JE1M37B f> Veel belangstelling voor open dag hospice Kinderen gaan de straat op Schrijfcafé Beroofd Winst voor Oosterom OMINICUS HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJ5SEL 9 JUNI 2010 21 ZONDAG 13 JUNI C Jeu de Boules Nieuwerkerk aan den IJssel - "Een unieke kans voor belangstellenden om een kijkje in ons hospice te ko men nemen." Algemeen coördinator Myrna Ouderkerk begroette donder dag 3 juni enthousiast alle bezoekers die een kijkje kwamen nemen tijdens de open dag van hospice IJsselThuis. De aflopen weken is in het gebouw hard gewerkt om de inrichting te ver anderen en de kamers op te knappen. Voordat de bewoners terug kwamen, mocht iedereen het resultaat van de verbouwing komen bewonderen. Door Marlonneke Willemsen Vijfjaar na de opening van IJsselThuis bleek het gebouw nog een aantal kinderziektes te hebben en waren de muren en vloeren toe aan groot on derhoud. Ouderkerk is erg blij met de aanpassingen. "Op de eerste verdie ping hebben we de coördinatorkamer gewisseld met een bewonerskamer, die naar onze mening te klein was. Hierdoor hebben we nu een grote mooie bewonerskamer gekregen met een nieuwe badkamer, die ook ver plaatst moest worden. Op zich lijkt deze verbouwing niet zo spectacu lair, maar er moesten veel leidingen en andere technische zaken ver plaatst worden en dat was toch wel veel werk. Beneden hebben we groot onderhoud gepleegd, waardoor de kamers er weer als nieuw uitzien." Voor de vrijwilligers van het hospice was het belangrijk dat de zorg ge woon kon doorgaan. Daarom is ge zocht naar een tijdelijke huisvesting voor de bewoners. Deze is gevonden met de hulp van het Van der Valk Hotel in Nieuwerkerk. Zowel de be woners als de vrijwilligers hebben hier een goede tijd gehad. Ouderkerk: "In de linkervleugel op de begane grond konden we vijf kamers huren, die door een deur van de rest van het hotel waren gescheiden. Dit waren drie bewonerskamers, een huiskamer en een ruimte voor de coördinatoren. Het is ons daar fantastisch bevallen. Alle mensen, zowel de gasten als het personeel, waren ontzettend aar dig en er is zeer goed voor ons ge zorgd. We hadden wekelijks overleg en daarbij is geen enkele klacht aan de orde gekomen; van de bewoners niet, maar ook niet van het perso neel van het hotel of de gasten. Het is toch niet niets om als hotel bewo ners op te nemen uit een hospice, waar mensen komen te overlijden, maar dat was voor Van der Valk geen probleem. Ondank dit alles vinden de vrijwilligers het heerlijk om weer terug naar het huis te gaan. Ook de bewoner, die we meegenomen heb ben naar Van der Valk en die nu mee terug gaat, verheugt zich erop om zijn kamer weer te zien." Het hospice heeft er bewust voor ge kozen om het huis voor de verhuizing open te stellen voor het publiek. Vol gens Ouderkerk is dit een kans voor belangstellenden om een kijkje te nemen. "De vraag leeft al lang, maar Vrijwilligers Leida en Annita. als het huis bezet is, kunnen we het niet voor het publiek openstellen in verband met de privacy van onze bewoners. Daarnaast zou 'het ook een te zware belasting voor hen zijn. Het is de hele middag druk geweest. Mensen zijn toch nieuwsgierig naar wat we doen, want ze hebben er niet altijd een voorstelling bij. Er waren ook mensen die om deze reden kwa men kijken en zich uiteindelijk als vrijwilliger hebben aangemeld. Daar zijn we natuurlijk heel blij mee, want onze vrijwilligers zijn de mensen die het IJsselthuis draaiende houden." Voor meer informatie: www.ijsselthuis.nl Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur ds. E.F. Vergunst en 18.45 uur uur kand. G.R. Mauritz. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. W. Markus (themadienst). ProtGem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (jeugddienst). Prot.Gem. De Bron 10.00 uur mevr. E. De Paauw. