Zuidpias GGD adviseert scholen over luchtkwaliteit klaslokalen Gemeentegids 2010 iets vertraagd Kade verhoging Kerklaari Nieuwerkerk gemeente WEEK VERVOLG BEKENDMAKINGEN Vacatures vrijwilligerswirikel HART VAN HOLLAND DE KRANT VOOR DEZUIDPLAS 30 JUNI 2010 2010 WERK AAN DE WEG nen.nl. Het plan is ook te downloaden vanaf de .FTP server van de gemeente (http://zuidplas. gemeentedocumenten.nl). Op de website van de gemeente Zuidpias is het plan tevens als pdf-bestand in te zien (www.zuidplas.nl). Gedurende bovengenoemde termijn kunnen belanghebbenden mondeling of schriftelijk zienswijzen indienen. Schriftelijke zienswijzen dienen te worden gericht aan: burgemeester en wethouders van Zuidpias, Postbus 100, 2910 AC Nieuwerkerk aan den IJssel, onder vermelding van 'zienswijzen ontwerpwijzi- gingsplan Zuideinde 5 te Zevenhuizen'. Voor het indienen van mondelinge zienswijzen kan een afspraak worden gemaakt via het secreta riaat van de afdeling VROM, tel. (0180) 330 300. Vanaf 5 juli wordt een deel van de Kerklaan in Nieuwerkerk aan den IJssel herbestraat. Het gaat om het stuk tussen de Dorpsstraat en het viaduct Europataan. Er komen onder meer bredere stoepen en schuine parkeervakken. De werk zaamheden duren ongeveer 9 weken. Dit kan enige overlast veroorzaken, de straat wordt afgesloten op de plek waar de wegwerk zaamheden op dat moment plaatsvinden. Als deze werkzaamheden klaar zijn, startten we met het herbe- straten in de Kerklaan, vanaf de Dorpsstraat tot Kerklaan nummer 68. Wij rekenen op uw begrip. De gemeentegids verschijnt iets later dan gepland, door problemen bij de drukker. In week 26 en 27 ontvan gen alle huishoudens en bedrijven in de gemeente Zuidpias de nieuwe gemeentegids in de brievenbus. De gemeentegids is gemaakt door Akse Media BV en wordt in opdracht van de gemeente verspreid door Werkcenter Nieuwerkerk aan den IJssel. De gemeentegids 2010 bevat naast allerhande informatie van de gemeente ook contactinformatie van onder andere verenigingen, instellingen en voorzieningen in de dorpen Moerkapelle, Moordrecht, Nieuwerkerk aan den IJssel, Oud Verlaat en Zevenhuizen. Digitale gemeentegids wel online De l(nk naar digitale versie van de gemeentegids is al wel operationeel. U vindt deze op www.zuidplas.nl in het snelmenu. In de digitale versie wor den alle wijzigingen direct verwerkt. Staat uw vereniging, instellingen of voorziening foutief of onvermeld? Neem dan contact op met Akse Media. Eigenaren van caravans en vouwwagens riskeren een bekeuring als het kampeermiddel langer dan drie dagen op de openbare weg staat. Scholen die interesse hebben in deel name aan dit project, kunnen vanaf nu contact opnemen met het Cluster Milieu, Hygiëne en Gezondheid van GGD Hollands Midden. De medewer kers van dit cluster zijn iedere maan dag en woensdag te bereiken tijdens kantooruren via (071) 516 33 81 of per e-mail middels: MHG0ggdhm.nl. Tijdens een telefonisch intakegesprek wordt bekeken of de school aan de criteria voldoet die aan het project zijn gesteld. Schoolbezoeken worden ingepland op basis van beschikbaar heid tot een maximum van 70 scholen. Ook anderen die vragen hebben over het binnenmilieu van scholen, kunnen vragen stellen via dit nummer. Vrijwilliger voor activiteiten Bezoeken van individuele bewoners met lichamelijke en/of ver- I standelijke handicap of begeleiding bij zwemmen, fietsen etc. vac.nr. 112-1 r - Redacteur Wij zoeken iemand die (samen met twee andere redacteu ren) een maandelijks magazine, naar een nog hoger plan kan tillen. Het blad geeft onder meer informatie over landelijke actuele ouderen zorg en ouderen welzijn. Maar er wordt ook aandacht besteed aan de lokale activiteiten zoals bridgen, I