I 1 Ex-profvoetballers spelen op Kind speelt hoofdrol in het strand brandweerboek K 'Kinderen moeten altijd veilig op straat kunnen spelen' HART VAN HOLLAND NESSEIANDE 9 JUNI 2010 ZONDAG 13 JUNI UW TREKHAKEN SPECIALIST Bwj. mei 2002 Vanaf .3 8 2,- -jg! Vanaf €417,- 5" ss. Vanaf €418,- t§ Vanaf 449,- J57 Vanaf 465,- Vanaf 475,- Vanuit Nesselande Slechts 5 min. 41 i) De bal vloog regelmatig over de netten. Nesselande - Op het strand van Nesselande vond zondag 6 juni het Open NK Beachsoccer plaats, de winnaar van dit toernooi plaatst zich rechtstreeks voor de finale. Daarnaast was een demonstratie van ex-internationals uit het be taald voetbal die een wedstrijd speelden. Hoewel het weer niet helemaal mee zat, was er redelijk wat publiek op afgekomen. Door Joke Heikens De gemeente Rotterdam had het strand ook donderdag en vrijdag al opengesteld voor scholieren die di verse clinics konden volgen, waar onder beachsoccer, beachrugby en andere beachsporten. "Dat was wel een succes", zegt Martijn Beerens van Sport Et Recreatie. "De scholen vragen al wanneer we weer zoiets organiseren. Vrijdagavond hadden we een beachvolleybaltoernooi voor omwonenden, die vroegen ook al eerder wanneer er weer iets op het strand georganiseerd werd." Het Open NK Beachsoccer trekt door heel Nederland. De finale voor ama teurteams wordt zondag 18 juli op de Dam in Amsterdam gehouden. De Jairo Boys uit Rotterdam waren vorig jaar de verrassing op het NK, maar of ze het dit jaar weer zo ver zullen schoppen, is nog maar de vraag. Als demonstratie speelde een team van ex-professionals tegen een gele genheidsteam van spelers uit Rotter damse beachsoccerclubs. Met Glenn Helder, Michael Mols en Olaf Linden- bergh in de gelederen was het team moeilijk te verslaan. Hoewel ze uit een 0-1 stand moesten komen, won het Nederlandse team uiteindelijk met 6-1. De keeper van het andere oranje, staat normaal ook bij het nationale team in het doel. Ja, bij het Neder landse Beachsoccerteam dan wel zegt Jeffrey Vonk. Dit jaar gaan we naar Italië, vorig jaar naar Casablan ca, dat is erg leuk. Zij spelen de hoofdrol in hun eigen boek. Nesselande - Brandweerlieden van de brandweer Rotterdam Rijnmond brach ten afgelopen vrijdag een bezoek aan obs Passe-Partout. Zij deelden boekjes uit aan kinderen uit de groepen I, 2 en 3, met een verhaal waarin de kinderen de hoofdpersoon speelden: Brand in chocoladestad. Daarnaast beantwoord den brandweermannen vragen van de kinderen uit alle groepen. Buiten kon- den twee brandweerwagens beter worden bekeken en de brandspuit bediend worden. Door Marianne Fortuin Drie kinderen lazen voor uit Brand in chocoladestad, waarna er vragen'ge- steld konden worden aan de brand weerlieden. Dat bleken doordachte vragen te zijn, zoals 'is het moeilijk om een brandweerman te zijn?', 'hoe vaak is er brand?' en 'gaan jullie altijd naar binnen in een brandend gebouw?'. Op de vraag hoe hard de sirene gaat, werden de kinderen uitgenodigd om vooral heel hard te schreeuwen. Esther Groenendijk van de Werkgroep Buitenschoolse Activiteiten is de ini tiatiefneemster voor deze ochtend. Zij diende een aanvraag in voor subsidie bij Rotterdamidee. Het boekje is met deze subsidie en geld van het Lau- Door Marlonneke Willemsen Nesselande - "Er komen steeds meer kinderen in de wijk, maar ook het aantal auto's neemt toe. Het is dus belangrijk dat er nu al maatregelen worden genomen." Volgens