"Geef me een handdoek, het is echt koud!" 'Nieuwerkerk heeft snel een nieuw skatepark nodig' HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 23 JUNI 2010 Blij dat ik Glij zmm ZONDAG 27 JUNI Door Pepijn de Groot Nieuwerkerk aan den IJssel - Op het weer is geen peil te trekken, maar zolang de zomer in de bol zit is men moeilijk te remmen. Net zomin als de organisatoren en deelnemers van Blij dat ik Glij, zondag 20 juni aan de lersestraat. Ondanks het frisse windje staan elf waaghalzen die straks van een helling naar beneden gaan klet teren, zich op te warmen. "We hebben eerder Fiets 'm erin ge daan, iets wat hier erg op leek. Nu is de kans groter om droog te blijven", aldus Ed van Gelderen van de stich ting Voor En Door Jongeren (V.E.D.J.). "Deze activiteit doen we puur om de jeugd te vermaken." Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. G. van den Berg en 18.45 uur ds. G. Lustig. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. H.A. Samson en 17.00 uur prof.dr. W. Ba Ike. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor (doorstoomdienst). Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 uur ds. W. de Groot en 16.30 uur ds. E. Brink. Bijna... zich er nuttig bij. "Normaal ga ik chil- len op zondag, nu had ik niks te doen dus ik kwam even kijken. Ik wil het weekend graag goed afsluiten." Donn de Wit (16) heeft een aanvraag voor een andere locatie. "Volgende keer moet het bij Kleinpolder, daar is het dieper." Een aanvraag voor meer zon kwam van iedereen. Desondanks was Blij dat ik Glij een succes en voor herha ling vatbaar. "Volgende week vindt Kids Sterrenslag plaats, dat is een dag met spellen in groepsverband. In het weekend van 3 en 4 juli houden we Huttenbouw in Hitlandbos", zegt Van Gelderen. V.E.DJ. zit niet stil deze zo mer. Helemaal ondersteboven van het glijden Zowel deelnemers als toeschouwers vermaken zich. De eerste durfal die de helling beproeft gaat stroef naar beneden. Eenmaal bij het einde ku kelt ze uit de boot rechtstreeks de sloot in. Langs de kant wordt gegierd van het lachen. "Het doel is om zo snel mogelijk de helling op te klim- I men en af te glijden. Wie het snelst bij de bel aan de overkant is pakt een beker", meldt Van Gelderen. De competitieve jongeren hebben er zin in. Rillend kruipen sommigen uit de sloot. "Geef me een handdoek als jeblieft, het is echt koudVan Gelde ren is presentator en roept de namen en tijden van de deelnemers om. Na drie ronden roetsjen wordt er wat rekenwerk verricht. De podiumver deling is als volgt: 3. Carola Muller; 2. Berend van Kranenburg; 1. Mike Janssen. Deze drie gaan met een be ker richting thuisfront. Zo wordt de zondag sportief inge vuld. De 14-jarige Tim Kuiper voelt Jake, Martijn en Spark. Nieuwerkerk aan den IJssel - "H/e hebben nu veel te weinig ruimte en heel veel dingen zijn ook verroest ofkapot.'Als het aan Spark (13), Martijn (13) en Jake (13) ligt komt erbeel snel een nieuw skatepark in Nieuwerkerk, want de huidige voorzieningen kunnen volgens de jongens echt niet meer. Om dit voor elkaar te krijgen, zijn ze naar de gemeente Zuidpias gestapt en daar hebben ze het advies gekregen om een burgerinitiatief te beginnen. Zo gezegd zo gedaan: ze hebben inmiddels de benodigde vijftig handtekeningen binnen. Als alles naar plan verloopt, zal hun voorstel in september door het bestuur van Zuidpias be handeld worden. Door Marlonneke Willemsen Zelf zijn Spark, Martijn en Jake fa natieke skaters. "Als het kan gaan we elke dag na school skaten. We