m Wethouder Hazelebach legt laatste hand aan kadeverhoging Kleinpolderlaan Fuchsia's kijken Sterren aan de slag in Essepark AMV-diploma's muziekschool Sigmond en Head winnen Koninklijke Holland Beker HART VAN HOLLAND I NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL I 30 JUNI 2010 Roeien 33 Opbrengst MLD collecte v Er werd gebridged Wereldse Fietstocht Wereldwinkel Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - 'We hebben hier veel van geleerd en een goede formule voor andere projec ten gevonden." Wethouder Arjen Hazelebach is erg tevreden met het resultaat van de kadeverhoging aan de Kleinpolderlaan. In 2002 heeft het Hoogheemraadschap van Schieland en de Krimpenerwaard een ophoog- plan boezemkaden opgesteld, waarin staat dat alle kades, die onder of rond de keurhoogte liggen, binnen tien jaar worden opgehoogd. De boezemkade langs de ringvaart in de Kleinpolder valt ook onder dit ophoog plan. Tussen maart en juni 2010 is de kade versterkt vanaf de N219 tot aan het aquaduct nabij NS station Nieuwer kerk. Deze kade is plaatselijk bekend als de Oostringdijk. Om werk met werk te maken is door de gemeente ook het naastliggende openbaar gebied aangepakt. Bij de inrichting hebben de bewoners een grote rol gespeeld. Ahdré van der Krogt, projectleider Openbare Werken van de gemeente Zuidpias, heeft dit proces van dicht bij meegemaakt. Het fietspad is on geveer een halve meter opgehoogd. We wilden in eerste instantie het veld naast het fietspad op dezelfde hoogte brengen, maar op dit veld staan essen *sr J.M. en deze bomen kunnen er niet tegen als er veel grond tegen hun stam ge gooid wordt. We waren dus van plan tam deze te kappen. De bewoners wil den de bomen graag behouden, dus hebben we een compromis gesloten; er zijn drie bomen gekapt'en de rest konden we laten staan. Op het veld wordt op dit moment gras gezaaid en in het najaar zullen er struiken worden geplant. Verder is er een nieuw speeltoestel geplaatst. De twee andere speeltuintjes aan de Polderdreef zijn ook opgehoogd en opnieuw bestraat. Ook voor de bewo ners, die rondom het gebied wonen, heeft de gemeente een oplossing, gezocht. In samenwerking metVestia is zand aangeleverd om de tuinen op het juiste niveau te brengen. Hazele bach was erg blij met het resultaat. Dit was het eerste project waar ik mee te maken kreeg als wethouder en waar ik kennismaakte met André. Het is dus voor mij een bijzonder project. Er is veel gebeurd, maar uiteindelijk ziet het er erg mooi uit. Nieuwerkerk aan den IJssel - De werk groep Kidz Buiten, Danusia Scholtes, Melissa van Gelderen en Arie Storm- broek, had er alles aan gedaan om van de sterrenslag in het Essepark afgelopen zaterdag een spektakel te maken. Naast onder meer een wild waterbaan, konden de kinderen in de geest van het WK meedoen aan het 'levend voetbalspel' en konden ze het tegen elkaar opnemen tijdens het su- moworstelen. Alle kinderen gingen met een medaille naar huis. Voor meer informatie: www.vedj.info Net de WK, maar dan anders Potje worstelen. Nieuwerkerk aan den IJssel - Arie en Nenny van Vliet stellen voor het derdejaar op rij hun tuin open voor liefhebbers van fuchsia's. Belangstel lenden zijn zaterdag 3 juli van 10.00 tot 17.00 uur van harte welkom om een kijkje te nemen in hun tuin met fuchsia's in tweehonderd soorten. De opbrengst van de verkoop van diverse drankjes gaat naar het Reumafonds. Het fuchsiaparadijs is te vinden aan de Verbindingsweg 11. Amsterdam/Nieuwerkerk aan den IJssel - Op een zonovergoten Bos baan in Amsterdam behaalden de roeisters Rianne Sigmond en Maaike Head zowel zaterdag als zondag een eerste plaats tijdens de jaarlijkse Koninklijke Holland Beker. Ondanks Jat werd gestart in de hogere cate gorie, de open dames dubbeltwee, oam het duo in beide wedstrijden vanaf het begin de leiding tegen engelse, Deense en Nederlandse te genstanders. Zij wisten deze voor sprong zonder al te veel problemen tot aan de finish vast te houden. De Koninklijke Holland Beker is de enige internationale roeiwedstrijd die in Nederland wordt gehouden en trekt jaarlijks veel bezoekers. De da mes startten niet'in hun eigen cate gorie (lichte