Oorverdovend tamtam tegen kindermishandeling Zuidpias Straatspeeldag Nieuw riool Beatrixlaan en Van Hogendorpstraat Vergadering Algemeen Bestuur bedrijven- schap regio Gouda e.o. Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht Zevenhuizen: Werk zaamheden Dorpsstraat Moerkapelle: Kap eikenbomen Schieland watkanikdoen.nl gemeente WEEK HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 9 JUNI 2010 2010 WERK AAN DE WEG Informatieavond Moerkapelle Donderdag 24- juni 2010 vergadert westen van't Weegje. De vergadering is openbaar. De het Algemeen Bestuur van het stukken voor de vergadering liggen bedrijvenschap regio Gouda om 19.00 Op de agenda van deze vergade- vanaf woensdag uur in het Raadhuis van de Gemeente ring worden de volgende punten 16 juni 2010 ter inzage in het Zuidpias over het te ontwikkelen behandeld: gemeentehuis Zuidpias in bedrijventerrein Gouwe Park. - Stand van zaken bouwrijpmaken Nieuwerkerk aan den I Jssel, In 1993 sloten Gouda, Moordrecht fase 2 Raadhuisplein 1. en Waddinxveen een convenant. - Jaarrekening 2009 bijbehorende Voor informatie kunt u terecht bij Daarin is afgesproken samen een accountantsverklaring mevrouw I. van den Bogert, secre- bgdrijventerrein te ontwikkelen - Begrotingswijziging 2010 taris van het bedrijvenschap, tel. op Moordrechts grondgebied, ten - Concept Begroting 2011- 201A (01801639 956. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formu lieren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de woningen en onderaan dit artikel. Land voor Water 13, Moordrecht 2 kamer seniorenwoning (begane grond) Beschikbaar per 2-7-2010 Huur 418,81 Voorwaarden: - Vanaf 65 jaar - Maximum bruto jaarinkomen 46.047,- - Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraag dan een inschrijf formulier bij de gemeente (per woning één formulier), tel. (0180) 330 300 of download het opwww.zuidplas.nl. Uw inschrijving moet 14 juni vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenverkla ring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brievenbus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, of opsturen naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk. Wethouder Hazelebach deed woensdag 2 juni zelf ook mee met de straatspeeldag. Men kon er niet om heen: met luid en ritmisch getrommel bezocht het regionale team aanpak Kinder mishandeling de gemeente Zuidpias. Ze deden dit om aandacht te vragen voor het stille probleem kindermis handeling en huiselijk geweld. Wethouder Jan Verbeek deelde samen met het team flyers uit, die belangstellend werden aangepakt door het winkelend publiek. In de hele regio Midden-Holland werd afgelopen week aandacht gevraagd voor het signaleren van beide vormen van geweld. Het is de bedoeling dat de samenleving alert is op dit maat schappelijke probleem. Op de websites www.watkanikdoen.nl en www.huiselijkgeweld.nl staat uitgebreide informatie. Woensdag 2 juni is een inloopmiddag/-avond gehouden over komende werkzaamheden in de Dorpsstraat in Zevenhuizen. Het plan was dat Dunea en de gemeente hun werkzaamheden zou den combineren. Dunea is op het laatste moment echter terug gekomen op afspraken over de kostenverdeling. Om de overlast voor inwoners zoveel mogelijk te beperken, heeft de gemeente daarop besloten haar werkzaamheden voorlopig uit te stellen. Dit is o.a. op de inloopdag gemeld. Dit betekent dat Dunea haar werkzaamheden solo uitvoert. Waarschuwingsborden worden een week van te voren geplaatst, bij aanvang van de werkzaam heden wordt een omleiding ingesteld. Binnenkort start de gemeente Zuidpias met de aanleg van een nieuw riool in een deel van de Beatrixlaan en de Van Hogendorpstraat te Moerkapelle. De aanleg van dit nieuwe riool maakt deel uit van het gemeentelijk afkoppelplan in de dorpen Moerkapelle en Zevenhuizen. Het regenwater wordt daardoor apart van het vuile water uit woningen opge vangen en getransporteerd. Informatieavond 10 juni Op donderdagavond 10 juni om 19.30 uur organiseert de gemeente een informatieavond in Dorpshuis Op Moer in Moerkapelle over de aanleg van het riool, de aard en de tijdsduur van de werkzaamheden en welke gevolgen dit heeft voor de bereikbaarheid van woningen. Alle direct omwonenden zijn uitgenodigd voor deze avond. Belanghebbenden die geen persoon lijke uitnodiging hebben ontvangen, zijn ook welkom vanaf 19.15 uur. Eind juli/begin augustus worden de eikenbomen aan het Schieland in Moerkapelle gekapt. Daarvoor in de plaats plant de gemeente in novem ber Lei-lindes, op grotere afstand van de bebouwing. De eikenbomen zijn destijds geplant om de privacy tussen de woningen te waarbor gen. Ze zijn echter zo hard gegroeid, dat ze te dicht tegen de bebouwing aan staan en daardoor over last veroorzaken.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5