Zuidpias gemeente R A ADSIN FORMATIE WEEK HART VAN HOLLAND I DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS I 23 JUNI 2010 Reguliere vergadering Openbare Raadsvergaderingen Locatie: Raadhuis (raadzaal), Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel Vergadering met betrekking tot behandeling Perspectievennota Datum: 29 juni 2010 Aanvang: 18.00 uur (afwijkend tijdstip) Agendapunten 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Voordracht kinderburgemeester 4. R 10120 Behandeling Perspectievennota 2011-2014 De Perspectievenota 2011-2014 vormt het eerste deel van de planning en controlcyclus voor he.t komende jaar. Deze nota geeft inzicht in de financiële mogelijkheden en onmogelijkheden van de nieuwe gemeente. a. algemene beschouwingen in eerste termijn 18.00-19.45 uur (max. 13 min per fractie) b. dupliek college 19.45-20.25 uur c. schorsing 20.25-21.00 uur d. tweede termijn algemene beschouwingen 21.00-21.30 uur (max. 4 min per fractie) e. afronding en stemming moties/ amendementen 21.30-22.00 uur 5. R 10109 Ruimtelijk toetsingskader 's-Gravenweg Het deel van de 's-Gravenweg tussen de 'scheve overweg en de gemeentegrens met Capelle aan den IJssel maakt onderdeel uit van de Groene Zoom en wordt alom beschouwd als een gewaardeerde, landschappelijke drager, die ruimte biedt aan een gevarieerd gebruik. De toename van het gebruik staat op enigszins gespannen voet met de landschappelijke waarden. Op dit moment ligt er een aantal verzoeken die specifiek ingaan op die verhoudingen. Met bijgaand nieuw toetsingskader moet het mogelijk zijn om enerzijds ruimte te bieden aan het realiseren van meer bouwvolumes en anderszijds landschappelijke waarden ten volle kunnen blijven ervaren. Portefeuillehouder: M. Bosman 6. R 10112 Herontwikkeling voormalig gemeentekantoor Zevenhuizen Er dient een nieuwe invulling voor het voormalige gemeen tekantoor in Zevenhuizen gevonden te worden. Uw raad wordt gevraagd in te stemmen met het Integraal Programma van Eisen, waarin duidelijk wordt gemaakt aan welke randvoorwaarden de herontwikkeling van de locatie gemeentekantoor dient te voldoen. Portefeuillehouder: M. Bosman 7. Sluiting Datum: 30 juni 2010 Aanvang: 19.30 uur (afwijkend tijdstip) 1. Opening 2. Vragenhalfuur actualiteit (indien er vragen zijn ingediend) 3. Spreekrecht 4. Vaststelling agenda 5. Ingekomen stukken 6. Verslag van de vergadering van 1 juni 2010 Hamerstukken: 7. R 10107 Jaarverslag 2009 en begroting 2010 Scholengroep Holland De gemeenten waarbinnen de Scholengroep Holland het openbaar basisonderwijs verzorgt, houden zeggenschap op het gebeid van opheffing, bestuurssamenstelling en financiën. Het bestuur van de scholengroep legt het jaarverslag en de begroting voor 2010 ter goedkeuring voor. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 8. R 10105 Vaststelling verordeningen naar aanleiding van de Wet BUIG Op 15 december 2009 heeft de Eerste Kamer ingestemd met het wetsvoorstel Bundeling van uitkeringen inkomens voorziening aan gemeentén (BUIG). De wet is met ingang van 1 januari 2010 ingegaan, maar gemeenten hebben gefaseerd de gelegenheid deze wet in te voeren. De gemeenteraad heeft tot 1 juli 2010 de tijd om een Afstemmingsverordening IOAW/IOAZ en de Handhavingsverordening WWB, WIJ, IOAW en IOAZ vast te stellen. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 9. R 10122 VROM Starterslening Zuidpias Het college heeft in het collegeprogramma de invoering van de VROM Starterslening opgenomen. Doelstelling is hierbij bepaalde groepen starters op de koopwoningmarkt een financieel duwtje in de rug te geven zodat het voor hen mogelijk wordt een woning te kopen. In de Perspectievennota is hiervoor reeds een bedrag gereserveerd. Nu doet zich echter het feit voor dat de uitvoerder van de regeling, de SVn, heeft laten weten dat zij vanaf 26 mei jl. geen aanvragen meer in behandeling neemt, omdat het budget is uitgeput. De afgelopen weken heeft een vervier voudiging plaatsgevonden van het aantal aanvragen. De SVn wil nu van de gemeenten weten of zij willen doorgaan met het verstrekken van startersleningen of niet. Portefeuillehouder: M. Bosman 10 Financiële verantwoording 2009 van de fracties van de gemeenteraad van Nieuwerkerk aan den IJssel. leder jaar dienen de fracties over het vorige jaar verant woording af te leggen over de ontvangen factievergoeding en. Het niet bestede bedrag vloeit terug naar de gemeente. 