Zuidpla X Inbox - Microsoft Outlook Bestand Bewerken Beeld I: 12 HART VAN HOLLAND TAMARA VENROOY 30 JUNI 2010 a* A Karin Slooters Aam Tamara Beste Tamara, Ik kan zonder schroom vertellen dat ik je ga missen als je in dat verre Den Haag zit! Ik kan erg goed met je praten en lachen! Afgelopen november hebben we een super campagne gevoerd! In deze campagne hebben we samen geprobeerd juist de verschillen op te zoeken om zo duidelijkheid te geven aan de kiezers, dit is ook gelukt! Heel veel succes als Kamerlid en ik hoop je nog veel in Zuidpias te zien! nra f<- gemeente Liefs, Karin Slooters A J.J. Beekman-Mansvelt Aan: Tamara Bij het brainstormen over hoe we de campagne voor de gemeenteraadsverkiezingen van november 2009 zouden vormgeven, zijn er een heleboel, soms rare, ideen naar boven gekomen. We wilden Tamara, onze lijsttrekker' afbeelden in de polder. Het behoud van de karakteristiek identiteit stond immers hoog op de wensen lijst van de kiezers. Tamara-zou met kaplaarzen aan in de modderige blubber staan, fietsen door de polder (a la Leontien van Morsel) met ons in campagnekleding erachteraan. We wilden zelfs allemaal met een masker van Taraara's gezicht naar de kiezers toe! Ook allerlei, niet uitvoerbare, beelden met koeien kwamen voorbij. Uiteindelijk ie het een Youtube filmpje geworden met aïs thema niet links-af, tegen de thema's metro en hoogbouw van de links partijen. De WD gaat voor: houd het groen, houd het laag. Tamara rijdt op skeelers, wat ze gelukkig altijd al doet als ontspanning, door de polder en schudt duidelijk NEE als ze de hoogbouw aan de rand van Hitland ziet. Ook de metro in Nesselande wordt afkeurend bekeken en vervolgens gaat ze RECHTSAF de polder in. We hebben wat afgelachen bij het filmen! Niels, de cameraman liet Tamara elke weer dezelfde scene opnieuw doen. De volgende dag had ze een geweldige spierpijn. groeten, Jos A Harm Lamberts Aan: Tamara Een enthousiast collega Een leuke anekdote vertellen over de jaren dat ik heb samengewerkt met Tamara. Dat was het verzoek. Maar leuke anekdotes schieten me niet te binnen. Wel herinneringen en leuke beelden. Dat begon al toen zij in 2004 in het toenmalige leuke college kwam. We waren met dat college twee jaar onderweg en Tamara verving Adri Volder die het rustiger aan ging doen. Ze kwam stralend binnen. Aan alles was te zien: ze had er zin in. Dat is de jaren dat ik met haar in het college zat zo gebleven. In 2006 ruilden de liberalen GBN in voor de CU/SGP. Tamara bleef wethouder van sociale zaken en welzijn en dat bleef ze enthousiast. Ook toen GBN in de oppositie kwam, hielden we waardering voor haar deskundigheid en charme. Ik heb er geen geheim van gemaakt dat wij na de verkiezingen voor de gemeenteraad van Zuidpias er de voorkeur aan hadden gegeven dat Tamara was blijven doen waar ze goed in was: sociale zaken en welzijn. Het werd financiën en de ruimtelijke ordening van de Zuidplaspolder. Ook dat deed ze met volle inzet. Of ze zich als een vis in het water voelde, zoals daarvoor? We zullen het niet weten. In ieder geval straalt ze sinds ze in de Kamer zit weer als vanouds. Het ga je goed en zorg datje ook nog een beetje tijd over houdt voor die aardige dochters en hun vader. Harm Lamberts, mede namens Emmy. A Ivo Opstelten Aan: Tamara Het VVD gezicht van Zuidpias is Tamara Venrooy. Als burgemeester van Rotterdam en als voorzitter van de VVD heb ik altijd diep respect voor de wijze waarop Tamara de liberale beginselen van onze partij in heldere en concrete politieke actiepunten vertaalde en op een charismatische wijze naar buiten bracht. Een sterk lokaal politiek gezicht voor onze partij. Bij de laatste verkiezingen heeft ze duidelijk daarmee succes geboekt. Tamara Venrooy met haar talenten en inzet hebben we echter nodig in de 2e Kamer. Zij zal zich daar zeker thuis voelen en een belangrijke rol gaan spelen. Daar ben ik van overtuigd. Tamara bedankt voor jouw inzet als het VVD gezicht en wethouder in Zuidpias. En succes in de 2e Kamer. De VVD heeft je nodig. Ivo Opstelten A Marnlx de Romph Aan: TM»» Beste Tamara, De fractie van Christenunie SGP wil je van harte feliciteren met je plek in de Tweede Kamer. Echt jammer datje gaat. Je bent wel eens getypeerd als een liberaal met een sociaal hart, "dat rode meisje van de WD". Ik weet niet of je zelf gelukkig bent met zo'n typering, maar ik zou het als een compliment beschouwen omdat je blijkbaar niet zomaar in een hokje past en een onafhankelijke denker bent. Dat je hierbij start met nadenken vanuit liberale principes maakt je natuurlijk tot een echte WD-er. Door Je open houdingen deskundigheid hebben we de afgelopen jaren binnen gemeenteraad en college bijzonder plezierig samengewerkt. "Een buitengewoon transparant en spontaan persoon", zoals een van mijn fractiegenoten zei. Wat hem vervolgens opviel was datje tijdens de eerste termijn heel zakelijk en bijna emotieloos kunt luisteren. Je vraagt je soms zelfs af: luistert ze wel, terwijl het toch jouw portefeuille betreft? Of snapt ze het niet? Maar als je dan aan het woord komt, Is het een gloedvol betoog