Dilian Ritmeester eerste Kinderburgemeester van Zuidpias HART VAN HOLLAND ZUIDPLAS 30 JUNI 2010 17 Boete voor te lang parkeren caravan Geen jongerenontmoe tingsplaats in IJsselpark Spreekuur PGZ Dominique Jeremias VIP bij de Tour Vervolg van voorpagina Jongste burgemeester Zuidpias - Gert-Jan Kats is ondanks zijn jonge leeftijd al jaren bestuur lijk actief. Naast een maatschappe lijke carrière bij de ING bank, was hij gemeenteraadslid in Zeist. Met zijn benoeming als burgemeester van Liesveld in 2004 werd hij de jongste burgemeester van Nederland. Hier speelde hij onder meer een belang rijke rol bij de samenwerking tussen de gemeenten Liesveld, Graafstroom en Nieuw-Lekkerland. De afgelopen jaren is zijn bestuurlijke talent bij velen opgevallen. Kats is naar het oordeel van de gemeenteraad een authentieke persoonlijkheid met na tuurlijk gezag, een echte verbinder en bruggenbouwer. "Iemand die boven de partijen kan staan, maar ook slim, snel en ondernemend is. Hierbij heb ben we dus erg goed geluisterd naar wat de inwoners in de enquête heb ben aangegeven", aldus de voorzitter van de vertrouwenscommissie, Mar- nix de Romph. Kats is getrouwd met Jantine Kats-van Voorden, zij hebben vier kinderen. Hij is lid van de SGP. Zorgvuldig en geheim Vanuit de gemeenteraad is een ver trouwenscommissie begin dit jaar aan de slag gegaan. In de eerste plaats is;een profiel gemaakt waar aan de nieuwe burgemeester moet voldoen. Inwoners van Zuidpias hebben hier via een enquête een be langrijke bijdrage aan geleverd. Ruim vijfhonderd reacties zijn verwerkt en hebben een plek gekregen in de profielschets. Vervolgens is uit de 22 kandidaten die gereageerd hebben op de vacature, door de Commissaris van de Koningin een selectie gemaakt van tien personen die naar zijn me ning voldeden aan de profielschets. Door de vertrouwenscommissie is dit teruggebracht tot acht kandidaten met wie een gesprek rs gevoerd. "De commissie heeft twee dagen op een geheime locatie alle kandidaten gesproken. Hierbij hebben we bijzon der zorgvuldig alle kandidaten met elkaar vergeleken aan de hand van de criteria die we van tevoren hebben vastgesteld. Met drie van hen heb ben we vervolgens een tweede keer veel uitgebreider doorgesproken. Dat heeft er uiteindelijk toe geleid dat de vertrouwenscommissie unaniem tot haar besluit is gekomen om de heer Kats voor te dragen. Het feit dat de gemeenteraad dat nu heeft overge nomen geeft enerzijds aan dat we ons werk goed hebben gedaan en an derzijds dat de nieuwe burgemeester op groot draagvlak kan rekenen. Dat is belangrijk want hij is voorzitter van de gemeenteraad, het college van burgemeester en wethouders en boegbeeld van Zuidpias", aldus De Romph. Groot compliment De voorzitter van de vertrouwens commissie wil de gemeenteraad nadrukkelijk bedanken voor het ver trouwen dat hij de commissie heeft gegeven. De Romph: "Dat is best opmerkelijk want door de fusie heb ben we met een bijzondere situatie te maken. De meeste raadsleden zijn nieuw voor elkaar, het college is net nieuw en de gemeente is nieuw. Dus samenwerken op zo'n belangrijk on derwerp is niet vanzelfsprekend. Mis schien is de sleutel voor dit succes wel gelegen in het feit dat we even alle politieke verschillen aan de kant hebben geschoven en puur naar de kwaliteit van de kandidaten hebben gekeken. De politieke kleur van de kandidaten heeft op geen enkel mo ment een rol gespeeld. We verwach ten van een burgemeester dat hij of zij dat kan, dus waarom wij niet bij de selectie? Als het dan zo voorspoedig verloopt, is dat een groot compliment voor ons allemaal. Het belangrijkste is echter dat we met elkaar de over tuiging hebben dat we met de heer Kats de burgemeester krijgen die we als gemeente graag willen!" Zuidpias - "Hangjongeren