U Raad wil meer weten over bezuinigingen Nieuwbouw voor de Eersteling Zomer in Zuidpias RoHing'90 profileert zich wederom op NK Midzomeravondloop t HART VAN HOLLAND I ZUIDPLAS/MOER7 JULI 2010 21 Zuidpias - Het college van burgemeester en wethouders en de gemeenteraad gaan in september om de tafel zitten om de verschillende opties voor bezui nigingen te bespreken. Dat heeft de raad bedongen bij de bespreking van de Perspectieven nota op dinsdag 29 juni. Door Marianne Vermaat Een meerderheid van de raad trok meteen aan het begin van de verga dering fel van leer dat de nota te wei nig inhoud kent. "Er wordt in de nota uitgegaan van ombuigingen, maar alles wordt slechts globaal aangege ven", sprak Wybe Zijlstra van het CDA. "Ik vind dat de raad de mogelijkheid moet krijgen op de hoogte te zijn van de inhoud. Wij zouden in september graag een discussienota van het col lege ontvangen." Diny Borrmann (SP) nam geen blad voor de mond: "Ik zie veel getallen en weinig verantwoor ding. Het collegeprogramma is ook al globaal en je kunt er moeilijk je weg in vinden. Laat staan dat we nu we ten waar we naartoe gaan." D66'er Rik Woudenberg noemde de nota op zijn blog al een 'prutstuk' en sprak vorige week zijn angst uit voor 'nog meer lijken die uit de kast kun nen komen'. "Ik ben verbaasd over het aantal correcties dat in de nota is opgenomen en het geeft angst om dat je niet weet wat er nog meer is. Daarnaast is nergens terug te vinden waar we precies op gaan bezuinigin gen, dus hoe moeten wij dit stuk be oordelen?" De WD bracht een positieve toon in de algehele discussie toen fractie voorzitter Jos Beekman haar visie gaf. "Het is een leesbaar stuk dat niet is ondergedompeld in negativiteit. Het college brengt de financiën op orde, brengt de OZB op het laagste punt en bezuinigt zes miljoen euro, terwijl de burger er nauwelijks iets van merkt. De nota geeft ons een goede uit gangspositie. Maar het keurslijf waar we nu in zitten, knelt en wij vinden het nodig te kunnen praten over de inhoud." In eerste instantie dienden D66, SP, CDA en GBZ een motie in waarin het college werd opgedragen een discus sienota aan te bieden in september voor de beleidsterreinen waarop al in 2011 wordt bezuinigd. De motie haalde het uiteindelijk niet, omdat wethouder Tamara Venrooy namens het college toezegde met de raad te praten in september. "Maar de rich ting is er al", benadrukte de wethou der. Wij vragen u nu of de richting, die wij inslaan, de goede is en verder kunnen gaan met uitwerken. Vervol gens komen we bij u terug met de voorstellen." De gemeenteraad stemde in met 'de financiële kaders van de Perspectie- vennota 2011-2014', 'de voorgestelde bezuinigingsblokken ter verwerking in de Programmabegroting 2011-2014' en 'de verwerking van de financiële gevolgen van de Perspectieven nota in het jaar 2010 middels wijziging op de begroting 2010'. Moerkapelle - Na de bouwvakvakan tie wordt een start gemaakt met de nieuwbouw van het gezinsvervan gend tehuis De Eersteling aan de Hol- levoeterlaan. De huidige Eersteling, waarin 24 cliënten van Siloah (stichting voor gehandicaptenzorg van de Gerefor meerde Gemeenten) zijn onderge bracht, is sterk verouderd en hard aan vervanging toe. Siloah wil de vervangende nieuwbouw niet zelf te doen, maar heeft gekozen de realisatie en het eigendom over te dragen aan Vestia Zuidpias, die voor deze maatschappelijke ontwikkeling samenwerkt met Vastgoedgilde uit Tiel. In het nieuwe beleidsplan van Vestia 'Altijd in de buurt' staat ver meld dat bouwen voor de zorg een