KIKA-ambassadeur Hein Vergeer bedankt Moordrecht Ambachtelijk Plateel in bibliotheek Kyu-examens bij Kempo- Pukulan Jaarlijks hoogtepunt voor scouts HART VAN HOLLAND MOORDRECHTE 7 JULI 2010 23 ZONDAG 11 JULI Vissen Winnen met een klein visje verschil Idndwenksnkervrij Tt« WAaAOE Door Joke Heikens Moordrecht - Oud-wereldkampioen schaatsen Hein Vergeer nam - als ambassadeur van Stichting Kika - een cheque in ontvangst bij voetbal vereniging Moordrecht. De vereniging heeft vanaf april vijfjeugdtoernooien gehouden, waarvan er drie in het te ken stonden van de opgezette actie W Moordrecht support KIKA'. "De opbrengst is zoveel meer dan wij durfden hopen", zegt Sjef van Berkel die de cheque uitreikte. 'We hoopten op misschien tweeduizend euro, maar dat het 5625,- euro is geworden, dat is ook voor ons heel bijzonder. Van Berkel: "In Moordrecht of Goude rak konden direct betrokkenen geluk kig geen persoonlijke- of aan de ver eniging betrokken kind vinden met een serieuze ziekte waarvoor men een actie op kon starten. Toen zijn we gaan brainstormen over kinderen en voetbal en kwamen we vanzelf op Kika terecht." Hein Vergeer kwam ook op een bij zondere manier in contact met Kika: "Vrienden van ons hadden een kind met kanker en doordat wij meeliepen in de Loop tegen Kanker, kwam ik in contact met Kika. Zij vroegen mij toen ambassadeur te worden." Aan de Kika toernooien deden 58 teams en circa 650 kinderen mee. De voetballertjes (ook meisjeselftal len), waren tussen de zes en twaalf jaar en waren van veel verschillende voetbalverenigingen. Niet alleen ver enigingen uit de buurt (ONA Gouda, WSE, Capelle en Groeneweg), maar ook uit Utrecht, Katwijk (Rijnsburgse Boys) en FC Lisse. Door het opzetten van allerlei acties als aansprekende (enorme-)KIKA penaltybokalen, ga ten schieten en een loterij met veel voetbalgerelateerde prijzen, werd er op de dagen een bedrag van 2623,56 euro verzameld. Aansprekend waren het optreden van KNVB scheidsrechter Kevin Blom, en de beschikbaar gestelde ballen van Feyenoord en het Nederlands Elftal, voorzien van handtekeningen. De rest van het bedrag werd verkregen bij bedrijven die sponsorden, fami lies, elftallen en anonieme donaties. "Voor veertig euro kon een bedrijf al sponsoren en werd de bedrijfsnaam aan de actie verbonden middels een speciale sponsorpagina op de web site van de vereniging. We hadden niet verwacht dat zoveel bedrijven mee zouden doen, wellicht omdat de sponsoring niet zo duur was deden veel bedrijven mee", vertelt Sjef van Berkel, die het toernooi samen met Ramon Lovink en Ineke Vrolijk or ganiseerde. "Of we het volgend jaar Moordrecht - In de plaatselijke vestiging van bibliotheek de Groene Venen ex poseert Trudy Otterspeer in de periode van dinsdag 6 juli tot dinsdag 7 sep tember 'Ambachtelijk Plateel'. Voorts verzorgt zij op maandag 23 augustus van 19.00 tot 21.00 uur een demonstratie en op dinsdag 7 september zal zij een le zing geven over plateelschilderen met als thema 'Oude ambacht, nieuwe stijl. Plateelschilderen is het beschilderen van ongeglazuurd aardewerk. Tot midden jaren '80 was dit een veel voorkomend beroep. Gouda heeft een rijke historie op dit gebied met haar Gouds Plateel. In een van de bekend ste plateelbakkerijen, de Zenith, is Ot terspeer midden jaren '70 als leerling opgeleid. Van de aardewerkindustrie is nu niet veel meer over waardoor veel kennis en kunde verloren dreigt te gaan. Sinds 2007 brengt Otterspeer deze ambacht daarom weer onder de aandacht door het geven van cursus sen, workshops en demonstraties. Voor de lezing kan men reserveren aan de balie van de bibliotheek of via Van links naar