moeten een plek buiten het dorp krijgen. De proble men komen door hen, maar ook door ons, omdat we ze steeds wegsturen.Dit was één van de oplossingen waarmee Dilian Ritmeester (11) uit Moerkapelle grote indruk maakte op de jury en de aanwezigen. Dilian is dan ook verkozen tot de eerste kinderburgemeester van Zuidpias. Samen met nog negen andere leerlingen van groep 7 streed ze woensdag 23 juni om een jaar lang de kinder bestuurder van de gemeente te mogen zijn. Door Marlonneke Willemsen Het idee voor een kinderburgemees ter is ontstaan in de vertrouwens commissie, die de werving en selectie van de burgemeester voorbereidt. Het leek de leden, die afkomstig zijn uit de gemeenteraad, een leuk idee een kinderburgemeester een repre sentatieve rol te geven naast de 'ech te' burgemeester, tijdens belangrijke evenementen in de gemeente, zoals de intocht van Sinterklaas, Koningin nedag en herdenking en viering van 4 en 5 mei. Vervolgens hebben de ba sisscholen in Zuidpias een kandidaat mogen kiezen en deze tien leerlingen moesten woensdagavond een pre- Ambtsgenoten schudden elkaar de hand. Moordrecht assisteert in Gouda De post Moordrecht van Brandweer Zuidpias assisteerde donderdag 24 juni bij een grote brand bij een wokcafetaria aan de Nieuwstraat in Gouda, Dankzij de goede samen werking van de korpsen hebben de omliggende panden alleen water schade opgelopen. Paard te water De post Nieuwerkerk werd don derdag 24 juni ingeschakeld toen aan de Verbindingsweg een paard te water raakte. Bijna ter plaatse bleek het dier op het droge. Tijdens het drinken is een stukje wal weg gezakt waardoor het paard in de sloot terecht kwam. Buitenbrand Zwaluwhof Aan de Zwaluwhof in Moordrecht stond een schuur in brand. Het viel allemaal mee, de schade bleef be perkt. Buitenbrand station Bij het NS-station Nieuwerkerk aan den IJssel smeulde een aantal bie zen. De post Nieuwerkerk heeft het vuur gedoofd. Geen brand bij OMS Bij het resetten van het brandmel dingsysteem, vrijdag 25 juni, is er een melding ontstaan. Het perso neel van post Nieuwerkerk kon na een korte inspectie terug naar de kazerne. Buitenbrand Strandweg Post Zevenhuizen kreeg een mel ding van een bouwkeet die in brand zou staan. De kleine brand werd snel geblust. Niemand vast in de lift Het personeel van post Nieuwer kerk aan den IJssel kreeg een mel ding dat er personen vast zouden zitten in een lift. Ter plaat se bleken beide liften gewoon te werken en kon het personeel terug naar de kazerne. sentatie geven aan de selectiecom missie, die bestond uit burgemees ter André Bonthuis, wethouder Jan Verbeek, voorzitter van de vertrou wenscommissie Marnix de Romph en Marije Voigt-Dirksen, coördinator BRAinS. De tien kandidaten waren Jara van der Burg van 't Reigerbos uit Zevenhui zen, Jelmer Baljeu van de Eimschool uit Nieuwerkerk, Iris van Vliet van de Gideonschool uit Nieuwerkerk, Lau ren Kaan van de St. Josefschool uit Moordrecht, Laura van der Eijk van De Eendragt uit Zevenhuizen, Gerjan van Erk van de Rehobothschool uit Nieuwerkerk, Dilian Ritmeester van de Rehobothschool uit Moerkapelle, Tasminh Quak van de Sjaloomschool uit Moordrecht, Myrthe Beider van De Rank uit Moordrecht en Eveline Sahni van de Prins Willem Alexan- derschool uit Nieuwerkerk. Wat op viel, was dat veel kinderen iets aan hondenpoep willen doen en dat ze vinden dat er betere speelplekken moeten komen. Jelmer en Iris vinden dat er meer activiteiten voor gehan dicapte kinderen moeten worden ge organiseerd, Dilian en Myrthe vinden dat kinderen vaker op bezoek moeten in het bejaardenhuis en Lauren is van mening dat er op de gemeenteweb site een apart kindergedeelte moet komen. Nadat alle kinderen hun presentatie hadden gehouden, trok de selectie commissie zich terug om de nieuwe