Sigmond en Head tweede op NK Isabelle den Hartog Speedo kringkampioen Excursie Kamp Vught Uitslagen 5 juni 2010 Er werd gebridged... Korfbalkampioenen Dierencentrale HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 9 JUNI 2010 33 Roeien - C Zwemmen Korfbal Vermist Na de annulering van de lichte klas se kwamen Sigmond en Head van de Rotterdamse studentenvereni ging Skadi uit in de (hogere) open klasse dames dubbeltwee. In deze race namen zij kort na de start de leiding en hadden na 1500 meter nog ruim 1,5 seconde voorsprong. In de laatste 500 meter konden zij echter de krachtige eindsprint van de internationals Annemiek de Haan en Carline Bouw niet afwenden. Met Nieuwerkerk aan den IJssel - De 10-jarige Isabelle den Hartog zorgde dit weekend voor het grootste succes voor Van Vliet Barracuda. Het talent won in Leiden in een persoonlijke tijd van 1.39.90 de 100 meter schoolslag en werd daarmee Speedo kringkam pioen. Voor de Speedo kringkampi oenschappen worden de beste jeug dige zwemmers uitgenodigd. Haar broertje Merlijn miste op een haar na een medaille maar met een per soonlijk record van 4 seconden op de 50 meter vlinderslag presteerde ook hij goed. Ook Maaike Koedoot, So- raja Kuipers,Manon Kalmeijer, Ids de Klerk, Jeroen Bechtold, Kevin Jansen en Willem Zorg verbeterden op diver se afstanden hun persoonlijke tijden. De oudere zwemmers trokken naar Ridderkerk voor de laatste vierkamp van het seizoen. Denise Boereboom won twee afstanden en Merel Baren- dregt een, Tweede en derde plaatsen waren er in Ridderkerk voor Saskia Kommers, Guillia Rolloos, Esther Ver steeg, Mellissa van der Heijden en Linda Janssen. Rianne Sigmond en Maaike Head op weg naar een tweede plaats op de Amsterdamse Bosbaan. Amsterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - De roeisters Rianne Sigmond en Maaike Head konden zondag 6 juni tijdens het NK-Groot op de Amsterdamse Bosbaan hun, zo goed als zekere, titel in het lichte damesveld niet verdedigen. Op de avond voorafgaand aan de wedstrijd trokken twee deelnemers zich te rug waarop het onderdeel lichte dames dubbeltwee werd afgelast wegens te weinig inschrijvingen. In de Open Klasse behaalde het duo evenwel een knappe tweede plaats met een tijd van krap 5 seconden boven het wereldrecord in hun eigen categorie. Nieuwerkerk aan den IJssel - St.VEDJ organiseert voor zondag 7 4 november een excursie naar het voormalige concentratiekamp Vught. Kamp Vught was een van de vijf concentratiekampen in Nederland tijdens de Tweede Wereldoorlog. Dit kamp stond onder leiding van de SS, in tegenstelling tot de andere kampen. een tijd van 6.54,31 eindigden Sig- mond/Head als tweede. Sigmond en Head verbeterden hiermee hun persoonlijk record met maar liefst 10 seconden. Daarnaast vermeldde de speaker van de Bosbaan dat het wereldrecord voor de lichte dames dubbeltwee staat op 6:49,77 (ter vergelijking: open klasse 6:38,78). Het betekent in ieder geval dat Sig mond en Head goed op koers liggen voor de rest van het seizoen. In totaal werden er ruim 31.000 men sen in het kamp gedetineerd, waar onder twaalfduizend Joden en verder politieke gevangenen, Roma en Sinti, verzetsstrijders, Jehova's getuigen, homoseksuelen, zwervers, crimine len en zwarthandelaren. In het kamp zijn zeker 735 mensen om het leven gekomen, waarvan er 36 Belgisch waren. Op 5 juni 1943 werd bekend gemaakt dat alle kinderen uit het kamp weg moesten. Er werd gezegd dat de kin deren naar een speciaal kinderkamp in de buurt zouden gaan, maar zij werden de dag erna getransporteerd naar kamp Westerbork. Van daaruit werden de kinderen overgebracht naar Sobibór in Polen waar ze vrij wel direct na aankomst door middel van vergassing om het leven wer den gebracht. Er zijn 1666 kinderen weggevoerd. Sommige kinderen uit een speciaal kinderkamp werden ook weggevoerd naar