van de speerpunten is van het be leid. Vestia heeft de locatie van Si loah gekocht en verhuurt straks de twee nieuwe woongebouwen op ba- Dat de zomer maar lang mag duren, is de wens van velen. Er wordt zo hier en daar gefluisterd dat Nederland dit jaar op drie hittegolven getrakteerd wordt. Recreëren in de Rottemeren is dan een prima optie. sis van een langjarig huurcontract. Op 5 maart hebben Siloah en Vestia hiertoe een samenwerkingsovereen komst afgesloten. De nieuwbouw bestaat, naast de twee woongebouwen uit een ge bouw met negen huurappartemen- ten en vier eengezinswoningen in de vrije huursector. De cliënten van Siloah zijn ondergebracht in de tij delijke huisvesting; de sloop van het oude gebouw start deze week. De verwachting is dat eind juni 2011 het gebouw kan worden opgele verd. (foto:Jan van Woerden) Moerkapelle - Vijf keer goud, vier keer zilver en vijf keer brons. Dat hebben de roldansers van Rolling'90 behaald bij de nationale kampioenschappen afgelo pen weekend. Desi Voorwinden (cadetten), Eline Hamming (pupillen), Nicky Boer (jeugd), Elja Kamp (jeugd) en Iris Dij- kema (senioren) behaalden goud. De dames in de cadetten klasse deden niet veel voor elkaar onder. Na de ver plichte dansen ging Romy Voorwin den aan de leiding. De tweede plaats was voor Sylvana Twilt en de derde voor Desi Voorwinden. Het onder linge verschil was minimaal. De Polka moest de beslissing brengen wie van deze dames zich kampioen van Ne derland mocht noemen. Romy kwam niet lekker uit met haar patroon en haar dans kwam niet helemaal zo uit de verf als ze gehoopt had. Mooie punten, maar onvoldoende om de koppositie te handhaven. Uiteinde lijk moest ze genoegen nemen met brons. Twilt behaalde het zilver. Iris Dijkema sloot het toernooi af. Zij wilde laten zien dat ze niet voor niets al twee keer eerder de sjerp van senior kampioen in ontvangst mocht nemen. En ook dit jaar mag zij zich Nederlands kampioen noemen. Voor het complete overzicht van de winnaars: www.rolling'90.nl. Itolloi Winnaar Patrick Kwist. i Regio - Met ruim 300 deelnemers mag de Midzomeravondloop van de Kieviten op 30 juni een succes worden genoemd. Ondanks de warmte een prima loop met goede tijden. Winnaars op nationaal niveau. De 15 km is gewonnen door Patrick Kwist, een van de snelste mannen uit de regio Rijnmond in 48.54, met derde plaats voor Maurits Heijkoop uit Nieu- werkerk in 54.01. Voor het eerst een kampioenschap voor gemeenteambtenaren van de provincie Zuid Holland. In totaal had den zich 53 deelnemers ingeschreven. De winnaar op de 15 km was. Rot terdammer Hans Bos 4e (overall) in 55.36 met een mooie tweede plaats voor Maarten van Veen, Nesselan- de en werkzaam bij deelgemeente Overschie in 57.45 (6e overall). Eer ste dame op de 15 km was Janneke Verhorst in 1.07.34 en eerste dame bij de ambtenaren Yvonne Kosters in 1.16.26. Andere streekgenoten op de 15 km Rijk Meuleman, Zevenhuizen 1.09.20, Leen de Koning, Nieuwerkerk 1.11,42, Yvonne van Hoven, Nesselan- de 1.19.48 en Dirk van de Pol 1.21.24. De 5 km werd een prooi voor Harmen Perk in een prima tijd van 16.23. Eerste dame Daniela Schellenberg Nesselan- de in 20.39. Snelste ambtenaar op de 5 km. was Jan van der Meer in 17.45 en snelste ambtenarendame Brenda. Schuurkamp uit Den Haag werkzaam in Gouda. Uit de regio verder Raksh Naipal, Moerkapelle in 25.02, Huib Moerman, Zevenhuizen, 25.34, Moni que Ouwens, Nesselande 26.56, Yvette Romijn, Nieuwerkerk 29.25, Arco van Dijk, Moerkapelle 30.50.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 21