Vakantieopening bibliotheek Hutten bouwen in Hitland ledereen geslaagd op Thorbecke Nieuwerkerk Griezelen in Hitland "Het is maar een tel..." Sterrenslag voor CliniClowns HART VAN HOLLAND NIEUWERKERKAAN DEN IJSSEL 7 JULI 2010 15 Echtpaar Poot-Verstoep zestig jaar getrouwd: TCN jeugd in de regio Nieuwerkerk aan den IJssel - Bij de eerste eindexamenuitslag van 16 juni was 91% van de examenkandidaten op Thorbecke Nieuwerkerk geslaagd, een mooi slagingspercentage. De vier leerlingen die een herexamen hadden waren don derdag 1 juli aanwezig bij de diploma-uitreiking in de aula. Een 100% score is reden tot feesten. Blije gezichten en een luid applaus, toen locatiedirecteur Selma Klinkha mer met gepaste trots deze prachtige uitslag bekend maakte. "Dit maak je niet ieder jaar mee, maar als het ge beurt, dan moet het ook gevierd wor den", zo sprak zij voor een overvolle aula. Met het Mavo-diploma op zak, gaan de leerlingen nu eerst vakantie vie ren. Zij gaan het volgend schooljaar een vervolgopleiding doen; het me rendeel in het Middelbaar Beroeps Onderwijs en een aantal gaat door naar de Havo op de Thorbeckelocatie Prinsenlaan in Rotterdam. Met cadeaus en bloemen in de hand namen de leerlingen afscheid van de docenten, waarvan zij vier jaar lang les hebben gehad. Maar niet voor goed, zo beloofden de meesten, want zij zullen regelmatig hun school aan de Kamerlingh Onnesstraat komen bezoeken om te vertellen hoe het hen vergaat op de diverse scholen. Door Marlonneke Willemsen Nieuwerkerk aan den IJssel - Daniel Bunt en Tony Stormbroek zijn de winnaars geworden van het hut- tenbouwweekend van de VEDJ. De tweede plaats was voor Florian Brui nenberg en Immanuel en Danielle Kalkhoven was de winnares van de beker voor de derde plaats. Op het evenemententerrein op Hitland la gen volop materialen klaar, waar de kinderen de mooiste hutten mee konden bouwen. Volgens Priscilla van Gelderen van de Stichting VEDJ is het weekend goed verlopen. "Zater- Nieuwerkerk aan den IJssel - Stich ting Vedj organiseert voor de nacht van zaterdag 10 op zondag 11 juli °m klokslag 00.00 uur 'Nightmare on Hitland', de milde versie van de gevreesde Horrortocht die voor eind 3-igustus op het programma staat. Nriezelfanaten kunnen rond mid dernacht verzamelen op de eerste parkeerplaats aan de linkerkant van de Hitlandselaan. Het meebrengen van verlichting, ook van gsm's, is niet toegestaan. Deelnemers jonger dan twaalf jaar dienen begeleid te worden door een volwassene. Tip: wat er ook gebeurt, nooit het touw loslaten! Mocht je wel loslaten, dan zal het team van Vedj je als vermist opgegeven. Voor meer informatie: melissavangel- deren@gmail.com of 06-10798851. Nieuwerkerk aan den IJssel - Arie Poot en Nel Poot-Verstoep waren dinsdag 29 juni zestig jaar getrouwd. Burgemeester And ré Bonthuis ging op bezoek om hen te feliciteren en overhandigde het bekende boekje over de geschiedenis van Nieuwerkerk. Namens de gemeente Zuidpias was al eerder een bloemstuk be zorgd. De familie kwam s morgens langs voor de bruiloft. Door Marianne Fortuin Arie Poot werd 86 jaar geleden in Waddinxveen geboren maar ver huisde naar Gouda. Zijn vrouw Nel is een echte Nieuwerkerkse; ze wordt volgende week 84. Omdat de woningnood in 1950 nog groot was, zijn ze na hun trouwen in een afgekeurde autobus gaan wonen. Deze bus stond bij een boer en werd door meneer opgeknapt: "Er zat een woonkamer, een keuken en een slaapkamer in, maar de wc was buiten. Het was gezellig wonen. Op een nacht hoorden we een geschui fel. Het bleek dat er koeien