i Zorgen om vrijwilligers en loze meldingen Zuidpias neemt gladheid bestrijding in eigen hand Paspoorten blijven alleen verkrijgbaar in Nieuwerkerk Eerste stap in nieuw subsidie beleid Zuidpias Verlaging OZB naar opbrengst Nieuwerkerk in plaats van tarief HART VAN HOLLAND I ZUID PLAS 23 JUNI 2010 31 Eenrichtingverkeer tegen sluipers N219 Geluidswal in brand bij Merwede Dinsdag 15 juni heeft een bossage van een geluidswal tussen de Schielandweg en de Merwede te Nieuwerkerk aan den IJssel in brand gestaan. De brand werd van twee zijden bestreden door de opgeroepen brandweermensen uit Nieuwerkerk en Zevenhuizen. De rijbaan vanaf de Kerklaan tot aan het Schielandplein werd tijdelijk afgesloten. Het verkeer ging daar om alternatieve routes zoeken, wat leidde tot flinke drukte op de Merwede en op de 's-Gravenweg. Buitenbrand Leeghwaterstraat Eveneens op dinsdag 15 juni heeft 's-avonds in een oude bun ker nabij de Leeghwaterstraat te Nieuwerkerk een klein brandje gewoed in een hoopje afval dat snel geblust kon worden door de brandweermensen van post Nieu werkerk. Koeien te water aan de Zuidplasweg Op dinsdag 15 juni waren langs de Zuidplasweg in Zevenhuizen twee koeien te water geraakt. De dames zijn door de brandweer mensen van post Zevenhuizen weer op het droge geholpen. Buitenbrand A12 De brandweermensen van post Zevenhuizen hebben samen met brandweer Gouda op woensdag 16 juni een forse bermbrand van on geveer 100 meter lengte langs de snelweg A12 bestreden. OMS melding Nijverheids centrum Door werkzaamheden ter plaatse is op donderdag 17 juni het automa tische brandalarm in een bedrijf aan het Nijverheidscentrum te Zeven huizen afgegaan. Het bleek om een loze melding te gaan. Hulpverlening stormoverlast aan Hitlandselaan De tankautospuit van post Nieu werkerk werd vrijdag 18 juni opgeroepen voor hulpverlening bij stormoverlast. Ter plaatse bleek het te gaan om een afgebroken tak die over het fietspad lag. De tak is in stukken gezaagd en van het fiets pad verwijderd. Voertuig te water aan de Bredeweg Op zaterdag 19 juni raakte een per sonenauto door nog onbekende oorzaak ter water. Ter plaatse geko men bleek de bestuurder al uit het voertuig te zijn gekomen. De brandweer neemt polshoogte bij de rokende bossage van een geluids wal tussen de Schielandweg en de Merwede. (foto: Wilco Hogenbirk) Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Vanaf komende winter gaat de gemeente Zuid plas zelf zoveel mogelijk zorgen voor de gladheid bestrijding. Dit maakte wethouder Arjen Hazelebach op 16 juni bekend. "Er is de afgelopen winter veel know how bij de gemeente ontstaan en we hebben besloten om de gladheidbe strijding zelf te doen, omdat we dan veel flexibeler zijn. In geval van nood kunnen we nog altijd extern bijhuren. De strenge winter van vorig jaar le vert volgens Hazelebach een flinke tegenvaller op. "Maar je maakt ook meevallers mee." Het plan voor de komende winter zal be gehele gemeente Zuidpias omvat ten en wordt dit najaar gepresen teerd. Hazelebach: "Het is belangrijk bat er geen kwaliteitsverschillen per borp ontstaan. Vorig jaar werd de Zuidpias De leden van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer maken zich zorgen over het aantal vrijwilligers dat beschikbaar is voor de brandweer en het aantal loze meldingen. Tijdens de bespreking van het jaarverslag van de Brand weer was men over het algemeen erg positief, maar er waren toch nog enkele aandachtspuntjes, die volgens de commissieleden goed in de gaten moeten worden gehouden, zodat er in de toekomst geen problemen ontstaan. Door Marlonneke Willemsen Op de post in Moordrecht zijn er problemen met de bezetting van de voertuigen met. vrijwilligers. Volgens burgemeester André Bont huis wordt er alles aan gedaan om nieuwe vrijwilligers te werven. "Hier wordt zorgvuldig mee omgegaan. Er wordt continu actie gevoerd en de brandweer probeert op zoveel mogelijk evenementen aanwezig te zijn. In Moordrecht kunnen er eventueel problemen ontstaan in de daginzet. Er zijn op zich voldoende vrijwilligers, maar niet op bepaalde momenten. Als dat het geval is, kan de post bijval krijgen vanuit het Nieuwerkerkse. Dat is natuurlijk niet ideaal, dus.we blijven in de gehele gemeente nieuwe vrijwilligers wer ven." Een ander punt van aandacht blijft het aantal loze meldingen. Dit wordt op een beperkt aantal locaties, veelal bedrijven, waargenomen. De brand weer is hard bezig om meer beleid op dit terrein vast te stellen, zodat er maatregelen genomen kunnen worden en de kosten eventueel op de veroorzakers kunnen worden verhaald. Zuidpias Als het aan wethouder Arjen Hazelebach ligt, komen er geen loketten voor waardevolle documenten in alle dorpen. Dit maakte hij bekend tijdens de vergadering van de commissie Bestuur, Financiën en Beheer van woensdag 16 juni. Volgens Hazelebach is het niet verantwoord om de afgifte van dergelijke documenten te decentraliseren, omdat dit, door de vereiste veiligheidsmaatre gelen te duur zou zijn. Hij denkt wel na over een extra avondopenstelling. Door Marlonneke Willemsen Begin van dit jaar zijn er problemen