doen dan vooral trucjes en daar ma ken we soms ook filmpjes van. We zouden graag nog beter worden en dan een sponsor zoeken om profes sional te worden. We doen al mee aan wedstrijden." Om nog beter te worden zouden de jongens graag een goed skatepark in Nieuwerkerk willen, waar ze kunnen oefenen. Volgens Jake zijn de huidige voor zieningen hard aan vervanging toe. ko het Essepark en bij de halfpipe dij de grote speeltuin is het romme- "9- Er is veel kapot; er zitten deuken 'n de halfpipe en er ligt veel glas en soms zelfs eieren. De spullen zijn ook verkeerd neergezet. Er is te wei- nig ruimte en op een aantal plaatsen ls de grond hoger dan het einde van de pipe. Hierdoor staan er, als het reeft geregend, drie dagen later nog Plassen." Vorig jaar zijn de jongens met hun verzoek naar de gemeente gegaan. Spark: "We hadden een aantal hand tekeningen verzameld en toen zei den ze dat we het beste een burgeri nitiatief konden beginnen. Hiervoor moesten we minimaal vijftig hand tekeningen verzamelen. Ze hebben toen alleen niet gezegd dat we ook het adres en de geboortedatum van de mensen moesten vragen. Hierdoor tellen heel veel handtekeningen niet mee. Tijdens Urban Open Air hebben we meer dan driehonderd handteke ningen verzameld, maar een heleboel zijn niet compleet. Maar we gaan de vijftig wel halen." De jongens hopen in eerste instantie dat de gemeente het mogelijk wil maken dat er een skatepark kan worden aangelegd, maar een financiële bijdrage zou natuurlijk helemaal geweldig zijn. Martijn: "Als er maar iets komt. Er is eigenlijk weinig voor onze leeftijd. We zouden dan ook beter kunnen oefenen. Als we nu nieuwe dingen willen leren, moeten we helemaal naar Rotterdam." Volgens Spark zou het fijn zijn als de jongens samen met de gemeente een aantal nieu we voorzieningen zouden kunnen gaat kunnen we desnoods de oude spullen gebruiken in combinatie met een paar nieuwe. In het allerergste geval gaan we zelf ergens met een kraampje met limonade staan. Maar volgens mij is er best geld, want er worden ook veel basketbal- en voet balveldjes aangelegd en deze worden niet eens allemaal gebruikt." De jongens denken dat het nieuwe skatepark veel gebruikt zal worden. "Er zijn in Nieuwerkerk minimaal vijftig skaters. Daarnaast kan het ook gebruikt worden door steppers, BMX'ers en inline-skaters. Heel veel jongeren zouden dus plezier van een nieuw park kunnen hebben." Verbeek en Hazelebach: "Er komt een nieuw skatepark" Tijdens de persconferentie op dins dag 22 juni hebben wethouders Jan Verbeek en Arjen Hazelebach bekend gemaakt dat er financiële middelen gevonden zijn om een nieuw skate- park-aan te leggen. Het skatepark zal ontwikkeld worden in samenwerking met Stichting Jeugdwerk Zuidpias en er zal onderzocht gaan worden of het ruimtelijk haalbaar is om het skatepark bij jongerencentrum 't Blok aan te leggen. Hanneke Korsten, de moeder van Spark, is erg blij met dit uitzoeken. "Er zijn sites waar deze krijgen." Jake heeft nog wel een paar nieuws. "Het is echt een droom van spullen op staan en het zou fijn zijn ideeën hoe het park er ook met een die gasten. Ik ben zelf ook superblij en als we daar dan een aantal dingen kleiner bedrag toch kan komen. "Het heb echt zoiets van 'ye!s'. Ze zitten nu zouden mogen uitkiezen, maar dat beste zou zijn als we alles nieuw nog op school, maar ik ga straks snel ligt aan de hoeveelheid geld die we kunnen kopen, maar als dat niet het goede nieuws vertellen."

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 27