klikken Hervormde Gemeente helpt Roemenië Competitiewedstrijd met wisselende vangsten Onderlinge wedstrijd Tumo Evengroen wint Zilveren Dame toernooi Open NK Vinzwemmen HARTVAN HOLLAND MOORD23 JUNI 2010 ZONDAG 27 JUNI Hengelsport Turnen TO Vinzwemmen Afterparty Ride Out Orgelconcert Pieter Heijkoop Barótos/Moordrecht - Het Cultureel Huis te Baratos, Roemenië is eind mei, na een grondige renovatie, heropend, loor de renovatie was een subsidie verstrekt door het NCDO, Nationale Commissie voor Internationale Sa menwerking en Duuurzame Ontwik keling. Sinds 1980 heeft de Hervormde ge meente van Moordrecht banden met de reformatorische gemeente van Baratos. In deze tijd zijn een huis, een kaasmakerij en een melkproject opgestart en gefinancierd. Het op zetten van deze projecten heeft als doel, dat de inwoners van Baratos hiermee inkomsten verwerven, maar ook dat er werkgelegenheid wordt geschapen. Een delegatie van het Bestuur van de Stichting Hulp aan Roemenië- Moordrecht en een aantal donateurs waren naar Baratos gereisd om de opening bij te wonen. De Reformato rische kerk en gemeente van Baratos spraken hun dank uit voor de financi ële hulp die de afgelopen twintig jaar Het met behulp van de Hervormde Gemeente Moordrecht gerenoveerde Cultureel Huis te Baratos. ontvangen is van Stichting Hulp aan Roemenië-Moordrecht. Als blijk van waardering werden Bep van Meete- ren, Wil Verdoold en Anton Blanken benoemd tot erelid van de Reforma torische kerk te Baratos. Voor meer informatie: www.shrmoordrecht.nl Moordrecht Volle Evangelie Gem. 10.30 uur in de Schakel: drs. P.J.L. Annotee. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep en ds. H. Schip per (Bloemendienst, afscheid KK SoW). Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur R. Schep en H. Schipper (SoW-Bloemendienst). Herv. Bethelgem. 10.00 en 18.30 uur ds. De Jong. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering/ gezinsviering afscheid groep 8 met pastoor Van Klaveren. De kerk is elke donderdagochtend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaats vinden. Moordrecht - De competitiewed strijd van zaterdag 19 juni van Hengelsportvereniging Moordrecht vond plaats in de Oude Rijn nabij Nieuwerbrug. De vangsten waren wisselend, maar over het algemeen wel redelijk te noemen. In het A- korps werd Peter van der Hoek eer ste met een vangst van 9.273 gram, op de tweede plaats gevolgd door Cees van den Heuvel met 7.267 gram. Derde werd Jan Brouwer met 6/537 gram. Peter Kuster werd winnaar in het B- korps met 4.757 gram, Hannie van der Hoek werd tweede met 3.636 gram en op de derde plaats eindigde Willem van Veen met 1.884 gram. Eerste in het C-korps werd Marco Heemelaar met 1.949 gram en Den nis Holthuizen volgde op de tweede plaats met 744 gram. Moordrecht - Sinds 1965 wordt er bij schaakvereniging De IJssel in Moor drecht gestreden om de Zilveren Dame. Harry Conradi en Wim de Me ijer stelden deze trofee beschikbaar als permanente wisselprijs. In de loop der jaren wisselde de toernooiformu- le van een k.o. beker toernooi tot het huidige systeem met mini-matches. Deelnemers spelen elk drie partijen meteen bedenktijd van 1 uur, 20 mi nuten en 5 minuten tegen dezelfde tegenstander. Bij winst zijn respec tievelijk vier, drie en twee punten te I verdienen en bij remise de helft van dit puntenaantal. Na de derde ronde wordt de deelnemersgroep gesplitst. De acht hoogst geplaatsten spe- 'en nog drie-ronden om de Zilveren I Dame. De anderen om de Hoekveld- I trofee, in 1984 als permanente wis- selprijs beschikbaar gesteld door Ko Scheepers. Deze 45e editie telde 32 deelnemers als kanshebbers De IJsselspelers Samir Akrawi, Pim te Lintelo, Frank ^S5er, Justin en Leon Jacabse en de dij het Goudse Messemaker spelende Henk-Jan Evengroen. In de finale- 9r°ep bleek Henk-jan Evengroen op permachtig. Hij klopte Léon Jacobse met 7,5-1,5, Samir Akrawi met 7-2 en ook Pim te Lintelo kwam er met een 8-1 nederlaag niet aan te pas. Met 42,5 punten werd hij de winnaar van de Zilveren Dame 2010. Samir Akrawi legde beslag op de tweede plaats met 41,5 punten. Derde werd Léon Jacob se die 38,5 punten scoorde. De strijd om de troostprijs, de Hoekveldtrofee werd gewonnen door Hans Lodewe- ges