klikken mag Met vijftien eenden door het Groene Hart "Let op het uitsteken van je hand" Kidsdisco in 't Blok Djembéles op Elimschool Zomeractiviteiten in 't Blok Frisfeestje voor tieners Blokpop HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DENIJSSEL 9 JUNI 2010 31 Wethouder Verbeek geeft startsein verkeersexamen Uitleg over het open dak, want het dak kon er wel af deze middag. Nieuwerkerk aan den IJssel - Vijftien eenden, in de meest bonte kleuren, ston den zaterdag 5 mei klaar bij Stam Bouwbedrijven aan de Hoogeveenenweg. Klaar voor een ritje ter ere van het vijftigjarig bestaan van ondernemersver eniging VION. Voor vertrek eerst een gedegen briefing, want eendrijden is iets anders dan een 'gewone' auto rijden. Verbeek toetert de kandidaten weg. Nu kunnen de handen nog voor de oren. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor de leerlingen van groep 7 van de Nieuwer- kerkse basisscholen was donderdag 3 juni een belangrijke dag: het praktijkge deelte van het verkeersexamen. De leerlingen moesten per fiets een speciaal uitgezet parcours afleggen. Onderweg stonden op verschillende plekken ou ders verdekt opgesteld om te controleren of de verkeersregels wel goed werden toegepast. De klas, die het eerste aan de beurt was, groep 7 van de Elimschool, werd om 9.00 uur 'weggetoeterd' door wethouder Jan Verbeek. Door Rien Lindhout DeVion-leden vertrokken niet zonder een peptalk: "Toch bijzonder dat we het als vereniging ook in deze barre economische tijden kunnen volhou den door ons enthousiasme." Leden van Ducktrail namen er de tijd voor om uit te leggen wat het is om in een Eend te rijden. De deelnemers werd voorgehouden dat het geen Nieuwerkerk aan den IJssel - In de nieuwe zaal van 't Blok wordt voor 11 juni om 19.00 uur een kidsdisco ge organiseerd. De disco is bestemd voor kinderen van de basisschool. Dj Quin- snelheidswedstrijd moest worden, al zat er wel een wedstrijdelement in de rally. Er waren checkpoints op de route en er moesten vragen beant woord worden en raadsels worden opgelost. De route, die voerde langs mooie plekjes in het Groene Hart, werd uit eindelijk door alle deelnemers met goed gevolg afgelegd. ten zorgt deze avond voor de muziek en volwassen vrijwilligers houden samen met een jongerenwerker een oogje in het zeil. Er wordt geen ener giedrank geschonken. Toegang is vrij. Door Marlonneke Willemsen Voordat de eerste klas aankwam, werden eerst de ouders geïnstrueerd door Verbeek, de politie en vrijwilli gers van de Nieuwerkerkse afdeling van Veilig Verkeer Nederland. Nadat de ouders naar hun post waren ver trokken, kwam de eerste klas aange fietst. De leerlingen stelden zich op bij de start en kregen daar nog wat extra uitleg van wijkagent Tom Oost endorp. Het is belangrijk dat jullie zelf fietsen en niet in een groepje. Let erop dat je goed je hand uitsteekt, maar vooral dat je weer heel terug komt. Ik wens jullie heel veel succes. Vrijwilligers Wethouder Verbeek wenste de leer lingen oók veel succes. "Ik wil ook nog even aandacht vragen voor de vrijwilligers van WN, die hier veel tijd in gestopt hebben, de politie en de ouders die ons vandaag helpen. Zonder hen zouden we hier niet kun nen staan." Een van de leerlingen die examen moest doen, was de tienjarige Max van Wolfswinkel. Hij was naar eigen zeggen niet erg zenuwachtig. "Ik denk dat het wel gaat lukken. Mijn theorie heb ik in ieder geval al ge haald. Samen met mijn vriendje heb ik drie keer geoefend en dat ging heel goed. Ik moet vooral goed mijn hand uitsteken en om me heen kijken. Daar gaan ze denk ik goed op letten." dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - 't Blok is nog niet zo lang geleden in gebruik genomen. Om die reden heeft de or ganisatie nog geen zin om al een zo merstop in te lassen, wat normaal in Taverna wel gebruikelijk was voor de maanden juli en augustus. Verspreid over de zomermaanden worden drie feestavonden georganiseerd: op vrij dag 19 en 30 juli en op vrijdag 13 augustus. Deze avonden zijn lekker lang en zo ook de feestjes, namelijk van 16.00 uur tot 0.30 uur. Voor meer informatie: www.ieuadwerkzuidplas.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor tieners in de leeftijd van 12 tot en met 15 jaar wordt voor zaterdag 12 juni het allereerste 'Frisfeest' georga niseerd in 't Blok. Er wordt deze avond alleen 'fris' ge schonken, dus geen alcohol. Lekker dansen op de muziek van de dj van het huis tussen 20.00 en 24.00 uur. De toegang is vrij. Er werd lustig op los getrommeld, én gelachen. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Nieuwerkerkse Muziekschool verzorgde donderdag 3 juni een djembéles voor groep 8 van de Elimschool. De leerlingen konden zich behoorlijk uitleven bij het proberen van deze Afrikaanse trommel. De meesten hadden al snel de slag te pakken. Het aanbod cultuureducatie, waaronder muziekeducatie, wordt door Geregeld met betere Hulp (Agnes den Hartogh) samen met de muziekschool georganiseerd. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Jeugdwerk Zuidpias organiseert voor zaterdag 26 juni 'Blokpop'. Het festival vindt plaats in en om het nieuwe jongerencentrum 't Blok. De opzet is kleinschaliger dan Greppel pop, maar zeker niet minder gezellig. Een buitenpodium met bands en dj's, een gezellig terras én natuurlijk het podium binnen in 't Blok, waar later op de avond bands optreden als The Alkaloids, New York Diesel, Stained Hurricane, Scotch, Second 7, Cradle FC en Excitors. De hoofdact blijft nog een verrassing. De toegang is uiter aard vrij.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31