Manouck Kwakernaat van Stichting Buurtwerk Alexander is het belangrijk dat kin deren veilig op straat kunnen spelen. Om dit aspect onder de aandacht te brengen, wordt elk jaar de Nationale Straatspeeldag gehouden. De Cypru- slaan in Nesselande stond op woens dag 2 juni de hele dag in het teken wn buitenspelen. Organisator Linda Gaikema had ervoor gezorgd dat de straat was afgezet en alle auto's wa ren weggehaald, zodat de kinderen de ruimte hadden. Voorkomen Omdat kinderen niet alleen op de Nationale Straatspeeldag buiten moeten kunnen spelen, maar de veiligheid ook op andere dagen van het jaar heel belangrijk is, werden er handtekeningen opgehaald voor een veilige Cypruslaan. Kwakernaat meent dat het belangrijk is dat hier nu al aandacht aan wordt besteed. °it is een belangrijke straat met veel rensfonds bekostigd. Het bijzondere van dit project, dat bedoeld is om het lezen te stimuleren, is dat ieder kind een gepersonaliseerde versie krijgt. Met de eigen naam en de namen van twee vriendjes of vriendinnetjes erin; zo ben je de hoofdpersoon in je eigen boek. Initiatief De Stichting 'leder kind een eigen boek' uit Amsterdam is twee jaar geleden begonnen met het uitge ven van educatieve boekjes. Voorzit ter Ge Ruijfrok vertelt hoe dat ging: "We zijn als huurderscommissie met dit initiatief begonnen, bij ons in de buurt. Omdat ouders en kinderen soms moeilijk bereikbaar zijn als het om brandpreventie gaat, hebben we samen met de brandweer dit boekje ontwikkeld. Inmiddels is ons initiatief landelijk overgenomen en hebben we een tweede boekje gemaakt: 'Schoon en groen, samen doen'. Dat gaat over het milieu. We zijn nu bezig met het derde boekje 'De gestolen beker', over veiligheid in brede zin. Het Ministe rie van VROM ondersteunt ons en vorig jaar hebben we een landelijke prijs gewonnen voor ons initiatief. Elk boekje is geschreven door een buurtbewoner; de illustraties zijn van Peggy Vastbinder. Een onverwacht bijkomend effect is, dat ouders van niet-Nederlandse afkomst naar taal les gaan, om het boekje van hun kind te kunnen lezen." Informatie over de stichting is te vin den op www.geefeenkinderboek.nl verkeer, vooral door de komst van het nieuwe winkelcentrum. Bij het pakket van de Nationale Straatspeeldag zat ook een handtekeningenformulier en we hebben besloten om ook aan dit deel van de actie mee te doen. Het is belangrijk dat we aandacht voor de veiligheid vragen. Er is bijvoorbeeld nergens een zebrapad, waar kinderen rustig kunnen oversteken. Hopelijk kunnen we op deze manier proble- Lekker op de weg spelletjes doen. men en ongelukken voorkomen." De kinderen konden op de straat speeldag in Nesselande een parcours met allerlei spelletje volgen. Voor elk onderdeel waren punten te verdie nen en degene met de meeste pun ten kreeg op het eind van de dag een prijs. Niemand ging overigens met lege handen naar huis, want iedereen die het parcours volbracht, kreeg een cadeautje. Nesselande Kerk in Nesselande (Brede School) 10.00 uur ds. W.PJ.L van Saane. Seat Ibiza III HB 3 drs. S® co s Mazda 2 HB 5 drs. Bwj. juni 2003 f fD Nissan Micra HB 3 drs. Bwj. feb. 2003 CD Citroen C4 HB 5 drs. 3 Bwj. juni 2004 co VI Ford Focus II HB 5 drs. Bwj. sep. 2004 VW Golf 5 en 6 HB 3 en 5 drs. Bwj. nov. 2003 Kijk op www.trekhaken.nl JL J) Wil Mi') Jaap Eindhoven Noordeinde 25a Zevenhuizen Nesselande sf l

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 41