Start herinrichting Eendragtspolder Midzomeravondloop Bereikbaarheid Zuid-Holland tijdens Tour de France Hazelebach deelnemer 'Wereldse fietstocht' Afterparty Ride Out Stichting Dier Retour Scootmobielers de paden op de lanen in www.hartvanholland-online.nl 18 HART VAN HOLLAND REGIO 30 JUNI 2010 Atletiek Zevenhuizen - Menig recreant vindt dezer dagen een obstakel op zijn/ haar Rondje Rotte. Op de dijk langs de Rotte - van jachthaven naar Pek- huisbrug - markeren bouwhekken de aanvang van de herinrichting van de Eendragtspolder. De voormalige agrarische polder is door de overheid aangewezen als groengebied. Vanwege de ligging ten opzichte van Rotterdam en de lage maaiveldlig^ ging is de Eendragtspolder aangewe zen als waterbergings- en recreatie gebied. Er wordt een roeibaan aangelegd die geschikt is voor internationale roéi- evenementen. De herinrichting van de Eendragtspol der is een samenwerkingsproject van - y^w.vanöerrp Bleiswijk - Atletiekvereniging De Kieviten organiseert voor vanavond, woens dag 30 juni, een wedstrijd annex prestatieloop door recreatiegebied Rotteme- ren, waarbij het parcours loopt door de Bleiswijkse Zoom en en langs de Rot- temeren. de provincie Zuid-Holland, gemeente Zuidpias, hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard en recreatieschap Rottemeren. Pupillen en junioren C/D kunnen inschrijven voor een afstand van 1500m, de junioren A/B en senioren voor de 5 km en de senioren ook nog voor de 15 km. Voor de leden van De Kieviten telt het resultaat op de 15 km mee voor het clubkampioenschap 2010. Inschrijven kan vanaf 17.45 uur tot 15 minuten voor de start, welke ge pland staat voor 19.30 uur, in het Sport- en Recreatiecentrum Rotte meren aan de Kooilaan 1A. De kosten bedragen 2,- euro voor de jeugd tot en met 19 jaar, 3,50 euro voor de 5 km en 5,- euro voor de 15 km. In het sportcentrum kan gebruik gemaakt worden van kleedkamers en douches. Er is voldoende parkeerruimte. Voor de 15 km lopers zijn er onder weg twee verzorgingsposten met water en sportdrank. Bij de finish is voor alle lopers water, sportdrank en fruit beschikbaar en is er krijgt ie dereen een medaille. Na afloop is er voor alle deelnemers een leuke atten tie. Vorig jaar namen 310 lopers deel aan de Midzomeravondloop. Regio - De provincie Zuid-Holland is rond zondag 4 juli in de ban van het groot ste en meest spectaculaire wielerevenement ter wereld: de Tour de France. Om de route in Zuid-Holland vrij te houden voor de reclamekaravaan, het peloton en de volgauto's, worden diverse verkeersmaatregelen genomen. De wegen zijn ongeveer vier uur afgesloten voor alle verkeer. Zodra de laatste volgauto voor bij is, worden, op aangeven van de chef mobiliteit van de politie, de maatrege len opgeheven en zijn de wegen weer toegankelijk. Verkeershinder Automobilisten dienen op 4 juli re kening te houden met ernstige ver keershinder tussen 9.30 en 14.30 uur. Het advies is om op die dag zoveel mogelijk per fiets of met het open baar vervoer te reizen. Meer infor matie over reistijden is te vinden op www.9292.nl. Route Tour de France De route gaat vanaf Rotterdam door de gemeenten Albrandswaard, Hoog vliet, Spijkenisse, Bernisse, Hellevoet- sluis en Goedereede. Dit zijn onder andere de volgende provinciale en Rijkswegen: N 492 (Groene Kruis weg), Spijkenissebrug, N 493 (Groene Kruisweg), N218 (Groene Kruisweg), N 494 (Kanaaldijk-West), Kanaalweg