7 *T Uit het kinderbadje gegroeid? Moerkapelse Zomerspelen 2010 Pannenbier voor nieuwbouw Jeugdweek Beth-San Vakantietas vol boeken EBl HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 30 JUNI 2010 35 ledrah ZONDAG 4 JULI Opbrengst MLD collecte Springend de vakantie in verkopen en een nieuwe zoeken op Hart van Holland Marktplein www.hartvanholland-online.nl Door Pepijn de Groot Moerkapelle - Naast Op Moer ligt een loqenaamd 'trapveldje'. Op vrijdag 25 juni had het trapveldje plaats ge maakt voor een ligweide. Dames la gen op een handdoek een kleurtje te rngen, de jongens waren meer van de actie. Met waterpistolen maakten ie elkaar het leven natdat stond voor later op de middag ook op de planning: waterspelletjes. "Niels Bennink is al een tijdje bezig met buurtsport en met de zomer op komst wilden we iets met water doen. We proberen op een laagdrempelige manier een band op te bouwen met de jeugd van Moerkapelle", zegt Arjo van der Steen, jongerenwerker bij Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland (STJJMH). Bennink is buurtsportstagiair en heeft alles op gezet. Niet alleen, maar samen met zijn stagebegeleider Van der Steen en Teun Mul, de beheerder van de Jip- Jopbus, ook onderdeel van STJJMH. Bennink sjouwt een paar emmers met waterballonnen het veld op. Op het grasveld staan twee waterbadjes. Terwijl de puntjes op de i worden ge zet, oppert Bennink een potje paal tjesvoetbal als opwarmer. Met water flessen om bij het thema te blijven. De spanning loopt hoog op tijdens het potje. "Zit niet zo te egotrippen!" Spetter Pieter Pater, lekker in het water. Na een opwarmer komt automatisch verkoeling. Als er één straaltje water is gespoten, is het hek van de dam. Alle middelen om water mee te spuiten of gooien worden erbij gepakt: zelfs een bood schappentas gaat onder de enorme watertank. "Eigenlijk was het de be doeling om tegen elkaar te spelen, maar op gegeven moment barst het los", aldus een kletsnatte Bennink. "Ik ga weer verder, weer waterballonnen vullen." ledereen moet het ontgelden. Naast het grasveld staan twee jongens nietsvermoedend bij te praten. "Met z'n allen op die twee!", brult iemand. De jongens moeten het op een sprin ten zetten om aan een waterkanon- nade te ontsnappen. Ook Mul en een aantal moeders moeten het ontgel den. Maar het is ons-kent-ons rond Op Moer dus wordt er smakelijk om gelachen. En een beetje verkoeling is niet verkeerd als het windstil is. "Aanstaande vrijdag zijn de kinderen 's middags vrij. Er zal hier dan ook gevierd worden dat het zomerva kantie is. Een survival- en een hin- dernisbaan zullen hier staan", aldus Van der Steen. Een Op Moer begin is het halve werk, Moerkapelle heeft de zomer in zijn bol. Moerkapelle - De kerken van Moerka pelle organiseren voor de periode van maandag 9 tot en met donderdag 12 augustus een jeugdweek in en rond om dorpshuis Op Moer. Sport, spel en bezinning staan centraal tijdens de Jeugdweek, waarbij rond het thema 'De droom van je leven' diverse acti viteiten plaatsvinden. Ochtendprogramma De ochtenden,.van 8.30 tot 12.15 uur, zijn bedoeld voor de kinderen in de leeftijd van zes tot en met twaalf jaar. Op donderdag kunnen de kinderen pannenkoeken blijven eten en stopt het programma om 15.15 uur. Op de woensdag vindt om 6.30 uur een vis wedstrijd plaats. Avondprogramma De avonden, van 19.30 tot 22.00 uur, zijn bedoeld voor jongeren vanaf 13 jaar. Ook de groep 8'ers die volgend jaar naar de brugklas gaan, zijn dan welkom. Op donderdag wordt om 19.00 uur begonnen. Voor meer in formatie: www.jeugdweek.org De vlag in top; het hoogste punt van Beth-San is