Zuidpias Gemeente Zuidpias heeft kinderburgemeester Jeugdbrandweer naar finale! WERKZAAMHEDEN Aantal iriburgeraars goed op koers Spreekuur wijkagent gaat niet door Vrijgekomen huurwoningen in Moordrecht gemeente Afsluiting Bredeweg N456 Uitnodiging: Afscheidsreceptie Wethouder Venrooy WEEK HARTVAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 30 JUNI 2010 2010 Van der Torn vervangt wethouder Venrooy Dilian Ritmeester van basisschool PCBS Rehoboth te Moerkapelle is de kinderburgemeester van de gemeente Zuidpias. Dilian werd vorige week woensdag geselecteerd uit tien kandidaten. Gisterenavond is zij officieel benoemd. Tijdens de installatie van de nieuwe, door de koningin benoemde, burgemeester zal de kinderburgemeester voor het eerst publiekelijk optreden. Het idee voor een kinderburge meester is ontstaan in de vertrou wenscommissie die de werving en selectie van een kroonbenoemde burgemeester voorbereidt. Het leek de leden (afkomstig uit de gemeen teraad] een aardig idee deze kinder burgemeester een representatieve rol te geven naast de 'echte' burge meester tijdens belangrijke evene menten in de gemeente. Te denken valt aan de intocht van Sinterklaas, Koninginnedag en herdenking/viering 4 en 5 mei. De afgelopen jaren was het landelijk vaak moeilijk om voldoende inburgeraars op cursus te krijgen. Desondanks hebben de gemeenten van het ISMH (Intergemeentelijk Samenwerkingsorgaan Midden-Holland) - net als veel andere gemeenten in Nederland - bij het ministerie van VROM aangegeven dit jaar een hogere ambitie te willen realiseren. Voor gemeenten die een hogere ambitie proberen te halen heeft het rijk extra geld beschikbaar gesteld. Deze gemeenten moeten dan wel voor 1 juni 40% van de inburgeringstrajecten hebben gestart. In alle gemeenten van het ISMH, waar onder ook Zuidpias, is deze doelstelling gehaald. in verband met vakantie gaat het spreekuur van de wijkagent op het gemeentehuis te Moordrecht niet door op 6 juli en 13 juli. De jeugdbrandweer van de post Nieuwerkerk aan den IJssel heeft op zaterdag 19 juni de finale bereikt van de landelijke wedstrijden. Het team junioren (12 tot 15 jaar) bereikte in de halve finale de vijfde plaats en zal nu op 2 oktober 2010 aantre den tijdens de finale in Harderwijk. De tien teams kregen tij dens de halve finale allen dezelfde opdracht. Zij moesten in actie komen bij een 'incident' waar bij een klusjesman aan het werk was geweest met een gasbrander. Hij was daarbij van de trap gevallen en zodoende was er brand uitge broken. De bevelvoerder stuurde een aanvalsploeg naar binnen en zij troffen op de benedenverdieping een brand aan. Onder dekking van de eerste straal moest de gasfles weggehaald worden en tevens moest uitbreiding worden voorko men. De brand was doorgeslagen naarboven. Het was de taak van de waterploeg om boven de brand te blussen. Het zeskoppige team van Nieuwerkerk aan den IJssel voerde de opdracht met succes uit en wist daardoor de~finale te bereiken. Ballast Nedam Infra is in opdracht van Rijkswaterstaat bezig met de reconstructie van de A12 tussen Zoetermeer en Gouda. Onderdeel daarvan is het aan passen van een deel van de Bredeweg N456. Hiervoor zal van vrijdagavond 2 juli 21.30 uur tot uiterlijk zater dagmorgen 3 juli 08.00 uur de onderdoorgang in de Bredeweg afgesloten zijn voor gemotoriseerd verkeer. Het betreft het gedeelte tussen de rotonde Bredeweg