rechts Ramon Lovink, Ineke Vrolijk, Sjef van Berkel en Hein Vergeer. weer doen, weten we nu nog niet. Eerst kunnen we nu genieten van het succes van de actie, in de zomer gaan we evalueren." Hein Vergeer zorgde voor het slotak koord "In Nederland wordt er ge lukkig veel onderzoek gedaan, dat is in veel landen niet het geval. Het is voor de farmacie niet winstgevend om zulk onderzoek te doen, maar in Nederland wordt er wel aandacht aan besteed en halen diverse stich tingen zelf het geld op. Vandaar ook dat Nederland voorop loopt in het onderzoek." moordrecht@biblitoheekdegroene- venen.nl. Voor meer informatie: 06-42015656, www.ambachtelijkplateel.nl of www. sbbgouda.nl. De Brede Horizon van Trudy Otterspeer. Moordrecht Volle Evangelie Gem. Moordrecht 10.30 uur drs. P.J.L. Annotee. Ger. Kerk Moordrecht-Gouderak PKN(Ontmoetingskerk) 10.00 uur ds. T.R. Schep. Herv. Gem. Moordrecht Dorps kerk 10.00 uur R. Schep (SoW- zomerdienst). Herv. Bethelgem. 10.00 uur ds. R.R. Eisinga en 18.30 uur ds. Quist. R.K. parochie St. Johannes Ont hoofding: Eucharistieviering pastoor Bakker. De kerk is elke donderdagoch tend open vanaf 11.30 uur; om 12.00 uur zal het middaggebed plaatsvinden. Moordrecht - Hengelsportvereni- ging Moordrecht viste dit weekend in de Oude Rijn bij Bodegraven/Fort, de vangsten vielen niet tegen, bijna iedereen wist wel één of meerdere vissen te vangen. Voor de dagwinst was het erg spannend bij de weging, tussen de nummers één en twee zat maar vijfentwintig gram verschil en dat bij een vangst van acht kilo, een heel klein visje verschil. A.korps 1e John Pierre Quist 8061 gram, 2e John van Uunen 8036 gram en 3e Ron Hofland 7713 gram. B.korps 1e Peter Kuster 5473 gram, 2e Kees de Kwaadsteniet 4492 gram en 3e Hannie van der Hoek 2977 gram. C.korps 1e Dennis Holthuizen 1510 gram, 2e Henk Jan Boer 1238 gram en 3e Marco Heemelaar 71 gram. Zaterdag worden de zestigplussers verwacht voor de jaarlijkse ouwe lul len wedstrijd, zoals ze dit al jaren zelf noemen. Bij elkaar opgeteld zit er dan meer dan 2500 jaar aan de waterkant, en nog fanatiek ook. Vertrek vanaf Moordrecht om 7.00 uur. Moordrecht - Het 29e seizoen bij Kempo 'Moordrecht' werd afgeslo ten met de halfjaarlijkse kyu- of wel bandexamens voor zowel de jeugd als voor volwassenen. In sporthal de Zuidpias was het vrijdagavond 25 juni de beurt aan de volwassenen. Voor een vijftal van hen was het het laatstse kyu-examen. Voor het vol gende examen zullen zij hun vaar digheden moeten demonstreren voor het oog van een aantal examinatoren van de bond om dan de felbegeerde ledereen geslaagd! eerste dan, zwarte band, te behalen. Op zaterdagochtend was de jeugd van zes tot en met tien jaar aan de beurt. De dojo ofwel oefenruimte was vol met ouders, vrienden en kennissen die de vaardigheden van de examen kandidaten op het gebied van deze Chinees/Indonesische vechtkunst konden bewonderen. Alle kandidaten wisten het diploma te behalen. Voor meer informatie: www.kempotahitu.tk Moordrecht - Deze week beleven de jeugdleden van Scouting Moor drecht hun jaarlijks hoogtepunt: het zomerkamp. Zaterdag vertrokken ze met hun pionierhout, tenten, potten en pannen en fietsten naar Druten (Esta's: jongens en meisjes van 7 tot 11 jaar), Loenen (padvindsters: mei den van 12 tot 16 jaar) en Borkel en Schaft (verkenners: jongens van 12 tot 16 jaar). Het kamp begon bij het clubhuis van de groep aan de Ste vensstraat in Moordrecht, waar al het materiaal werd opgeladen. De scouts komen zaterdag 10 juli weer thuis. De oudere leden en de watertak van de groep gaan later deze zomer op kamp.

Hart van Holland - Editie Zuidplas | 2010 | | pagina 23