Geen uitbreiding voor tuindersbedrijf Klein Schuitje varen, theetje drinken Juf Lien hangt trainingpak aan de wilgen Wie wil de fietsenstalling runnen? Tuinenwedstrijd in Zevenhuizen en Moerkapelle Diplomazwemmen HART VAN HOLLAND ZEVENHUIZEN-MOERKAPELLE 7 JULI 2010 19 Raad van State - uitspraak Oogstfeest Zevenhuizenaar Jan Sterk neemt zijn prijs in ontvangst. Welke huurders hebben de mooiste tuinen in Zevenhuizen en Moerkapelle Die vraag stond centraal in de tuinenwedstrijd van V\Zoon partners Midden- Holland. 39 Huurders gaven zich op voor de wedstrijd. Vijf families kwamen in aanmerking voor de hoofdprijs; de families Sterk, Slingerland, Jansen, Van der Poel en Sloof. De winnaars hebben op 7 juli hun prijs in ontvangst genomen. De familie Sterk kreeg de hoofdprijs in Zevenhuizen, de familie Slinger land in Moerkapelle. Zij ontvingen een cheque van 200 euro, te beste den bij De Zilverberk. Woonconsulenten Antoinette Ize- boud en Lidy Verbree, die namens de corporatie in de jury zaten: "Die aanmoedigingsprijs is gegaan naar een bijzondere deelnemer, voor het keurige onderhoud van zijn tuin. We hopen hem hiermee te stimuleren om volgend jaar weer mee te doen en zijn tuin dan wellicht nog iets cre atiever in te richten!' De jury was goed te spreken over de tuinen van de huurders die hebben meegedaan. "We hebben heel diverse tuinen gezien. Van strak betegelde tuinen met hangplanten tot boeren- tuinen met kippetjes en moestuintjes. Ook de inrichting verschilde sterk. Zo waren er strak gemaaide grasvel den, borders vol bloemen, pergola's met hangplanten, vijvers met vissen, watervalletjes en zelf ontworpen en gemaakte tuinmeubelen", vertelt Lidy Verbree. "Je ziet dat vrijwel alle deel nemers duidelijk een eigen smaak hebben. Maar één ding hebben ze gemeen; ze willen er allemaal iets moois van maken", aldus jurylid Wim Voor het A-diploma: Joy Habyalima- na, Fernand Habyalimana, Guilherme van Parijs Peroni, Mulene Koose, Kay Bollaart, Steven Meijer, Janou Par- draig Zinsmeister, Rick Sleeuwen- hoek, Björn IJzerman, Tim Schuiling, Merel Tollenaar, Luuk Bakker, Lynn Meijer, Carmen Visser, Sara Hila.Tyara van Hal, Merel Verboom, Jasan Ver boom, Kate Commandeur, Lucas Sliva, Marine Sliva, Sagher Brispat, Leon Lankhaar, Elise van Wijk, Max ter Haar, Stein Janssen, Saskia Mole naar, Tjalling van de Schaar, Julia van de Kooij, Jordy van Vliet en Sophie de Jong. Voor het B-diploma: Justina van Maanen, Pascalle de Voogd, Lois van- Veen, Wout Zandbergen, Bram Loo- man, Noortje van Eendenburg, Si- mone van Oosten, Thijmen de Jong, Sven Stassen, Zoe van der Pol, Senna Vermeulen, Indy Jaddoe, Tobin Brug- mans, Famke van de Spek, Kas Hoen- deropm Anne Vermeer, Lotte Hilgers, Tim Zwetsloot, Julie Keur, Jade Valster en Hugo Tienstra. de Gier, hovenier en eigenaar van tuincentrum de Zilverberk in Zeven huizen. Naast ontwerp, creativiteit, originali teit en keuze van beplanting beoor deelde de jury ook de verzorging als geheel. Ook werd de leeftijd van de tuinier bij de beoordeling betrokken. De winnaar in Zevenhuizen is 85 jaar. Er werd bovendien gekeken naar de inzet en het enthousiasme van de tuinliefhebbers. Antoinette Izeboud: "De tuintjes wa ren nog mooier dan vorig jaar. Het niveau lag echt hoger. We zijn vooral onder de indruk van de passie en lief de die de huurders aan de dag heb ben gelegd. We willen dan ook ieder een bedanken die heeft meegedaan. En hopen volgend jaar op nog meer deelnemers". Den Haag/Zevenhuizen - De gemeente Zuidpias hoeft niet mee te werken aan de bouw van extra bedrijfsruimte bij tuinbouwbedrijf Klein aan de Knibbelweg in Zevenhuizen. De gemeente Zuidpias probeerde de uitbreiding te voorkomen via een hoger beroep bij de Raad van State. Dat hoger beroep is voor hen ge slaagd. De rechtbank in Den Haag oordeelde eerder dat de gemeente Klein niet langer aan het lijntje kon houden, na dat hem de toezegging was gedaan om mee te werken aan zijn uitbrei dingsplan. Volgens de gemeente is wel aan Klein gemeld dat men wilde meewerken, maar niet is verteld dat het plan uiteindelijk kon doorgaan. De Raad van State is het met de ge meente eens dat aan Klein geen har de toezegging is gedaan en dat dus nog niet zeker was of hij kon gaan bouwen. De gemeente wil de uitbreiding niet toestaan vanwege toekomstige wo ningbouw in de omgeving van het bedrijf van Klein. Ook moet er een groene buffer komen tussen het tuin dersbedrijf en de nieuwe woningen. Zevenhuizen - Schuitje varen, thee tje drinken, varen we naar de over kant.... Het klinkt allemaal zo mooi in het kinderliedje, maar in de musical die afgelopen donderdag uitgevoerd werd door de leerlingen van groep 2 op basisschool de Eendragt zag het er toch heel anders uit. Er was geen eten aan boord en alle hoop was gevestigd op het eiland in de verte, maar dat bleek onbewoond. Tot overmaat van ramp werd de boot ook nog gestolen en werd de kok ontvoerd. Maar, zoals het hoort, kende de musical uiteindelijk een happy end, want.de kapers werden overmeesterd en het schip kon veilig huiswaarts keren. van 10.00 tot 17.00 uur op zaterdag 4 september. "Het ruhnen van de fiet senstalling is een ideaal moment om uw bedrijf of vereniging te promo ten", promoot het Oogstfeestcomité. Aanmelden kan via oogstfeest.ze- venhuizen@casema.nl of een briefje naar Oogstfeest Zevenhuizen, Post bus 80, 2760 AB Zevenhuizen. Zevenhuizen - Lien Dullaart nam vorige week, na bijna veertig jaar trouwe dienst, afscheid als gymjuf bij gymnas tiekvereniging OSS-Be Fit Tijdens de laatste les kwamen alle kinderen binnen met een witte roos en vormden met handstanden en andere turnfiguren de letters 'Lien bedankt!'. De juf ontving ook een boekwerk met daarin van al haar huidige leerlingen een brief of tekening. Zevenhuizen - De afgelopen twee jaar hebben fietsers tijdens het Oogst feest gratis kunnen profiteren van de fietsenstalling op de loswal nabij de Hotel-Vosbrug. Het Oogstfeestco mité wil ook dit jaar de mogelijkheid bieden fietsen veilig te kunnen stal len en is op zoek naar een bedrijf of vereniging die de stalling wil runnen Zevenhuizen - Vierenvijftig kinderen zwommen woensdag 30 juni bij zwembad De Koornmolen voor hun zwemdiploma. Alle kandidaten zijn geslaagd.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 19