IT-DEALER Niet beppen maar steppen CV-KETEL NODIG? P. VISSER EN ZN. AIRCO NODIG? 16 IUNI VERSCHIJNT ONS NIEUWE T UW DROOMHUIS! Tiber 6 te Nieuwerkerk aan den IJssel MC 180-631206 Zevenhuizen WWW.AIRLET.NL Finale Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen Instuif mensen verstandelijke beperking Boeken voor een prikkie Loeiende sirenes en waterpret IJssetthuis is weer thuis Bezuinigingen deels gedekt door fusie nummer 1390 reels Moordrechtenaar gaat ie voor fotografieprijs Pagina 24 I Pagina 29 Kinderen spelen op straat Moerkapelse jeugd voor het goede doel fPOKLYfu STUB oirau* j Ruime eengezinswoning met 4 slaapkamers en 2 badkamers in een kindvriendelijk omgeving. Vraagprijs 259.000,= k.k. 0180-332222 www.vdpanne.nl 5EGE Door Pepijn de Groot Moerkapelle - Héél vroeg in de och tend in de bebouwde kom van Moer- kapelle, niemand te bespeuren zou je denken. Integendeel: in alle vroegte wordt er zaterdag 5 juni gestept voor het goede doel. In het gebouw van het Rode Kruis staan van sommigen de ogen op half zeven, anderen kunnen niet wachten öm te vertrekken. Het goede doel is niet uit het oog verloren: er moet gestept worden om een vakschool op de Filipijnen in stand te houden.' 'Zojuist is de jeugd van dertien jaar en ouder aangekomen. Zij zijn gis- of bel: 0180-319666 ook VOOT reparatie/onderhoud De 'ouderen'gingen een nachtje door. (toto: Renzo vvoutersj teren om 20.00 uur begonnen met de stepmarathon* Om klokslag 7.00 uur gaat de jeugd uit de groepen ze ven en acht van de basisschool van start", zegt organisator Jan Mauritz. "Er wordt gestept in teams van vijf. Elk team heeft maar één step, dus het is net estafette." De tienjarige Kaiwon is de belicha ming van 'topfit'. "Om half tien lag ik al op bed, en om half zes was ik er uit!' De teams hebben namen geko zen als De Tokkies of zetten hun doel kracht bij met de naam Niet Beppen Maar Steppen. Mauritz bept nog wel even voor het steppen, want het steppen gaat niet zonder instructies: "Altijd een hesje aan!" Elke deelnemer krijgt een aantal bon nen mee, die gestempeld moeten worden bij de post zodat er niet ge sjoemeld kan worden. De deelnemers bewegen zich richting de start aan de Beatrixlaan. Geerten Hoeflaak lost het startschot. "Vanwege de Jeugd- week zijn er minder teams. In zo n week slapen ze toch al weinig, dan kan dit er niet ook nog bij." Hoeflaak zet het startschot kracht bij met een volmondig "GO!" en weg zijn de deelnemers. Een routeverken ner is gevraagd mee te steppen, hij moet stevig bijzetten. Als een speer schiet de jeugd weg. Bij de tweede en laatste stempelpost zit Kees Brobbel om stempels uit te delen: 'Vier jaar geleden deed mijn nicht uit Benthui zen mee. Ze kwam met een man uit Bodegraven in contact en afgelopen donderdag zijn ze getrouwd." Waar de stepmarathon al niet goed voor is. Het meeste sponsorgeld werd op gehaald door Willem-Jan Verdoes (482,50 euro), Timon van Dam haalde 311,45 euro op. Zij ontvingen voor deze prestatie respectievelijk een minilaptop en een digitale videoca mera. Bij de middelbare scholieren won Renske Bos de minilaptop (514,- euro sponsorgeld), Adriaan van der Vel den kreeg een digitale fotocamera (312,52 euro). Uiteindelijk werd er bijna negendui zend euro opgehaald. De overheid verdubbelt dit bedrag; de Moerka- pelse jeugd kan met trots terugkijken op de negende editie van de stepma rathon. Zevenhuizen - In Dorpshuis Swanla vindt zaterdag 12 juni de finale plaats van de 21e edititie van het Bedrijfsvolleybal Zevenhuizen. Sinds 15 mei hebben 18 bedrijven gespeeld voor een plek in de boven ste regionen van de diverse poules. In het veld verschenen onder meer oudgedienden als Marlo Expeditie BV, Gerritsen en NDS, maar ook nieuwe bedrijven als Bengel en Fit First betraden het strijdtoneel. Komende zaterdag gaan diverse teams tussen 18.00 en 22.00 uur strijden voor een plek in de finale. De winnaar hiervan mag vervolgens de felbegeerde Bedrijfsvolleybal Cup in ontvangst nemen. Dj Bart zorgt voor de muzikale omlijsting en na 22.00 uur zal een live band een optreden verzorgen. Toeschou wers zijn welkom. Team Tokkies, winnaar bij de basisschooljeugd (foto: Renzo Wouters) Nesselande - Stichting Buurtwerk Alexander organiseert maande lijks een instuif in De Kristal voor mensen met een verstandelijke be perking. De eerstkomende instuif is woensdag 23 juni van 19.00 uur tot 21.00 uur en de bezoekers gaan aan de slag met oud-hollandse spelle tjes, zoals spijkerpoepen, kegelen en ringwerpen. Opgeven kan tot 16 juni via 010- 286.2760. Een kaartje kost 4 euro en is vooraf te koop bij de balie of in het Nesscafé in De Kristal aan de Cypruslaan 404. Regio - In de zes vestigingen van bibliotheek de Groene Venen is de verkoop gestart van afgeschreven materialen. Er is een ruime sorte ring romans, informatieve boeken, tijdschriften, leesboeken voor de jeugd en prentenboeken. Voor meer informatie: www.bibliotheekde- groenevenen.nl. HART VAN HOLLAND Pagina 13 Pagina 21 Pagina 41

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 1