Zuidpias X X Eisen structuurvisie Groene Zoom vastgesteld gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN 6 HART VAN HOLLAND DE KRANT VÓÓR DEZUIDPLAS 2 JUNI 2010 Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Voorgenomen ontheffing/ bouwvergunning Aangevraagde bouw-/sloop-/ aanlegvergunning(en) H Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met mevrouw S.F. Groenenboom, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 487. Burgemeester en wethouders zijn voorne mens om: met toepassing van artikel 3.6, lid 1c van de Wet ruimtelijke ordening ontheffing van het bestemmingsplan "Dorpsgebied Zevenhuizen" en een reguliere bouwvergun ning te verlenen voor het bouwen van een woning aan de Dorpsstraat 82, 2761 AG te Zevenhuizen, (BR/2010/070). Het ontwerpbesluit en de relevante stukken liggen vanaf 2 juni 2010 gedurende 6 weken ter inzage in het raadhuis, Raadhuisplein 1 te Nieuwerkerk aan den IJssel. Zienswijze(n) Gedurende de bovenvermelde termijn van terinzagelegging kunnen belanghebbenden schriftelijk of mondeling zienswijze(n) tegen het voornemen om ontheffing/bouwver- Bouwvergunningen Gorterstraat 6 (2761 LL) Plaatsen schutting Sloopvergunning Zaaipad 2a (2761 KN) Slopen glastuinbouw kwekerij /-j gunning te verlenen kenbaar maken. Deze zienswijze(n) dienen bij voorkeur schriftelijk te worden ingediend. Uw schriftelijke zienswijze(n) kunt u richten aan: Het college van burgemeester en wet houders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL. Voor het indienen van mondelinge zienswijze(n) dient tijdig, bij voorkeur uiterlijk een week voor het einde van de termijn van terinzagelegging, een telefonische afspraak te worden gemaakt. Informatie Voor meer informatie of voor het indienen van een mondelinge zienswijze, kunt u contact opnemen met de heer W.P. Essers, afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180)330 487. Tegen de hierboven genoemde besluiten kunt u als belanghebbende een bezwaarschrift indienen. Lees voor de wijze waarop u dit kunt doen de alinea over de Algemene wet bestuursrecht elders in deze rubriek. Voor de uiterste termijn van indiening kunt u contact opnemen met de afdeling Vergunningverlening en Handhaving, tel. (0180) 330 488. PROVINCIE ZUID-HOLLAND De provincie Zuid-Holland legt ter visie: de ontwerp Nota Wervelender over het beleid rond windenergie. De nota ligt van 1 juni tot en met 20 juli 2010 ter inzage bij het klantencentrum informatie diensten [bibliotheek) van het provinciehuis en de gemeenten in Zuid-Holland. Zienswijze(n) U kunt uw zienswijze(n) op de ontwerp Nota Wervelender schriftelijk en/of mondeling indienen van 1 juni tot en met 20 juli 2010. Het is belangrijk dat uw zienswijze zo concreet mogelijk is. Vermeld in elk geval uw naam, adres en contactgegevens, de datum en onderdeel van het ontwerp waar uw ziens wijze betrekking op heeft en wat uw moti vering is. Als het over een specifieke locatie voor windturbines gaat, noem dan ook de naam hiervan. Via www.zuidholland.nl/windenergie kunt u een formulier downloaden. U kunt dit inge vuld uitprinten en ondertekend opsturen naar: Provincie Zuid-Holland, Afdeling Milieu, Postbus 90602, 2509 LP DEN HAAG. Voor informatie over de wijze waarop u mondeling uw zienswijze kunt indienen, belt u tel. (070) 441 83 41. Vervolg leder die een zienswijze heeft ingediend, ontvangt de nota van beantwoording met alle zienswijzen, voorzien van een reactie. De zienswijzen kunnen leiden tot aanpassing van het ontwerp. Mocht u vinden dat er onvoldoende aan uw zienswijze tegemoet is gekomen, dan kunt u uw