f Vier de zomervakantie! Amv-cursus Clazing scoort in soap met Duijndam De vakantie is begonnen Wie doet er mee aan de klompenloop? De tijd vliegt in Ons Verleden HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 7 JULI 2010 11 ZONDAG 11 JULI Zevenhuizen Vissen HZM vist erop los Duivensport Johan Wiltenburg winnaar op Creil Raad van State - uitspraak Oogstfeest Dorpskerk 10.00 uur dr. C. Ver meulen en 19.00 uur ds. M. de Boer. Kapel Oud Verlaat geen voorgan ger Ger.kerk 9.30 uur ds. R. Klijnsma. Vrijz. Kerk Zev. geen dienst R.K. Gem. Moe./Zev. geen dienst. Moerkapelle Ger. Gem. 9.30 uur leesdienst en 18.30 uur ds. H. Paul. Herst. Herv. Gem. 9.30 uur kand. W. Schinkelshoek en 15.00 uur ds. P. de Vries. Herv. Gem. 9.30 uur ds. JJ. ten Brinke en 18.30 uur ds. H. van Ginkel. Zevenhuizen - Hengelsportver eniging Zevenhuizen-Moerkapelle viste de negende wedstrijd van de ouderencompetitie in de Noord Aa nabij het Fregaterf. K. Bos wist deze wedstrijd met 3 kilo winnend af te sluiten voor N. van Leeuwen met 2750 gram en J. van Dongen met 1700 gram. Voor de avondcompeti tie werd de negende en voorlaatste wedstrijd gevist bij de Molenvier gang waar de vangsten tegenvielen, er werd door 2 vissers vis gevangen. A. van Erk won deze wedstrijd met 5 kilo gevolgd door J. de Zwart niet 600 gram. De achtste wedstrijd voor het clubkampioenschap is. gevist in de Oude Rijn nabij Alphen, waar een slechte vangst werd genoteerd. M. Huisman won deze wedstrijd met 2440 gram gevolgd door J. Visser met 1800 gram. Zaterdag 10 juli wordt de volgende wedstrijd in deze competitie gevist in de Rotte nabij het Balkengat. Meer info: ww.h-z- m.nl. Zevenhuizen - Door het warme weer ging het concours van de jonge dui ven vanuit Strombeek niet door. Wel korfden de Stormvliegers donder dagavond 223 duiven in voor het concours vanuit het Noord-Franse Creil op een afstand van 341 km. Samen met 9491 duiven van de an dere verenigingen werden de duiven zaterdag om 6.30 uur gelost. Om 11.22 uur klokte Johan Wiltenburg de eerste duif van de vereniging. Zijn duif had 70 km per uur gevlo gen. De laatste prijsduif was 18 mi nuten later thuis. Uitslag: 1-6-24 J. Wiltenburg, 2-17-19 J. Stofberg, 3-11-13-22 C. Zweere, 4-5-7-8-9-14-20 L. van Wensem, 10-21 M. Flier,-12 J. Hey- koop, 15-23 R. Brands, 18 E. Ver schoor, 25 J. Breedijk. Moerkapelle - Stichting Jeugd- en Jongerenwerk Midden-Holland hield vrijdag 2 juli. een verkoelende mid dag voor de vakantievierende jeugd. Het water zorgde op de heetste dag van het jaar voor aangenaam va- kantieplezier. Jongerenwerker Arjo van der Steen: "We zijn dorpshuis Op Moer dankbaar voor het gebruik van de brandslang. We hebben ook veel drinkwater en limonade ingeslagen om uitdroging te voorkomen." Ruim 75 jongeren genoten van de activiteit Vier de zomervakantie'. Om 15.30 uur werd het opeens stil, het Nederlands elftal stond in de start blokken om BraziliV' te verslaan. Zevenhuizen - Bij Muziekvereniging de Kleine Trompetter gaat in septem ber een cursus algemene muzikale vorming van start. Deze cursus is be stemd voor kinderen van groep 4 en 5 van de basisschool. Onder leiding van Madeleine Brok- Boertje leren de kinderen noten lezen en liedjes spelen met behulp van de blokfluit. Ook het maat- en ritmege voel en