ffejniilSEKl Landal Meditatieve tuin in wording a Michael Parkinson naar Stichting Rotterdam Volleybal Flessenactie ThuisFrontCommissie 21e Lions Rottemerenloop tven wat tuinstoelen scoren.... HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 9 JUNI 2010 11 I ZONDAG 13 JUNI Door Rien Lindhout Zevenhuizen - De Tuingroep Stilte- tuin hield Open Tuinen op vrijdag 4 en zaterdag 5juni. De aftrap van de Open Tuinen was vrijdagavond in een tuin aan de Burgemeester Klinkhamerweg met muziek en de verkoop van passe partouts. Daar en op zaterdag bij de Ontmoetingskerk kon een passe-par- tout voor 5 euro worden aangeschaft om een vijftal tuinen te bekijken. De eigenaren stelden hun tuin belange loos open. "Met deze sponsoractie Open Tuinen hoopt de Tuingroep Stiitetuin op een mooi bedrag", aldus Marcella Hemkes, een van de vrijwilligers van de stich ting Stiitetuin. Deze tuin hoort bij de Ontmoetingskerk. Hemkes geeft aan dat er momenteel een trend bestaat om te beginnen met zogenaamde stiltetuinen. Het gaat erom op een mooie plek een sfeer te creëren waar rust heerst, waar planten de overhand hebben en waar genoten kan wor den van de daarbijbehorende stilte. "Omdat deze tuin bij een kerk hoort, komen er direct religieuze elemen ten om de hoek kijken. Er wordt naar gestreefd om in het plantplan van de tuin planten op te nemen die ook al in de Bijbel worden genoemd." Meditatie Dankzij hulp van een landschapsar chitect is er een basisplan ontstaan. In de verschillende getekende plant- vakken zullen onder andere planten komen met paarse, rode, witte en Rotterdam/Zevenhuizen - Stichting Rotterdam Volleybal versterkt haar gelederen met een nieuwe midden man. In het komende seizoen kan zij rekenen op de 18-jarige Michaël Parkinson, die hiermee na enkele omzwervingen terugkeert bij de club waar hij elf jaar geleden zijn volley balcarrière begon. Voor Parkinson betekent dit een promotie naar de A- league. Afgelopen jaar speelde hij als middenaanvaller bij het eerste van Inter Rijswijk in de B-league. Daar naast maakt hij deel uit van de basis selectie van Jong Oranje. Parkinson is blij met de overstap. "Ik hoop dit jaar veel dingen te kun nen leren van Albert Christina (oud middenman) als coach en trainer en natuurlijk van de nieuwe stap in ni veau." groene tinten om de liturgische kleu ren naar voren te laten komen. De tuin moet vrij toegankelijk zijn en ligt aan het water met een mooie vlonder. De bron is pas aangelegd. Daarbij zal een standaard komen met gedichten die bedoeld zijn ter meditatie. De eerste beplanting is nauwelijks een week geleden gepoot. Binnenkort wordt er ook beplanting geplaatst om de. grenzen van de tuin nadrukkelijker aan te geven. Zevenhuizen Dorpskerk 10.00 uur ds. J. Voor- douw (HA) en 19.00 uur ds. C. Haasnoot (HA). Kapel Oud Verlaat 10.00 uur ds. C. Haasnoot. Ger.kerk 9.30 uur mw.ds. C. Bie- mond-Spek. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst. R.K. Gem. Moe./Zev. 10.15 uur Woord- en Communieviering in Dorpshuis Swanla. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur lees- dienst. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur ds. M.B. van der Palm en 18.30 uur kand. M. Diepeveen. Herv. Gem. 9.30 uur (BHA) en 18.30 uur (NHA) ds. H. van Gin- kel. Moerkapelle - Voor de vijfde achtereenvolgende keer organiseert de Thuis FrontCommissie Familie van der Lee een statiegeldflessenactie. De opbrengst is bestemd voor het zendingswerk van David en Grea van der Lee, die in april 2009 met hun kinderen werden uitgezonden naar Thailand. Een aantal jongeren zal za terdag 26 juni vanaf 9.00 uur langs de deuren gaan om statiegeldflessen in ontvangst te nemen. Geprobeerd zal worden het opbrengstrecord van vorig jaar, 890 euro, te overtreffen. Lege flessen kunnen deze dag ook bij de voordeur gezet worden. Zevenhuizen - De organisatie van de maandelijkse rommelmarkt van de hervormde kerk had zaterdag 5 juni hink uitgepakt. Het terrein aan de Wilgenlaan was omgetoverd tot bra derie met een aanbod 'van pollepel 'ot kofferset en van ligstoel tot fiets'. En dan kan het zomaar gebeuren Zij gaan zaterdag, goed getraind, meedoen aan de Lions Rottemerenloop. Zevenhuizen -Leontien Zijlaórd-Van Moorsel lost zaterdag 12 juni om 14.00 uur het startschot voor de 21e Lions Rottemerenloop. Op dat tijdstip gaan de lopers van de 5, 10 en 15 km tegelijk van start. dat je zittend onder een parasol en genietend van een kopje koffie met stroopwafel besluit tot de aanschaf van een paar hippe tuinstoelen. De opbrengst van de rommelmarkt komt ten goede aan het onderhoud van de monumentale hervormde kerk en diverse goede doelen. Leontien zal zelf proberen haar titel op de 15 km voor dames te prolon geren. Voorts wil zij het in haar bezit zijnde parcoursrecord verbeteren. De Rottemerenloop wordt vooraf ge gaan door de derde editie van de Vis ser Kidsrun welke om 13.00 uur van start gaat. Kinderen in de leeftijd van zes tot acht jaar lopen 1000 meter en de negen- tot twaalfjarigen 1500 meter. Voor hen vinden inschrijving en start plaats bij de voormalige brandweerkazerne. De Rottemerenloop wordt georgani seerd door de Lionsclub Zevenhuizen- Moerkapelle in samenwerking met team Zeparo. De start vindt plaats op het Dorpsplein. Inschrijven kan deze dag vanaf 11.00 uur in Dorps huis Swanla aan de Burgemeester Klinkhamerweg 86. De opbrengst van de loop is onder meer bestemd voor de stichting Roparun, welke goede doelen ondersteunt ten behoeve van mensen met kanker. Voor meer informatie: www.lions.nl/ zevenhuizen ofwww.teamzeparo.nl. Een kijkje in de Stiitetuin.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11