N453 Beyerincklaan N456 (nabij de carpoelplaats) en de rotonde bij de Bredewe.g N456/Transportweg [indus trieterrein Doelwijk). De toplaag van asfalt zal hierbij vervangen worden en ook zal de definitieve belijning hierop aangebracht worden. Het gemotoriseerd verkeer wordt omgeleid via de nieuwe N219, de A20 en de Bredeweg N456. Landbouwverkeer kan gebruik maken van de onder doorgangen in het Noordeinde en de Zuidelijke Dwarsweg. De verkeersbeweging vanuit Waddinxveen naar Moerkapelle of nieuwe N219 (en vice versa] is gewoon beschikbaar. Vanaf de kant van de A20 is Doelwijk bereikbaar. Ook de fietsverbinding in de onderdoorgang zelf zal niet worden afgesloten. Voor nadere informatie over de werkzaamheden kan con tact worden opgenomen met FrankTimmervan Ballast Nedam Infra op nummer (06) 205 45 655. De gemeente Zuidpias neemt afscheid van wethouder Tamara Venrooy-van Ark. Op 9 juni 2010 is Venrooy gekozen als lid van de Tweede Kamer voor haar partij de VVD. Daarom zal zij de gemeente verlaten. Haarvervanger is Henk van der Torn die per 30 juni 2010 wordt benoemd tot wethouder. De plek van Van der Torn in de gemeen teraad wordt opgevuld door Suzanne Broeren. De installatie en benoeming van Broeren vindt eveneens plaats tijdens de I 1 gemeenteraadsvergadering van 30 juni. De gemeenteraad neemt afscheid van wethouder Venrooy op 30 juni. Haar openbare afscheidsreceptie vindt plaats op donderdag 1 juli 2010 van 15.00 tot 17.30 uur in het raadhuis. Om 16.00 uur zijn er enkele toespraken. Wilt u haar nog even de hand schudden? Meldt u dan aan via tel. (0180) 330 323 of via bestuurssecreta- riaatSzuidplas.nl. Reageren heeft alleen zin als u aan alle voorwaarden voldoet. Regelmatig krijgt de gemeente aanvragen binnen met onvolledig ingevulde formulie ren, jaaropgave of IB60 formulieren uit een verkeerd jaar of inschrijvingen die niet voldoen aan de voorwaarden. Deze aanvragen kunnen we niet in behandeling nemen. Lees daarom zorgvuldig de voorwaarden door bij de wonin gen en onderaan dit artikel. Oost Waalstraat 56, 2841 VH Moordrecht 4-kamer etagewoning (begane grond) Beschikbaar per 19-7-2010 Huur: 334,97 Voorwaarden: Minimaal 2 personen Maximum bruto jaarinkomen 27.575,- Vanaf 65 jaar Doorstromers vanuit een huurwoning genieten voorrang Heeft u belangstelling en voldoet u aan de voorwaarden? Vraagt u dan naar een inschrijf formulier bij het gemeentehuis (per woning één formulier) telefoonnummer (0180) 330 300 download het van www.zuidplas.nl. Uw inschrijving moet 5 juli vóór 12.00 uur bij de gemeente binnen zijn. Alleen volledig ingevulde formulieren kunnen worden behandeld. Voeg daarbij het IB-60 formulier of de gevraagde inkomstenver klaring (bij iedere inschrijving). Als er geen goede inkomstengegevens zijn bijgevoegd, kunnen wij uw aanvraag niet in behandeling nemen. Het inschrijfformulier kunt u samen met de gevraagde gegevens in de brieven bus doen van het raadhuis in Nieuwerkerk aan den IJssel, t.a.v. de afdeling VROM/ Huisvestingszaken, Raadhuisplein 1 of opstu ren naar de Gemeente Zuidpias, t.a.v. de afdeling VROM/Huisvestingszaken, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel. Woont u buiten de gemeente Zuidpias in een huurwoning en wilt u reageren op een woning, dan is een huurdersverklaring van uw huidige verhuurder noodzakelijk. ■■Ml V.:

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 5