Burgers praten mee over begroting Zuidpias Swanla niet blij met plannen ondergronds cultureel centrum Brandweermensen gezocht Sterke bezetting TCN Detaned Open Bromfietscontroles HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS 23 JUNI 2010 35 Tennis Zuidpias - "Ik verwacht dat bij de volgende discussies in de raad uw inbreng van vanavond meegenomen zal worden." Gespreksleider Harm Lamberts was tevreden over het verloop van de discussieavond naaraanleiding van de begro- tingswijzer. De afgelopen tijd hebben inwoners van Zuid plas via deze website kunnen meedenken over de begroting van de gemeente en maandag 21 juni werden de resultaten gepresenteerd en besproken met politici en burgers. Door Marlonneke Willemsen Op de site www.begrotingswijzer. nl, die is ontwikkeld samen met IPP, de ontwikkelaar van de stemwijzer, konden Zuidplassenaren zelf de be groting van de gemeente invullen en eventueel aanvullen met eigen plan nen. Zuidpias is hiermee de eerste ge meente in Nederland, die de burgers op deze manier bij de lokale politiek betrekt. In de begrotingswijzer zijn de globale gegevens van de begroting 2010 verwerkt op een compacte ma nier. De bezoekers van de site konden, met behulp van schuifjes, bepalen waar ze de financiële middelen van de gemeente aan uit willen geven en ze konden een eigen plan met de bij behorende financiële onderbouwing indienen. Om aan de burgers te laten zien dat de deelname aan de begro tingswijzer serieus wordt genomen, heeft de gemeenteraad vijftigdui zend euro beschikbaar gesteld voor het beste eigen plan. Hoeveel mensen de begrotingswij zer daadwerkelijk hebben ingevuld is nog onduidelijk. Vast staat dat mini maal 120 unieke bezoekers de web site hebben gebruikt. Er zij in veertig eigen plannen ingediend voor een gemiddeld bedrag van 262.000 euro. Dit bedrag is niet zeer representatief, omdat het programma in veel geval len het qverschot van de begroting aan het eigen plan heeft toegekend. Gemiddeld hadden de gebruikers van de begrotingswijzer een overschot van 635.000 euro op hun begroting. De posten Inzet bikers, Integraal veiligheidsbeleid en milieu en duur zaamheid werden het vaakst aange past (tussen de 48°/o en 53%), maar dit was zowel in positieve als nega tieve zin. Aan het onderhoud van de openbare ruimte, hét bedrijvenloket en het economisch beleid werd het vaakst meer geld uitgegeven, meer dan in de bestaande begroting en volgens de invullers kon er het beste bezuinigd worden op de verkeersaf wikkeling Nesselande, het leerlingen vervoer en het sportpark Kleine Vink. Aan de inkomstenkant konden twee belastingen aangepast worden. Van de invullers verlaagde 32% de OZB en 35% vond dat de hondenbelasting omhoog kan. Bij de discussieavond waren veel raadsleden aanwezig. Volgens bur gemeester André Bonthuis is dit een goede ontwikkeling. Dat er zoveel raadsleden gekomen zijn, is misschien nog wel belangrijker dan dat er van avond veel burgers zijn. De burgers hebben een aantal meningen, maar wat doe je als politiek hiermee? Dat Burgers aan de raadstafel en politici op de tribune. is altijd lastig. Het is de kunst om als raad door middel van het debat te la ten zien datje de inbreng van de bur gers serieus neemt. Dit doe je door er tijdens de discussie over te praten en ook deze punten mee te nemen. Na de presentatie van de resultaten van de begrotingswijzer, konden de aanwezige burgers in discussie gaan met de politie over een aantal ver schillende stellingen. Zo werd er ge praat over of de gemeente Zuidpias meer geld moet investeren in de in zet van Bikers, of er geld beschikbaar moet worden gesteld voor betere dienstverlening in de dorpen, over het kunstgrasveld in Moerkapelle en of we in de toekomst moeten gaan betalen voor parkeerplekken bij bij voorbeeld winkelcentra. Over het al gemeen waren de burgers en de po litici het wel met elkaar eens, maar er werd een aantal zinvolle opmerkin gen gemaakt, dat zeker zal worden meegenomen bij de behandeling van deze onderwerpen in de raad. Naast het invullen van de begroting, was er op de website de mogelijkheid een eigen plan in te dienen. Dat is in totaal veertig keer gedaan. Veel van deze plannen vallen onder het be staande beleid, maar er waren ook vijf geheel nieuwe initiatieven, die verder door de raad zullen worden bekeken. Deze vijf plannen waren: een kennisbank voor knowhow bij de gemeente, een ondergronds cul tureel centrum in de tunnel onder de Burgemeester Klinkhamerweg in Zevenhuizen, een Zuidplasparty, het: adopteren van gemeentetuintjes en/ of bloembakken door burgers en een geautomatiseerde informatievoor ziening voor informatie over de ge meente. Zuidpias - Brandweer Zuidpias is naarstig op zoek naar