en geef je een meer dan compleet antwoord. Je hebt alle politieke vaardigheden in huls om een uitstekend kamerlid te zijn. Toch denk ik ook dat je Zuidpias, de mensen en de open bestuurscultuur hier nog zult missen. Omgekeerd is dat zeker het geval. Ik haal daarom een stukje aan van een zin uit een liedje van Wende Snijders over het ongecompliceerde geluk zoals een kind dat kan ervaren: niets In de plaats van Iets andersJe hebt hier In Zuidpias mooie dingen meegemaakt en gebracht. Dat is niet weg. Nu mag je in Den Haag het volk vertegenwoordigen als 'dat rode meisje van de WD'. Althans dat hoop Ik. Tot slot, ik hoop dat de orchidee die je een paar jaar geleden van onze fractie kreeg bij de geboorte van je dochtertje, nog lang zal bloeien. Marnlx de Romph (fractievoorzitter Christenunie SGP) A Arjen Hazelebach A,:n: TflBlfl T B Tamara en het 'TV-woord' A Plet Molenaar Aan: Tamara Een wethouder met een hart Er zijn niet veel mensen in de politiek, die zo dicht bij de mensen staan als Tamara. Het was in 2006, ik zat volledig in de put, wist niet hoe ik mijn leven weer op moest pakken. Ik was drie jaar daarvoor gestopt als rijinstructeur wegens een spierziekte en zat achter de ramen te huilen. Tijdens een buurtavond sprak ik Tamara voor het eerst. "Hulpmiddelen heb ik genoeg, hulp in mijn dagbesteding moet ik hebben." Naar mijn mening was daar ook de W.M.O. voor. Tot mijn verbazing werd er direct werk van gemaakt, ik kreeg het telefoonnummer van haar secretaresse We hebben een afspraak gemaakt, haar eerste vraag was: 'Is vrijwilligerswerk niet iets voor je?' Toen ging er een knop om. Ja, maar dan op het gebied ouderen in het verkeer. Zij gaf mij heel duidelijke tips en bleef het ook volgen met aandacht. Nu is mijn leven helemaal terug, Ik geniet er iedere dag van. Ik geef nu scootmobiellessen, zit bij WN afdeling Zuidpias P.G.ZMee In Gouda en ANBO in Capelle aan den IJssel, dat bedoel ikl Een wethouder met een hart Hartelijke Groeten Piet Molenaar In de politiek bestaan onderwerpen waarvan het niet zeker is hoe anderen hierop reageren. Een voorbeeld hiervan is de hypotheekrenteaftrek. Sommige partijen willen die wel en andere willen die niet ter discussie stellen. Praten over hypotheekrente maakt politici dan onzeker. Een oplossing is om er dan niet meer over te praten. Het dreigt dan een taboe te worden. Moeten we er tóch iets over zeggen, dan nemen we het woord zelf niet in de mond en verzinnen we iets anders. We spreken in dit geval dan over het 'H-woord'. Tamara Venrooy heeft in de periode dat zij wethouder van Zuidpias is geweest, woorden te maken gehad. Ik doel op het '0-woord' en het 'L-woord'. ook met zulke Het 0-woord is het taboe om over verhoging van de 0ZB te praten. De WD, de partij van Tamara ie geen partij van taboes; dat past immers niet in het liberale gedachtegoed, maar met de 0ZB -it dat wat anders. Hierin is de WD vergelijkbaar met de PvdA, die ook vindt dat er geen taboes moeten zijn. Maar toch: de WD praat liever handhaving van het bestaande voorzieningenniveau met verlaging van de 0ZB. De PvdA denkt liever aan verhoging van de kwaliteit van het voorzieningenniveau met een daarbij passende verhoging van de 0ZB. De komende jaren zal in de gemeente Zuidpias het 0-woord regelmatig klinken. Sinds enkele maanden gebruikt Tamara nog een nieuw woord: het 'L-woord'. Dit staat voor het taboe om over lucht in de begroting te spreken. Lucht in de begroting betekent dat er ruimte in zit. Dit komt omdat we niet in staat zijn exact aan te geven wat de gemeente het komende jaar aan geld nodig heeft. In een begroting zit lucht omdat we met meevallers en m--t tegenvallers te maken hebben. Raadsleden zijn geneigd te denken dat er alleen meevallers zijn (zien veel schone lucht). Het college bouwt liever waarborgen in om tegenvallers op te vangen (ziet veel vuile lucht). Praten over lucht in de begroting leidt dus tot problemen omdat het in strijd is met het uitgangspunt van reèel begroten. Het taboe om hierover te praten heeft in Zuidpias gestalte gekregen door het 'L-woord' te gebruiken. De komende jaren zal in de gemeente Zuidpias het L-woord regelmatig klinken. Tamara verlaat ons en verruilt het wethouderschap voor het lidmaatschap van de Tweede Kamer. Haar ambities komen uit. Tamara is het sprekende voorbeeld, dat als je echt iets wilt en je zet je er volledig voor in, je het ook zult realiseren. Wie weet wat zij nog allemaal gaat bereiken. Ik heb respect voor haar levensinstelling gekregen. Hebben van ambities, van een uitgesproken wil en hard willen werken aan je carrière, is volgens sommigen een taboe. Ze hebben die meestal wel, maar laten dit liever niet blijken. Tamara Venrooy (TV) heeft met haar inzet de afgelopen jaren een herkenbare stempel op de politiek in het Zuidplasgebied gezet. Hierover spreken is geen taboe. Het is dus niet nodig om het 'TV-woord' te introduceren als we het over Tamara hebben. De komende jaren zal in de gemeente Zuidpias de naam van Tamara Venrooy regelmatig klinken. Arjen Hazelebach.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 12