darten, yoga en fitness. Belangrijk zijn ook de reisbeschrijvin gen van reizen die onze leden gaan maken of gemaakt hebben, vac.nr. 619-1 Vrijwilligers voor persoonlijke aandacht Vrijwilligers die één keer per week of veertien dagen, op een nader te bepalen tijdstip, een cliënt van de verzorgings afdeling een bezoekje willen brengen. Als het mooi weer is samen buiten een wandelingetje maken, een bezoekje brengen aan het nabij gelegen winkelcentrum, etc. Bij slecht weer samen een praatje maken en even een kopje koffie drinken in het restaurant, vac.nr. 135-6 Vrijwitligerswinkel locatie Gemeentehuis: Raadhuisplein 1, Nieuwerkerk aan den IJssel, Openingstijden: donderdag van 13.00 tot 15.00 uur Tel. (0180)330 300 Meer informatie: Vrijwitligerswinkel locatie Bibliotheek: Reigerhof 32, Nieuwerkerk aan den IJssel, Openingstijden: dinsdag en woensdag van 16.00 tot 17.00 uur Tel. (0180)316 201 Kijk voor meer vacatures en informatie op www.vrijwilligerswinkel.nl of kom langs in de vrijwilligerswinkel. Net als de voorgaande twee jaren bezoekt de GGD ook het komende schooljaar (2010-2011) zo'n 70 basis scholen in de regio Hollands Midden. Tijdens deze bezoeken voert de GGD metingen en een inspectie uit om de luchtkwaliteit in de klaslokalen van de school te beoordelen. De schoolbezoeken zijn onderdeel van het landelijke project 'Verbetering Ventilatie Basisscholen'. Het project is bedoeld om scholen te wijzen op de noodzaak van goed ventileren en om adviezen te geven hoe ze dit zelf kunnen verbeteren. Schoolbezoeken vinden plaats in de maanden septem ber tot en met april. Benauwd, warm en stoffig Klaslokalen zijn benauwd, warm en stoffig. Dit beeld komt telkens weer naar voren, zowel uit landelijk onderzoek als uit onderzoek van de GGD Hollands Midden. De kwaliteit van het binnenmilieu la.at in bijna alle basisscholen te wensen over. Dit kan leiden tot allerlei gezondheids klachten als oogirritatie, hoofdpijn, vermoeidheid en een verminderd con centratievermogen. Ook een toename van astmaklachten en ziekteverzuim kunnen gevolgen zijn van een slechte luchtkwaliteit. Dit geldt voor zowel de leerkrachten als de leerlingen. Beter ventileren Gebrekkige ventilatie is de belang rijkste oorzaak van een slechte luchtkwaliteit in scholen. Klaslokalen beschikken soms over onvoldoende ventilatiemogelijkheden of bestaande mogelijkheden worden te weinig benut. Ook komt het voor dat de venti latiemogelijkheden niet bruikbaar zijn wegens bijvoorbeeld een defect. Om het binnenmilieu in scholen te verbeteren zijn vaak aanpassingen aan het schoolgebouw nodig, maar de praktijk wijst uit dat een gerichter ventilatiegedrag van leerkrachten al snel leidt tot een aanzienlijke verbete ring van de luchtkwaliteit. Ventilatie-ad vies-op-maat Na een uitgebreide meting brengt de GGD voor alle lokalen van een school die aan het project deelneemt een ventilatie-advies-op-maat uit. Met dit advies-op-maat is het duidelijker voor de docenten welke ventilatie- voorzieningen minimaal open moeten staan in hun lokalen. Daarnaast biedt de GGD HM, de school een aantal hulpmiddelen aan, om het binnenmi lieu te verbeteren. Onderdelen van dat pakket zijn een afleesbare C02- signaalmeter met indicatielampjes en een lespakket. Die hulpmiddelen worden landelijk door diverse orga nisaties gefinancierd. Ook ontvangt elke bezochte school 1.500,- van het ministerie van Onderwijs, Cultuur Wetenschap ter verbetering van het binnenmilieu. Uiteraard zijn er voor de scholen geen kosten aan het bezoek verbonden. Het project 'Verbetering Ventilatie Basisscholen' in de regio Hollands Midden loopt van oktober tot medio april.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 7