zienswijze nog mondeling toelichten bij Provinciale Staten. Provinciale Staten stellen uiteindelijk de ontwerp Nota Wervelender vast Informatie Voor meer informatie of vragen, kunt u terecht bij de Afdeling Milieu van de provincie Zuid- Holland, tel. (070) 441 83 41 ofe-mailwind- energieldpzh.nl of via www.zuidholland.nl/ windenergie. De gemeente Zuidpias werkt aan een structuurvisie voor de Groene Zoom. Dinsdag 25 mei heeft het col lege van burgemeester en wethou ders het programma van eisen voor de structuurvisie vastgesteld. De komende maanden wordt dit ver taald in een nieuwe toekomstvisie voor het gebied. De Groene Zoom is een landelijk gebied tussen de kernen Capelle en Nieuwerkerk aan den IJsselvan ongeveer 450 meter breed. Aan de noordkant wordt de Groene Zoom begrensd door de A20, aan de zuid kant door de Schielandweg. Plangeschiedenis De Groene Zoom houdt de gemoède- ren al lang bezig. Eind 2007 heeft de gemeenteraad van Nieuwerkerk aan den IJssel een inrichtingsplan voor het gebied vastgesteld. Dat plan kwam mede tot stand aan de hand van informatiebijeenkomsten met bewoners, omwonenden, onderne mers en andere belanghebbenden. Bij de uitwerking ervan bleek echter dat het financieel niet haalbaar was. Ook met de toegezegde bijdragen vanuit het Rijk voor aankoop en inrichting bleef er een exploitatie tekort.. Na een herijking is in juni 2009 door Provinciale Staten van de Provincie Zuid-Holland besloten de toegezegde bijdrage aan de Groene Zoom te laten vervallen. Structuurvisie Ook al is het inrichtingsplan van tafel, de wens voor een Greene Zoom als overwegend landelijke en recreatieve buffer tussen Nieuwerkerk en Capelle aan den IJssel blijft. De gemeente wil richting geven aan de toekomstige ontwikkelingen in het gebied. Dat wil zij door een onderbouwde, door de inwoners gedragen en haalbare Structuurvisie voor de Groene Zoom vast te stellen. De Groene Zoom is belangrijk voor instandhouding van de buffer tussen Nieuwerkerk aan den IJssel en Capelle aan den IJssel. De gemeente heeft niet de middelen om het gebied aan te kopen en verande ren. Uitgangspunt voor de toekomst is instandhouding en versterking van de bestaande kwaliteiten, zowel ruimtelijk als qua gebruik. Initiatief voor ontwikkeling en verandering ligt bij de eigenaren en gebruikers van het gebied, de gemeente stelt de (ontwik kelingskaders en voert de regie. De structuurvisie is hiervoor een noodza kelijk beleidstuk. Deze structuurvisie vormt eveneens de basis voor de noodzakelijke bestemmingsplanher- ziening. Het huidige bestemmingsplan is verouderd en dateert van 1986. Procedure De afgelopen maanden is gewerkt aan een programma van eisen voor de visie. Daarom zijn er op 8 april werksessies gehouden met bewo ners, omwonenden, ondernemers en betrokken organisaties. Het programma van eisen is op 25 mei door het college vastgesteld en is te vinden op www.zuidplas.nl. De komende maanden wordt de daadwerkelijke visie opgesteld. De concept-structuurvisie wordt gepresenteerd tijdens een open bare informatieavond. Het is op dit moment nog niet bekend wanneer deze informatieavond plaatsvindt Vervolgens zal de structuurvisie worden vastgesteld door de ge meenteraad en begint de herziening van bestemmingsplan "Groene Zoom". De structuurvisie zelf wordt nipt ter visie gelegd. Er zijn vol doende mogelijkheden voor inbreng van bewoners, omwonenden, ondernemers en organisaties tijdens de werksessies en informatieavond. Inspraak is mogelijk bij de aansluit ende bestemmingsplan procedure

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6