Uitgeschaakt? overbodig geworden huisraad verkopen op markplein Brandend zonnetje niet geblust Wethouder Bosman bouwt mee aan Groot Swanla Onkruidverdelger zet schuur in brand Wim Vroegindeweij Snelschaakkampioen www.hartvanholland-online.nl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 9 JUNI 201013 Schaken I III I UI I III II 1 Zevenhuizen - De Burgemeester Klinkhamerweg zou rustiger worden met de komst van de N219 maar op zaterdag 5 juni werd dit tegen gesproken. De open dag van brandweer Zevenhuizen ging gepaard met loeiende sirenes, waterpret en het one-big-familygevoel. Door Pepijn de Groot "Met deze open dag komen mensen eigenlijk in de keuken van de brand weer", zegt Istvan van Herk van brandweer Zevenhuizen. "Bovendien is het prettig om een andere kant van de brandweer te belichten. Op televisie zie je alleen maar de actie." Aan actie ontbreekt het niet aan de Opril. De jonge garde toeschouwers kijkt zijn ogen uit Het doet Van Herk goed dat er veel jeugd op af komt. 'Vroeger was het alleen een jongensdroom, brandweerman wor den. Nu zijn er ook veel vrouwelijke toeschouwers. Naast de jeugd hopen we ook volwassenen enthousiast te maken, want de brandweer kan al tijd extra vrijwilligers gebruiken." In de brandende zon staan de ge bruiksmiddelen van de brandweer opgesteld. De klassieke brandweer auto is een gewild object voor foto's. "Daar heb je nog de boot, maar die wordt volgens mij meer gebruikt in Nieuwerkerk", zegt Wesley Rijneveld (18). "Ik heb altijd bij de jeugdbrand weer gezeten, maar nu niet meer. Ik wil wel bij de vrijwillige brandweer maar dan moet ik eerst een operatie aan m'n knie afwachten." Blustalent Dat er rekening is gehouden met jonge kinderen is te zien aan het springkussen. Ook staat er een rij bij het blussen, waarbij je een fictieve brand moet blussen. Leden van de Nog een flinke klus dat geblus. jeugdbrandweer staan de kinderen bij in hun poging en er loopt genoeg blustalent rond. De brandweerwa gen blijft altijd fascineren: een groot, rood gevaarte waar een flinke groep mensen in past. Vandaag dient de wagen als touringcar: iedereen mag meerijden. Met zwaaiende lichten en loeiende sirenes vertrekt de wagen vanaf de Opril voor een rondrit. De tienjarige Julian is enthousiast: "De brandweer lijkt me wel wat. Net heb ik ook geblust en dat ging wel aar dig. Het mooiste vind ik het werk dat ze doen na een bosbrand." Als de hitte van de buitenplaats en de adrenaline van de activiteiten de bezoeker teveel wordt, is binnen in de kazerne nog een wagen te be zichtigen. Voor de fruitige types is er verse jus d'orange, voor de zoe tekauw is er een suikerspin. Dan lek ker neerploffen op de banken in het zonnetje en de actie op je in laten werken. Zevenhuizen-Moerkapelle - Hengel- vereniging Zevenhuizen-Moerkapelle houdt zaterdag 19 juni een viswed strijd voor de jeugd van 8 tot 15 jaar uitZevenhuizen en Moerkapelle. Tussen 9.30 en 11.00 uur wordt er gevist in de boezemsloot bij de molen van Johan Ottevanger waar ervaren wedstrijdvissers de jeugd met raad en daad zal bijstaan. Na afloop is er de prijsuitreiking en voor de winnaar de Molenviergangbokaal (wisselbe- Zevenhuizen - De brandweer is don derdagmiddag 3 juni uitgerukt voor een binnenbrand aan de Grutto. De schuur, die vast aan het huis staat, vatte vlam nadat een medewerker van gemeentewerken bij de randen onkruid had verbrand. Zevenhuizen - Tijdens de dag van de bouw op zaterdag 5 juni, heeft wethouder Rinus Bosman zich uitgebreid laten informeren omtrent de bouw van de wo ningen en appartementen in Groot Swanla. Het mooie weer en het enthousi asme van de medewerkers werkten zo aanstekelijk dat Bosman zelf een handje meehielp. De Dag van de Bouw is onderdeel van de imagocampagne 'De Bouw maakt het' van Bouwend Nederland. Het doel is om het publiek een goed beeld te geven van de bedrijfstak. Vele mensen grepen de Dag van de Bouw aan om te ervaren wat er op de bouwplaats gebeurt. De bouwplaats, die normaal gesproken niet toegan kelijk is voor het publiek, was voor zien van ontvangst- en presentatie ruimten en er zijn veel rondleidingen gegeven. Ook werden bezoekers in de gelegenheid gesteld zelf de handen uit de mouwen te steken. Voor de jeugdige bezoekers waren er een tal van activiteiten. Moerkapelle - Traditioneel begon de slotavond van het seizoen van Schaakver eniging Moerkapelle afgelopen vrijdag met de jaarlijkse ledenvergadering en de huldiging van de prijswinnaars van het afgelopen seizoen, gevolgd door het Snelschaakkampioenschap. ker). Opgeven kan t/m 18 juni bij Aat Vis 0180-632942 (tussen 17.00 en 19.00 uur) of aatvis@ziggo.nl. Voor meer informatie: www.h-z-m.nl. In de bijna 35 jaar dat de schaakver eniging bestaat zijn onder andere Dick Bac en Wim Vroegindeweij vaak kampioen geworden. Beiden lid vanaf de oprichting, maar niet meer actief in de onderlinge competitie op de we kelijkse vrijdagavonden. Zij kwamen op het Snelschaakkampioenschap hun schaakkunsten weer eens tonen. Ook andere voormalige kampioenen als Jesse Van Elteren, Gerard van Om meren en Wouter Vroegindeweij wa ren van de partij. Na een spannende voorronde plaatsen alle 'kampioenen' zich voor de eerste groep met Ron Droog en Marcel de Haan. In ronde drie spelen weet Wim Vroegindeweij van Dick Bac te winnen en direct daarna wint hij van Gerard van Om meren. Dat Wim in de laatste ronde verliest van Jesse van Elteren brengt zijn kampioenschap niet meer in ge vaar. Na ruim twintig jaar mag Wim Vroegindeweij zich opnieuw Snel schaakkampioen van schaakvereni ging Moerkapelle noemen. Tweede wordt Gerard van Ommeren en derde wordt Jesse van Elteren. In groep twee starten Freek Hofman en Maarten Vroegindeweij goed. In de laatste ronde moeten Freek en Maarten tegen elkaar, omdat Freek een verliespunt meer heeft, heeft Maarten voldoende aan een remise. Als Maarten wint, mag hij zich onge slagen winnaar van groep twee noe men. Freek Hofman wordt tweede, op de derde plaats eindigt Juriaan van de Waal. Veel rook, de vlammen zijn al weg. "Je kijkt uit met coniferen en schut tingen, maar ik had dit niet ver wacht", reageerde de geschrokken medewerker. "De schuur staat ook op een betonnen fundering, dus ik dacht dat het veilig was." Een alerte burger rook brand en aar zelde geen seconde toen hij zag wat er gaande was. Hij pakte zijn brand blusser, klom op het dak, brak deze open en spoot de blusser leeg. "Maar ja, het is een klein dingetje dat zo leeg is." De brandweer maakte het karwei af.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13