klikken mag Erg rustige braderie Boslocatie blijft onbesproken Plezier in buitenspelen bij Gruttonest Positieve ervaringen en kritische noten over verpleeghuizen IJsselvogels wint en promoveert Prijswinnaars ballonnen wedstrijd Koninginnedag HART VAN HOLLAND MOORDRECHT9 JUNI 2010 37 4, Korfbal gemaakt om het project Stevens straat te bespreken in plaats van de Boslocatie. Bosman: "Achteraf blijkt deze keuze terecht, aangezien veel bewoners tijdens de dorpsavond vra gen en of opmerkingen hadden over r* dit project." De wethouder geeft voorts aan de v Boslocatie niet te zijn vergeten: "Er is constructief overleg en ik heb eerder al afzonderlijk met enkele bewoners gesproken." Een woordvoerder van de gemeente geeft aan dat er bijna dagelijks een opzichter aanwezig is op de Bosloca tie en iedereen informatie kan inwin-j. nen of zaken melden. m komt een team naar hen toe. Een an der doel is dat dankzij de resultaten van dit project instellingen hun zorg nog beter kunnen afstemmen op de wensen en behoefte van bewoners. dus klik snel naar: www.hartvanholland-online.nl Moordrecht - Alle kinderen waren welkom in de tuin van kinderdagverblijf Het Gruttonest op woensdag 2 juni. De Nationale Straatspeeldag werd gehouden. "Het is vooral bedoeld om kinderen achter de computer vandaan te krijgen. We willen ze laten merken hoe leuk het is om op straat té spelen", zegt Madeline Slootjes, de voorzitter van deze dag en stagiaire op Het Gruttonest. Door Joke Heikens Er waren veel kinderen op deze mid dag afgekomen. "Ja, dat valt mee", zei Slootjes die stage loopt vanuit het ROC ID-college, richting Sport en Beweging. "Aan de andere kant had ik er meer verwacht, omdat het zulk mooi weer is. Het belangrijkste is dat kinderen plezier krijgen in het buitenspelen. Daarvoor hebben we een aantal dingen klaargezet waar ze mee kunnen spelen, maar het is geen parcours geworden. Dan zou het al snel een competitie worden, waarbij iedereen zoveel mogelijk punten wil halen en het rijtje plichtmatig af werkt. Dat is niet de bedoeling. Wij Niks computer, lekker in de zandbak. zetten iets klaar en de kinderen be kijken zelf of ze dat willen doen. Met de dominostenen bijvoorbeeld wordt heel anders gespeeld dan ik in ge dachten had, maar dat geeft niet. De kinderen komen en gaan, dat is ook de bedoeling van deze dag. Ze kun nen touwtje springen, hinkelen, blok gooien en zandkasteel bouwen. Hoe wel dat laatste inmiddels is veran derd in iglo bouwen, dat komt door de vormen die ze voor het zand ge bruiken. Er zijn zoveel dingen die ze kunnen doen, als ze maar lol hebben, daar gaat het om." Moordrecht - Ton Stam en andere omwonenden van de Boslocatie hebben te kennen gegeven verbolgen te zijn dat de Boslocatie niet besproken is tijdens de dorpsavond op dinsdag 25 mei in Moordrecht. "Want het onderwerp stond op de agenda", aldus Stam. "Ik ben er goed boos over. Ik heb de wethouder gevraagd waarom het niet ter sprake is gekomen. Hij zei in het kader van de tijd, maar dat is een kulverhaal. Als je een vergadering plant, deel je je tijd in", vindt Stam. Nancy Uneputty vult aan: "Wij had den namelijk graag geweten hoe an dere mensen in Moordrecht tegen de plannen aankijken. Ik kan me voor stellen dat zij er anders over denken omdat ze verder van de locatie af wonen." Het vermoeden is nu bij Stam ont staan dat de gemeente bang was. "Dat er vragen zouden komen en wij support zouden geven. Maar op een openbare vergadering ga je geen stennis schoppen en wethouder Bos man zou dat van ons kunnen weten. Wij zijn professionele mensen. Of hij heeft geen kennis van ons of er wordt een ander spelletje gespeeld." Keuze Wethouder Rinus Bosman zegt dat er een conceptprogramma was ge maakt voor die avond en de keus is Regio - Hoe ervaren bewoners het leefklimaat en de zorg in verpleeg- en ver zorgingshuizen? De Nederlandse Patiënten Consumenten Federatie (NPCF) reist met speciale teams langs ruim tachtig verpleeg- en verzorgingshuizen om daar van cliënten te horen wat goed gaat en wat beter kan. Positieve ervarin gen, kritische noten en aangrijpende verhalen; de ervaringen worden allemaal geplaatst op www.ConsumentendeZorg.nl en www.ZorgkaartNederland.nl. Waarom dit project? De belangrijkste doelstelling van het project 'Uw Mening Onze Zorg' is dat er zoveel mogelijk persoonlijke ervaringen worden verzameld, om ze aan te kunnen bieden op inter net. Mensen die op zoek zijn naar de juiste zorg voor zichzelf, of voor hun vader of moeder hebben behoefte aan keuze-informatie. Hoe gaat het er werkelijk aan toe in een bepaalde instelling. Dat is essentieel om te we ten. Omdat de bewoners zelf niet snel hun ervaring zullen delen op internet, Moordrecht - Het bestuur van de Oranjevereniging Moordrecht heeft onlangs bekend gemaakt, dat Willem ten Hove van het Kievitshof 12 de eer- ste prijs heeft gewonnen van de bal lonnenwedstrijd van Koninginnedag. Oe winnende ballon kwam in Goude rak terecht. Tweede werd Lionne Go- rissen van de Mr. Lallemanstraat 23. Haar ballon werd gevonden aan het Oosteinde. De ballonnen zijn dit jaar niet ver gekomen, wat waarschijnlijk te maken heeft met het regenachtige weer op het moment van oplaten. De prijswinnaars krijgen hun prijs thuis bezorgd. Na de wedstrijd werd stilgestaan bij het afscheid van Anita de Wilde, die na zestien jaar in het eerste te hebben gespeeld, stopt met korfballen. Moordrecht - Door met 16-17 van ODO te winnen, is IJsselvogels als tweede geëindigd en daarmee ge promoveerd naar de Overgangsklas se. Dit was waar we het hele seizoen naartoe gewerkt hebben, zei coach Rob Berreboom na afloop, die een erg feestelijke week achter de rug heeft, want vorig weekend werd hij vader. We gingen voor die tweede plek. Het leek even mis te gaan door diverse blessures, maar net op tijd zijn de spelers weer hersteld. Alles klopte vandaag. Dirk Rijneveld kon niet de hele wedstrijd meedoen, maar dat werd prima opgevangen door Hans Brouwer. IJsselvogels stond bijna de hele wedstrijd op één doelpunt achterstand, maar vlak voor tijd kwam IJsselvogels op voorsprong. Dat is juist goed voor ons, legde Berreboom uit. Als we op voorsprong komen, dan verliezen we onze concentratie en laten we de wedstrijd uit onze handen glip pen. Het was spannend, maar we hebben gewonnen en de promotie is binnen. Moordrecht - In en rond de Zespunt werd zaterdag 5 juni een braderie ge houden. De opkomst viel tegen, wel licht door het erg warme weer en de oefenwedstrijd van het Nederlands Elftal tegen Hongarije. Alleen de bloemen- en plantenstand liep goed, de verkoper was erg tevreden. De in woners van Moordrecht leken nog bij te moeten komen van de avondvier daagse of ze waren door het mooie weer naar het strand gelokt.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 37