Korfballers Nieuwerkerk kampioen Dapper lopen met natte Nesseloop Damesteam Love 70 kampioen Dames Nesselande niet langer in A-league Sportagenda 0 HART VAN HOLLAND SPORT 2 JUNI 2010 43 Zwemmen Veel medailles voor Barracuda bij Kring kampioenschappen 5 en 6 juni 2010 Kijk voor uitslagen en standen op www.hartvanholland- online.nl NDOORNU t specialisten iel Reiserhof Nesselande - In de stromende regen leek het even alsof er helemaal geen Nesseloop zou zijn. Maar vlak voor het startschot kwamen de renners uit een overdekte schuilplaats tevoorschijn om dezeven of veertien kilometer te lopen. Henk Koedijk, wethouder van de deelgemeente Prins Alexander, gaf om 13.00 uur het startschot en de groep van tegen de driehonderd mensen vertrok. Kampioenen. Nieuwerkerk aan den Ussel - Met nog een paar minuten te spelen voor de boeg wist Nieuwerkerk het al: l/l/e zijn kampioen. Een blessure bij tegenstander All- Ready zorgde ervoor dat de wedstrijd uitliep, waardoor de uitslag van Rust Roest bij TOP al bekend was; 14-16. Nieuwerkerk stond toen al ruim voor en won uiteindelijk met 22-8. Nieuwerkerk speelt volgend seizoen ook in de bui tenlucht in de overgangsklasse. Door Joke Heikens Tegen de nummer laatst in de poule kon Nieuwerkerk promoveren, daar werd dan ook vanuit gegaan, maar dat Rust Roest verloor en Nieuwer kerk daardoor een week eerder kam pioen werd, daar had bijna niemand rekening mee gehouden. De volledige ploeg ging dan ook uit zijn dak en zelfs All-Ready had vanuit Zierikzee taart voor hun tegenstanders mee gebracht. Afscheid Voor Jake Oudijk was het zijn laat ste thuiswedstrijd en hij kreeg dan ook een publiekswissel en een krat bier. Datzelfde krat werd even later halfleeg weer het veld opgesleept en overhandigt aan Ruben Datema, die ook afscheid nam van het thuispu bliek. Voor Trainer Edwin Hogendorff was het ook zijn laatste thuiswed strijd. "Jammer genoeg kan ik het coachen niet meer met mijn werk combineren, maar het is fantastisch om zo afscheid te nemen. Aan het begin van het seizoen hoopten we wel op dit resultaat, maar je moet het dan altijd nog doen, hè." All-Ready was erg blij voor Nieuwer kerk dat het kampioen werd en ook niet rouwig om de eigen degradatie. "We hebben twee teams met eigenlijk te weinig mensen om beide teams te bezetten. We zijn nu met precies ge noeg spelers, maar er moet niemand uitvallen. Dit niveau kunnen wij niet bijbenen, dan is het beter om een stapje lager te doen." De spelers van het eerste hadden al een avondje stappen op de plan ning staan, maar alom werd geroe pen: "Aangepast programma voor vanavond", maar het stappen bleef ongewijzigd. Wethouder Jan Verbeek was ook op de club aanwezig om het team, dat zijn zoon Ronald mede traint, kampioen te zien worden. Door Joke Heikens "Het is dapper dat ze hier lopen", zei Koedijk. "Ik heb net de prijzen uitgedeeld aan de kinderen die hier vanmorgen vijfhonderd, duizend en 1500 meter liepen, al naar gelang de leeftijd. Nu ga ik lekker naar huis." Altijd regen Cees van Muiden, trainer en oprich ter van de loopgroep Nesselande, vertelde dat het weer meestal niet meezit bij de Nesseloop. "Dit is nu de -vierde keer dat we hem organiseren en pas één keer was het redelijk weer. Altijd regent het of is er harde wind, of beide, zoals vandaag. Omdat we geen voorinschrijving doen, besluiten veel mensen op het laatste moment pas of ze meedoen. De mensen die nu lopen zijn de echte, die zich niet door wat regen laten weerhouden. De mooiweerlopers zijn er vandaag niet bij. En ach, eenmaal nat maakt het toch niet meer uit." Bianca de Breij was één van de deel nemers op de kortste afstand en zei dat dit zwaarder is dan een mara thon. "Het gaat nu om snelheid, ter wijl een marathon puur om de duur gaat. Dat het regende vond ik niet erg; ik vind lopen in warm weer veel zwaarder." De Breij eindigde uitein delijk als tweede bij de dames. De oudste deelnemer bij de zeven kilometer kwam als laatste binnen, maar hij oogstte veel applaus als 77-jarige. Bij de veertien kilometer eindigde Martin Baptist als tweede. "Mijn dochters liepen vanochtend mee, Jas mijn won de duizend meter en Aster werd tweede op dé vijfhonderd me ter", Baptist. Ik had hier vandaag een trainingsrondje willen lopen, maar toen ik zag dat hier een wedstrijd was, ben ik mee gaan doen. Ik kom van Texel en ik ben hier een dagje bij familie op bezoek." Bij de top drie van de veertien kilo meter eindigden de tweeling Thea en Corry Bosman als tweede en derde, ze kwamen bijna tegelijk de streep over. Yvonne van Hoven won de veertien kilometer. Uitslagen: Zeven kilometer heren: 1. Teus Stam uit Nesselande; 26.15, 2. Onbekend, 3. Rudo Kalkman uit Bodegraven; 26.44. Zeven kilometer dames: 1. Daniela Schellenberg uit Nesselande; 2. Bian ca de Breij uit