11. R10113De 2e en 3e wijziging van de Legesverordeningen 2010 Op 1 juli 2010 treedt de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) in werking. De bouwgerelateerde leges in de tarieventabellen van de geldende legesverordeningen 2010 van de gemeente Zuidpias zijn met de Wabo niet in overeenstemming en moeten worden gewijzigd. Daarnaast is op 31 maart 2010 de Crisis- en herstelwet in werking getreden. Deze wet heeft eveneens gevolgen voor de legesverordeningen 2010 en de uitvoering daarvan. De Legesverordeningen 2010 moeten hierdoor met terugwer kende kracht per 31 maart 2010 worden gewijzigd. Dit voorstel voorziet in bedoelde wijzigingen. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 12. R 10114 Aanpassing APV De Wet algemene bepalingen omgevingsrecht (Wabo) introduceert de omgevingsvergunning die in de plaats komt van een reeks vergunningen, ontheffingen of toestemmingen voor het realiseren van een fysiek project. Een aantal gemeentelijke toestemmingsstelsels integreert verplicht in de Wabo. Daarom is het noodzakelijk dat de APV op een aantal punten aangepast wordt aan de Wabo. Deze wijzigingsverordening maakt de APV Wabo-proof. Portefeuillehouder: A.F. Bonthuis Bespreekstukken: 13. R 10104 Vaststelling subsidiebeleid gemeente Zuidpias De gemeente Zuidpias staat voor de taak om haar subsidie beleid te harmoniseren dan wel nieuw subsidiebeleid te formuleren. Voor de gemeente is dit noodzakelijk omdat er twee jaar na de fusiedatum een nieuwe subsidieverorde ning moet zijn vastgesteld. Er zal een proces in gang worden gezet waarbij alle stappen om te komen tot een nieuw subsidiebeleid zorgvuldig moeten worden doorlopen. De eerste stap is het aan de raad voorleggen van bijgaande kadernota. Hierin worden de uitgangspunten voor het nieuwe beleid geschetst en staan ook de verdere stappen in het proces benoemd. Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 14. R 10116 Dorpshuis Moordrecht De afgelopen periode is besteed aan het verkrijgen van een geactualiseerd (financieel) beeld van de transformatie van het oude gemeentehuis Moordrecht rn een dorpshuis. Portefeuillehouder: T. Venrooy-van Ark 15. R 10106 Aangepast dekkingsvoorstel sporthal op sportpark kleine Vink De aanbestedingsresultaten van de sporthal in het toekomstige sportpark Kleine Vink vragen om een aange past dekkingsvoorstel van de structurele lasten. Er worden voorstellen gedaan hoe de extra structurele kapitaallasten kunnen worden gedekt. De prijsstijgingen en de toepassing van duurzaamheidmaatregelen zijn de belangrijkste oorzaken van de extra kapitaallasten: Portefeuillehouder: J.A. Verbeek 16. Behandeling Jaarrekeningen 2009 Bij dit onderwerp worden de drie jaarrekeningen van de fusiegemeenten behandeld. 17. Afscheid van wethouder T. Venrooy-van Ark Vanwege het kamerlidmaatschap van mevrouw T. Venrooy- van Ark wordt er afscheid van haar genomen. 18. a Benoeming leden commissie voor onderzoek van de geloofsbrieven in verband met de benoeming van de heer H. van der Torn (VVD) als wethouder en in verband met de installatie/beëdiging van mevrouw S.M.L. Broeren als raadslid (VVD). 18. b Onderzoek van de geloofsbrieven in verband met de benoeming van de heer H. van der Torn als wethouder (VVD) en in verband met de installatie/beëdiging van mevrouw S.M.L. Broeren als raadslid (VVD). 18 .c Benoeming van de heer H. van der Torn en Installatie/benoeming van mevrouw S.M.L. Broeren. 19. Benoemingen in diverse gremia van de raadsorganisatie 20. Sluiting Raadsvergadering Voordracht burgemeester Datum: 28 juni 2010 Tijdstip: 21.30 uur (afwijkend tijdstip) 1. Opening 2. Vaststelling agenda 3. Raadsbesluit betreffende de aanbeveling van een persoon door de gemeenteraad tot burgemeester van de gemeente Zuidpias 4. Sluiting Voorafgaande aan deze vergadering vindt er een besloten deel plaats)

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 6