bereikt. Moerkapelle - Het hoogste punt van de nieuwbouw van woonzorgcentrum Beth-San werd op woensdag 23 juni bereikt. Met behulp van een bouwkraan werd een medewerker van Slingerlandbouw en van Cedrah naar het hoogste Pont gebracht, waar vervolgens de vlag in top gehesen werd. De heer Slinger end en de clustermanager van Beth-San, de heer H. van Amersfoort hielden vervolgens een korte toespraak, waarna het tijd was voor het pannenbier. Het project 'nieuwbouw Beth-San' was bij het bereiken van het hoogste Punt precies op de helft van de totaal Planning. oplevering wordt medio april van let volgend jaar verwacht. De locatie dan beschikken over 40 verzor- 9'n9sappartementen, 30 plaatsen '■aar kleinschaligwonen voor psy- Regio - Uw favoriete boeken mee op vakantie? Dat kan vanaf nu bij bibli otheek De Groene Venen. Leden van alle vestigingen kunnen daartoe een reserveringsformulier, verkrijgbaar in de bibliotheek, met daarop tien titels van boeken die men mee wil nemen op vakantie uiterlijk drie weken van tevoren inleveren bij de bibliotheek. Reserveren kan ook met behulp van het digitale reserveringsformulier op de website van de bibliotheek. De bibliotheek garandeert dat op de afgesproken datum zes van de tien boeken voor de lener klaar staan. De uitleentermijn van de 'vakantietas' is zes weken. Alle boeken die zijn opge nomen in de collectie van bibliotheek De Groene Venen, met uitzondering van de Toptitels, kunnen, evenals luisterhoeken, gereserveerd worden. Lezers met een basisabonnement be talen 10 euro voor deze service; voor lezers met een plusabonnement is de vakantietas gratis. De actieperiode loopt tot en met september. Voor meer informatie: www.bibliotheekdegroenevenen.nl. Zevenhuizen Dorpskerk n.n.b. Kapel Oud Verlaat n.n.b. Ger.kerk 9.30 uur dr. E. Hooger- werf. Vrijz. Kerk Zev. 10.30 uur ds. M. Roos. R.K. Gem. Moe./Zev. geen dienst. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 en 18.30 uur ds. W. Harinck. Herst. Herv. Gem. 9.00 uur kand. W. Nobel en 18.30 uur ds. J. Jop- pe. Herv. Gem. n.n.b. Moerkapelle - Bij de onlangs ge houden collecte van de Maag Lever Darm Stichting is een bedrag van 1.267,72 opgebracht. Het gebruik van een oranje toiletrol in de cam pagne zorgde dit jaar voor de no dige aandacht, maar de kleur van het toiletpapier is uiteindelijk niet waar het om gaat. Wetenschappe lijk onderzoek heeft aangetoond, dat de kleur van de ontlasting wel belangrijk is. Met behulp van de ingezamelde gelden wil de stich ting de strijd aangaan met spijs- verteringsziekten door het doen van nog meer wetenschappelijk onderzoek en door het geven van voorlichting. De organisatie be dankt gevers en collectanten voor hun bijdrage. Voor meer informatie: www.mlds.nl. Moerkapelle - De leerlingen van de basisscholen in Moerkapelle zijn vrijdagmiddag 2 juli al vrij. Voor Stichting Jeugd en Jongerenwerk Midden-Holland aanleiding voor de kinderen van de groepen 5 tot en met 8 twee attractiekussens, in de vorm van een survival- en een hindernisbaan, te plaatsen op het terrein naast dorpshuis Op Moer. De kinderen zijn welkom tussen 14.00 en 16.30 uur. De jip-jop bus zal deze middag al vanaf 14.00 uur aanwezig zijn. De toegang is vrij. Voor meer informatie: 06- 54223699 of arjovandersteen@ stjjmh.nl. chogeriatrische bewoners gerea liseerd wordt, 12 verpleegkamers gehandicaptenzorg, 3 tijdelijke opna meplaatsen en 2 palliatieve plaatsen. Het hart van het nieuwe zorgcentrum zal bestaan uit een atrium waarin onder meer een restaurant, winkel en een grote ontmoetingsruimte zijn opgenomen.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 35