7 WE ARE COINC ON A, SUMMER HOLIDAY ZoMterfeeïtetv Uv 't Stole WEKCIITIÜR? LOWLANDS? BLOKPOP! 24 HART VAN HOLLAND PEPTALK 30 JUNI 2010 Hart van Holland Scholierenpanel Lid zijn van dit panel, hoe was dat? Wat doe je volgend jaar? I De laatste tijd is er kritiek op de hedendaagse journalist. Volgens de zelfbe noemde 'deskundigen' zijn veel journalisten de ethiek uit het oog verloren. Ze doen liever iets wat scoort dan hetgeen wat hoort, ofzo. Maar de komst van komkommertijd laat al zien dat de journalethiek staande blijft. 'What hap pens in het vakantieoord, stays in het vakantieoord.' Door Pepijn de Groot Om verschillende redenen moet de plaats van bestemming goed over wogen worden. De crisislijders on der ons zullen een tripje Malediven sowieso op hun buik kunnen schrij ven. Maar ons land heeft veel te bieden, de zon is niet frequent aan wezig, voor de rest is er volop di versiteit. Als je van grimmig houdt, sla je je kamp op in de Rotterdamse haven. Gezelligheid vind je in Bra bant (vinden de Brabo's vooral zelf). Stadsleven is er in alle soorten en maten, Amsterdam verschilt van Utrecht, Eindhoven van Groningen en Den Haag van Tilburg. Zelf vind ik reizen door Nederland leuk. Tot voor kort was ik beperkt tot treinverkeer. Sinds het behalen van m'n rijbewijs gaat een droom in vervulling: een Oudhollands spel mixen met een groene Peugeot 206, voila pim-pam-pret. Men neme een auto met volle tank, een Bosatlas (niet zaniken over edities) en een pim-pam-petset. Draai aan het wiel, de letter die het lot voor je heeft uitgekozen opzoeken in het register en zoek maar een mooi stekkie uit. Voor de mensen die wel de pegels en overige middelen hebben is het ook niet blind kiezen. Momenteel beleven we veel plezier aan het WK, maar het sportevenement zit zo diep in de actualiteit geworteld dat er niet te licht over gedacht moet worden. In Europa is voetbal oorlog, in Afrika is zoveel oorlog dat ze van voetbal een feest maken. Op het WK is de vijandigheid minder, maar de commotie als het niet gaat zoals men wil... Vergeet niet dat je vakan tie hierdoor in de soep kan lopen! "Gaan je maten naar Lloret? Daar ben ik ook nog geweest joh!", zei mijn vader me laatst. Het idee van een welkomstdrankje uit hetzelfde plastic bekertje als dat van vader in zijn jonge jaren staat me niet aan. Voor vergane glorie hoefje niet naar de Middellandse-Zeekust. Gewoon naar Valkenburg. Dat stukje nostal gie heb ik zelfs met mijn vader eens aangedaan, hij keek er vertrouwd bij. Dus voor de oude(re) lezers: ja, de kabelbaan ratelt nog steeds dezelfde route. Ja, die poelier die je verlekkert met talloze bradende kippetjes zit nog steeds op dezelfde plek. En zelfs in het Grottenaquari- um zitten nog dezelfde axolotls. Op aanvraag draaien ze vast Mc Miker G en DJ Sven voor u, met twinke lende oogjes. De zomer staat voor de jeugd gelijk aan avontuur, doorhalen, vakanties met bijkomstigheden. Mij ga je niet vertellen dat daar niks over geschre ven kan worden. Hoe dan ook, voor de schrijvers en tikkers adempauze. Ik ben blij dat het journalistieke hoogseizoen voorbij is. Een zomer om inspiratie op te doen, zal maar niet uit de doeken doen hoe... Want 'What happens in de regio, goes as a walking fire in de regio.' Nieuwerkerk aan den IJssel - Om dat 't Blok nog maar kort geleden in gebruik genomen is, heeft de leiding nog geen zin om nu al weer een zomerstop in te lassen. Daarom worden er, verspreid over de vakan tieperiode, nog een drietal feesten georganiseerd. Maak je agenda maar vrij op vrijdag 19 en 30 juli en op 13 augustus. De feesten duren van 16.00 tot 00.30 uur. Het exacte pro gramma van de feesten volgt later. Voor meer informatie: www.jeugdwerkzuidplas.nl Nieuwerkerk aan den IJssel - Voor mensen die ellenlange files of in- checkbalies willen mijden voor een dosis vakantie, zijn er festivals, leder een die liever live-muziek aanschouwt dan bijbruin top het strand kan ook in Nieuwerkerk terecht, bijvoorbeeld bij Blokpop. Door Pepijn de Groot "Bij slecht weer gehele programma binnen!", zegt de flyer. Daar komt niks van in. Het weer is zaterdag 26 juni prima, dus wordt er in de zon afgetrapt met Cradle FC. Voor jonge rencentrum 't Blok staat een barretje, de tafeltennistafel is drukker bezet dan met menig potje 'rond-de-tafel'. Op het buitenpodium zullen zeven acts hun opwachting maken. Gitarist van Cradle FC Nina van Win den heeft een dubbele taak vandaag: "Ik heb net opgetreden, maar ik heb ook stage gelopen bij 't Blok. Voor Blokpop heb ik met vijf anderen de programmering gedaan." De band van Van Winden heeft voornamelijk leden uit de regio: "Zelf woon ik in Rotterdam, maar er komt ook iemand uit Maarssen." Maarssen is niks vergeleken bij de plaats van herkomst van Ben Hoo- berman. "Ik kom eigenlijk uit Ame rika," zegt hij. "Ik ben met