waren losgebroken, die stonden tegen de autobus aan te schuren. Toen onze dochter al geboren was, kregen we uiteindelijk een woning in het Wei- debloemkwartier in Gouda." Nel weet zich die begintijd nog goed te herinneren: "Je kon geen nieuwe lakens kopen, dus kocht ik tweede handse. Die kostten toen 100,- gul den per stuk!" Arie Poot heeft geleerd voor tim merman. Gewerkt heeft hij bij van der Loo, Verheul en de Hollandsche Beton Groep: "Bij Verheul ben ik ook voorman geweest van veertig mensen. Die zaak is afgebrand in 1970. Daarna ben ik bij de HBG gaan werken. Ik maakte daar mallen aan de hand van tekeningen. Je kunt nu nog werk van me zien, zoals de ringen langs de A12 bij Gouda. Daar heb ik aan de betonfundering ge werkt. Ik ben een echte knutselaar. Aan dit huis heb ik heel veel zelf ge daan en die molen in de tuin heb ik van hardhout gemaakt." Burgemeester Bonthuis op bezoek bij het jubilerend echtpaar. Nel Poot-Verstoep heeft een oplei ding tot coupeuse gevolgd. Ze heeft bij diverse werkgevers gewerkt: "In het van Iterson ziekenhuis in Gouda werkte ik als naaister. Toen bij een andere firma en ook bij Nederlof, daar maakte men herenmaatkos tuums. Tussendoor heb ik voor mijn zieke moeder gezorgd. Nu maak ik kleedjes van kralen, en ik lees en puzzel graag." Het echtpaar heefteen dochter, twee kleinkinderen en twee achterklein kinderen. Ze wonen sinds 1974 in Nieuwerkerk. Hoewel de gezondheid van beiden te wensen overlaat, kun nen ze nog een aantal dingen zelf doen. Arie Poot: "Je mag blij zijn dat je mekaar nog hebt. Als het voorbij is, zeg je: het is maar een tel...." dag was het een beetje regenachtig, maar zondag hadden we onwijs mooi weer! De EHBO had het rustig, er wa ren amper splinters en de bouwers gingen goed met het materiaal om. Dat leverde mooie hutten op." Nieuwerkerk aan den IJssel - Lars Schrijver (11) won het toernooi van TV Bleiswijk in de categorie JE 12 jaar. Zonder setverlies bereikte hij de finale waarin hij won van Stijn Colenbran der (6-4 6-1). Tarik Hammach bleek de sterkste in het Rupsentoernooi van TC Schie- broek bij JE 12 en 14 jaar. Esma Ham mach werd eerste in de ME 10 en 12 jaar. Maurits van Prooyen Schuurman en Martijn Kofflard bleken in de JD 12 jaar de sterksten. Nieuwerkerk aan den IJssel - De bibli otheek Nieuwerkerk is de vakantiepe riode van 5 juli tot en met 7 augus tus geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 14.00 tot 17.00 uur en op vrijdagavond van 18.30 tot 20.30 uur. Tot en met zaterdag 31 juli 2010 geldt voor boeken een uitleentermijn van zes weken. Nieuwerkerk aan den IJssel - Stichting VEDJ organiseert voor zondag 5 septem ber een Sterrenslag in het Essepark. De vrijwilligers van VEDJ roepen politieke partijen, politie, brandweer, winkeliers, bedrijven, verenigingen, families, buren en vrienden van de gemeente Zuidpias op om mee te doen. Een grote opkomst is van belang, want de opbrengst gaat naar CliniClowns. Deelname is gratis, de stichting vraagt de teams echter om een vrij willige donatie voor CliniClowns te doen, voor aanvang van het eerste spel in de daarvoor bestemde col lectedoos die in het Essepark tijdens Sterrenslag te vinden is. "Laat dus uw hart spreken en doe mee", roept de organisatie een ieder op. Sterrenslag wordt gehouden op zon dag 5 september in het Essepark van 13.00 tot 18.00 uur. Teams - bestaande uit zeven perso nen (minimum leeftijd veertien jaar), waarvan één coach - kunnen zich aanmelden via: info.vedj@gmail. com

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 15