kinderburgemeester te kiezen. Vol gens Bonthuis was dit erg lastig. "Het waren allemaal mooie presentatie en jullie plannen zullen meegenomen worden in de raad. Uiteindelijk zijn we tot twee namen gekomen Eveline en Dilian, waarvan we uiteindelijk er één moesten kiezen. Dat is Dilian ge worden." Volgens de commissie had Dilian goede concrete ideeën en het sprak hen ook zeer aan dat ze aan gaf met veel plezier in Zuidpias te wonen. Dilian was erg blij met haar verkie zing. "Toen ik hoorde dat ze een kin derburgemeester zochten leek me dat gelijk heel leuk. Op school heb ik een presentatie moeten houden en vervolgens moesten de juf en de kin deren stemmen, wie van onze school mee zou doen aan de verkiezing en dat werd ik." Dilian wil niet alleen de kinderen in Zuidpias vertegenwoordi gen. "Ik wil dingen doen, die voor alle inwoners goed zijn. Voor hulp wil ik naar mijn klasgenootjes gaan, maar ook naar mijn familie." Dilian vindt het leuk dat ze door de fusie nu ook in de andere dorpen komt als kinder burgemeester. "Het is belangrijk om niet alleen dingen in Moerkapelle te doen, maar ook in de andere dorpen. Ik vind de fusie wel een goed idee, maar ik merk nog niet zoveel verschil met vroeger. Ik vind het alleen wel een beetje raar dat het gemeentehuis in Nieuwerkerk staat, terwijl Zeven huizen precies in het midden ligt." Zuidpias - In samenwerking met politie, BOA's en bikers gaat de gemeente in de komende periode streng optreden tegen het te lang parkeren van kampeervoertuigen. Caravans en vouwwagens mogen niet langer dan drie dagen gepar keerd staan op de openbare weg. Overtreders krijgen een bekeuring. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Er komt voorlopig geen multifuncti onele jongerenontmoetingsplek in het IJsselpark. Dat heeft het college van BftW van Zuidpias besloten, na evaluatie van de reacties van om wonenden. Wethouder Arjen Haze- lebach: "De reacties van het college op de vragen van bewoners over het Groene Hartpark zijn vastgesteld en zullen op korte termijn naar de burgers verstuurd worden. Dit be tekent dat de plannen kunnen wor den uitgevoerd, maar er is wel een grote verandering doorgevoerd. Het aanleggen van een multifunctionele ontmoetingsplek voor jongeren is opgeschort. In december hadden we een tumultueuze bewonersavond en daar bleek, net als uit de ingediende reacties, dat er geen draagvlak voor dit plan is en dat veel bewoners er bezwaar tegen hebben." Nieuwerkerk aan den IJssel - Het Platform Gehandicapten Zuid- plas (PGZ) houdt donderdag 1 juli spreekuur in dorpshuis de Batavier voor mensen met een beperking of een chronische ziekte. Bezoekers kunnen ervaringen uitwisselen en informatie inwinnen over de WMO. Bestuursleden van het PGZ zijn aan wezig om vragen te beantwoorden. Ook de ouderenadviseur is aanwe zig. Belangstellenden zijn welkom van 14.30 tot 15.30 uur. Nieuwerkerk aan den IJssel/Regio - Dominique Jeremias van het Come- nius College heeft een VlP-arrange- ment voor de proloog van de Tour de France gewonnen. De opdracht was een verhaal te schrijven over de Tour de France in 2010,' de Olympische Spelen in 2028 of New Energy waarbij ook de pro vincie Zuid-Holland in het verhaal een rol moest spelen. Ruim drie honderd scholieren hebben meege daan aan de Verhalenwedstrijd, die georganiseerd is door Sportservice Zuid-Holland in opdracht van de provincie Zuid-Holland. De jury koos tien winnaars; Domini que is één van de gelukkigen. Alle winnaars zijn zaterdag 3 juli aanwezig bij de proloog van de Tour de France in Rotterdam. Daarnaast ontvangen zij uit handen van jury voorzitter Tonny van deVondervoort (gedeputeerde provincie 'Zuid-Hol land) een gebundelde uitgave van alle verhalen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 17