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur ds. W. de Groot. SPECIALIST IN GEDENKTEKENS GRAFMONUMENTEN EN SIERURNEN Natuursteen, brons, roestvrijstaal of glas. Voor ieder budget en van klassiek tot modem Dichtsbijzijnde toonzaal in de regio: Zeowaartseweq 4a. 2712 PM Zoetermeer Telefoon 079 - 341 62 27 I: www.dominlcusgedenktekens.nl E: zoetermeer@dominicus.nl 23 vestigingen in Nederland Openingstijden: Maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur V Zaterdag van 10.00 tot 16.00 uur Nieuwerkerk aan den IJssel - Normaal is het voor kinderen oppassen geblazen als ze buiten aan het spelen zijn, maar niet op de Nationale Straatspeeldag. De 21e editie van dit evenement op woensdag 2 juni werd in Nieuwerkerk ge houden in de Schoolstraat. De straat was de hele dag van de kinderen: geen fietsers of auto's maar overal ongestoord spelen. De dag werd georganiseerd door Stichting Jeugdwerk Zuidpias in samenwerking met speeltuinvereniging De IJsselkids. Door Marlonneke Willemsen De Straatspeeldag werd geopend door wethouder Arjen Hazelebach, die zich hierbij weer een beetje kind voelde. Hij moest namelijk, samen met een groot aantal kinderen, op een grote opblaas-glijbaan klimmen en er vervolgens weer afglijden. Dat viel nog niet mee. "Poeh, dat was best zwaar. Het is een stuk moeilijker dan het lijkt, want je glijdt zo weer naar beneden." Naast de glijbaan waren er nog veel meer toestellen en spelletjes, zoals een panna-kooi, sjoelen, curling, schminken, een springkussen en een brandweerspel. De kinderen werden bij de activitei ten begeleid door 22 leerlingen van het Comenius College en twaalf jon geren van de Gereformeerde Scho lengemeenschap Randstad. De dertienjarige Robin Hordijk was samen met zijn hele klas, klas 2D van het Comenius, aanwezig om te hel pen. "Dit is een soort stage voor ons. Eigenlijk hoeven we dit jaar nog geen stage te doen, maar omdat het goed voor ons is en we een Havo/Vwo klas zijn, heeft de school besloten dat we dit moeten doen. Tot nu toe is het heel gezellig. De kinderen doen leuk mee en iedereen gaat goed met el kaar om. Het mooie weer is natuurlijk ook wel handig." Nieuwerkerk aan den IJssel - Elke derde donderdag van de maand, deze maand op de 17C, is iedereen die van schrijven houdt welkom in het Schrijfcafé, dat van 14.15 tot 16.15 uur te vinden is in de Openbare Bi bliotheek aan het Raadhuisplein. Centraal staat de ontmoeting met iedereen die van schrijven houdt, het Nieuwerkerk aan den IJssel - Een 51-jarige vrouw uit Nieuwerkerk is donderdag 27 mei omstreeks 23.00 uur aan het Lelieveld beroofd van haar handtas. De vrouw stapte net uit haar auto en wilde haar tas pak ken, toen een man haar een duw uitwisselen van ervaringen en het schrijven aan de hand van concrete korte schrijfopdrachten. Men vindt er inspiratie, herkenning en plezier. Schrijfervaring is niet nodig. Zelf pen en papier meenemen. Vooraf aan melden is niet nodig. Voor meer informatie: www.luisterennaarjezelf.nl. gaf en vervofgens de tas van haar afpakte. De man ging er vervolgens op een fiets vandoor. De vrouw heeft aangifte gedaan. De politie vraagt getuigen, die nog niet met de politie hebben gesprokpn, contact op te nemen via 0900-8844. Wethouder Hazelebach voelt zich weer even kind. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bas Oosterom heeft de 4e ronde van de dinsdagavondcompetitie bij JBC Nieuwerkerk gewonnen. Met een score van 3 winst en een saldo van plus 35, een meer dan geweldig re sultaat. De tweede plaats was voor Willem Zwang met ook 3 gewonnen partijen en een saldo van 28 punten. Het podium werd volgemaakt door Parwitz Younesian, ook hij won drie partijen maar moest het met een saldo van 9 punten doen. De poe delprijs ging naar Janny van der Wel die geen enkele partij wist te win nen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21