt "Krant!', 'Ontbijt!'. Knikkend beaamt auteur Helen Vreeswijk de sug- gesties. FlexWorx! Rottepopfestival De uiteindelijk te winnen prijs is een professionele fotoshoot en een op treden op het podium van het Flex Worx! Rottepopfestival. Dit podium zal verder gevuld worden met Ed Kowalczyk, oud-frontman van Live, Waylon, Grand Avenue, Jon Allen en Noora Noor. Onlangs maakte het bestuur van Rottepop bekend dat ook de psychedelische sixtiesblues- rockband DeWoIff aan de line-up is toegevoegd. Kaarten voor het festival zijn beschik baar via de website www.rottepop.nl. Spanning opwekken is duidelijk niet alleen voorbehouden aan de voice- over van een detective. Auteur Helen Vreeswijk gaf woensdag 26 mei een lezing in bibliotheek Groene Venen. Ze lichtte haar boeken toe en deed dat met sprekende voorbeelden. Vreeswijk heeft het recht docerend te vertellen. "Ik werkte tot 1 januari 2010 bij de recherche, een afdeling van de politie. We delen geen bon nen uit, maar we krijgen wel met zware criminelen te maken", legt Vreeswijk uit. "Naar aanleiding van de onderzoeken waar ik aan werkte, ben ik gaan schrijven. Daarbij moet wel op de slachtoffers gelet worden, het is allemaal waar gebeurd. Namen, plaatsen en gezinssituaties worden dan ook aangepast!' Het feit dat Vreeswijk iemand met praktijkervaring is, maakt haar verha len geloofwaardig. Geconcentreerd luisteren de circa twintig bezoekers naar de auteur van boeken als Chat- room, Overdosis en Over the Edge. eigen ervaring schetst Vreeswijk het gevaar.Ik maakte samen met mijn dochter een profiel aan in het wilde weg. We klokten: binnen drie minu ten had ik, als Sonja van veertien, een sexdate." Vreeswijk geeft met tekenende voor beelden een profielschets van daders en hoe de recherche te werk gaat. "Er waren foto's van naakte meisjes, ge maakt door pedofielen. Ik let dan op allerlei details, bijvoorbeeld het stop contact. Engelse of Franse stopcon tacten zijn anders dan stopcontacten in Nederland." Vreeswijk wil het niet te zwaar maken, ze heeft ruimte voor grapjes. "Als je op televisie naar CSI kijkt, zie je ze werken met laserstra len. Nou, zo gaat het echt niet, hoor." Jongerenschrijvers 'Ik heb alle boeken van Helen Vrees wijk gelezen, behalve haar nieuwste werk, Over the Edge", zegt de vijf tienjarige Daphne. "Het is apart om de achtergrond van een boek te ho ren en zien. Het is een goed initiatief, het zou leuk zijn als er meer jonge renschrijvers komen." Ook jongerenwerker Arjo van der Steen is enthousiast. "Samen met Els Boersma (bibliothecaris in biblio theek Groene Venen, red.) heb ik het opgezet. Zij wist dat Vreeswijk over relevante thema's schrijft. Ik had op meer jeugd gehoopt, maar ik ben te vreden. Voorbeelden De verhaallijnen zijn de leidraad ge durende de lezing. Chatroom vertelt over het loerende gevaar van lover boys op het wereldwijde web en met Aanwijzingen zoeken bij het lijk. Boskoop - In de categorie mix tot en met 17 hebben Carmen van Veen, Nicky Boot, Tijmen Booten Bart Brand de competitie ongeslagen afgesloten. Ze stonden reeds vijf punten voor op de nummer twee bij aanvang van de laatste competitiewedstrijd op de thuisbasis. Bijzonder is dit kampioen schap wel te noemen, want het team had nog nooit in deze samenstelling samengespeeld. Waddinxveen - In de Paddestoel aan de Lijsterbesstraat 18 kan er weke lijks op de donderdag gedart worden. Jongeren in de leeftijd van 14 tot 16 jaar zijn welkom van 20.00 tot 21.30 uur; de ouderen kunnen tot 23.00 uur blijven spelen. Ook wekelijks, maar dan op de dins- Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor zaterdag 26 juni 'Blokpop'. Het festival vindt plaats in en om het nieuwe jongerencentrum 't Blok. De opzet is kleinschaliger dan Greppel pop, maar zeker niet minder gezellig. Een buitenpodium met bands en dj's, een gezellig terras én natuurlijk het podium binnen in 't Blok, waar later op de avond bands optreden als The Alkaloids, New York Diesel, Stained Hurricane, Scotch, Second 7, Cradle FC en Excitors. De hoofdact blijft nog een verrassing. De toegang is uiter aard vrij. dag, kunnen belangstellenden onder begeleiding van twee vrijwilligers 3D kaarten maken. De activiteit is be stemd voor iedereen van 10 jaar en ouder en duurt van 18.30 tot 20.00 uur. Voor meer. informatie: www.wsv-depaddestoel.nl. Reeuwijk - Raw Generation is het nieuwste en rauwste hardcore con cept van de regio! Rauwe hardcore en early rave voor de nieuwe genera tie! Raw Generation staat voor hoge kwaliteit, lage prijzen en natuurlijk een dikke line up! Wat dacht je van de 'Master of Hardcore' dj J.D.A., de beukende sloper dj Reiner a.k.a. of Radiate of razende dj Accelarator van Offensive Records Rotterdam! Verder zijn er natuurlijk ook bekenden uit de regio zoals de dj's Mortis, Wuzl en Vague. Het gaat een feest worden om nooit te vergeten op zaterdag 5 juni van 22.00 tot 04.00 uur in Loose End aan de Buitenomweg 5. De toegang bedraagt 9,- euro in de voorverkoop (excl. fee) of 12,- euro aan de deur. Kaarten zijn in de voorverkoop ver krijgbaar bij alle Primera shops en online via www.rawgeneration.nl. Voor meer informatie: rawgen.hyves. nl of www.loose-end.eu. Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok is nog niet zo lang geleden in gebruik genomen. Om die reden heeft de organisatie nog geen zin om al een zomerstop in te lassen, wat normaal in Ta- verna wel gebruikelijk was voor de maanden juli en augustus. Verspreid over de zomermaan den worden drie feestavonden Nieuwerkerk aan den IJssel - Een Drum Et Bass/Dubstep feest in 't Blok met dj Nicon, Subway en YnoMC? met hosting van Korrupt! Op zater dag 5 juni gaat om 20.30 uur de deur open van 't Blok waar tot 02.00 uur in de nacht genoten kan worden van de Bass/Dubstep. Waarom de stijl dubstep werd gedoopt ligt voor de hand. Er mogen dan onderhand ele menten van zowat elke post-ravestijl in dubstep verwerkt worden, denk aan drum'n'bass, 2-step, breaks en hardcore, de typische dubbas blijft het kloppende hart van de stijl. Net als bij reggae, dub en drum'n'bass zorgt die ervoor datje op twee manieren op de muziek kunt dansen. Ofwel je kiest er voor om te dansen op de vaak hecti sche ritmiek, ofwel je deint loom mee op de overrompelende bastonen. De toegang is vrij. georganiseerd: op vrijdag 19 en 30 juli en op vrijdag 13 au gustus. Deze avonden zijn lek ker lang en zo ook de feestjes, namelijk van 16.00 uur tot 0.30 uur. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl. Dj Nicon komt naar 't Blok.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41