Harten ophalen in 'Ons Verleden' bibliotheek Amv-cursus Kleine Trompetter Uitslagen HZM Eendragt loopt geld bij elkaar You never walk alone HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 30 JUNI 20101 5 Laatste keer Ernst Et Gre in Historisch Centrum Beperkte openingstijden Vissen Zevenhuizen - Voor de ouderen- competitie is de achtste wedstrijd gevist in het Lage Bergse Bos, waar W. Berkelaar met 26,8 kilo iedereen de baas was gevolgd door K. Bos met 9,6 kilo en op de 3e plaats eindigde J. de Zwart met 6 kilo. Voor de avond competitie is gevist in de Rotte nabij de Roerdomp, waar slechts 2 vissers vis wisten te vangen. A. van Erk werd winnaar met 10,1 kilo en J. van Els- wijk werd 2e met 1,7 kilo. Stand na 8 van de 10 wedstrijden: 1e A. van Erk met 56 punten, 2e J. van Elswijk met 52 punten en 3e W. Berkelaar met 43 punten. Samen met HSV Waddinxveen werd in het Gouwe kanaal gevist voor de gezamenlijke competitie en het club kampioenschap. Dee vangsten waren niet best. J. van Elswijk werd winnaar met 6.170 gram gevolgd door A. van Erk met' 1.950 gram en de 3e plaats was voor M. Huisman met 1.530 gram. Zaterdag 3 juli wordt de acht ste wedstrijd in de Oude Rijn nabij Alphen gevist. Meer uitslagen op www.h-z-m.nl. Samen oefenen op de blokfluit. kennis met diverse instrumenterr Voor meer informatie en aanmelden: suzanne@dekleinetrompetter.nl Zevenhuizen - Bij Muziekvereniging de Kleine Trompetter gaat in septem ber een amv-cursus, algemene muzi kale vorming, van start. Deze cursus is bestemd voorkinderen van groep 4 en Team Zeparo neemt een cheque bij de Eendragt in ontvangst. 5 van de basisschool. Zevenhuizen - Aafke Hoogma en Rik Berends van Team Zeparo namen bij christelijke basisschool de Eendragt vorige week een cheque ter waarde van het geweldige bedrag van 3.700 euro in ontvangst. Dit bedrag is met een sponsorloop bijeengebracht door 220 kinderen, waarbij nog apart vermeld kan worden dat Timon uit groep 4 in zijn eentje 100 euro heeft opgehaald. Het bedrag is bestemd voor de Stich ting Roparun. Deze stichting wendt het geld onder meer aan voor de aanschaf van vakantiehuizen voor kankerpatiënten en voor hoofdhuid- koelers. Deze zorgen ervoor dat pa tiënten minder of zelfs geen last heb ben van haaruitval. Team Zeparo bedankte de kinderen en in het bijzonder ook nog juf Eelke, voor hun inzet en betrokkenheid bij deze sponsorloop. Onder leiding van docent Madeleine Brok-Boertje leren de kinderen, in groepjes van maximaal, acht leerlin gen, noten lezen en liedjes spelen met behulp van de blokfluit. Ook het maat- en ritmegevoel alsmede het begrip voor melodie worden ontwik keld en de kinderen maken tevens Zevenhuizen-Moerkapelle - Voor de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen gelden tijdens de zomervakantie beperkte openings tijden. In de periode van maandag 5 juli tot en met zondag 15 augustus is de bibliotheek geopend op maandag en donderdagavond van 18.30 tot 20.30 uur en op woensdagmiddag van 14.00 tot 17.00 uur. Van 26 juni tot en met 24 juli wordt een uitleen periode van vier weken gehanteerd. Via de website kunnen geleende materialen, indien niet gereserveerd, maximaal twee keer voor een periode van drie weken verlengd worden. Tip voor op de achterbank: de bibliotheek heeft een gevarieerde collectie luis terhoeken in huis. De openingstijden van de andere ves tigingen van bibliotheek de Groene Venen zijn te vinden op www.bibliotheekdegroenevenen.nl Zevenhuizen - Zevenhuizerplas, de Rotte, Scheveningen: goede opties voor de warme zaterdag. Het His torisch Centrum 'Ons Verleden' aan de Tweemanspolder staat ook op de planning op 26 juni. Om aan de zo merzon te ontsnappen, om weg te dromen bij hoe het vroeger was of om voor de laatste keer het werk van Ernst de Vogel en Gre den Otter te aanschouwen. Door Pepijn de Groot Oud Verlaat - Met als thema 'You ne ver walk alone' vond zondag 27 juni een open lucht dienst plaats waaraan medewerking werd verleend door de Nesseband. Voorganger Ron Becker Bij het betreden van het museum ziet men allemaal Bekende Zeven- huizenaren, in levende lijve of op papier. Den Otter en De Vogel pra ten met een man, niet in het Neder lands. "Hij komt uit Afrika en woont tegenwoordig in Engeland. Hij doet hier onderzoek naar de wortels van Engeland en Amerika", weet De Vogel te vertellen. "Ongelofelijk hoeveel die man weet van deze regio." Overal vertrouwde beelden. Op een scherm worden foto's van De Vo gel en Den Otter getoond. "Gewoon foto's die we door de jaren heen heb ben gemaakt", zegt Den Otter. De oude gymzaal komt voorbij. "Je ruikt de touwen gewoon", mijmert De Vo gel. Het gevoel van nostalgie hangt ook samen met de happening van van daag. De Vogel en Den Otter schil deren in het museum. Geheel eigen is het werk niet: beiden hebben een geschilderd landschap van vroeger genomen. Naar die plek zijn ze terug gekeerd om de hedendaagse aanblik vast te leggen. "De schilder van het werk dat ik als inspiratie heb geno men, leeft nog. We hebben hem ach terhaald. Hij zou komen, maar uitein delijk heeft hij afgebeld", aldus Den Otter. Zij heeft, net als haar voorgan ger Piet Otterspeer, het aanzicht van de Dorpsstraat geschilderd vanaf het Noordeinde. "Zo zie je de grote veranderingen: Zevenhuizense Meesters. de verkeersborden, de auto's en het bord van Look Tours." Het werk van Otterspeer hing in het gemeente huis en werd ter gelegenheid van de .opening ervan gedoneerd. Den Otter vermoedt niet dat haar werk in het gemeentehuis komt. "Het gemeente huis is nu ook ergens anders. Al het werk wat nu tentoongesteld staat, gaat weer terug naar het atelier." De tentoonstelling in het museum is ten einde, maar in het atelier aan de Dorpsstraat is iedereen welkom. werkte het thema uit met verwijzing naar sportmensen die er alles doen om winnaar te worden, maar hierbij wel de steun van supporters nodig hebben.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15