het begrip voor melodie wor den ontwikkeld en de kinderen ma ken kennis met diverse instrumenten. Voor meer informatie en aanmelden: suzanne@dekleinetrompetter.nl. Den Haag/Zevenhuizen - De minister van LNVheeft ten onrechte landbouw- gegevens van agrarisch bedrijf Duijndam in Zevenhuizen niet openbaar willen maken. De Raad van State heeft dit geoordeeld in een hoger beroep dat was aangespannen door de minister. Exportslachterij Clazing eiste de gegevens over de bedrijfsvoering van zijn buurman Duijndam op. Ze kunnen van pas komen in een volgende rechtszaak. Clazing en Duijndam hebben al jaren een vete en voeren die strijd bij voorkeur bij rechtbanken zoals de Raad van State uit. Met de opgevraagde gegevens van Duijndam zou Clazing misschien kunnen aantonen dat Duijndam zich niet aan de regels houdt en dat daar tegen moet worden opgetreden. De minister weigerde de bedrijfsge gevens van Duijndam openbaar te maken, omdat het concurrentiege voelige informatie betreft. Als die op straat komt te liggen, dan kan dat zijn bedrijf schaden, aldus de minister. Maar de rechtbank in Den Haag oor deelde eerder dat de gevraagde in formatie van belang is vanwege de milieusituatie bij Duijndam. En mi lieu-informatie moet openbaar wor den gemaakt. De Raad van State heeft dit oordeel van de Haagse rechtbank als juist beoordeeld. De minister kan het verzoek van Clazing nu moeilijk weer afwijzen. Zevenhuizen - Voor veel basisscholen 15 vrijdag de zomervakantie begon nen. Na al het harde werken is het hjd om te ontspannen en energie op te doen voor het nieuwe schooljaar. Op Christelijke Basisschool De Nesse- vliet te Oud Verlaat werd de vakantie ingeluid met een spetterend water- testijn. De tropische temperaturen zorgden ervoor dat de kinderen zich uitstekend hebben kunnen vermaken met water. Kledderen met water, een goed begin van de vakantie. Zevenhuizen - Tijdens het Oogstfeest op zaterdag 4 september wordt voor het derde achtereenvolgende jaar de klompenloop gehouden. De acht ki lometer lange wandeltocht start om 10.00 uur en is bedoeld voor mensen die op de originele oud-Hollandse klompen lopen. Aanmelden kan via: www.oogstfeestzevenhuizen.nl of een briefje sturen naar Oogstfeest Zevenhuizen, Postbus 80, 2760 AB Zevenhuizen. De expositie geeft aan de hand van krantenknipsels en foto's een beeld van de periode 1984 tot en met 2009, de 25 jaar van het bestaan van de stichting. Voor donateurs is deze avond de laatste mogelijkheid het ju bileumboek op te halen. Bij de bovenburen't, Molenverleden is nog eenmaal de tentoonstelling te bewonderen van de molens van Zeeland, naar de verzameling van Jan C. Lunenburg. In de filmzaal kunnen bezoekers terecht voor een docu mentaire, de organisatie houdt nog even geheim wat daarvan de titel is. De molenkot van de ondermolen zit te genieten van de ruimte rond haar' molen, (foto:Arie Dekker) ledereen is welkom, de koffie staat klaar. Voor meer informatie: johan@ bovenmolen.nl of 06-53385372. Zevenhuizen - Historisch Centrum Ons Verleden en molenmuseum 't Molenverleden aan de Tweemanspol der zijn dinsdag 13 juli geopend van 19.00 tot 21.00 uur. De tentoonstel ling Vijfentwintig jaar.... de tijd vliegt' is toten met september te zien.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 11