oproepkrachten. Als sluitstuk van de wervingscampagne worden informatieavonden gehouden in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. Beide avonden worden gehouden in de plaatselijk kazernes: 29 juni in Nieuwerkerk en 1 juli in Zevenhuizen van 20.00 tot 21.30 uur. Zevenhuizen - "Waarom zou je iets nieuws gaan aanleggen, als negenhonderd meter verderop al een prachtig cultureel centrum staat." Henk Hogebrug, pen ningmeester van de Stichting Dorpshuis Zevenhuizen, is niet blij met de plan nen vooreen ondergronds cultureel centrum in Zevenhuizen. Bij de begrotings wijzer is een plan ingediend door Benny Verbakei, van onder andere Stichting Hotel Vos, om de voetgangerstunnel onder de Burgemeester Klinkhamerweg om te bouwen tot cultureel centrum. Bij brandweer Zuidpias werken naast elf vaste medewerkers zestig oproep krachten verdeeld over de posten Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen. De korpsen steunen net als andere brandweer korpsen in Nederland grotendeels op vrijwilligers (oproepkrachten). Zonder oproepkrachten kan de brandweer niet functioneren. De brandweer zoekt vooral personen (m/v) tussen 18 en 35 jaar die over dag of een deel daarvan beschikbaar zijn. Dit betekent dat zij overdag bin nen het verzorgingsgebied van de kernen Nieuwerkerk aan den IJssel en Zevenhuizen wonen of werken en binnen enkele minuten op de kazerne kunnen zijn bij een melding. Vrijwilli gers ontvangen een vergoeding voor hun inzet. Voor meer informatie en aanmel ding: 0180-314119 of brandweer@ zuidplas.nl Door Marlonneke Willemsen Volgens Hogebrug zou dit een nega tieve invloed kunnen hebben op de exploitatie van het dorpshuis. Naast Hogebrug had ook CDA raadslid Roe land de Graaff zijn bedenkingen bij het plan. "De ruimte is volgens mij in categorie 2 als 3) en Chris Berkou- wer (categorie 3) zijn eveneens van de partij. In de onderdelen 3 tot en met 7 strij den ruim 330 deelnemers om de prij zen. De wedstrijden op het park van TC Nieuwerkerk aan de Britsezoom beginnen in de weekeinden om 9.30 uur en op werkdagen om 17.30 uur. Na zo'n 310 wedstrijden zijn de fina les en de prijsuitreikingen gepland op zondag 27 juni. De tenniswedstrijden staan centraal. Daaromheen wordt extra activiteiten georganiseerd. Zo is er elke avond barbecue, een dj op maandag- en woensdagavond en een feestavond veel te klein en te smal." Volgens wet houder Arjen Hazelebach is een cultu reel centrum maar één van de opties. "Er zijn meerdere mogelijkheden. Het gaat erom dat we gaan onderzoeken of de tunnel nog een bestemming kan krijgen." Ginus Aalderink (WD) is van mening dat er voorzichtig met de tunnel moet worden omgesprongen. "We kunnen beter wachten totdat de veilingroute is aangelegd. Misschien is dan de tunnel weer hard nodig." in Western stijl op zaterdagavond 26 juni. De wedstrijden van Oranje op zaterdagmiddag en donderdagavond zijn te volgen op een groot scherm. Voor meer informatie: www.tcnieu- werkerk.nl Yoran Verschoo.r (foto: Paul Verschoor) In Nieuwerkerk werd gecontroleerd aan de lersestraat. Vijftien scooters werden gecontroleerd. Er werden zes bekeuringen uitgeschreven; drie keer voor overschrijding van de maximale constructiesnelheid, voor een niet goed werkende reminrichting, voor niet op eerste vordering tonen van het rijbewijs en voor het ontbreken van de linkerspiegel, verplicht sinds 1 januari 2006. Eenzelfde controle werd uitge voerd op de Strandweg in Zevenhui zen. Tien scooters werden gecontro leerd wat zes bekeuringen opleverde. Nieuwerkerk aan den IJssel/Zevenhuizen/Nesselande - Politie Hollands Midden heeft woensdag 16juni bromfietscontroles gehouden na klachten van buurt bewoners. Tijdens zo'n wordt een scooter onder andere op de rollerbank gezet om na te gaan welke snelheid deze maximaal kan bereiken: de constructiesnel heid. Een bromfiets mag niet harder dan 45 km/u. Wanneer de bromfiets 60 hm/u kan of harder kan rijden, krijgt de bestuurder een bekeuring. Vanaf 74 km/u wordt het kentekenbewijs ingenomen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het jaarlijkse open toernooi van Ten nisclub Nieuwerkerk - TCN Detaned Open - vindt deze plaats. Er is dit jaar een nieuw onderdeel toege voegd: categorie 2. Spelers in deze categorie behoren tot de top van Nederland. TCN speler Yoran Ver schoor is als eerste geplaatst. Andere deelnemende 2-spelers zijn Matthew Pierot (winnaar van het TCN Detaned Open 2009), Paul Baans en Boy Ver geer. Ook de dames zijn sterk ver tegenwoordigd met Selma Andrade (TV Strokei), Julia van Rosendael (Be Fair), Lara van Tiggelen (TV Oud-Be- ijerland) en Birgit van Rij (Popeye). TCN-spelers Sabin Tigu (speelt zowel

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35