jerzen den/ontvang en soft HART VAN HOLLAND TAMARA VENROOY\ 30 JUNI 2010 2010 13 Zuidpias stuurt mee in het land A Danny Aan: Tamara Tamara, heel veel plezier en succes in de 2e kamer. Ik vind het geweldig dat je met deze nieuwe taak bent begonnen en weet ook zeker datje nieuwe plekje helemaal voor jou bedoeld is. Je zal het super doen daar, een hoop nieuwe en bijzondere ervaringen en ik verwacht een mooie tijd. Een kus van mij en de kinderen! We zijn trots op je... Laura Weger Tamara Een bevlogen politica In de afgelopen jaren heb ik veel mogen samenwerken 'met Tamara. Eerst als collega bij Sociale Zaken en Werkgelegenheid in Rotterdam en daarna regelmatig in WD verband. We hebben samen campagne gevoerd. In 2009 voor de herindelingverkiezingen van de gemeente Zuidpias. En recent voor de Tweede Kamerverkiezingen. We hebben samen geflyerd en gelachen. Wat mij dan altijd weer opviel was de wijze waarop Tamara feilloos aanvoelde wat de kiezer bedoelde en daar duidelijk het standpunt van de WD tegenover kon zetten. Een bevlogen politica met hart voor de zaak. Als wethouder duidelijk en consequent, maar steeds met de menselijke maat. Ik ga Tamara zeker missen, maar ben er van overtuigd dat zij veel zal bereiken in de Tweede Kamer. Succes TamaraI Laura Weger Fractievoorzitter WD Gouda A RINUS BOSMAN Tamara Beste Tamara, A .Vlarie-Clsire van Doremalen A< Tam* ra Een halfjaar wethouder Economische Zaken van een nieuwe gemeente, wat heeft dat opgeleverd? Normaal gesproken niets. Kennis gemaakt met vertegenwoordigers van het bedrijfsleven, vergadering bijgewoond, ideetje gelanceerd en dat is het dan. Nee, niet als het gaat om Tamara Venrooy. Tamara Venrooy heeft in een halfjaar veel bereikt. Simpelweg omdat ze met de verschillende ondernemers- en winkeliersverenigingen rond de tafel ging zitten. Geen beloftes die niet kunnen worden waargemaakt. Zuivere interesse: waar hebben de ondernemers behoefte aan, wat is realistisch, wat kan de gemeente doen en wat kunnen de ondernemers zelf doen. Ze wilde niet geïnteresseerd in wat er vroeger allemaal fout was gegaan. Ze wilde praten over de toekomst. Ze bracht mensen bij elkaar! Ze bracht vertrouwen in de nieuwe gemeente Zuidpias! En nu? Jammer dat ze de lokale politiek verlaat. Geweldig dat ze de landelijke politiek op een hoger niveau brengt. Advies aan Tamara? Richt je niet zozeer op de zorg, maar vooral op de Nederlandse economie. Zorg dat het vestigingsklimaat voor ondernemers verbetert. Zorg dat ondernemers weer de ruimte krijgen. De economie kan wel wat Tamara Venrooy gebruiken! Marie-Claire van Doremalen Senior beleidsadviseur, adviseur lokale economie Zuidpias A Jon Verbeek Aan: Tomara Tamara Wat moet ik over jou na vier jaar vertellen Een film, cabaret, nee dan toch maar een gedicht. We zullen het binnenkort zonder jou moeten stellen En je begrijpt dat valt ons in het college niet licht. Jij was en bent een echt politiek talent Op sociale zaken ben je specialist Maar ook op financiën toon je je een waar regent Op alle portefeuilles acteer je heel beslist. Vier jaar geleden trok je je met zwangerschapsverlof terug in je schulp Ik mocht je vervangen op het redelijk nieuwe WMO-terrein Zo kreeg ik het dossier over de huishoudelijke hulp Hetgeen uiteindelijk lukte na veel moeite en pijn. Veel vergaderingen hebben we samen gehad Elke dinsdag in het college van B en W Gingen we met elkaar in debat En stemden vervolgens met eikaars voorstellen mee Ook buiten het college hebben we veel meegemaakt VNG-congressen en tweedaagse sessies op de hei Zelfs tot in het buitenland zijn we geraakt En daarvan staat me het volgende nog bij. In Buckenburg staat een zaak vol antiek Daar onderhandelde ik voor jou over een mooi schilderij En kocht het stuk voor een prijs, heel uniek De vraag rees echter: Maakt dit kunstwerk Danny ook blij? Met het schilderij onder de arm gingen we langs alle terrassen Om het kunstwerk weer te verkopen, het liefst net zo duur Maar de Duitsers lieten zich door ons niet verrassen En daarom hangt het stuk nu bij jou thuis aan de muur. Na vier jaar van intensief samenwerken Verandert je koers en zullen we je missen na het