dames dubbeltwee) om de concurrentie aan te gaan ter voor bereiding op hun uitzending naar de wereldbekerwedstrijd in Luzern, Zwit serland van 9 tot en met 11 juli. Nieuwerkerk aan den IJssel - Drie envijftig AMV-leerlingen sloten hun cursusjaar muzikaal af met een con cert voor ouders en andere belang stellenden. Daarbij kregen ze ook hun AMV-diploma uitgereikt. Velen van hen zullen het komepde cursusjaar verdere muzieklessen gaan volgen op het instrument van hun keuze. De di ploma gingen naar Abigail van Hou- welingen, Amber van Houwelingen, Annelise Marck, Björn Klaassen, Bob Smit, Charlotte van der Pijl/Claire van Wolfswinkel, Daan Plomp, Daan Wildeman, Edward Houben, Esther Poot, Eva Smit, Eva. van Driel, Ewout Rijfers, Finn van den Langkruis, Fleur Klootwijk, Gert-Jan Bunschoten, Gracella Hagemeijer, Iris de Groene, Isabel Schep, Jasmijn Dul, Jesli van Erk, Jolika van Leeuwen, Joris van de Weg, Julia de Man, Jytte Peeperkorn, Kasper de Ridder, Larissa Schneider, Lisa van den Brink, Lise Klapwijk, Lotte Tolhoek, Maaike Mc.Pherson, Matthijs van het Kaar, Merel Jonge- krijg, Milan Daci, Nick Steenhuis, Paul Zevenbergen, Renee van der Klooster, Renske Marck, Rosita Oude Essink, Rowan Helvestijn, Ruben van der Rhee, Sarah den Ouden, Sophia van der Meiden, Sophie Jille, Sophie Prins, Stijn Schiebroek, Tara Duinkerken, Thomas Romein, Thomas van den Beukei, Tijmen Suijker, Tom Waldram en Yaell Brouwer. Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de onlangs gehouden collecte van de Maag Lever Darm Stichting is een bedrag van 1.699,10 opgebracht. Het gebruik van een oranje toiletrol in de campagne zorgde dit jaar voor de nodige aandacht, maar de kleur van het toiletpapier is uiteindelijk niet waar het om gaat. Wetenschap pelijk onderzoek heeft aangetoond, dat de kleur van de ontlasting wel belangrijk is. Met behulp van de in gezamelde gelden wil de stichting de strijd aangaan met spijsverte- ringsziekten door het doen van nog meer wetenschappelijk onderzoek en door het geven van voorlichting. De organisatie bedankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Voor meer informatie: www.mlds.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Wijn tje de Graaf en Marijke Blok hebben met een gemiddelde van 64.58 de vijfde ronde gewonnen van de Zo- merbridge competitie van de Nieu- werkerkse Bridgeclub, welke maan- dag~21 juni gespeeld werd. Tweede werd het koppel Roel en Laila Bak ker met 61.67 en op de derde plaats eindigde het koppel Renate Tour nier-Riet van Erp met 56.67; 4. Pe ter Bijsterveld-Ron van Domburg 53.75, 5. Martha Boers-Joke van 't Hoen 52.50, 6. Ton en Bep Vissers 50.42, 7. Wil Blok-Wil Valk 49.58, 8. Selma van der Berg-Thea Michels 49.17,9. Leny Hoogland-Wil Note- boom 46.25, 10. Alice van de Heu- vel-lneke van Beek 45.42, 11. Ruud en Anneke Rijks 40.83 en 12. Rina Koolhaas-Dicky Verhoeff 29.17. Nieuwerkerk aan den IJssel - De Wereldwinkel Nieuwerkerk heeft, naar een idee van de Wereldwinkel Zevenhulzen, een 'Wereldse Fiets tocht' opgezet. De tocht van circa 46 kilometer lengte, start bij de We reldwinkel Nieuwerkerk en voert via de Wereldwinkels van Zevenhuizen, Bleiswijk en Waddinxveen terug naar Nieuwerkerk. Fietsend zangkoor Op zaterdag 3 juli wordt de 'We reldse Fietstocht' verreden door le den van het zangkoor Euterpe, dat onder leiding staat van Corry de Klepper. Zij het in een andere volg orde, zal het koor elke vestiging van de Wereldwinkel aandoen en aldaar een miniconcert verzorgen. Het .- koor vertrekt om 12.00 uur richting Bleiswijk, waar men rond 13.15 uur verwacht aan te komen. Vervolgens denkt men rond 15.15 uur in Wad dinxveen te arriveren en omstreekt 16.15 uur in Zevenhuizen. Vervol gens fietst men terug naar Nieu werkerk. Meefietsen met het koor is mogelijk. De route van de Wereldse Fietstocht is af te halen in de eerder genoemde vestigingen van de Wereldwinkel of te downloaden van de site. De Wereldwinkel Nieuwerkerk is ge vestigd in de Dorpsstraat 51a en is van dinsdag tot en met vrijdag ge opend van 9.30 tot 17.30 uur en op zaterdag van 9.30 tot 16.30 uur.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 33