Toernooiwinst jeugd TCN Eindpresentatie muziekwork shops Topsport en breedtesport bij HC De IJssel Zomerstop voor Explosion Hier zijn we nog één keer... Volop plezier tijdens Jeugdvakantieweek HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 30 JUNI 2010 35 c Tennis Hutten bouwen met Vedj Hockey Nieuwerkerk aan den IJssel - Tarik Hammach en Freek Hoogeveen trof fen elkaar in de finale jongens enkel t/m 12 in het toernooi van TV Zeven sprong. Tarik bleek na een spannende driesetter de sterkste (3-6 7-5 6-2). Freek Hoogeveen werd wel eerste in de jongensdubbel t/m 14 met clubge noot Menno Jansen. De 11-jarige Lars Schrijver behaalde voor de tweede keer op rij een over winning in een categorie jongens enkel t/m 12 jaar. Dit keer in het Ne- mesys K5 Jeugdtoernooi van TV Oud Beijerland. Freek en Tarik. Nieuwerkerk aan den IJssel - De leerlingen van groep 8 van basis school de Wingerd namen woens dag 23 juni op een stijlvolle manier afscheid van hun lagere-schoolpe- riode. Voordat de musical 'De.Bos- kampies' (naar het kinderboek van Marjon Hoffman) voor hun ouders, meesters en juffen konden opvoe ren, werden zij als echte sterren op school ontvangen. De rode lo per werd uitgerold en de Jkinder) champagne stond klaar. Met luid getoeter werden de kinderen in een roze Cadillac bij de school afgele verd. De ouders, meesters en juffen stonden-ï+naast de rode loper klaar met bogen versierde ballonnen. Na de zomervakantie kan er weer geoefend worden voor nieuwe optredens. Nieuwerkerk aan den IJssel - De laatste lessen van Explosion Streetdance van Stichting Vedj werden afgelopen week, voorafgaand aan de zomerstop, afge rond. Linda Cramer en Lisa van Gent starten de lessen weer op vanaf maandag 23 augustus. Er zal dan volop geoefend gaan worden voor het geplande op treden tijdens„het 'Back to the sixties' spektakel op zaterdag 18 september Nieuwerkerk aan den IJssel - On der leiding van een aantal vrijwil ligers van Vedj kunnen kinderen in de leeftijd van 8 tot 15 jaar in het weekend van zaterdag 3 en zondag 4 juli een "hut bouwen in het Hit- landbos. Het evenement gaat op de zaterdag om 10.00 uur van start op het evenemententerrein op Hitland, bij de eerste parkeerplaats rechts. De kinderen dienen zelf gereed schap mee te nemen; Vedj zorgt voor het hout en de spijkers. Eigen hout meenemen, alsmede schroe ven en boren is niet toegestaan. Het is niet de bedoeling dat ouders de hut bouwen, een helpende hand toesteken kan wel. Het dragen van oude kleding en ^tevige schoenen wordt aanbevolen. Er is een EHBO- tent voor het plakken van pleisters. Vedj waakt 's nachts over de hut ten. Op zaterdag kunnen de kinde ren komen timmeren en zagen van 10.00 tot 19-.00 uur en op zondag van 10.00 tot 17.00 uur met na af loop de prijsuitreiking. Op het terrein kunnen bij een kraam pje diverse consumpties gekocht worden, maar zelf eten meenemen kan natuurlijk ook. Deelname aan het hutten bouwen is voor eigen risico. Stichting Vedj kan in geen enkel geval aansprakelijk gesteld worden. Tevens is Stichting Vedj niet verantwoordelijk voor het geval kinderen weglopen. Vooraf aanmel den is gewenst. Voor meer informatie en aanmel den: 06-14606126 of info.vedj@ gmail.com in het Essepark. De lessen vinden plaats in Con Mu- sica, tweede gebouw op de velden van vv Nieuwerkerk; kinderen van 6 tot 10 jaar van 18.30 tot 19.30 uur; 11 tot 15 jaar van 19.30 tot 20.30 uur en 16 jaar en ouder van 20.30 tot 21.30 uur of van 21.30 tot 22.30 uur. De eerste proefles is gratis. Voor meer