Indiase kinderen krijgen Nieuwerkerkse hulp TCN strijdt om kampioenschap 'Vrijheid om vies te worden' Passagedames op de fiets Live album Cradle FC Blij dat ik glij! HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 9 JUNI 2010 29 Het moet van het echtpaar echter wel 'binnen proporties blijven'. "Ri chard gaat inkopen doen met zijn vrouw. Dat kan natuurlijk niet voor honderden kinderen", zo relativeert Van Tienhoven. Volgende generatie The Cross-Point Foundation biedt 'Sinterklaas'in India. vooralsnog hulp aan zeventien kin deren. De stichting heeft twaalf vas te sponsoren en krijgt ook losse gif ten binnen. "Voor 30 euro per maand kun je een kind onderhouden", aldus Van Tienhoven. De jongeren worden vervolgens verzorgd tot zij zelfstan dig zijn. Diana: "We gaan door tot zij zelfvoorzienend zijn. Dus als iemand arts wil worden, dan laten we hem of haar studeren. Want zij zijn de vol gende generatie en het zou mooi zijn als zij vervolgens kunnen bijdragen aan een betere toekomst." Voor meer informatie: info@cross-point.nl. Sinterklaas "Het is net of je Sinterklaas bent", vult zijn vrouw aan. "Want nu mo gen de kinderen naar school, kun nen ze naar de dokter als ze ziek zijn en krijgen goed te eten." Maar dan wel Sinterklaas voor een select groepje. "We zoeken sponsoren om uitte kunnen breiden. Er staan nu namelijk gezinnen op de wachtlijst", aldus Diana van Tienhoven. "Zodra er weer een vaste sponsor bij komt, kan de volgende geholpen worden." Nieuwerkerk aan den IJssel - Ze zagen de armoede en besloten een helpende hand te bieden. Ewout en Diana van Tienhoven zetten vorig jaar dg stichting The Cross-Point Foundation op met als doel kinderen in India een beter leven te bieden. "Het is misschien een druppel op een gloeiende plaat, maar het is er toch één", meent Diana van Tienhoven. Door Marianne Vermaat Het concept van het echtpaar is dat zij kinderen in de gezinssituatie wil len houden en de middelen proberen aan te reiken om dit zo te houden. "Een tehuis is mooi, maar je wilt een kind het liefst in de eigen omgeving houden", reageert Ewout van Tien hoven. "Een voorganger in India had hetzelfde op zijn hart en we zijn de samenwerking aangegaan." Vrouw alleen Momenteel biedt de stichting hulp aan zeventien kinderen. Het gaat dan om ondersteuning met goede voeding, school en kleding. "Deze kinderen hebben voornamelijk een of geen ouder. Daarbij gaat het erom dat negen van de tien keer de vader is overleden en als vrouw heb je daar dan niks meer", aldus Van Tienhoven. "Vrouwen moeten bijvoorbeeld de hele dag stenen sjouwen en krijgen aan het eind dan 75 cent. Van dat geld kunnen de kinderen niet naar school. Soms is er geen werk en daardoor ook geen eten." Pastor Richard is de Indiase con tactpersoon van het Nieuwerkerkse echtpaar. De Van Tienhovens sturen geld naar hem en hij koopt er ba sisvoorzieningen voor. Ewout van Tienhoven: "Wij krijgen foto's opge stuurd van als de kinderen de spul len krijgen. Dat is heel mooi om te zien. In het begin waren ze apatisch en angstig en nu zitten ze blij te wachten op een zak rijst en andere spullen." Nieuwerkerk aan den IJssel - De da mes van Passage organiseren voor maandag 14 juni een fietstocht voor zowel leden als niet-leden. De route is vooraf uitgestippeld en is circa 20 kilometer lang. Onderweg wordt een koffiestop gehouden. De start van de fietstocht is om 19.00 uur vanaf het Hervormd Kerkelijk Centrum aan de JA Beijerinkstraat 53. Vooraf aan melden is niet nodig. Bij twijfel over de weersomstandig heden of voor andere informatie: 0180-312664. Nieuwerkerk aan den IJssel - TCN He ren is door een gelijkspel tegen Bos Bergeijk (3-3) eerste geworden in de reguliere competitie. De eerste vier teams uit de competitie strijden op 12 en 13 juni in de play offs om het landskampioenschap. De Nieuwerkerk aan den IJssel - De post