Auschwitz. De Deppner-executies waren een lange serie van executies van ver zetsstrijders in Kamp Vught tussen 1e klasse F 5/6 Maassluis - SDO (K) 10-14 5/6 ONDO (G) - Vitesse (Ba) 10-13 5/6 0D0 - Ijsselvogels 16-17 5/6 Fortissimo - Avanti (P) 17-17 1e klasse G 5/6 VEO - Fortis 12-13 5/6 All-Ready - Rust Roest 9-24 5/6 TOP (A) - Nieuwerkerk 17-15 5/6 Tjoba - Merwede 17-12 eind juli en begin september 1944, vanwege de nadering van geallieerde troepen. Ze werden uitgevoerd in opdraqht van de SS-offitier en SD- functionaris Erich Deppner. Minstens vierhonderdvijftig mensen kwamen hierbij om het leven, waaronder be kende verzetsmensen als Joop Wes- terweel. Er staat nu een gedenkteken met de namen van de 329 mannen die hier werden doodgeschoten. In 2010 is het 65 jaar geleden dat Nederland bevrijd werd. De gruwelijkheden die gebeurd zijn op basis van uiterlijk, kleur, ras en geloof die nooit ver geten en herhaald mogen worden Daarom wil St. VEDJ in 2010 stil staan bij deze tijd waar de vrijheid werd ontnomen omdat je 'anders' was. Aanmelden voor de excursie kan via 06-1460.126 of info.vedi@gmail.com. Poes, lapje, met veel wit, Gentiaan Boskoop; Kater, rood, witte bef en voeten, rode stippen op neus, J.A. Beijerinckstraat Nieuwerkerk. Gevonden Kater, grijs, vaag gestreept, Junolaan Waddinxveen; Kater, zwart, met veel wit, Machtel- derf Waddinxveen; Poes, lapje, met veel wit, op kop brui ne vlekjes en vlek bij staartaanzet, ma9er, Hennipdreef Zevenhuizen; Poes, zwart, witte poten, opgezette tePels, G. Dort Kroonweg Waddinx veen; Poes, zwart, met witte aftekeningen, kitten, Insteek Boskoop; Kater, cypers, witte onderkant en snuit, Kromme Es Waddinxveen; Poes, cypers, met witte aftekeningen, moederpoes, Schielandstraat Moor drecht; Kater, main coon, grijs, Eerste Tocht- weg Nieuwerkerk; Sierduif, wit, is geringd, de Esdoorn Nieuwerkerk; Konijn, wit, met bruine stippen, Zui delijke Dwarsweg Waddinxveen; Konijn, wit, bruin aan één oor en vlek je op neus, Petteplas Waddinxveen. Voor meer informatie: 0186-601199 en www.dierencentrale.nl Dankzij winst in de kampioenswedstrijd tegen IJsselvogels Moordrecht werd ook C2 van CKV kampioen. Stond het team eerst nog achter met 1-4, een flinke eindspurt leverde uiteindelijk een 6-5 overwinning en daarmee het kampioenschap op. Nieuwerkerk aan den IJssel -Het kop pel Cor Lageman-Michiel de Korver is maandag 7 juni met een gemiddelde van 66,37 op de eerste plaats geëin digd van de 3e ronde van de Zomer- bridge van de Nieuwerkse Bridgeclub. Tweede werd het koppel Frans en Adrie Bijl met een gemiddelde van 65,00 en derde werden Alice van de Heuvel en Arie Blok met 59,29; 4. Ria Bohm-Ans van Baardwijk 56.25, 5. Roel Bakker-Laila Bakker 55.71, 6. Leny de Kreek-Anneke Vos 53.93, 7. Wil Blok-Wil Valk 50.30, 8. Martha Boers-Joke van 't Hoen 49.40, 9. Peter Bijsterveld-Ron van Domburg 47.92, 10. Ton Vissers en Bep Vissers 47.86, 11. Margot Jabaay-Wanda van Stralen 45.83, 12. Wijntje de Graaf- Marijke Blok 45.71, 13. Selma van der Berg-Thea Michels 45.54, 14. Ab en Irma Sonneveldt 44.94, 15. Rina Koolhaas-Dicky Verhoeff 44.35, 16. Hans van den Heuvel-John Jansen 39.88, 17. Leny Hoogland-Maria Kool 36.31. Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een spannende wedstrijd tegen Maas sluis F3 is de F4 van CKV Nieuwerkerk zaterdag kampioen geworden. Een prima prestatie van Jonathan Smits, David Spelt, Christian Marck.Tess Schuurman, Myrle van der Jagt en coach Gerda van der Knaap. Ook het F1 team van CKV heeft dit seizoen af kunnen sluiten met een kampioenschap, ditmaal werd er wel gewonnen van KCC F1 en Korbis F1. Een uitstekend resultaat voor Rhodé van der Kooij, Jason de Smit, Susan van der Herik, Jill Schellekens, Jolien Baljeu en coaches Marlise Voorden dag en Matthijs de Jong.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33