zomerreces Je gaat dan de tweede kamer versterken Het ga Je goedl Blijf Jezelf en veel succesl Het was heel plezierig en inspirerend om met jou samen te mogen werken. Afgelopen vier jaren hebben we veel contact gehad op het terrein van sociale zaken en werk inkomen. Eén van de hoogtepunten daarbij was de opening van het werkcenter door toenmalig staatssecretaris Aboutaleb. Je begrijpt dat ik heel trots ben om met twee landelijk bekende politici op de foto te staan. Jammer, datje ons college verlaat, maar toch ook een grote eer te weten dat jij als onze oud collega nu ons land meebestuurt. Veel succes toegewenst en ik blijf je zeker volgen Jan Verbeek Rinus A André Bonthuis Tamara A Ferry van Wijnen Tam* i-a Tamara Venrooij vertrekt naar de 2e kamer!! De fractie van Trots op Nederland heeft heel fijn samengewerkt met Tamara. Het waren af en toe pittige debatten, maar daar werd het ook wel eens tijd voor binnen onze gemeente. Vooral de balans tussen stevig debatteren en toch constructief samenwerken is haar kwaliteit. En dat gaan we gewoon missen! Tamara, enorm bedankt voor je inzet en constructieve bijdrage aan het eerste halfjaar van de nieuwe gemeente. Jammer datje gaat, maar het is een logische keuze. Enorm veel succes in de Tweede Kamer en gelukkig hebben we nu in elk geval nog één nummer van een kamerlid. Namens de gehele fractie van Trots op Nederland Zuidpias, Ferry van Wijnen (fractievoorzitter) Elke keer na de landelijke verkiezingen zijn ze er weer: nieuwe kamerleden. Gescout en gescreend door hun partijen Soms nogal jong en éénzijdig gevormd. Gebrek aan levenservaring blijkt geen bezwaar om het hele leven in het land te kunnen overzien... Maarrr.. soms is iemand jong en vol levenservaring, gekruid met een melange van politiek en bestuurlijk inzicht. Juist: Tamara Venrooy. Gerijpt in de Nieuwerkerkse bestuurscultuur van respect en kwetsbaarheid. Gesterkt door stevige politieke discussies, vele dorpsgesprekken en presentaties. Formateur van het eerste Zuidpias coalitieakkoord. Betrokken, capabel en gelukkig altijd spontaan. Waardoor politiek naast alle ernst ook gewoon een feestje kan zijn. Met zo'n "afgezant" in Den Haag kan Zuidpias voorbij de afscheidsweemoed, gelukkig zijn! CDA Zuidpias Tamara Het CDA Zuidpias bedankt je voor je inzet voor tal van zaken in Nieuwerkerk aan den IJssel en Zuidpias. Wij hopen dat je in Den Haag net zoveel voor elkaar weet te krijgen als hier in Zuidpias. We kijken met waardering naar de invoering van de WMO, het huisvesten van de wereldwinkel, de bouw van Het Blok en heel veel leuke evenementen zoals het Hitlandfestival en de vrijwilligersavonden. Dank voor de jarenlange prettige en constructieve samenwerking. Veel succes gewenst in de Tweede Kamer. Een hartelijke groet van het CDA Zuidpias Burgemeester André Bonthuis Met een hartelijke groet Wybe Zijlstra Fractievoorzitter CDA Zuidpias wwwcdazuidplasnl A Rik van Woudenberg Aan: Tamara Ja, iets vertellen over Tamara Het eerste wat ik vorig jaar in aanloop naar de verkiezingen van haar zag was het interview in Hart van Holland, onder de foto stond een citaat van haar: "Ik ben sociaal liberaal". Mijn eerste gedachte was; mens wordt dan gewoon lid van D66 dan kun je echt sociaal liberaal zijnl En dan de afgelopen weken heb ik de eer gehad tijdens de gesprekken in de vertrouwenscommissie naast haar te zitten. Op een gegeven moment kwam het onderwerp op lichaamstaalhouding en uitstraling. En Tamara heeft natuurlijk een duidelijke uitstraling. Denk bijvoorbeeld terug aan het moment dat we in de Raad spraken over het groen houden van de Eendragtspolder. Jemig; "Wat was jij boos, Tamaral" Ik heb haar toen ook het advies gegeven om toch iets jonger en vriendelijker te ogen door het haar los te gaan dragen. En ja hoor, een weekje later is ze naar de kapper geweest, het haar los en tien jaar jonger. Dat typeert Tamara; niet zeuren, gewoon doen. En nu de Tweede Kamer; Tamara pak ze in met sterke argumenten, een vriendelijke, overtuigende uitstraling en (nog steeds) jeugdig elan. Je kan hetl Rik van Woudenberg Fractievoorzitter D66 Zuidpias

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13