'Zoveel liefde geeft de burger moed' Kikkertoernooi TCN Willy Catsburg in bibliotheek exposeert ANBO vakantiegangers weer thuis Eerste plek voor Mitchel Straatvoetbal in zomervakantie Witte Tent en Tienerweek: Stel je voor..." ZONDAG 11 JULI HART VAN HOLLAND NIEUWERKERK AAN DEN IJSSEL 7 JULI 2010 13 Vijfjaar hospice IJsselThuis Tennis Er werd gebridged Judo Nieuwerkerk aan den IJssel Herv.Gem. Oude Kerk 9.30 uur kand. A. van Campen en 18.45 uur kand. T.LJ. Bos. Herv.Gem. Nieuwe Kerk 9.30 uur ds. G. Lustig en 17.00 uur ds. H.C. Marchand. Prot.Gem. Ontmoetingscentrum geen dienst ProtGem. De Bron 9.30 uur mw.ds. M. Verschoor. Geref. Kerk Vrijg. De Lichtkring 9.30 en 16.30 uur leesdienst. Nieuwerkerk aan den IJssel - "Het be stuur ziet jullie als ons grootste bezit; het goud dat we nodig hebben." Die woorden sprak voorzitter Ed Beenhak ker van hospice IJsselThuis tot ruim zestig vrijwilligers tijdens het vieren van het lustrum op donderdag 1 juli. Dit werd gedaan met de voorstelling Ode aan Annie M.G. Schmidt en een buffet voor vrijwilligers en (oud-)be- stuursleden. Door Marianne Vermaat Vrijwilligers genoten van de voorstelling Ode aan Annie M.G. Schmidt. Bloemen Jeanette Leeflang, een van de vrijwil ligers, omschrijft het team van de hospice als een 'groot boeket bloe men, waarin geen bloem hetzelfde is'. "Ons motto is dan ook 'samen staan we sterk'. Je leert hier heel veel als vrijwilliger, je krijgt namelijk veel le venswijsheid mee van de mensen die hier zijn. Het is puur de mens die hier is." Wel moet er volgens Leeflang voor gewaakt worden dat het niet jouw verdriet wordt als er iemand sterft. "Dan kun je niet meer voor de men sen zorgen. Je moetje goed realiseren dat zij hier zijn om te sterven." Hoewel meer en meer wordt gespro ken van een verharde en individu- alistischer wordende samenleving, zegt voorzitter Beenhakker het bij de werkzaamheden voor en rondom de hospice niet te merken. "Er is zoveel liefde om ons heen. Dat geeft de bur ger moed." "De manier waarop jullie werken, met zoveel compassie naar de men sen in de hospice en de familieleden, heeft ervoor gezorgd dat het bijna- thuis-huis op de kaart is gezet. Het is nu verankerd", vervolgde Beenhakker zijn speech. Praten Volgens de voorzitter kan de hospice niet zonder vrijwilligers. "De huise lijkheid is daarbij het sterke punt van dit bijna-thuis-huis. Het is fantas tisch hoe zij het elke keer weer kun nen opbrengen met de mensen te praten of bijvoorbeeld nog een keer hun haar mooi te doen of ze op te maken." In de hospice zijn vier kamers en jaarlijks worden 38 tot veertig per sonen opgevangen. Beenhakker: "Ei genlijk is dat helemaal niet veel als je je bedenkt dat we er zijn voor Nieu werkerk, Zevenhuizen, Moerkapelle, Moordrecht en Capelle." Nieuwerkerk aan den IJssel - De ten- nisjeugd laat deze week haar talent zien op het Open Jeugdtoernooi van Tennisclub Nieuwerkerk (TCN). 124 Kinderen schreven zich in voor het jaarlijkse Kikkertoernooi. Behalve jeugdleden van TCN doen ook veel kinderen uit de regio mee. Tijdens deze sportieve week speelt de jeugd singles en dubbels in categorieën t/m 8,10,12,14 en 17 jaar. Voor een deel Nieuwerkerk aan den IJssel - De Stichting Jeugdwerk Zuidpias houdt in de zomervakantie drie straatvoet baltoernooien. Op woensdag 14 juli wordt het eerste toernooi gespeeld op het verharde veld naast de Bron. Voetballers kunnen zich vanaf 11.00 uur aanmelden en om 11.30 uur gaat het toernooi van start. Er wordt ge speeld in twee leeftijdscategorieën: t/m 13 jaar en vanaf 14 jaar. Een team bestaat uit maximaal 6 perso nen (inclusief reserve), het is han- Nieuwerkerk aan den IJssel - De 'tte Tent en Tienerweek worden ge houden in de week van 2 tot en met 8 au9ustus. Het thema is Stel je voor... k