Zuidpias gemeente RAADSINFORMATIE WEEK - HART VAN HOLLAND DE KRANTVOOR DE ZUIDPLAS 9 JUNI 2010 2010 volgende: - Openbare commissievergaderingen Besluitenlijst van de raadsvergadering van 1 juni 2010 Hieronder treft u een overzicht aan van de besluitvorming in de gemeenteraad van Zuidpias. U kunt deze eveneens terugvinden op de gemeentelijke website www.zuidplas.nl. 1. Zendtijdaanvraag lokale omroep Het Commissariaat voor de media heeft de gemeenteraad verzocht om aan de hand van de door de Stichting Omroep Zuidpias overgelegde gegevens een gemotiveerd advies uit te brengen over het verzoek van de Stichting Omroep Zuidpias om voor vijf jaar zendtijd toe te wijzen. De raad heeft conform het voorstel besloten. 2. Onteigening gronden Kleine Vink Op 8 september 2009 nam het college van B&W van de toenmalige gemeente Nieuwerkerk aan den I Jssel het besluit de gemeenteraad voor te stellen tot het voornemen tot onteigening van de nog niet in gemeentelijk eigendom zijnde gronden, gelegen in het bestemmingsplan Sportpark Kleine Vink 2009, te besluiten. Het college besloot conform en gelet op het voorstel dienaangaande besloot de gemeenteraad op 27 oktober 2009 dienovereenkomstig. Het besluit werd aan belanghebbenden bekend gemaakt, het ontwerpraadsbesluit en het ontwerponteigeningsplan werden ter visie gelegd en belanghebbenden werden in de gelegenheid gesteld zienswijzen naar voren te brengen. De raad heeft het raadsbesluit tot onteigening genomen. 3.Treasurystatuut Op 4 januari 2010 is het Treasurystatuut van de gemeente Zuidpias vastgesteld. In verband met wijzigingen in de wet Ruddo (Regeling uitzettingen en derivaten decentrale overheden) is het wenselijk om het statuut op één onder deel aan te passen. De aanpassing betreft de aanscherping van de rating van de instellingen waar uitzettingen plaatsvinden naar minimaal een AA-rating in plaats van de genoemde A-rating. De raad heeft het Teasurystatuut overeenkomstig vastgesteld: 4. Vaststelling Verordening Burgerinitiatief In 2002 heeft de Wet Dualisering gemeentebestuur het mogelijk gemaakt dat burgers het recht krijgen om onder werpen voor de raad te agenderen. Nu ligt ter besluitvor ming de concept verordening Burgerinitiatief voor. De raad heeft de verordening overeenkomstig vastgesteld. indien de raad op een individueel verzoek heeft beslist, wordt de verzoeker op korte termijn van de beslissing met de motivering op de hoogte gesteld. Voor de mogelijkheden van bezwaar en beroep tegen besluiten van de raad wordt u verzocht te letten op het - Let op de afzonderlijke bekendmakingpublicaties of het persoonlijke bericht (individuele gevallen); in beide gevallen worden de beroepsmogelijkheden aangegeven; - Informeer bij vragen bij de behandelende afdeling; - Tegen een aantal door de raad behandelde onderwerpen is (nog) geen bezwaar mogelijk. Als u meer wilt weten*over bovengenoemde besluiten kunt u contact opnemen met de behandelende afdeling of de griffier, P. van Vugt via tel. (0180) 330 311. Vergadering: Raadscommissie Maatschappelijke Ontwikkeling Datum: 14 juni 2010 Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den I Jssel Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldin gen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. a. Vaststelling adviezenlijst commissie MO van 17 mei 2010 b. Actiepuntenlijst commissie MO 5. Ingekomen stukken 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. R 10104 Vaststelling subsidiebeleid gemeente Zuidpias De gemeente Zuidpias staat voor de taak om haar subsidie beleid te harmoniserên dan wel hieuw subsidiebeleid te formuleren. Voor de gemeente is dit noodzakelijk omdat er twee jaar na de fusiedatum een nieuwe subsidieverordening moet zijn vastgesteld. Er zal een proces in gang worden gezet waarbij alle stappen om te komen tot een nieuw subsidiebe leid zorgvuldig moeten worden doorlopen. De eerste stap is het aan de raad voorleggen van bijgaande kadernota. Hierin worden de uitgangspunten voor het nieuwe beleid geschetst en staan ook de verdere stappen in het proces benoemd. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 9. R 10116 Dorpshuis Moordrecht De afgelopen periode is besteed aan het verkrijgen van een geactualiseerd (financieel) beeld van de transformatie van het oude gemeentehuis Moordrecht in een dorpshuis. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 10. R 10105 Vaststelling verordeningen naar aanleiding van de Wet BUIG Op 15 december 2009 heeft de Eerste Kamer ingestemd met het wetsvoorstel Bundeling van uitkeringen inkomensvoor ziening aan gemeenten (BUIG). De wet is met ingang van 1 januari 2010 ingegaan, maar gemeenten hebben gefaseerd de gelegenheid deze wet in te voeren. De gemeenteraad heeft tot 1 juli 2010 de tijd dm een Afstemmingsverordening I0AW/I0AZ en de Handhavingsverordening WWB, WIJ, I0AW en IOAZ vast te stellen. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 11. R 10106 Aangepast dekkingsvoorstel sporthal op sportpark kleine Vink De aanbestedingsresultaten van de sporthal in het toekomstige sportpark Kleine Vink vragen om een aange past dekkingsvoorstel van de structurele lasten. Er worden voorstellen gedaan hoe de extra structurele kapitaallasten kunnen worden gedekt. De prijsstijgingen en de toepassing van duurzaamheid- maatregelen zijn de belangrijkste oorzaken van de extra kapitaallasten. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 12. R 10107 Jaarverslag 2009 en begroting 2010 Scholengroep Holland De gemeenten waarbinnen de Scholengroep Holland het openbaar basisonderwijs verzorgt, houden zeggenschap op het gebeid van opheffing, bestuurssamenstelling en financiën. Het bestuurvan de scholengroep legt het jaarverslag, en de begroting voor.2010 ter goedkeuring voor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 13. A 77 Jaarverslag Stichting Jeugdwerk Zuidpias 2009 Met ingang van 1 april 2009 is de naam van de stichting veranderd van Stichting Jeugdwerk-Nieuwerkerk aan den IJssel in Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Dit vooruitlopend op de fusie van Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen- Moerkapelle en Moordrecht tot de gemeente Zuidpias. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 14. Sluiting Vergadering: Raadscommissie Ruimte Datum: 14 juni 2010 Let op: gewijzigde datum en locatie voor raadscommissie Ruimte Locatie: Voormalig raadhuis Moordrecht, Westeinde 1, Moordrecht Tijd: 20.00 uur Agendapunten 1. Opening 2. 20.00 uur 20.30 uur De Dialoog (indien er aanmeldin gen zijn) 3. Vaststelling agenda 4. Ingekomen stukken 5. a. Vaststelling adviezenlijst commissie Ruimte van 18 mei 2010 b. Actiepuntenlijst commissie Ruimte 6. Mededelingen (waaronder uit gemeenschappelijke regelingen) 7. Rondvraag 8. Presentatie m.b.t. de digitalisering van bestemmingsplannen. De presentatie wordt gegeven door mevrouw L.L. Dekker. 9. Presentatie m.b.t. de stand van zaken Wabo (Wet algemene bepalingen omgevingsrecht). De presentatie zal gegeven worden door mevrouw B. de Jonge. 10. R 10108 Aanpassing bouwverordening in verband met Wabo De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) introduceert de omgevingsvergunning. Wanneer de Wabo in werking treedt, moet de gemeentelijke bouwverordening aangepast zijn, omdat daarin toestemmingstelsels zijn opgenomen die in de omgevingsvergunning integreren. Portefeuillehouder: M. Bosman 11. R 10109 Ruimtelijk toetsingskader's-Gravenweg Het deel van de 's-Gravenweg tussen de 'scheve overweg en de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel maakt onderdeel uit van de Groene Zoom en wordt alom beschouwd als ee.n gewaardeerde, landschappelijke drager, die ruimte biedt aan een gevarieerd gebruik. De toename van het gebruik staat op enigszins gespannen voet met de landschappelijke waarden. Op dit moment ligt er een aantal verzoeken die specifiek-ingaan op die verhoudingen. Met bijgaand nieuw toetsingskader moet het mogelijk zijn om enerzijds ruimte te bieden aan het realiseren van meer bouwvolumes en anderszijds landschappelijke waarden ten volle kunnen blijven ervaren. Portefeuillehouder: M. Bosman y 12. R 10110 Concept ontwerpbestemmingsplan Stevenstraat Moordrecht Ter inhoudelijke beoordeling wordt de raadscommissie het (concept) ontwerpbestemmingsplan Stevensstraat Moordrecht aangeboden. Portefeuillehouder: M. Bosman 13. R 10111 Vaststelling Monumentenverordening Zuidpias 2010 De voormalige gemeenten Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen-Moerkapelle hebben beiden voor de fusie een monumentenverordening vastgesteld. De voormalige gemeente Moordrecht heeft géén monumentenverorde ning. Voor de gemeente Zuidpias dient een eenduidig beleid te worden vastgesteld voor de monumenten. Portefeuillehouder: M. Bosman

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7