Leo 'back on track" Tess Moonen heerst op NK Turnen Dames junioren Shopweek in Nieuwerkerkse Muziekschool Er werd gebridged... Negen acts op Blokpop Kleuren voor Care for Kids Sir 0°oooo HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 23 JUNI 2010 9 Turnen •ichting Care for Kids Einduitvoering Muziekworkshops Sebas in 't Blok mm Tess Moonen zweeft in het element Jaeger boven de ongelijke brug. (foto: Sandra Janssen) Heerenveen/Nieuwerkerk aan den IJssel - Turnster Tess Moonen heeft afgelo pen weekend vier titels veroverd op het sterk bezette Nederlands Kampioen schap Turnen dames in Heerenveen. De turnster van Pro Patria Zoetermeer, die traint onder leiding van Frank Louter en Patrick Kiens, liet in de meerkamp voor junioren haar concurrenten op grote afstand door een puntentotaal te turnen van 54,8: een persoonlijk record. Jeugd Olympische Spelen Zowel op de balk als op de brug be haalde zij met respectievelijk 14.1 en 14.0 de hoogste dagscore. Op vloer en op sprong behaalde zij met achtereenvolgens 13.4 en 13.3 de tweede score. Deze overwinning, met goud in de meerkamp, heeft voor Moonen een extra gouden glans om dat ze hiermee ook haar kandidatuur voor de Jeugd Olympische Spelen in Singapore in augustus veilig stelt. Op zondag bekroonde ze haar Neder lands Kampioenschap in de toestel finales met een bronzen medaille op het toestel sprong (13.45), zilver op vloer (13.45) en twee keer goud op brug (13.8) en balk (14.4). Met deze resultaten belooft Moonen een waardevolle turnster te worden voor het Nederlandse seniorenteam voor het seizoen 2011 en sluit ze haar juniorenperiode met een geweldig resultaat af. Valkenswaard/Nieuwerkerk aan den IJssel - Leo van der Eijk nam zondag 20 juni deel aan de derde NK Rally- racing in Valkenswaard. In de eerste manche moest Leo wennen aan de aangepaste auto met de nieuwe en sterkere motor. In de tweede manche veel onderlinge strijd, de Mini plakte zich vast aan de achterbumper van een MG klaar om het kleinste mo ment te benutten en er voorbij te gaan, ook in de derde manche werd heftig gestreden met de MG. Leo ging als vijfde de B-finale in en startte op de middelste rij. Na het eerste rechte stuk raakten de auto's voor Leo el kaar en was er ruimte om te kijken hoe hard-de Mini kon gaan. Na twee ronden reed Leo bumper aan bumper op de nummer twee, de Seat Cordoba van Dennis van Rijn. Leo: "Ik voelde dat ik nog harder kon, dus ik begon Nieuwerkerk aan den IJssel - In de laatste lesweek voor de zomerva kantie - van 28 juni tot en met 2 juli - houdt de Nieuwerkerkse Muziek school een shopweek, waarin leer- ngen workshops kunnen volgen. Zo krijgen de leerlingen van de AMV (Algemeen Muzikale Vorming) een muziekspeurtocht, gaan de blokfluit leerlingen hun instrumenten oliën, deharpleerlingen een film kijken over het grootste harporkest aller tijden, de pianoleerlingen 'samen aan de piano' en zingen de dwarsfluitleerlin gen voor de verandering popliedjes. Kinderen/jongeren die (nog) geen les hebben op de muziekschool kun nen aan sommige activiteiten ook meedoen. Zo kunnen kinderen zich bijvoorbeeld heerlijk uitleven bij het volksdansen, dinsdag 29 juni van 15.30 tot 16.30 uur of uit hun dak gaan bij een slagwerkworkshop op woensdag 30 juni van 16.00 tot 17.00 uur en op donderdag van 18.30 tot 19.30 uur. Voor meer informatie: Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van Sebas Vugt verzor gen op zaterdag 27 juni om 15.00 uur een presentatie van wat zij dit seizoen tijdens de diverse muziek workshops geleerd hebben op het gebied van gitaar, basgitaar, drums en zang. De optredens vinden plaats in 't Blok. ledereen is welkom. Aan melden voor workshops in het nieuwe seizoen is deze middag ook mogelijk. Leo zorgt voor WK versiering flink druk te zetten". De aanval kon echter niet afgerond worden. Een zin derende finale en een geslaagde dag die met een negende positie werd af gesloten. De volgende wedstrijd is op 11 juli in Maasmechelen (B). Nieuwerkerk aan den IJssel - De eer ste editie van Blokpop vindt zaterdag 26 juni plaats bij 't Blok aan het IJser- manpad. Blokpop is een nieuw fes tival, dat georganiseerd wordt door de Stichting Jeugdwerk Zuidpias. Tussen 14.00 en 02.00 uur zullen ne gen bands optreden. Blokpop is dit jaar het alternatief voor het bekende 'Greppelpop'. Acts Op het buitenpodium verschijnen tussen 14.00 en 21.00 uur de meest uiteenlopende muziekstijlen: Cradle FC (postpunk), The Alkaloids (garage, rock), New York Diesel (dirty rock), Second 7 (rock,metal), Stained Hurri cane (metal), Joe Flow and the Poeps (punk, humor), en Scotch (the ulti mate roll), afgewisseld met dj's van het huis. Vervolgens gaat het feest binnen verder met optredens van BluefisPI (punk, rock 'n roll) en sKa3 (sex, drugs en roze bodywarmers). De toegang is vrij; er is beperkte par keergelegenheid, dus kom lopend of BluefisH. op de fiets. Nieuwerkerk aan den Ijssel - De le den van de Nieuwerkerse Bridgeclub speelden vorige week de derde ronde zomerbridge. Cor Lageman en Michiel de Korver werden eerste met 66.37, op de twee de plaats eindigden Frans en Adrie Bijl met 65.00. Alice van den Heuvel en Arie Blok werden derde met 59,29, Ria Bohm en Ans van Baardwijk vier de met 56.25 en als vijfde werden Roel en Laila Bakker genoteerd, hun score bedroeg 55.71. I 'K Wi De prijswinnaars van de kleurwedstrijd van Care for Kids. Nieuwerkerk aan den IJssel - In het Essepark vond vrijdag 18 juni de prijsuitreiking plaats van de kleur wedstrijd van Care for Kids. De kleur platen waren uitgedeeld tijdens de landelijke buitenspeeldag van begin juni. De organisatie kreeg veel mooi ingekleurde platen terug. De mooi ste waren van de achtjarige Mattijn Stolk, de zevenjarige Davis Rietveld en de vijfjarige Manasse Stolk. Zij mochten in het park een prijs in ont vangst nemen. Voor meer informatie: www.careforkids.nl.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 9