Nesselande; 3. Mariska Meijer uit Rotterdam; Veertien kilometer heren: 1. Pieter Tensen uit Moordrecht; 2. Martin Baptist uit Texel; 3. Lex Vlasblom uit Zevenkamp. Veertien kilometer dames: 1. Yvonne van Hoven uit Nesselande; 2. Thea Bosman uit Nieuwerkerk; 3. Corry Bosman uit Nieuwerkerk. "Altijd regent het of is er harde wind. Nieuwerkerk aan den Ussel - De zwemmers van Van Vliet Barracuda hielden aardig huis tijdens de Kring kampioenschappen zwemmen, afge lopen weekend in het 50m bad van Katwijk. Twee weken geleden vond de eerste ronde plaats, waarna voor af gelopen weekend de tweede ronde op het programma stond. Barracuda wist maar liefst 35 medailles in de wacht te slepen. Clubkampioen Denise Boe- reboom spande de kroon. Zij werd kringkampioen op de 50m school slag en 50m vlinderslag alsmede op de 100m schoolslag. Op de 200m rugslag legde zij beslag op de derde plaats. Op de beide 50m afstanden verbeterde zij ook nog het clubrecord. Door ziekte moest Denise de tweede ronde aan zich voorbij laten gaan. Iris Barendrecht werd kringkampioen op de 200m vlinderslag, terwijl Petra de Groot kringkampioen werd op de 100m vlinderslag. Met deze prestatie nam Petra het clubrecord over van Denise Boereboom. Iris werd ook nog derde op de 200 meter wisselslag. Pe tra behaalde naast haar eerste plaats ook nog een tweede plaatsen op de 200 en 400 meter vrije slag. Saskia Kommers presteerde ook uitstekend. Zij werd kringkampioen op de 200 meter rugslag bij de jeugd. Daarnaast werd zij tweede op de 400 meter vrije slag en derde op de 100 meter rugslag. Ten slotte werd het kwartet Petra de Groot, Amber Reijm, Merel Barendregt en Denise Boereboom kringkampioen op de 4x100m wis selslag. Met Iris Barendregt en Guillia Rolloos behaalden Merel en Amber de tweede plaats op de 4x200m vrije slag. De meeste medailles waren voor Merel Barendregt. Naast de estafettes nam zij nog zes individuele medailles naar huis. Amber Reijm veroverde in totaal vijf medailles, ondanks af wezigheid wegens blessures, op de tweede dag. Medailles waren er voorts voor Thommy Nickel, Martijn Houweling, Marijke Kommers, Jorian Aantjes, Anshel Hofstede, Emiel van Beusekom en Esther Versteeg. Janneke Kohlen, Renate Rutgrink, Iris van der Brugge, Tine Heesterman en Mira van der Linde. Moerkapelle - Het damesteam van de zaterdagcompetitie is gepromo veerd naar de eerste klasse. Het kon eigenlijk al niet meer mis gaan. toen het team op pad ging naar Oud- Beijerland, maar er moest nog een punt gehaald worden en dat lukte, °P vrij eenvoudige wijze zelfs, want de eindstand werd 5-0 voor de da mes van Love '70. Met een mooie score van 29 gewonnen en zes ver loren partijen, kon het team de com petitie wederom winnend afsluiten. Vorig jaar was dat ook al gelukt. Het is dubbel feest bij Love '70: dit weekend het kampioenschap en vol gend weekend wordt het veertigja rig bestaan van de vereniging met een receptie, reünie en feestavond gevierd/ Nesselande - Het bestuur van de Stichting Topvolleybal Nesselande, waar het damesteam van Cofely- Nesselande onder valt, heeft de A-licentie teruggeven aan de ver eniging VC Nesselande. Ook de vereniging heeft uiteindelijk beslo ten dat doorspelen op het hoogste niveau niet meer mogelijk is door financiële malaise. Hoofdsponsor Cofely besloot halverwege het sei zoen om het aflopende contract niet onder dezelfde condities te vervol gen en een stap terugdeed. Daarbij zijn er na maanden zoeken geen an dere hoofdsponsor of subsponsoren gevonden. De stichting vindt het nu om budgettaire redenen niet ver antwoord om verder de te gaan met het team in de DELA-league. Nadat de Stichting Topvolleybal Nesselande de licentie terug heeft gegeven aan de vereniging, heeft de vereniging naar de mogelijkheden voor het eerste damesteam onder de loep genomen. Binnen de vereniging is bekeken of alsnog invulling van de licentie in de A-league dan wel in de B-league tot de mogelijkheden behoorde. Helaas heeft ook het be stuur van de vereniging geconclu deerd dat er momenteel onvoldoen de basis hiervoor is. Het bestuur van VC Nesselande heeft daarom op 30 mei daarom de licentie voor de da mes in de A-league teruggegeven aan de Nevobo. Het besluit heeft tot gevolg dat het tweede damesteam van VC Nesse lande het eerste damesteam wordt. Dit besluit heeft niet tot gevolg dat de ambitie van VC Nesselande is komen te vervallen. In een tijd van financiële krapte zal opnieuw ge bouwd gaan worden aan een goede toekomst van het damesvolleybal. Korfbal le klasse F 5/6 Maassluis - SDO (K) 5/6 ONDO (G) - Vitesse (Ba) 5/6 0D0 - IJsselvogels 5/6~Fortissimo - Avanti (P) Je klasse G 5/6 VEO - Fortis 5/6 All-Ready - Rust Roest 5/6 TOP (A) - Nieuwerkerk 5/6 Tjoba - Merwede

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 43