voor Ad Multem en Sjaak in 't Veld. Moordrecht - Bij Turnvereniging Tumo vond zaterdag 19 juni een on derlinge wedstrijd plaats. In de och tend waren er recreatiewedstrijden. Bij de jongens niveau 15 werd Jent Imelman eerste terwijl Marijn van den Boomgaard de eerste plaats bij de jongens niveau 17 veroverde. Bij de meisjes niveau R3 werd Zoë Remers eerste en veroverde Daphne Haas de tweede plaats. Bij de meisjes niveau R2 sleepte Kyara Tensen de eerste prijs in de wacht. Bij de meisjes niveau R1 werdTara Graafland eerste, gevolgd op de tweede plaats door So- fie Blokland; derde werd Maaike van Gelder. Bij de meisjes niveau 9 werd Jeanine Haas eerste en bij de meisjes niveau 12 behaalde Laura Hamminga de eerste plaats en werd Noëlle van Groningen tweede. Voor alle prijs winnaars was er een medaille. Tara Graafland won ook nog de Co Six be ker, vernoemd naar de oprichter van Tumo en bestemd voor degene met de meeste punten. In de middag kwam de selectie van Tumo in actie. Na een spannende wedstrijd was de uitslag als volgt. In niveau 12 werd Eva Kuyper eer ste en Dewi Heemelaar werd eerste in niveau 11. Daphne Spruytenburg werd winnaar in de categorie pupil 1 niveau 9 en in de categorie pu pil 2 niveau 9 nam Anne-Fleur Fi- oole de gouden plak mee naar huis. In de groep pupillen 2 niveau 8 ging de eerste prijs naar Danique Vink en werd Anouk van Noort tweede. Bij de categorie Jeugd Niveau 8 werd Silke Rietbroek eerste, terwijl Sarah Deany bij de junioren niveau 7 op de hoog ste podiumplek kwam te staan. In de categorie senior niveau 6 veroverde Linda Overeijnder de eerste plaats. De Co Six beker ging naar Dewi Heeme laar. Eindhoven/Moordrecht - In zwembad De Tongelreep in Eindhoven is in het weekend van 19 en 20 juni het open NK vinzwemmen 2010 gehouden met teams uit België, Duitsland, Groot Brittannië, Denemarken, Frankrijk en zelfs een Colombiaan. Dit jaar wcts er een deelnemersveld van zo'n 140 zwemmers, een recordaantal. Henk Jan Evengroen denkt na De combinatie DOV Botlek/Orka '97 had zes deelnemers afgevaardigdvan de heren veteranen (35 jaar en ouder) Maarten van Doeselaar (DOV Botlek), Dirk Arij de Jong (Orka '97), Dimitri Kruithof (Orka '97), Dieter Welz (Orka '97), en Peter Blanker (DOV Botlek) en de 18-jarige Marloes van Beest (Orka '97). DOV botlek is een duikvereniging uit Spijkenisse en Orka '97 de zwem- club uit Moordrecht. In totaal werden 20 medailles bin nengehaald door DOV Botlek/Orka '97, waaronder drie gouden, tien zilveren en zeven bronzen medailles. De heren estafette hebben daarnaast hun nationaal record aangescherpt. Wat is vinzwemmen Vinzwemmen is de snelste zwem- sport. Er wordt gezwommen met een grote vin waar de zwemmer met bei de voeten in zit en waarbij een dol fijnachtige beweging gemaakt wordt. De zwemmer haalt adem via een snorkel en houdt de armen gestrekt voor zich. De te zwemmen afstanden liggen tussen de 50 en 1500 meter. Moordrecht - Deelnemers aan de 12e Ride Out, welke verreden wordt op zaterdag 3 juli, kunnen vanaf heden kaarten kopen voor de After party, welke plaatsvindt in Eetcafé East End aan het Oosteinde. De par ty is alleen toegankelijk voor perso nen van 18 jaar en ouder. De rock- cover band The Joint Strike Fighters verzorgt deze avond een optreden en de muziek wordt verzorgd door Disco Revolution. De toegang be draagt 20,- euro; dit is inclusief de barbecue. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de bamvan East End; reserveren is niet mogelijk. Moordrecht - De Stichting Orgel concerten Moordrecht organiseert voor zaterdag 26 juni een orgelcon cert in de Dorpskerk. De bespeler is Pieter Heykoop uit Yerseke, organist en improvisator. Op 15-jarige leef tijd kreeg hij zijn eerste aanstelling als kerkorganist en thans bespeelt hij het grote Van den Heuvel orgel in de gereformeerde gemeente van Yerseke. Het programma bestaat uit een mix van literatuurspel van bekende componisten, alsmede ko raalimprovisaties van eigen hand. ledereen is welkom, het concert be gint om 20.00 uur, de toegang be draagt 6,- euro voor volwassenen, kinderen en CJP-houders betalen 4,- euro. mag dus klik snel naar: www.hartvanholiand-online.nl

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 29