informatie: www.vedj.info^ Nieuwerkerk aan den IJssel - Hockeyclub De IJssel start met ingang van het nieuwe seizoen met een splitsing tussen 'Topsport' en 'Breedtesport', waarbij het de bedoeling is, dat enerzijds iedere speler op zijn eigen maximale niveau de hockeysport kan bedrijven en dat anderzijds de vereniging structureel op 2e klasse niveau kan spelen. Voorzitter Gerard Veurink licht toe: "Afgelopen seizoen hebben we de stap gezet naar een nieuwe hockey- technische structuur. Die stap heeft goed gewerkt; er is duidelijk sprake van een verbetering van het gemid delde niveau van de vereniging: ons 1e damesteam is gepromoveerd naar de 1e klasse, het 1e herenteam is gepromoveerd naar de 2e klasse en maar liefst acht andere teams zijn dit jaar kampioen geworden. Het is nu nodig er voor te zorgen dat onze jeugdopleiding ieder jaar een aantal spelers oplevert, dat op dit niveau kan functioneren." Met de promotie van de eerste teams is één van de ambities nu bereikt. Volgens Veurink is het bereiken van een hoger niveau een prestatie, maar het er blijven net zo belangrijk. HC De IJssel beleefde een van haar betere seizoen. Het huidige bestuur startte drie seizoenen geleden met een traject dat achtereenvolgens de financiën, de organisatie en nu de hockeytechniek optimaliseerde. "Goed hockey kan alleen op een ge zonde basis. Met acht verenigingen in de nabije omgeving willen we niet de grootste of de hoogste worden, maar wel de beste en de gezelligste", aldus Veurink. (foto: Richard Baas) Nieuwerkerk aan den IJssel - De eind presentatie van Sebas' muziekwork shops stond zondag 27 juni op het programma. De afgelopen maanden werd er wekelijks gerepeteerd in 't Blok en zondag kon iedereen meege nieten van het eindresultaat. Diverse bands betraden het podium en het publiek werd getrakteerd op num mers uit diverse stijlen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Traditiegetrouw wordt de zomervakantie voor de kinderen afgesloten met de Jeugdvakantieweek, die dit jaar plaatsvindt van maandag 9 tot en met vrijdag 13 augustus en waarvan de coördinatie in han den is van onder meer Stichting Jeugdwerk Zuidpias en Speeltuinvereniging IJsselkids. Alle basisschoolleerlingen krijgen deze week het programmaboekje uitgereikt. Globaal programma Op maandag vindt op het Raadhuis plein het prinsessen- en ridderfestijn plaats en zijn er diverse activiteiten bij de Zeeverkenners; op dinsdag is er een groot spelletjesfeest op de Fransezoom bij activiteitencentrum IJsselhage. Op woensdag 11 augustus kunnen kinderen kunst maken op het Raad huisplein, is er van 14.00 tot 15.15 uur een theatervoorstelling en zijn er 's-avonds, onder leiding van de brandweer, op het veldje naast De Bron allerlei waterspelletjes. Op donderdag kunnen de kinderen van 10.00 tot 13.30 uur kastelen bouwen en knutselen in de speeltuin; 's-middags staan het instuderen van een prinsessendans en riddermuziek op het programma onder leiding van Corry de Klepper van de Mu ziekschool. Van 19.00 tot 21.00 uur kunnen de kinderen jeu de boulen bij Jeu de Boules Club Nieuwerkerk op Sportpark Dorrestein. Op vrijdag kunnen de kinderen in de ochtend meedoen aan een speurtocht van Stichting Welzijn Buitenlanders en in de middag is er hondenpret op het trapveldje bij de Europalaan. De Jeugdvakantieweek wordt afgesloten met 'Discozwemmen', van 18.30 tot 20.30 uur in het Polderbad. Vorig jaar kon er getrommeld worden tijdens de Jeugdvakantieweek

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 32