westzijde, Amnesty Internationallaan, N 497 (Amnesty Internationallaan), N 57 (Dammenweg/Provincialeweg). Meer informatie over de afsluitingen is te vinden op www.zuid-holland. nl. De provincie zorgt voor omlei dingsborden en zet personeel in op toevoerwegen om daar het verkeer in juiste banen te leiden. Voor meer informatie: 0800-8002 of wwww.va- nanaarbeter.nl. Voor algemene informatie over de Tour de France: www.tourdefrancerotterdam.nl of' www.letour.fr. Zuidpias - Wethouder Arjen Haze lebach stapt op uitnodiging van de Wereldwinkel, zaterdag 3 juli op de fiets als deelnemer aan de 'Wereldse fietstocht'. De tocht - die om 12.00 uur begint - wordt georganiseerd door de Wereldwinkel Nieuwerkerk aan den IJssel. De tocht voert via wereldwinkels in Nieuwerkerk aan den IJssel, Zevenhuizen, BJeiswijk en Waddinxveen terug naar het start punt. Moordrecht - Deelnemers aan d'e 12e Ride Out op zaterdag 3 juli kun nen kaarten kopen voor de After party in Eetcafé East End aan het Oosteinde. De party is alleen toegan kelijk voor personen van 18 jaar en ouder. De rock-cover band The Joint Strike Fighters verzorgt deze avond een optreden en -de muziek wordt verzorgd door Disco Revolution. De toegang bedraagt 20,- euro. Kaarten zijn uitsluitend verkrijgbaar aan de bar van East End; reserveren is niet mogelijk. Vermist Gele kanarie, wat zwart op kop en langs vleugels, geringd, Goudse Rij weg Boskoop; Rode poes, witte voetjes, bef, bij neus, groene ogen, kleine poes, twee jaar oud, Laag Boskoop; Zwart kitten, witte voetjes, befje, paar witte haren tussen ogen, negen we ken oud, Wingerd Waddinxveen; Gecastreerde zwarte kater, witte po ten, neus, lippen, hals, borst, gechipt, vijfjaar oud, is sinds 25 mei verdwe nen, Springerstraat, Boskoop; Gecastreerde cyperse kater, witte sokken achter, één wit voetje voor, andere kant witte tenen, witte bef, neusvleugels, groene ogen, pluizig haar, grote kat, is sinds begin april verdwenen, Zuidkade Boskoop. Gevonden Ongecastreerde wit-zwarte kater, Lindengaarde Waddinxveen; Gele kanarie, Dorpsstraat Waddinx veen; Rood cyperse kat, lichtere kin, Brede- weg Moerkapelle. Voor meer informatie: 0184-661509 of www.dierretour.nl altijd en overal Nieuwerkerk aan den IJssel/Zuidplas - Een bontgekleurd lint scootmobielers en fietsers trekt zaterdag 28 augustus doordeZuidplas voor het jaarlijkse uitje. De tandem- scootmobieltocht, georganiseerd door het Platforn Gehandicapten Zuidpias in samenwerking met de Stichting Evenement, voert de deelnemers dit keer naar Moordrecht. Onderweg is er gelegenheid tot het nuttigen van een kop koffie met iets lekkers. Vertrek en eindpunt is dorpshuis de Batavier. De lengte van de tocht is dus danig dat iedereen nog genoeg stroom over houdt om weer thuis te komen. Naast begeleiding door de Stichting Evenement rijdt er een servicewagen van de firma Beenhakker mee. Het ver treksein bij de Batavier wordt om 10.30 De scootmobieltocht wordt uitgezet uur gegeven. Belangstellenden, ook niet gehandicapten, kunnen zich tot 25 augustus opgeven door een e-mail te sturen naar bestuur@pgzuidplas, met vermelding van naam, telefoonnum mer en met hoeveel personen men deel neemt. Telefonisch inschrijver is ook mogelijk bij Elly van der Kruijt 0180-316776, Jeanne van der Leek, 0180-319729 en voor Moordrecht bij Joke Verdoold, 0182-373396.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 18