ontstaan bij de afdeling Publieks- zaken. De openingstijden waren nog hetzelfde als in de voormalige gemeente Nieuwerkerk, terwijl nu ook alle inwoners van Zevenhuizen- Moerkapelle en Moordrecht naar hetzelfde loket moeten. Hierdoor ontstonden lange wachttijden. Om dit probleem op te lossen, is er een vierde loket geopend en is er op dins dagmiddag en -avond een extra af- gifteloket voor reisdocumenten, een zogenaamd snelloket. Dit heeft de wachttijden flink verkort. Toch is Ha zelebach nog niet tevreden. Er moet volgens hem snel een integraal plan dienstverlening komen en er wordt onderzoek gedaan naar extra maat regelen, die op korte termijn kunnen worden ingevoerd, zoals het stimule ren van werken op afspraak, het ver- Zuiplas Door de fusie van de gemeenten Moordrecht, Nieuwerkerk en Zeven- huizen-Moerkapelle moeten ook de verschillende regels voor het verlenen van subsidie worden samengevoegd in één nieuw beleid. Om ditvanaf2012 te kun nen invoeren, moet het beleid rond de jaarwisseling gereed zijn. De eerste stap in dit proces is inmiddels genomen; een nota met beleidskaders op basis waar van het beleid verder kan worden ingevuld. gladheidbestrijding in sommige dor pen uitbesteed en in andere niet. We willen het nu in alle dorpen zelf gaan doen. We hebben de afgelopen winter een extreme situatie meegemaakt en daar veel van geleerd. Het heeft geen zin om voor de komende jaren grote voorraden zout aan te leggen, om dat dit onbruikbaar kan worden. We hebben goede contracten afgesloten, zodat we over de juiste hoeveelheid kunnen beschikken. Verder moeten er schuifplekken voor sneeuw komen en wil ik een opwintercampagne star ten, waarbij zout beschikbaar wordt gesteld en mensen geïnformeerd worden over wat ze zelf kunnen en moeten doen." Door de strenge winter is veel schade aan wegen ontstaan. Een goed voor beeld hiervan was de rotonde Euro palaan/Hoofdweg in Nieuwerkerk. Deze schades zijn inmiddels hersteld. Door Marlonneke Willemsen De kadernota is gebaseerd op model verordening van de Vereniging Ne derlandse Gemeentes (VNG). Hierin staat een aantal algemene richtlijnen vermeld. De criteria voor het wel of niet toekennen van een subsidie zul len de komende maanden worden bepaald. In de tussentijd wil wethou der Jan Verbeek de tijd nemen om met de maatschappelijke organisa ties in Zuidpias over dit onderwerp te praten. Door Marlonneke Willemsen Zuidpias - Bij de geplande verlaging van de Onroerend Zaak Belasting gaat het college van B8tW uit van de opbrengsten in Nieuwerkerk voor de fusie en niet het tarief. Dit bleek dinsdag 15 juni tijdens een speciale commissievergadering over de per- spectievennota. Op basis van deze opbrengsten zullen de tarieven voor het komende jaar berekend wor den. Al eerder werd gemeld dat er een inflatiecorrectie van 1,75% zal worden toegepast. Deze constructie betekent dat het tarief zal worden bepaald door waardestijgingen of -dalingen van het onroerend goed in de gemeente. Als de waarde van de woningen en bedrijfspanden naar beneden moet worden bijge steld, zal dit leiden tot een hoger ta rief. Ook autonome ontwikkelingen, zoals nieuwbouw of sloop worden op de te behalen opbrengst gecor rigeerd. minderen van de indieningsvereisten en het uitbreiden van digitale formu lieren op de website. Verder wordt er* onderzocht of extra openstelling op donderdagavond rendabel zou zijn. Het openen van loketten in de an dere dorpen is volgens Hazelebach geen optie. "Het decentraliseren van dienstverlening bij de'uitgifte van waardevolle documenten is bijzonder^ duur. Zeker nu er ook een vingeraf druk gemaakt moet worden. We zijn wel aan het onderzoeken hoe we de bereikbaarheid van het gemeente huis kunnen verbeteren. Voor andere vormen van dienstverlening, zoals het WMO-loket willen we wel filialen in de dorpen openen. Door Marlonneke Willemsen Zevenhuizen/Nieuwerkerk aan den IJssel - De provincie Zuid-HollancU doet op dit moment onderzoek naar de mogelijkheid om op de parallel wegen naast de nieuwe N219 een richtingverkeer in te voeren. Op deze manier wil men voorkomen dat deze wegen als sluiproute worden ge bruikt. Dit maakte wethouder Arjen Hazelebach bekend naar aanleiding van een vraag van D66 naar de stance- van zaken rondom dit probleem. Ha zelebach: "We hebben zeer regelma tig contact met de provincie en o^ dit moment worden verschillende voorstellen uitgewerkt. Een oplos sing die op korte termijn kan worden ingesteld is eenrichtingverkeer op de parallelwegen." Sinds de opening van de nieuwe N219 wordt de weg veel vuldig gebruikt. Hierdoor ontstaat er in de spits file rondom de rotonde richting Nesselande en de rotondes bij de A20 in Nieuwerkerk. Om de file op het eerste punt te ontwijken, ma ken veel automobilisten gebruik van de parallelwegen, als sluiproute. Dit levert gevaarlijke situaties op voor de voetgangers en fietsers die van deze wegen gebruik maken. De wegen zijn eigendom van de provincie en dus zal dit overheidsorgaan moeten zorgen voor een snelle en goede oplossing, van dit probleem.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 31