nderen van vier tot en met negen Jaar zijn op maandag, dinsdag, don derdag en vrijdag vanaf 10.00 uur welkom in een van de tenten in het rssepark. De ochtend duurt tot 12.00 van de spelers zijn de wedstrijden tijdens dit toernooi extra spannend. Deelnemers aan de categorie 12 en 14 jaar verdienen met elke gewonnen wedstrijd punten voor de nationale jeugd rang lijst. De eerste wedstrijden beginnen door deweeks om 11.00 uur en de laatste partijen gaan om 19.00 uur de baan op. De finales worden zaterdag 10 juli gespeeld. dig als je je per team aanmeldt en vooraf een goede naam verzint. Het winnende team gaat naar huis met mooie medailles. Kosten 0,50 per persoon. Aan melden bij Allard: allard@jeugd- werkzuidplas.nl of 06-48102366. Het tweede toernooi is op woensdag 28 juli op het voetbalveldje aan de Kleinpolderlaan, naast de speeltuin. Het derde en laatste toernooi wordt gespeeld op woensdag 11 augustus bij de Bron. uur. Ook 's middags kunnen kinderen terecht in de witte tenten. Tieners van tien tot en met veertien jaar kunnen aan diverse activiteiten in het Essepark meedoen op woens dag, donderdag en vrijdag van 17.00 uur tot 21.30 uur. Voor meer informatie: www.wit- tetentweek.nl of www.tienerweek.nl. Nieuwerkerk aan den IJssel - Willy Catsburg-Houwer exposeert haar schilderen in de bibliotheek tot en met 25 augustus. Catsburg begon enkele jaren geleden met schilderen. Inmid dels heeft zij meer dan veertig schil derijen gemaakt. Groot, klein en met Nieuwerkerk aan den IJssel - Mitchel van Vliet deed 26 juni mee aan het Kent Internationaal Open in Enge land. Mitchel stond ingedeeld in een poule met 21 andere judoka's, hoofdzakelijk uit Engeland. In de voorronde wist hij al zijn partijen vroegtijdig op ippon te winnen en in Nieuwerkerk aan den IJssel - Na een' midweek in een hotel in het Friese Rijs kwamen vrijdag 2 juli de vijftig deelnemers aan de ANBO zomerva kantie thuis. De excursies, een huif kartocht, een boottocht over het Snekermeer, een bezoek aan het Jo- pie Huisman Museum in Workum en het Museum Joure in de oude Douwe Egberts fabrieken waren de moeite waard. De avonden werden gevuld met een diapresentatie over de om geving, een uitvoering volksdansen in Hindeloper klederdracht, een bingo en een bowling. Al met al een vol pro gramma, waarbij het gezellige terras onder de enorme kastanjebomen en het fraaie zomerweer zorgden voor een supervakantiegevoel. allerlei onderwerpen. Het resultaat is vaak een kleurig geheel. Ook maakt zij abstracte stukken, die spontaan ont staan. Zij schildert met acrylverf op doek. Haar schilderijen zijn te koop; de opbrengst is voor KWF Kankerbestrij ding en Artsen Zonder Grenzen. de kruisfinales wist Mitchel opnieuw met ippon te winnen. De finale te gen een taaie Engelse tegenstander volgde, Mitchel kwam snel op voor sprong met een yuko. Deze gaf hij niet meer uithanden en hij stapte als toernooiwinnaar in de -30 kg klasse van de mat. Nieuwerkerk aan den IJssel - Het koppel Cor Lageman en Gerda Vis sers is met een gemiddelde van 62,50 winnaar geworden van de 6e ronde van de Zomerbridge, gespeeld bij de Nieuwerkerkse Bridgeclub op maan dag 28 juni. Tweede werden Roel en Laila Bakker met een gemiddelde van 59,17 en op de derde plaats eindigde het koppel Selma van der Berg en Thea Michels met 58,33; 4. Ron van Domburg-Peter Bijsterveld 50,69, 5. Joan Sipman-Lucy Wijnen 50,00, 6. Wil Blok-Wil Valk 45,83, 7. Ruud en Anneke Rijks 45,00, 8. Leny Hoog land-Wil Noteboom 43,06 en 9. Alice van de Heuvel-Arie Blok 38,89. Belangstellenden die mee willen doen, maar geen vaste speelpartner hebben kunnen zich toch aanmelden. De wedstrijdleiding gaat dan op zoek naar een partner. En we gaan nog niet naar huis

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 13