punkformatie Cradle FC heeft maan dag 7 juni een live-album uitgebracht op het Engelse independent/DIY label Inner City Grit Records. Cradle FC bracht in het recente verleden in ei gen beheer al diverse live-cd's uit. In 2008 was dat 'Live 2008' en in 2007 'Official Bootleg', dat door een spon tane actie van een fan via de inter- netcommunity van Musicmeter kon worden gefinancierd. Het album dat Nieuwerkerk aan den IJssel - Na 'Rets 'm erin' en de 'zeepkistenrace' is het nu tijd voor 'Blij dat ik glij', een nieuwe doldwaze activiteit van Vedj. De vrolijke wedstrijd vindt plaats op zondag 20 juni van 14.00 tot 17.00 oor op het speelveld aan de Europa- 'aan, ter hoogte van het Polderbad. Waaghalzen van 12 jaar en ouder kunnen dan met een bootje van een belling afglijden in een zo snel moge- Broodjes bakken. bloeien of uit hun schulp zien krui pen." Het sociale aspect is volgens de leid-r* sters de kracht van de scouting. Nieu welingen worden gemakkelijk in de groep opgenomen en ze leren al van vroeg af aan om met allerlei soorten kinderen om te gaan. "Het is net één grote familie", vertelt Tine. Ook op de open dag is niemand al leen; overal lopen kinderen in groep jes en bij het brood bakken zitten ze in een grote kring om het vuur. Lianne (9) vindt de open dag ge slaagd. Ze is gekomen omdat haar broer op de scouting zit. Zelf zit ze op judo, wat niet is te combineren met de scouting, maar anders had ze wel op de scouting gewild. De open dag is voor haar de mogelijkheid om toch even te genieten van alle activiteiten. Voor meer informatie: www.tcnieuwerkerk.nl." Voor meer informatie: www.cradlemusic.nl. lijke tijd. Vedj zorgt voor de bootjes; het gebruik van eigen bootjes is niet toegestaan in verband met regels terzake van de verhuurder van de helling. De organisatie raadt deelne mers aan zwemkleding te dragen en een handdoek mee te nemen. Mee doen is voor eigen risico. Voor meer informatie en aanmelden: 06-52576154 of edvanaelderen@ amail.com. Noor Dullaart, leidster bij de scou ting, was blij met de opkomst. "Ik zie allemaal nieuwe gezichten", vertelde ze. De club, die nu totaal ongeveer vijftig leden heeft, kan in sommige groepen nog wel wat extra gezel schap gebruiken. "Straks moeten er kinderen vanwege de leeftijd naar een volgende groep en blijven er bij de jongste groep weinig over", aldus Dullaart, die de groep van de bevers leidt. Met de open dag proberen ze om nieuwe kinderen kennis te laten maken met de scouting. Vies worden En kennis maken moet lukken. Tine van Drielen, eveneens leidster bij de scouting, vertelt dat de open dag goed de sfeer laat zien zoals het normaal ook altijd op de scouting is. "Het is een ongedwongen sfeer, waar de kinderen alle vrijheid heb ben en vooral heel vies mogen wor den." Dat is te zien. Af en toe komen kinderen onder de waterstraal staan om schoon te worden en af te koelen om vervolgens naar het kampvuur te lopen en brood te bakken. "Maar er zijn ook regels hoor; pesten is bij ons bijvoorbeeld uit den boze." Volgens Dullaart kan mede daardoor iedereen op de scouting lekker zichzelf zijn. "Ik heb al zoveel kinderen hier zien op- wedstrijden beginnen beide dagen om 12.00 uur en worden gespeeld bij TC Deurne aan het Haageind-.t 63 in Deurne. maandag werd uitgebracht werd, net als de voorgaande twee albums, opgenomen in het Ridderkerkse mu zikantencentrum Get Rhythm toen de band in maart twee avonden in Nederland op pad was met de Ameri kaanse band 'Feeding Fingers'. Cradle FC is op 26 juni live te zien en te ho ren op 'Blokpop'. Nieuwerkerk aan den IJssel - De zon was het kersje op de taart bij de open dag van de waterscouting in Nieuwerkerk. Kinderen van vijf tot achttien jaar ver maakten zich afgelopen zaterdag metzeepglijden, een touwburg, brood bak ken en vooral veel water.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29