een vriend meegekomen." Blokpop heeft voor namelijk bands die rock spelen, al zijn het verschillende stromingen binnen het genre. Hooberman staat voor alles open. "Ik hou van allerlei soor ten muziek. Als alles mogelijk zou zijn, zou ik Pearl Jam hier wel willen zien." Op Blokpop staan in totaal negen acts: Cradle FC, The Alkaloids, New York Diesel, Second 7, Stained Hur ricane, Joe Flow and the Poeps en Scotch betreden het buitenpodium allen voor veertig minuten show. Vervolgens gaat Blokpop indoor: BluefisH en sKa3 geven binnen de muren van 't Blok een optreden. De Second7: 'Wijgaan herrie maken!' live-muziek wordt afgewisseld met muziek van dj's van het huis. Tot vorig jaar heette het festival Greppelpop. "De opzet is kleinschali ger. Het pand is vernieuwd, waardoor er minder geld was voor dit festival. De locatie was eerst het IJsselpark." Van Winden legt de verschillen uit, maar rouwt er niet om. Hoewel... "Bij Greppelpop kwamen, verspreid over de dag, wel zo'n tweeduizend mensen langs. Hier mag het wel iets drukker." Van Winden blijft in ieder geval nog lang hangen. "Voor een deel ben ik ook verantwoordelijk voor de organisatie dus ik zal wel tot twee uur vanavond moeten blijven", zegt ze met een brede glimlach. De zomervakantie is aangebroken: even adempauze. Volgend jaar gaan we weer verder, misschien wel op een andere plek dan de middelbare school De leden van het Scholierenpanel die ruim anderhalfjaar hun mening heb ben gegeven, verlaten na vandaag deze pagina. Misschien komen weze nog eens tegen Door Pepijn de Groot Bob van der Wende (18) uit Zevenhuizen Mohit Mistry (16) uit Nesselande ik heb er echt van genoten om mee te werken aan dit panel. Het is niet iets waar ik mij voor zou hebben in geschreven als ik niet benaderd was, toch vond ik het erg leuk. Leuk om je gedachten over een onderwerp te kunnen uitspreken en het dan ook nog in de krant te zien staan. Ik moet mijn school afmaken en verder hoop ik gewoon door te kunnen gaan met tang soo do en veel plezier te bele ven. Als ik nog nodig ben en niet te oud word voor het panel, zou ik het ook geen straf vinden door te mogen gaan als panellid. Priscilla van Gelderen (15) uit Nieuwerkerk Ik vond het heel leuk om aan het panel mee te doen. Ik bleef altijd op de hoogte en het was leuk om mijn mening te mogen geven, die ver volgens in de krant kwam te staan. Ik vind het wel erg jammer dat het de laatste keer is, maar voor de tijd die ik het heb gedaan, was het heel leuk en ik hoop dat de mensen die in het volgende panel komen het ook heel leuk zullen vinden. Zelf heb ik dat namelijk wel gedaan, en ik zal ie dere week in de krant kijken naar de stukjes van de volgende panelleden. Ik ga vanaf volgend schooljaar naar de GSG op een ander niveau verder. Voor de rest ga ik verder met mijn sporten en hobby's. ga ik beginnen aan mijn eindexamen vwo, dus hard werken en dan lukt Jammer dat dit het laatste stukje zal zijn voor het panel. Het was heel leuk om te doen, een leuke ervaring om elke maand mijn mening te kunnen geven over actuele onderwerpen. Het is heel nuttig en leuk dat ook scholieren hun mening kunnen ge ven en ik ben blij dat mij deze moge lijkheid werd geboden. Volgend jaar begin i dus4 het wel. Daarna naar de universiteit waar ik van plan ben Scheikunde Technologie te gaan studeren. Verder zal ik ook verdergaan met hockey. Het scholierenpanel zou eigenlijk in meer kranten ingevoerd moeten worden, maar nu houden we het nog even lokaal. Chelsie Rupke (16) uit Waddinxveen Ik ga mijn examenjaar in na de zo mervakantie, en ben daarna van plan om fulltime naar school te gaan op Zadkine, Helpende Welzijn, en uit eindelijk de Kraamzorg in te gaan. Ook wil ik door gaan met fotografie. Verder dans ik, en blijf dat ook zeker doen bij Explosion. Ook zal ik zeker doorgaan met het vrijwilligerswerk bij Stichting V.E.DJ. Claire Ugen (13) uit Moordrecht Ik vond het panel leuk, soms moeilijk maar dan dacht ik even wat langer na en wist ik het. Ik heb nu nog twee jaar middelbare school te gaan en dan hoop ik te slagen. Verder blijf ik rolschaatsen bij Rolling '90, hopelijk gaan er nog wat EK's en misschien nog WK's aankomen met het team. Verder heb ik ook nog een leuk baan tje en ik hoop daar ook nog lang te blijven. En heel veel leuk dingen doen met vrienden en vriendinnen, zoals lekker op vakantie gaan en stappen. Bas Klever (14) uit Boskoop Het scholierenpanel vond ik leuk om te doen. Mensen herkennen mij uit de krant, en dat is leuk om te horen. Ik ga volgend jaar naar het derde klas: weer nieuwe docenten en les sen, dus wordt het weer voor mij een fris, nieuw schooljaar. Voor school ga ik 40 uur maatschappelijke stage lopen bij de voetbalvereniging Flore- ant. Tenslotte wens ik iedereen een fijne zomer.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 26